Skocz do zawartości

Nowy polski magazyn 3D


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Magazyn 3D z naciskiem ogromnym jak stopa Yeti na 3D Maxa :/ a napisane jest, że inne softy są opisane. W numerze zero 90% to 3D Max. Najlepiej dajcie jakis spis co się znaduje w kolejnych numerach bo napewno ja nie kupie w ciemno gazety w której będzie mowa o XSI a w następnym o Blenderze skoro robie w innym. Nie tylko mi ale i innym zapewne też się przyda taki spis treści :P

 

ale marudze hihi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn 3D z naciskiem ogromnym jak stopa Yeti na 3D Maxa :/ a napisane jest, że inne softy są opisane. W numerze zero 90% to 3D Max. Najlepiej dajcie jakis spis co się znaduje w kolejnych numerach bo napewno ja nie kupie w ciemno gazety w której będzie mowa o XSI a w następnym o Blenderze skoro robie w innym. Nie tylko mi ale i innym zapewne też się przyda taki spis treści :P

ale marudze hihi ;)

 

Podejrzewam, że w każdym numerze przeważał będzie max, jeśli chodzi o 3D.

Nie ma się co dziwić. W Polsce główną grupą docelową dla takiego magazynu nie są ludzie związani zawodowo z branżą, ale ci, którzy CG zajmują się po szokle. A, jak wiadomo, prym w tej grupie wiedzie 3dsmax.

 

Może to i lepiej, bo gdyby dużo pisali o Maya czy XSI, wkrótce na forum pojawiłoby się mnóstwo pytań w stylu ("zniknęły mi strzałki!!!") dotyczących nie maxa, ale innych softów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w każdym numerze przeważał będzie max, jeśli chodzi o 3D.

Nie ma się co dziwić. W Polsce główną grupą docelową dla takiego magazynu nie są ludzie związani zawodowo z branżą, ale ci, którzy CG zajmują się po szokle. A, jak wiadomo, prym w tej grupie wiedzie 3dsmax.

 

Może to i lepiej, bo gdyby dużo pisali o Maya czy XSI, wkrótce na forum pojawiłoby się mnóstwo pytań w stylu ("zniknęły mi strzałki!!!") dotyczących nie maxa, ale innych softów ;]

 

przecież w branży również przeważa Max... ;)

 

Ale oczywiście nic z tego nie wynika. Powiedziałbym nawet, że wydawnictwo z ambicjami nie powinno zwracać na to specjalnej uwagi ;). Ilość tutoriali do Maxa w stylu "Interface, ikonki i nawigacja in depth" jest zastraszająca. Mam czasem wrażenie, jakby ambicją każdego użytkownika Maxa było posiadania zestawu własnym tutoriali ;).

 

Może to i jest metoda. Jak wiadomo pisanie ściąg utrwala materiał.

 

Tak czy inaczej bardzo się cieszę z nowej gazety. Zastanawiam się tylko czy warto się do niej przywiązywać...

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta mega pro gazeta od której dostałem PMa (dnia 24.10) następującej treści??? Acha - to był pierwszy PM. Tak sie generlanie o nich dowiedziałem ;).

 

 

 

Witaj

 

piszę do Ciebie, gdyż nieubłagalnie zbliża się termin oddania do druku prac osób z forum max3d.pl, które ukażą się 3DFX. Mam do Ciebie małą prośbę. W magazynie ukażą się grafiki kilku autorów, więc prześlij mi proszę kilka swoich prac (wejdzie ok. 2-3 prac od jednego autora), najlepiej w rozdzielczości 300dpi,

oraz krótki ich opis - co się na nich znajduje, jak je tworzyłeś i w jakim celu (albo co Ci przyjdzie na myśl, panuje pełna dowolność), a także kilka zdań o sobie wraz ze swoim zdjęciem (opcjonalnie)

 

Postaraj się proszę przesłać mi wszystko w ciągu kilku dni, umówmy się na ostateczny deadline do 30.10, ok?

 

mój mail: [email protected]

 

pozdrawiam

 

 

Prawdę powiedziawszy to po takim podejściu nawet nie mam zamiaru ich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. słów kilka i wyjaśnień odrobinę:

 

to pisemko, to próba sprawdzenia czy w PL można utrzymać papierowe pisemko o 3d. poprzednie padły z niewiadomych dla ogółu powodów. 3dfx ma zaplecze w postaci dofinansowującego je w początkującej fazie wydawnictwa Software. owszem przyznaję, że pierwsze numery nie będą zachwycały, zwłaszcza kogoś kto siedzi sporo w 3d. ale spokojnie. nie zapominajcie, że jest to gazeta skierowana przede wszystkim do ludzi uczących się 3d. do beginnerów i n00bów którzy są zbyt nieśmiali, żeby zapostować na max3d.pl ;)

 

dlatego pierwsze numery będą proste technicznie, ale za to kolejne... będzie można już poszaleć zwłaszcza z tematami zahaczającymi bardziej o artyzm i plastykę pracy niż o suche technikalia.

 

 

 

Hynol: w tej sprawie słałem Ci PMka jakiś miesiąc temu. faktycznie mamy dwie strony w magazynie zarezerwowane na naszą galerię. póki co ukaże się tam tylko jeden autor za to ze znakomitym portfolio, które docenili nawet nasi forumowicze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znów będzie coś typu "klinkij scale i wpisz wartość" albo "myszką możesz obracać viewport" na początek to dużo ludzi co się zajmują grafiką poważniej zapomni o tej gazetce po 2-3 numerach. Takich dla beginnerów rzeczy ZWŁASZCZA DO MAXA jest trylion + 1. Można spróbować podzielić na podstawy i coś dla zaawansowanych bo tak to widze, że wyjdzie z tego kurs obsługi Maxa.

 

To takie moje skromne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta o 3d w Polsce to imo jakaś parodia.

Zastanawiam się kto, będący być w potrzebie na czasie i mieć najświeższe newsy będzie sięgał do kiosku po gazetę?

 

Graficy spędzają większość życia przed monitorem, więc również przy sieci, a tam? Wszystko, dosłownie wszystko co powinniśmy wiedzieć.

 

Moim zdaniem rynek zbytu mizerny, oj mizerny, analiza swot chyba kiepsko poszła.

Taką samą opinię mam o książkach-manualach, soft-bibliach i poradnikach praktycznych.

Nie te czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta o 3d w Polsce to imo jakaś parodia.

Zastanawiam się kto, będący być w potrzebie na czasie i mieć najświeższe newsy będzie sięgał do kiosku po gazetę?

 

Graficy spędzają większość życia przed monitorem, więc również przy sieci, a tam? Wszystko, dosłownie wszystko co powinniśmy wiedzieć.

 

Moim zdaniem rynek zbytu mizerny, oj mizerny, analiza swot chyba kiepsko poszła.

Taką samą opinię mam o książkach-manualach, soft-bibliach i poradnikach praktycznych.

Nie te czasy.

 

Mądrze prawisz. Gdybym nie miał internetu to może bym się rzucił na taką prasę, ale w innym wypadku to strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inicjatywa, pierwszy numer z ciekawości kupie. A czasopismo na papierze jak nic wzmocni kręgosłup polskiego 3dCG. Myślę że nie ma co haterować, a za parę numerów pewnie ludzie sie będą tłukli żeby do galerii wskoczyć ;) tego życzę.

 

 

[edit]

Gazeta o 3d w Polsce to imo jakaś parodia.

Zastanawiam się kto, będący być w potrzebie na czasie i mieć najświeższe newsy będzie sięgał do kiosku po gazetę?

 

Na przykład pan Henryk, właściciel dwóch kamieniczek w Beskidzie Dolnym. Chce koniecznie je wynająć jako biura. W folderze reklamowym kiedyś widział że żeby ładnie wyglądała oferta, trzeba zrobić kamieniczki w 3d i je zaprezentować. Normalnie poszedł by do jakiejś firmy ale że z kasą krucho postanawia sam takie cudo zmajstrować. Pan Henryk potrafi odbierać pocztę ale z surfowaniem trochę gorzej więc idzie do kiosku i pyta się o jakąś gazetę do tego 3d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, w krajach o znaczenie większej kulturze intrernetu takie czasopisma się sprzedają, tylko potrzeba na nie pomysłu. Pomysłem z całą pewnością nie jest seria tutoriali do Maxa dla początkujących.

 

Ale już na przykłady:

- wywiady z ludźmi z branży.

- porterety (profiles) studiów w Polsce i nie tylko.

- historie powstawania ciekawych filmów.

- omówienie festiwali ze świata.

- Relacje z imprez (Hanover, Siggraph, Barcelona etc)

- testy sprzętu do grafiki.

- jedno zagadnienie/temat miesiąca, które przedstawione jest możliwie dokładnia (np. photon mapping, albo fizyczne parametry kamery i ich odpowiedniki w 3D - czyli coś, co wcale nie jest łatwo znaleźć na sieci a w każdym razie trzeba temu poświęcić sporo czasu).

 

Całej redakcji życze sukcesów i satysfakcji z pracy! Pokażcie, że się da!

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład pan Henryk, właściciel dwóch kamieniczek w Beskidzie Dolnym. Chce koniecznie je wynająć jako biura. W folderze reklamowym kiedyś widział że żeby ładnie wyglądała oferta, trzeba zrobić kamieniczki w 3d i je zaprezentować. Normalnie poszedł by do jakiejś firmy ale że z kasą krucho postanawia sam takie cudo zmajstrować. Pan Henryk potrafi odbierać pocztę ale z surfowaniem trochę gorzej więc idzie do kiosku i pyta się o jakąś gazetę do tego 3d...

 

...i następne kilka-kilkanaście miesięcy uczy się krok po kroku robić wizki.

Zobaczyłby pojęcie "mapowanie nierówności" i by wynajął fotografa na te kamieniczki.

 

 

Dla zwykłego pana Henryka 3D to jakaś abstrakcja.

Dla takiego bardziej kumatego i kasiastego pana Henryka owszem, 3D istnieje i mniej więcej wie z czym 3D się je i wie, że tym się zajmują agencje reklamowe oferujące kompleksowe usługi, które zaproponują mu zapewne inne rozwiązanie niż sam sobie wymyśli. Ale żeby zaraz branżową gazetę kupować?

 

A reklamy w takich pismach to do kogo kierowane? Jak na portalach, do nas. Z tym że na portale wchodzą wszyscy codziennie zapewne a gazeta wychodzi raz na czas i mały odsetek społeczności kupi ją regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że pisemko 3D nie ma bytu w Polsce. Więc co z np. CDAction. Przecież większość graczy też bardzo dużo czasu spędza przed kompem i też mają wszystkie najświeższe newsy, recki, zapowiedzi, betatesty itp. A CDA sprzedaje się świetnie. Dlatego życzę redaktorom wszystkiego dobrego. Pokażcie, że też możecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hynol: w tej sprawie słałem Ci PMka jakiś miesiąc temu. faktycznie mamy dwie strony w magazynie zarezerwowane na naszą galerię. póki co ukaże się tam tylko jeden autor za to ze znakomitym portfolio, które docenili nawet nasi forumowicze.

 

Pozdrawiam

 

Sprostujmy sobie kilka rzeczy - PMke dostałem 3 miesiące temu. Było to zupełnie niezobowiązujące pytanie dotyczące planowanego dopiero pisma... Wybacz, ale równie dobrze można by uznać że go nie było biorąc pod uwagę jak to wszystko dalej wyglądało. Co do dalszej części posta, rozumiem że PM który dostałem kilka dni temu był jeszcze bardziej abstrakcyjny niż myślałem.

 

Co do sensu istnienia pisma o 3D, to widzę tylko jeden aspekt który jest w stanie mnie do niego przekonać - druk w wysokiej rozdziałce prac, które zwykle trzeba oglądać na monitorku. Zresztą obecnie sporo jest gazet za granicą które właśnie w ten sposób działają, pomijając raczej tutoriale i recenzje softu.

 

Pozdro dla niekumatych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO bardzo dobrze, to już drugi magazyn w przeciągu ostatnich 2 tygodni, który traktuje m.in. o CG. po numerze 0 widać, że ludzie, którzy są odpowiedzialni choćby za skład nie są amatorami. Zobaczymy co będzie jak wyjdzie papierówka - życzę powodzenia :)

hynol> fajna liczba postów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol: wysłałem Ci jeszcze pma miesiąc temu. nie wiem czy doszedł do Ciebie, ale tam już realnie zaproponowałem Ci umieszczenie prac w galerii. potem redakcja dostała namiary na Ciebie i kilku innych ludzi jako potencjalnych ludzi do których można się odezwać w tej sprawie (zapytać o zgodę).

 

Swoją drogą uważam że postapiłeś lekko mówiąc nieładnie publicznie naśmiewając się z tego pma. Oczywiście nie mogę tego zabronic czy wyciąc tego posta ale smród zostaje. W moim przypadku podrążyłbym lekko temat np: zapytując o co chodzi. nie zrobiłeś tego tylko od razu walnąłeś "żarciocha" ad publica. Śmichy chichy tutaj bynajmniej nie pomagaja. Ci ludzie realnie poszukują pomocy a to, że pm był tak skonstruowany? Nie wytyka się ludziom błedów chyba, że samemu się ich nie robi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol: wysłałem Ci jeszcze pma miesiąc temu. nie wiem czy doszedł do Ciebie, ale tam już realnie zaproponowałem Ci umieszczenie prac w galerii. potem redakcja dostała namiary na Ciebie i kilku innych ludzi jako potencjalnych ludzi do których można się odezwać w tej sprawie (zapytać o zgodę).

 

Swoją drogą uważam że postapiłeś lekko mówiąc nieładnie publicznie naśmiewając się z tego pma. Oczywiście nie mogę tego zabronic czy wyciąc tego posta ale smród zostaje. W moim przypadku podrążyłbym lekko temat np: zapytując o co chodzi. nie zrobiłeś tego tylko od razu walnąłeś "żarciocha" ad publica. Śmichy chichy tutaj bynajmniej nie pomagaja. Ci ludzie realnie poszukują pomocy a to, że pm był tak skonstruowany? Nie wytyka się ludziom błedów chyba, że samemu się ich nie robi.

 

 

Pozdrawiam

 

Jak widać nie doszedł. Rozmowy nie zaczyna się w taki sposób jak miało to miejsce gdy robi się coś na poziomie.

 

Co do tego czy ładnie czy nie, postąpiłem tak jak postąpiłem, bo uważam że jak się robi coś profesjonalnego (a czasopismo takim czymś się wydaje) to ma być pro a nie pierdut pmki o lekko dziwnej treści. Mam dość użerania się na co dzień z ludźmi których profesjonalizm sprowadza się do wyrecytowania nieśmiertelnego 300dpi poproszę. Na pytanie o format wydruku robią im się wielkie oczy... To że angażujesz się w działania z ludźmi którzy jak widać potrzebują pomocy i to poważnej to oczywiście bardzo ładnie, ale nie najeżdżaj z łaski swojej na mnie za to że uważam ich styl pracy za przezabawny, bo co mnie śmieszy to moja sprawa i mogę się tym do woli dzielić z innymi. Jedni podzielą moje zdanie inni nie. C'est la vie. Co do błędów to faktycznie staram się ich nie popełniać, a jak już się zdarzy, to posypuję głowę popiołem i wyciągam z niego wnioski. Drugi raz się nie zdarzy.

 

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol: nie atakuję Ciebie tylko po prostu dziwię się, że człowiek zamiast zapytac o co chodzi wyśmiewa to publicznie. kurcze. po prostu następnym razem odpisz nawet głupim "a co co chodzi?" albo zapytaj kogoś z moderacji albo ogólnie na forum. a jeśli nie chcesz odpisywać na PMa to po prostu nie odpisuj i tyle.

 

zresztą całe to zajście wyszło niejako z mojego błędu. sądziłem, że PM doszedł - nie doszedł. redakcja sądziła, że jesteś już mocno wtajemniczony po moim PMku w tą sprawę stąd taki dziwny ton. zresztą to już przeszłość. teraz my jako max3d.pl prowadzimy te dwie strony. Software zrezygnował z redagowania galerii max3d.pl. jeśli więc chcesz druknąć sobie na papierze jakąś dobrą pracę daj znać a wyślę Ci wytyczne do druku. ot i koniec tematu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety, tak sie sklada ze dostalem podobnego PM od tego magazynu i w 100% zgadzam sie z tym co napisal Hynol, no ma kolega racje. Po przeczytaniu tresci pm az nie moglem uwierzyc ze ktos mi tak napisal, nie mialem ochoty ani zamiaru wtedy pisac im czegokolwiek z pytaniem 'a o co chodzi?' - w sumie niby dlaczego mialbym im tak pisac?, ale ze jestem czlowiek cierpliwy to zapytalem na gg jednego z moderatorow max3d.pl czy wie cos na ten temat - owszem wiedzial ale rownoczesnie przyznal ze tresc tego pm-a mu sie niepodoa bo jest 'wyslij', 'postaraj sie' a nie ma 'czy moglbys'. Wiec wybacz, osobiscie - tak jak Hynol, nie mam poki co zamiaru im wysylac zadnych prac. Do pelni zlego dodam fakt ze pare tygodni temu zostalem poproszony o wyslanie swojej pracy do magazynu 3D World (wydanie uk), chyba nie musze pisac ze pisali bardziej profesjonalnie?, niebo a ziemia.

 

Niemniej jednak, pomijajac ten niesmaczek, zycze im powodzenia, gdybym byl w PL kupilbym pierwszy numer ... z ciekawosci. Drugi numer kupilbym jesli Symek zaczalby pisac cos na temat hudego hehe.

 

btw, ktos moze wrzucic pdf z numeru 0? cos nie da sie go u mnie sciagnac z oficjalnej strony pisma.

 

czolem

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się po częsci z Hynolem i po czesci z Tweetym.

 

Hynol - ma racje, podejscie a raczej tresci pm'ka nie była profesjonalna i stanowi naprawde duzy minus. Moze zniechecic potencjalnych klientow. Zachowanie nie fair, i mogło urazic hynola.

 

Tweety - ma tutaj rowniez swoja racje bo szczytem chamstwa jet postowanie tresci pmka publicznie... no ale to swiadczy o postujacym.

 

Obydwaj maja swoje racje.

 

Jesli mam na to spogladac z obiektywnego punktu a nie jako ekipy max3d to gdybym ja miał zaczynac przygode z czasopismem 3d to zaczął bym od kilku wersji w postaci ezinow a potem dopiero gdy by wypalił w podobnej formie zorganizował zawartosc i wyglad czasopisma.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi numer kupilbym jesli Symek zaczalby pisac cos na temat hudego hehe.

To jest bardzo dobry pomysł :) Wszędzie tylko max, max i jeszcze raz max.

A tu nagle pierwsze polskie czasopismo o Houdinim. Albo przynajmniej z wzmiankami o tym sofcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry pomysł :) Wszędzie tylko max, max i jeszcze raz max.

A tu nagle pierwsze polskie czasopismo o Houdinim (...)

 

Pojechałeś! ;)

 

 

Panowie, poważnie!

My tu wszyscy kibicujemy.

 

Moim zdanie, (a śmiem twierdzić, że się na tym znam) wachlarz tematów powinien być możliwie szeroki a pismo powinno być kwartalnikiem (nie wiem, czym jest). To się wydaje szalone w dobie internetu, ale też wyraźnie pokazuje, czym tego pisma nie da się zrobić... nie da się zrobić newsami i recenzjami z wersji X.1 programów. Bo nikt nie będzie szukał takich informacji na papierze (tylko właśnie w internecie).

 

10 tutków na temat podstaw Maxa w pierwszym numerze, to jest po prostu skucha, ale też domyślam się, że nie jest łatwo zmontować redakcję takiego pisma. I zapewne też niejedna nocka minęła Wam na rozmowach o tym... ;)

 

 

jeszcze raz powodzenia!

skk.

 

PS Ja tam mogę coś napisać, ale nie przed grudniem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem z pania Beata kilka slowek o ewentualnych tutkach i poziomie calosci...

 

poza agresywnymi wyjasnieniami moich "niedorzecznych" watpliwosci. Mi start i podejscie do potencjalnego autora kompletnie nie podpasowalo, ale wpisze to w tzw. "learning curve" i zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYmek: to dwumiesięcznik ;) póki co w pierwszym numerze jest tzw. starter kit czyli dla początkujących. co do zawartości kolejnych numerów każdy (powtarzam KAŻDY) może coś napisać, czym się pochwalić. zawartość pisma powinni redagować ludzie którzy się na tym znają więc jeśli ktokolwiek ma jakieś propozycje co do zawartości numeru 2 niech pisze maila do mnie: [email protected] lub do samej redakcji pisma. jeśli ktoś chce się spotkać i pogadać na ten temat osobiście możemy ustawić jakieś spotkanie w warszawie gdzie będzie można podyskutować nad zawartością pisma.

 

to pismo należy do Was. zmieniajcie i proponujecie co chcecie byleby to pismo spełniało Wasze wymagania :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpowiedział więc pytam grzecznie jeszcze raz, nagrodzone prace z ostatniej bitwy "Małe jest piękne" miały być zamieszczone w .psd, z tego co wiem nie były, ktoś kiedyś szepnął na gruncie nieformalnym że będą w nowym pismie o 3D. Więc bedą czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności