Skocz do zawartości

Scena 3D: Coca-Wars


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Witka.

 

Oto moja interpretacja wojny Coca-Coli z Pepsi Colą :>

Scena będzie sie rozgrywała na półkach w sklepie spożywczym lub hipermarkecie jeszcze nie zdecydowałem sie do końca.

 

Scena jest kontynuacja mojego starego pomysłu Can-trix ->

cantrixkm3.th.jpg

 

Oto pierwsza strona konfliktu.

cantrixhm2.jpg

 

P.S.

"wikingowi" jeszcze nie zrobiłem siekiery ale już niebawem dostanie też i on swoja broń destrukcji :>

 

P.S. 2

2 puszka od prawej nie ma broni..biedzie to fajtłapa który przypadkiem unieszkodliwia wielkiego pepsi'kowego mecha.... :)

 

P.S. 3

Materiały i tekstury w drodze :)

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wszystko fajnie, ale puszka nie pzypomina tej z coca-coli i nie chodzi tu wcale o brak tekstur ;]

 

edit: nie nie ja nie mówie że mi się nie podoba, ale nie wygląda to narazie na coca-cole. jakoś mi to klimatem Wormsy przypomina ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było UPa...... no niestety praca praca i jeszcze raz nie mam czasu :> Oto efekt dzisiejszego poranka. Mech nie jest jeszcze skończony, nie ma ramion i wielkiego miecza ze scyzoryka :)

Model nóg jest konceptowy.... czyli low low poly :>

 

cantrixmechid7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż była niedziele nie chciało mi sie bardzo nic robić to i model daleko sie nie posuną do przodu... wprowadziłem parę zmian światła w końcu trzeba wprowadzić klimat ze sklepu nocą. Materiał baterii wyszedł za mało odbijający ale da sie poprawić.Zachęcam do komentowania.

cantrixmechov8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i troche wolnego czasu było to sie pobawiłem. CTA na następnym renderku będzie więcej blura półki co skupiam sie na samym modelu.

 

Mechanizm ramienia pierwszego segmentu dobiegł końca :)

948031e13ff7f708.jpg

A tu próbny render z materiałami też próbnymi ;>

35b600776a106708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti de gustibus non est disputandum z resztą to tylko jedna pucha reszta będzie sie naparzać "staroświeckim" sposobem... mano a mano :P

 

tadzio myślałem nad tym spróbuje w następnych próbach sceny :)

 

próba świateł sceny

cantrixmechtz0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heaven - mimika to banalnie prosty instrument MAXa.... FDD Box 4x4x6 plus parę poprawek na meshach i efekt gotowy, no a potem to wiadomo meshsmooth :>

Podstawa to wizja efektu który chce sie osiągnąć :> a reszta to już formalność i parę kropel potu.

Dzięki za komenty niebawem nadam kolejny UP. Pozdrowionka dla wszystkich.

 

edit:

yy LOL moje wszystkie linki do obrazków gdzieś przepadły ^_^

cantrixscenaswiatlavr0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysł i realizacja też wydaje się być na poziomie. Drobna uwaga w designie ... Wiking puszka śmiało może mieć za tarczę pojedyńczy duży kapsel i będzie to bardziej rozpoznawalne niż offscale te 5 kółek z ząbkami. Tak czy inaczej super projekt ;) trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ekstra pomysł. Wykonanie również.

Nie podoba mi się jednak parę rzeczy. Konstrukcja puszkowego mecha. Te nogi winne być złożone z części urządzeń naprawdę istniejących, to by wyglądało super. Teraz są zbyt custom'owe, jakby zrobione specjalnie dla puszek. To samo, katana. Nie ma takich małych katan, a równie dobrze (jak nie lepiej) wyglądałaby gdyby była złożona z jakiegoś naostrzonego kawałka stali otoczonego taśmą symulującą rękojeść.

To by miało wtedy ręce i nogi, według mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super, szczególnie ich mimika, mimo że dość delikatnie zarysowana. Brakuje im tylko piany z tego napoju w ustach i ew. śliny w postaci kropli koli ;). No i koniecznie jakaś scena. Może będą walczyć o miejsce w lodówce?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^_^ dzięki za zainteresowanie i za dobre i trafne rady.

RA - już mam pomysł na nogi mecha.... zrobie je nie takie customowe jak teraz ale ze starego otwieracza do puszek. Mam nawet taki w domu powinien sie idealnie nadać na górna partie nóg.

Coruscant - ^_^ postaram sie Darth Maul'a wykrzesac ot tak for fun :>

swallower - świetny pomysł z tą pianą i cocacola zamiast śliny dzięki wielkie na pewno wykorzystam

 

Druga strona będzie nieco ciężej uzbrojona....dlaczego? już tłumaczę.... otóż CocaCola ma chrapkę na miejscówkę Pepsi w zamrażalniku/półce sklepowej (jeszcze sie nie zdecydowałem) i będzie bronic swego terytorium.

 

Ogólnie wydaje mi sie że jeden render tutaj nie wystarczy dlatego spróbuje zrobić krótką opowieść obrazkową.. potocznie taki 3D komiks :> rad byłbym jak ktoś by mi dialogi podpowiedział bo u mnie z twórczością literacką cieniutko :>

 

 

Dzięki wielkie za dobre rady i czekam na więcej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to czasu minęło, ale dobrze że postanowiłeś sie za to wziąć.

Co to jest na nogach to podobne do rdzy? Idzie super mam nadzieję że wkrótce skończysz tą scenkę bo jestem ciekawy jak to będzie wszystko razem wyglądać. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna puszka.

Nie podoba mi się tekstura nóg, plamki rozmieszczone jak na jakimś kamuflażu, ale sądząc po kolorach miała to być rdza, rdzę trzeba rozmieścić bardziej logicznie, na rogach i ogólnie w miejscach które są bardziej narażone.

Przy czym nie bawiła bym się w ogóle w rdzę w tym modelu, w końcu to puszka wojenna i powinna dbać o siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Mieliście racje materiał na nogach miał imitować rdze... no cóż i słabo imitował, była to chybiona próba.

 

A więc do rzeczy, jedną cześć nogi zamieniałem na otwieracz do puszek :) (taki sadystyczny akcencik) zmieniłem materiał nóg na chromowany ale bardziej matowy niż poprzednio. Spróbowałem spreparować stopę z części dostępnych w lego technic. Jest znaczek na dolnej części stopy ale pod tym kontem chyba go nie widać. Ogólnie nie jestem pewny czy nie przesadziłem z tą sprężynką... powiedzcie co o niej sądzicie.

Na prawej nodze mam zamiar usunąć napis "Cherry Prime" i pododawać przekreślone znaczki Pepsi, tak jak to robili piloci z zestrzelonymi samolotami w czasie czasie I i II wojny światowej :)

 

No to już prawie koniec mecha, potem idzie na tapetę Wiking.

 

Ciekaw jestem waszych opinii, pozdrawiam.

 

cherryprimepf2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności