Skocz do zawartości

Sculpty: testy, proby, speedy, porady itp


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. To chyba mój debiut tutaj. Usiadłem ostatnio do Zbrusha i postanowiłem się trochę pouczyć rzeźbienia w nim. Na razie tyle. WIP, bede go kończył.

osmiornica4vip.jpg

 

Na podstawie Making off'a "No nore wine" z zbrushcentral.com.

Pozdrawiam - Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam to co wcześniej. Myślę że problem tkwi w twoim workflow. Pracuj nad całością modelu na raz - bez ukrywania i przybliżania. Będziesz dobrze widział ogólną formę. Poza tym mniej szkicowo - staraj się bardziej regularne, geometryczne kształty robić. Potem dopiero szczegóły. Najlepiej oglądnij sobie na toutube jakiś "head sculpting timelapse" od razu zaczaisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te wasze prace, aż się zastanawiałem czy mam wrzucać swoje, ale uznałem, że każdy od czegoś zaczynał (jeden lepiej drugi gorzej), i ja też mam do tego prawo. To chyba moja trzecia praca w Zbrushu, ale te wcześniejsze bardziej przypominały jakichś neandertalczyków czy cuś.

 

indian2.png

 

Próbowałem się jeszcze pobawić i zrobić jakieś włosy, ale średnio wyszły.

 

indian1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ramach kontynuacji nauki Zbrusha zrobiłem taką główkę. Robione mychą, bo niestety tabletu na razie nie posiadam...:

Tu baza ( zrobiona w 3d Max'ie):

glowabaza.jpg

A tutaj co mi się udało z tego zrobić:

glowaprzod.jpg

glowabok.jpg

glowaprawietyl.jpg

glowalekkogora.jpg

 

Byłbym wdzięczny za rady i wskazówki odnośnie modelowania.

Co myślicie o tym?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indian – rozumiem, że to tak dla zabawy i zabicia czasu... bo jeżeli próbujesz uczyć się sculptować (anatomia i inne mało ważne sprawy), to zupełnie jakby uczyć się rysować portrety zaczynając od karykatur czy innej mangi. W każdym bądź razie życzę powodzenia – progres jakiś jest :) ale z brakami w bazie (brwi, okolice ust, poliki) człowiek prędzej czy później budzi się z przysłowiową ręką w nocniku…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indian-widac stopniowy progres:)

vrocker-całkiem,całkiem,stopy płaskie:)

xmass-zejdz ze 3 subdiv niżej i dopiero rzezaj:)

ciastuch-oczy za duże i nie ma dolnych powiek,usta niezłe,proporcje troche pojechane:D

ArTooRo-marzyciel był fajniejszy;)

_Arti_-no prosze zapomniałem:)całkiem nieżle-to między górną wargą a nosem za bardzo zapadnięte,jakby nie miał żębów:)Albo może całe usta i podbródek za bardzo do przodu wysuniete...

Dobra już się zmęczyłem,za 3 miesiące znowu coś skomentuje:)

 

Pozdr:)

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze starcie zbrush'u po przejrzeniu tutoriali od pixologic i innych z Youtube'a (robiąc z nich jednocześnie notatki i sprawdzając działanie narzędzi).

Start od kuleczki, głównie pędzel clay, smooth i move. ze 2-2.5h bez wcześniejszego conceptu.

vifh8z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama twarz wyglada w porzadku, ale ksztalt czaszki, szyja wolaja o pomste do nieba. spojrz na swoje refki raz jeszcze i porownaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności