Skocz do zawartości

Scena 3D: wrocławski ratusz


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ladne. Ja na koniec wrzucilbym hipohopowca/czlowieka ulicy siedzacego pod ta kolumna i troche ludzi w okolo :) byloby klimatycznie :)

 

znając gust muzyczny mkk3a to żadnego hiphopowca tu nie będzie :D i bardzo dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lol, takiej wazeliny w moim wątku, to chyba nigdy nie widzialem :) ale to dobrze, bo to bardzo motywuje i wiem ze moge liczyc zawsze na wasze szczerze komenty i jak tylko cos schrzanie, to zaraz mi to wypomnicie :)

 

co do tekstów ze to dopiero początek to chyba niektórych musze oswiecic - a mianowicie nie zamierzam robić całego ratusza, tylko to co bedzie widoczne w kadrze. kadr finalny bedzie podobny do tego co na ostatnim renderze. dla ludzi z wrocka (i znających rynek) napiszę, ze mniej wiecej widok spod mcdonaldsa.

 

^johny - juz mialem Ci odpisywać, ale Valery mnie uprzedził ;) jak coś, to tylko metalowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do tekstów ze to dopiero początek to chyba niektórych musze oswiecic - a mianowicie nie zamierzam robić całego ratusza, tylko to co bedzie widoczne w kadrze. kadr finalny bedzie podobny do tego co na ostatnim renderze. dla ludzi z wrocka (i znających rynek) napiszę, ze mniej wiecej widok spod mcdonaldsa.

 

szkoda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całego nie bedzie, zrobienie ratusza to nie jest cel mojego życia :) poza tym nie narzekajcie, bo poza tym co ostatnio pokazałem, to bedzie jeszcze jedna sciana szczytowej z lewej strony, cały wykusz nad ktorym pracuję (dzis kolejny up) oraz wieża z tyłu (ją juz widzieliscie, ale na ostatnim renderze jej nie ma, bo zapomnialem właczyc Renderable a nie chciało mi sie jeszcze raz renderować - poza tym musze dokladnie obadac w ktorym miejscu powinna być)

 

ratuszw16fl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym musze dokladnie obadac w ktorym miejscu powinna być

 

próbowałeś popytać się w urzędzie miejskim albo w samym ratuszu o plany?

kolega z niemiec który modelował katedrę kolońską dostał w ten sposób detaliczne plany budowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, z tym że dokładnie, to moze nieco przesadzilem. przejde sie na rynek, policze kroki i w ten sposob wystarczy mi wiedziec, gdzie mniej wiecej bedzie wieża.

 

a o plany nie pytałem nikogo - zresztą teraz to i tak juz w zasadzie niepotrzebne, bo praktycznie modeling jest na ukończeniu. dokończę wykusz, ustawię wiezę, zrobie dach i potem tylko jakies drobiazgi, które wpadną mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, o wilku mowa - wlasnie w tej chwili siedze nad teksturkami. z grubsza zrobiłe hi-resową tex cegły na scianę główną (około 2100x1200px), teraz bede sie męczył z piaskowcem na gotyckie okno.

poza tym chcę troche porobic texturek, bo to bedzie dla mnie chyba nieco wieksze wyzwanie, niz to ciągle bawienie sie w modelowanie detali. a i tak zrobie tez na samym koncu render z nieoteksturowanym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyc ścisle trzymam sie referek, wiec nie bede za bardzo kombinował i dodawał jakies innych elementów, jak np. chamfer na tych elementach. tam poza tym dojdzie pare ozdób - we wklęsłych miejscach bedą takie wijące się ozdoby (podobne do tych wyżej koło okna), a na wypukłych jakies 3 małe rzeźby.

a tak btw, to nie balkonik tylko wykusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texturowanie caly czas jest w toku, ale jeszcze postanowilem poukladac wszystkie obiekty na miejscie i zrobic jeden zbiorczy render i tez pokombinowac z kadrem. mysle ze proporcje 1:1 bedą najlepsze, choc tutaj akurat bym liczył na zdanie osób umiejących lepiej dobierac kadry :)

propozycje, aby zrobić panoramę, odpadają, bo wtedy by przybyło co najmniej tyle samo modeling, co jest juz teraz.

oswietlenie na razie tylko prowizorycznie

 

generalnie w modelingu brakuje jeszcze:

-rynien

-rzezb do nich (musze zaimportowac z innego pliku)

-reszty dekoracji na wykuszu z lewej

-okienka nad wejsciem

-dachu :)

-okolice murku miedzy wejsciem a budynkiem z prawej

-sklepik na lewo od schodów

 

Pregierz i latarnie są ukryte, na razie nie wiedzialem dokladnie gdzie je wstawić.

 

całość ma około 96 000 polygonów

 

ratuszw19ni4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda nawet bez tekstur. Widziałem wcześniejszy Twój model wierzy ciśnień we Wrocławiu. Masz inne modele Wrocławia? hmm nie zastanawiałeś sie czasem aby użyć ich np do konkursu na spot reklamowym promujący Wrocław?

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden wypasiony komp, Athlon 64bit 3000+, 512 ddr RAM oraz Radeon X700 256MB

ważne jest ukrywanie obiektów ktore mają duzo poly a nie są w danej chwili potrzebne, szczególnie gdy ma sie jednoczesnie włączonego photoshopa a w nim pare hiresów plików, bo własnie sobie rysuję teksturę. tak to juz jest z 512ram :/ w sumie juz dawno powinienem dokupic jeszcze z 1GB ale lenistwo wzięło góre :)

 

EDIT

już jakies teksturki :)

ratuszw20wi8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności