Skocz do zawartości

teczka 2D: lordbiernac


lordbiernac

Rekomendowane odpowiedzi

Kris_R- ja mam trochę alergię na miekkie brushe;) ale może się zacznę przełamywać...

SBT77- krajobrazy są z refek lub miksów refek, więc w sumie to się nie liczą, ale nie miałem chwilowo nic lepszego, żeby rozpocząć bloga;)

maciekG- bo smok na pierwszym miał być taki oszroniony niby, matowy, ale widać trzebaby posiedzieć jeszcze parę minut nad nim. Dzięki za gratulacyje! Nie chcesz może kupić laptopa? Świeżo wygrany ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 610
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetne prace. Przeglądałem twoją teczkę, lordzie, i zastanawia mnie, czy spotkałeś się może z taką starą grą jak Road Rash? W tej grze występowały postaci o radośnie karykaturalnych twarzach, które kojarzą mi się z twoimi pracami, ciekaw jestem, czy słusznie.

road2y.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem wczoraj z krótkiego pleneru w Kazimierzu nad Wisłą i oto mój skromny urobek. Oczywiście ileś tam pracek schrzaniłem także pokazuje tylko te skończone... Miejscami mam spore problemy z walorem, ale jak się łapie za akwarelki raz do roku to takie są efekty... Naszczęście czeka mnie jeszcze jeden plenerek, także tam powinno być lepiej i owocniej...

 

chatax.jpg

 

kapliczki.jpg

 

kamienica.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez lordbiernac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danke Panowie :)

 

Coyote- jeden papier to Fabriano, taki chyba najpopularniejszy, a drugi jest firmowym wyrobem sklepu Zecchi we Florencji (jakiś czas temu byłem i sobie kupiłem ;)). Natomiast farby to Winsor & Newton, Cotman, takie w tubkach... Właśnie przeszły próbę plenerową i są dosyć upierdliwe na powietrzu, ale fajnie się nimi maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i cotmany w tubkach i artistic winsor&newton costam ;) Na pewno mogę ci odradzić papier z winsora. Farby robią genialne ale papiery to jakaś pomyłka.

 

Fabriano nie próbowałem możliwe ze za jakiś czas z testuje.

 

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te akwarele..dwie ostatnie zwłaszcza..pierwsza jakoś 'nie do końca siedzi'..chociaż fajnie, że lekka...w tych odpuszczonych miejscach może trochę szaleństwa brakuje :] bo się zaczyna ciekawy geometryczny pierdolnik z domami w tle..a potem jest ten samochód i drzewa...

ta ostatnia jest trochę 'szkolna' :) ale i tak mi się podoba....sztafaż jest super po prawej...tylko plany się trochę pogubiły na kościele w tle..skleja się z kamienicą.

 

no hard feelings!

 

ps. w ogóle to przybyłem parę godzin temu..możemy iść do zoo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko Maćku :) zdaję sobie sprawę ze wszystkiego co napisałeś... Mam spore problemy z przestawieniem się raz do roku na malowanie akwarelką. Przede wszystkim właśnie mam problemy z planami, kontrolowaniem waloru. Strasznie mi ciąży digitalowa beztroska i przyzwyczajenie do tego, że wszystko można poprawić... Ale jak na 3 dni plenerowania po rocznej przerwie uważam, że i tak idzie mi nieżle;) Niedługo jadę do Torunia na tygodniowy plener i mam zamiar się trochę rozkręcić...

 

A co do zoo to ja chętnie, tylko nie wiem kiedy na razie. Będziem w kontakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi ciąży digitalowa beztroska i przyzwyczajenie do tego, że wszystko można poprawić...

 

 

no ja cię doskonale z tym rozumiem...też ostatnio próbowałem pomazać parę razy u siebie to bardzo marnie było :] najgorsze jest to że nie można rozjaśnić (poza odsączaniem farby oczywiście...ale to jest bardzo ograniczony sposób) i przez to ciężko się pracuje nad światłem...może przyszła pora na spróbowanie nowej techniki..ostatnio mnie korci..bo digital mnie męczy trochę tym, że go 'nie ma'.

 

w ogóle wczoraj sobie pomyślałem, że musisz wpaść do mnie pomalować...to jest trochę taki toruń właśnie (skala, charakter etc.)..tylko, że z kanałami dodatkowo..no ale dość priva....pora wygrzebać akryle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany

 

Ja byłem. Przeczytałem i myślę że warto. Niby pozornie oczywista rzecz, żeby zaczynać od szkicu linearnego. Niby oczywista, ale teraz wszyscy robią za demony szybkości, wzajemne popisy jak szybko się danego speeda zmalowało... Potem młodzi naśladowcy próbują biegać nie umiejąc chodzić i łamią sobie nogi :) Taka oczywista a sam nigdy nie pracowałem w ten sposób. Może najwyższy czas spróbować... :)

Dzięki za pokazanie metod pracy, wiele rzeczy układa się w głowie oglądając takie tutoriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Biernac z tą architekturą to mam podobnie.Będę robił magistra w tym roku ale nie uśmiecha mi się bycie architektem.

Zamierzasz skończyć studia ale olać dalszą karierę w tym kierunku dla malowania?To by było tak mniej więcej jak ja chcę zrobić też:P

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Biernac z tą architekturą to mam podobnie.Będę robił magistra w tym roku ale nie uśmiecha mi się bycie architektem.

Zamierzasz skończyć studia ale olać dalszą karierę w tym kierunku dla malowania?To by było tak mniej więcej jak ja chcę zrobić też:P

pozdrawiam,

 

Zamierzam zrobić dyplom inżynierski w październiku/listopadzie (niezły wynik po 6 latach studiowania...), a potem zapewne oleję architekturę i być może dorobię sobie magistra zaocznie z czegoś... Albo i nie... ;) Zobaczymy jak wiatr powieje.

 

A gdzie studiujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocław:D

haha niezły wynik, widać po nim gdzie cie nie ciągnie.

Jestem na wrocławskiej, w sumie to myślałem o olanie studiów tam po 3 roku ale zdecydowałem się dokończyć.

Ale mam jeden rok tylko żeby zacząć utrzymywać się z malowania(czs sie uniezależnic po studiach od rodziców).

Tak naprawdę to nie wiem jakie są realia profasjonalnej sztuki i jak to będzie wyglądać w praktyce ale dam z siebie wszystko zeby przynajmniej móc przeżyć jakoś(spać w kartonie jeść owsiankę z wodą i malować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły kawałek czasu nic nie wrzucałem. Pewnie dlatego, że od prawie roku nie namalowałem nic dla siebie, poza jakimiś drobnymi speedami. Także wrzucam ostatnio zrobioną ilustracyjkę.

Powoli kończę czytać wielgachną księgę, w której zebrane są wszystkie opowiadania o Sherlocku Holmesie i postanowiłem zrobić serię ilustracji inspirowanych opowiadaniami z tejże książki. Oto pierwsza z nich:) Resztę muszę jeszcze dorobić, ale daję sobie dość krótki deadline, także mam nadzieję, że niebawem wrzucę kolejną ;)

Komentarze mile widziane!

 

deadman11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jestem na 1029ej stronie wspomnianej książki. ;) Bardzo fajna ilustracja, szkoda że nie jest większa, tak gdzieś na tapetkę. :D Bardzo podoba mi się postać Watsona, bo jakkolwiek Sherlocka oddałeś dość standardowo, tak jak bym go sobie wyobrażał, to Watson jest dość nietypowy, znacznie odbiegający od jakichś moich wyobrażeń tej postaci; duża silna twarz, zawadiacko zawinięty wąsik... bardzo fajnie. Gratki skilla.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobre słowo :)

 

maciekG- z tą paletą to trochę walczyłem, bo mam tendencję do jechania wszystkimi kolorami tęczy (i niestety komercyjne zlecenia cartoonowe na ogół też mają być cukierkowo kolorowe), więc ten rysunek miał być pierwszym z serii z ograniczoną, konkretną paletą... Ale tez nie jestem do końca z tego zadowolony. Będę walczył dalej...

 

nicponim- Proszę. To w zasadzie full size. Nic specjalnie ciekawego ;)

detale.jpg

 

pressenter- w związku z tym, że chcę zrobić kilka ilustracji w dość krótkim czasie, bo będą mi do czegoś tam potrzebne, to usiadłem do tego trochę z biegu i stwierdziłem, że potraktuję Sherlocka trochę sztampowo, bo nie mam czasu na jakieś szczególne zabawy z projektowaniem postaci. Bardziej zależy mi na kolorach i klimacie. Ale Watsona już nie mogłem sobie darować, bo w książce to straszna pipka bezużyteczna jest, więc stwierdziłem, że dodam mu trochę jaj;)

 

yookeer- tu masz 3 stepy takie ogólne. Nic wielkiego się w tym obrazku nie dzieje, także daję tylko trzy;) Mi to się w ogóle najbardziej podoba ten step, gdzie oni są na płasko kolorem potraktowani- wygląda trochę jak stopklatka z animacji 2d :P Mam zamiar pokombinować też w tym kierunku w przyszłości...

deadmansteps.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Morbid Karbid- jak tak patrzę teraz to faktycznie dziwnie wyglądają. Pierwotnie Watson miał trzymać swój kapelusz w tej dłoni i widać jakoś głupio to zostawiłem... Śpieszyłem się trochę z tym obrazkiem i sam nie jestem do niego do końca przekonany;) ale biorąc pod uwagę mój ostatni kryzys twórczy i tak wyszedł ok; przywrócił mi trochę wiarę w siebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordbiernac: zacznij pisać scenariusze i je rysować!

gratuluje biegłości ; ) jedna kreseczka a tyle widać.

 

Hehe, trafiłeś troche z tymi scenariuszami. Ostatnio się jaram strasznie praca tzw. story artist w animacji. Generalnie siedzenie i rysowanie historyjek. Np. taki Toby Shelton http://tobyshelton.blogspot.com/ czadowa robota :)

 

WWWoj- ja to się próbuję kontrolować z szerokością kadrów, bo najchętniej to bym robił same megapanoramy. Muszę wreszcie coś pionowego namalować...

 

serio- Painter Painter. Drobne bzdety robiłem w Ps'ie, tak. Jakoś nie potrafię się przemóc do Ps'a. Marzy mi się, żeby ludzie w Corelu poszli po rozum do głowy i poprawili kilka drobnych rzeczy w Painterze i wtedy dla mnie będzie to narzędzie idealne:) Generalnie często bluzgam na soft w czasie pracy i Painter potrafi nieźle utrudniać życie przy większych ilustracjach, ale ten feeling jeśli chodzi o brushe jest niezastąpiony;)

 

tr3buh- zanim zacząłem malować poszukałem sobie w necie fotek wschodów i zachodów słońca i fotek wrzosowisk, żeby sobie podpatrzyć kolorki. Zasadniczo światło na postaciach to ściema, bo przy takich okolicznościach prawdopodobnie postacie prawie w ogóle by nie łapały żółtego światła, ale cóż... to mój obrazek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności