Skocz do zawartości

Max 2009 na wiosne 2008 O,o


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

http://pressreleases.autodesk.com/index.php?s=press_releases&item=383%3C%2Ftd%3E

 

ci goscie naprawde sie spiesza ostatnio.... Zastanawiam sie czy na jesieni wypuszcza Max 2010...

 

Edit:

 

Zrobie z tego pozadniejszego newsa, zeby nie trzeba bylo wątku przegrzebywac za linkami.

 

Link do wpisu na Autodesk Area:

http://area.autodesk.com/index.php/blogs_ken/blog_detail/3ds_max_design_and_3ds_max_2009_announced/

 

Linki do PDFów:

3ds Max 2009 FAQ:

http://area.autodesk.com/blogs/pimentelk/080213_0626/3ds_Max_2009_3ds_Max_Design_2009_FAQ1.pdf

3ds Max 2009 Ficzers:

http://area.autodesk.com/blogs/pimentelk/080213_0626/3ds_Max_2009_Features%20_Benefits2.pdf

3ds Max Design 2009 Ficzers:

http://area.autodesk.com/blogs/pimentelk/080213_0626/3ds_Max_Design_2009_Features_Benefits1.pdf

 

 

Nowe wydanie mozna podsumowac cytatem Klicka:

Paranoja ;)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwus :)

może powinni wprowadzić oznaczenia typu : max 2008 wiosna, max2008 zima.

Testowe triale to "max2008 przedwiosnie"

I jeszcze "max 2008 krismas edyszyn - w opakowaniu ręcznie malowane bombki choinkowe"

pozdrawia mi zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jak dobrze rozumein to będą dwie wersje

3ds Max 2009 and 3ds Max Design 2009

 

Design będzie bez SDK

 

3ds Max Design 2009 includes all features offered in Autodesk 3ds Max 2009, with the exception of the software development toolkit (SDK)

 

ale różnicy w cenach między wersjami nie będzie, co to za filozofia to ja nie wiem :D

 

The Autodesk suggested retail price for 3ds Max 2009 or 3ds Max Design 2009 software is US$3,495
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

może powinni wprowadzić oznaczenia typu : max 2008 wiosna, max2008 zima.

Testowe triale to "max2008 przedwiosnie"

I jeszcze "max 2008 krismas edyszyn - w opakowaniu ręcznie malowane bombki choinkowe"

pozdrawia mi zycze powodzenia :)

 

heheheheh tylko pomyśl jak ktoś sie Ciebie pyta na czym pracujesz. A ty slangiem branżowym mówisz "Na Wiośnie 2008" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinni dorzucac darmowy model kroliczka na spring edidtion, i mikolaja na christmas edition.

 

Edit do siwego ponizej: gdyby nie to to chyba do teraz siedzial bym na Max 6. Jak dla mnie ten brak kompatybilnosci jest narzucony odgornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim tępie niedługo bedzie w jakimś cidiekszyn :D:D

 

w takim tempie to niedługo będzie cidiekszyn :D

 

Śmiechu warte te ich monopolistyczne zagrywki.

Dobry ten tekst z przedwiośniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby chociaż te wersje były ze sobą kompatybilne, bo brak zapisu z 9 np. do 8 itp. to porażka, może się okaże że 2008 spring i summer nie współpracują ze sobą :)

 

no racja racja. a najgłupsze jest to, że niewiadomo tak naprawde z czego wynika brak kompatybilności...tzn wiadomo, że chodzi o kasiore no :P w AutoCADzie jakoś mogli zrobić zapis do starszych wersji i żyją...za to Revit ma to samo co Max...nie wiem, może losują, które programy będą kompatybilne wstecz, a które nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie ma to swoje plusy dodatnie, będzie można legalnie jechać przez cały rok na trialach

 

Ty, to jest pomysl :D

 

 

pod tym linkiem (wpis z bloga goscia z autodesku) ludzie tak marudza na ten "update" ze nie wiem.

 

Chyba zaczne namawiac szefa na zmiane na jakas cineme albo xsi albo co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design będzie bez SDK

ale różnicy w cenach między wersjami nie będzie, co to za filozofia to ja nie wiem :D

No design będzie bez SDK, ale za to z ProMaterials, no wiadomo, przedrostek "Pro" musi być, bo to podkreśla z jakim profesjonalnym narzędziem mamy do czynienia :)

 

może powinni wprowadzić oznaczenia typu : max 2008 wiosna, max2008 zima.

Testowe triale to "max2008 przedwiosnie"

I jeszcze "max 2008 krismas edyszyn - w opakowaniu ręcznie malowane bombki choinkowe"

pozdrawia mi zycze powodzenia :)

hahaha.... tym mnie załatwiłeś :D

 

a jakby komuś się nie chciało czytać, lista nowości:

Remember, this is an INCOMPLETE list, about 30% of the features are not listed here. Some important features will be revealed at launch.

Biped:

• Hands Like Feet Option

• Working Pivot Rotation

• Mirror Animation Options

• Triangle Neck

Modeling and Mapping

• UV Spline Mapping

• UVW Unwrap Improvements

mental ray

• ProMaterials

• New mental ray Proxy Objects

• Enhanced Accessibility of Production Shaders

• Enhanced Per-object Render Settings

• Improved Render Final Gather and Global Illumination

• New mental ray Render Elements

Lot's of other things – but wait for launch (March 25th) to get the full scoop

 

 

nie dziwi was, że mamy tam same "improved" i "enhanced" ? I najlepsze ostatnie zdanie... miesiąc do premiery i nie chcą napisać co nowego - nie rozumiem, dopiero piszą te nowości i nie wiedzą co im się uda skończyć (niemoliwe, bo produkt trzeba przygotować do wydania, przetestować, wytłoczyć, rozesłać po całym świecie, zareklamować, miesiąc przed jest odpowiednim czasem na takie rzeczy), albo wersja 2, prawdopodobna sądząc po ich ostatnich dokonaniach w rozwoju tego software'u - te lot's of other things to takie pierdoły, że wstydzili się o nich napisać teraz, żeby nie robić złego wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... ja widzę same zalety płynące z regularnych roadshow:

- Nowe firmowe koszulki z kolekcji wiosna, lato, zima.

- Szanse na Ipoda.

- Aktualizacja wiedzy na temat poziomu piractwa i sankcji zgodnych z prawem po wejściu do strefy Shengen.

- Gumki na nadgarstek. Moja stara już pękła.

- Okazja do meetingu.

- Garść znaczków wpinanych w klapę.

- Wyżerka

- Nie wiem, kiedy jest Śmigus Dyngus, ale coś nidługo potem... Z tej okazji mozemy legalnie nie zostawić na maxie 2009 suchej nitki...

 

Swoją drogą przyszło mi do głowy, że max 2009 to max 2008 z rozbudowaną bazą bugów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Piotrek : racja. JA tez sie zawsze ciesze :)

Falcom - ten maxik jest zły ??? Ja sie nie gadzam. A brak SP , może jest pozytywną

oznaką braku bugów.

Symek - tak. we wszystkim jest cel. Tylko nie wiadomo komu oni chcą zrobić dobrze.

Przypominam ,że update wiąże sie z duzymi pieniazkami :(.

Gdyby byli hiper i super fajni, to daliby to za free. Albo przynajmniej pozwolili zapłacić światową cene ( obowiazującą np. w usa ) , a nie w polsce.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany, jak komus sie nie podoba moze siedziec na wersji 4 ktora byla najwiekszym przelomem i czekac na wersje 2034 ktora moze wg niego bedzie juz wystarczajaco lepsza od poprzednich:) i tak na "trialach" wiekszosc tu jedzie, wiec tym bardziej sie powinniscie cieszyc ze przynajmniej sa wieksze podstawy do sciemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy to nic nei wiecie ;)pro materials będzie to taki materiał że wpisujemy nazwę np. oak wood i już woilla :D nawet nie będzie trzeba wrzucać na obiekt bo max sam będzie wiedział na co go ma wrzucić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

może powinni wprowadzić oznaczenia typu : max 2008 wiosna, max2008 zima.

Testowe triale to "max2008 przedwiosnie"

I jeszcze "max 2008 krismas edyszyn - w opakowaniu ręcznie malowane bombki choinkowe"

pozdrawia mi zycze powodzenia :)

 

 

 

Poki co to jest Jesien średniowiecza!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... porażka, na prawdę niedługo doczekamy się nowych wersji maxa w jakimś miesięczniku. Nie rozumiem tylko dlaczego nie mogą dodawać znaczących ulepszeń tylko zawsze jakieś pierdoły... tyle jest fajnych rozwiązań np. w XSI, nie rozumiem dlaczego niektórych rzeczy nie mogą brzydko mówiąc zgapić i umiejętnie dodać je do maxa, pozbyć się niektórych przestarzałych już nawyków i zrobić porządny program w minimum rok. Wygląda na to, że jak Max skończył z numerkami, a przeszedł na daty to skończył z porządnymi rozwiązaniami, albo kasy im brakuję po wpakowaniu się w Mudboxa, chociaż to raczej mało prawdopodobne ;).

 

EDIT: A to podzielenie na Max 2009 i Max Design 2009 to w ogóle jakieś przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko dlaczego nie mogą dodawać znaczących ulepszeń tylko zawsze jakieś pierdoły... tyle jest fajnych rozwiązań np. w XSI

 

Bo to kosztuje dużo pieniędzy, zachodu i talentu, a po co wydawać te pieniądze, skoro i tak mają Was w kieszeni... czysty biznes. Zero inwestycji, maksimum zysków. Nie inwestuje się w coś, co i tak przynosi pieniądze.

 

To jest giełdowa instytucja, która zajmuje się maksymalizacją wartości swoich aktywów == dochodów akcjonariuszy. To oni wynajmują do prowadzenia firmy ludzi, którzy możliwie minimalnym kosztem zarobią jak najwięcej. Taka firma zdobywa rynek przejęciami a nie rozwijaniem technologii. Bo to się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, czysty marketing, zero horyzontów. Chociaż można na to patrzyć z kilku perspektyw. Skoro Autodesk tworzy Maxa i Maye, może zdecydowali się ostatecznie na Maye, a z Maxa chcą jak najwięcej hajsu wyciągnąć, bo chyba każdy dobrze wie, że jak zrobią kilka takich kontynuacji Maxa z praktycznie zerowym krokiem naprzód, to niedługo ludzie zapomną o jego istnieniu...

 

PS. Kiedyś był taki wątek, jakiego softu będziemy używać w przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszana... przerzytałem te wszystkie nowoczesne ficzersy i jakoś nic nie powala na kolana. A tym bardziej nic nie powinno skłaniać do wydania nower wersji maxa. Tak jak Gotham napisał.. wystarczyłby jakiś service pack.. no ale kilka małych czarodziejskich dodatków i kasa leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszana... przerzytałem te wszystkie nowoczesne ficzersy i jakoś nic nie powala na kolana. A tym bardziej nic nie powinno skłaniać do wydania nower wersji maxa. Tak jak Gotham napisał.. wystarczyłby jakiś service pack.. no ale kilka małych czarodziejskich dodatków i kasa leci :)

 

Myślę, że tu chodzi bardziej o segmentacje rynku, niż o zarobek. To jest polityka. Po pierwsze zaczynają różnicować klientów, tych od designu i resztę. To ma kolosalne konsekwencje na przyszłość. Na przykład, jeśli za dwa lata wprowadzą nową aplikację 3d do animacji, mogę swobodniej manipulować rynkiem, nie tracąc w nim udziałów. Od tej chwili, mogą dalej wspierać Viz, z mniejszą część animacyjną pchać w innym kierunku. Teoretyzuje. Nie wiem jak będzie. Idzie o zasadę. Czasami drobne zmiany z punktu widzenia użytkownika, mają kolosalne znaczenie dla korporacji.

 

Albo jeszcze inaczej, za jakiś czas, ktoś kto zajmuje się trochę designem i trochę animacją, będzie musiał mieć dwie aplikacje zamiast jednej. Znów pożytki z segmentacji. O wyraźny odpływ użytkowników nie muszą się martwić jeszcze długo. Czego najlepszym dowodem jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwni jesteście.

Każdy normalny użytkownik oprogramowania cieszy się, gdy wychodzi nowa wersja...

 

Piotrek, więcej osób by się cieszyło gdyby nowsze Maxy posiadały kompatybilność wsteczną w sensie, że dałoby się w nich zapisać plik w formacie .max, który możnaby otworzyć na starszej wersji. Gdy tego nie ma robi się jedno wielkie zamieszanie, bo z jednej strony wypadałoby być na bieżąco, żeby móc otworzyć do obróbki czyjeś pliki zapisane w najnowszej wersji, a zdrugiej strony warto pozostać na starszej, bo sporo klientów pewnie jeszcze nie zrobiło upgrade'a i będzie wolało pliki na przykład z Maxa 8 czy 9.

Autodesk wyraźnie pokazuje gdzie ma swoich klientów wydając nowe wersje z tak mizerną ilością usprawnień, SYmek dobrze podsumował ten temat w swoim wcześniejszym poście, ehh... może czas przerzucić się na XSI, tylko kto mi zrobi do niego VRaya...

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Dla porównania zwykły Service Release (darmowy) do Rhino w przeciwieństwie do Maxa zawiera listę poprawek i nowych funkcji wielkości książki telefonicznej, no ale Rhino musi dalej walczyć o swoją pozycję na rynku, Max już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności