Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

The Mist - mi sie ten film strasznie dłużył i co chwila jak to w kiepskich horrorach człowiek sie dziwi 'co za idioci'. Obejrzałem ten film do końca przez szacunek do Kinga, jednak zawsze będą mi się książki bardziej podobały od ekranizacji. No i bezsensowne zakończenie jakby wymyslone przez 10 latka.

 

Jumper Powiem tak z tego pomysłu dałoby się wycisnąć dużo więcej, cały film jakoś tak skrótowo potraktowany, ale mimo wszystko ogląda się miło i przyjemnie, + fajne patenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

The Kingdom - fajny film akcji, który daje trochę do myślenia. Ode mnie 9/10, moja dziewczyna usnęła :)

 

I Am The Legend [Alternative Enidng] - pisałem już o tym filmie, ale wreszcie udało mi się obejrzeć alternatywną wersję zakończenia. Ta wersja ma też kilka dodatkowych scenek w środku filmu. Jak dla mnie dużo gorsza od kinowej.. trochę bez sensu. Kinówka kończy się interesująco, a w AE wszystko jest takie nijakie :)

 

27 sukienek - kiepskie.. ode mnie 4/10, od mojej miłości 6/10.

 

Jumper - takie sobie.. ode mnie 6,5/10 od młodej 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meet The Spartans - taki trochę nierówny ten film... przez 2/3 trwania filmu można się turlać ze śmiechu, a reszta to w ogóle odwrotność - dno :/ Daję 6/10

Step Up 2 the Streets - WOW! Zajedwabiste! Gdyby film trwał o godzinę dłużej, to dał bym 10/10, ale tak daję tylko 9/10 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwat, jak na cos polskiego, calkiem calkiem. Milo sie oglada, daje do myslenia.

 

Wszytko psuje cudowny dzieciak, ktory, majac nikona FE2, w pelni manualnego, pstryka fote za fota, bez ustawiania czegokolwiek ;) oczywiscie wszystko jest sliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis troche japonskiej animacji nadgonilem i tak:

Vexille: fabula strasznie patetyczna ale grafika i akcje miejcami daja rade. Cos na poziomie pierwszego Appleseeda

 

Appleseed: ExMachina tu fabula ciut lepsza bo nie stara sie byc jakos bardzo powazna tylko po prostu akcyjnie jest. Za to grafa - zooommmgggg - strasznie mi sie podoba. Najlepsza 3d manga jaka do tej pory widzialem. Do filmu na pewno wroce jeszce nie raz by poogladac naprawde swietne renderingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Step Up 2 the Streets - WOW! Zajedwabiste!
Typowy film do obejzenia z dziewczyna, tymbardziej jak sie lubi taniec, ale ja bym dal 6/10 o tyle o ile w poprzedniej czesci bylo pokazane ze cwiczyli przed finalowy "show us what you can" to tutaj przestali cwiczyc i nagle na koniec filmu daja mega show :/ naciagane, do tego dziwny zbieg okolicznosci ze akurat wtedy musial padac deszcz a ich uklad wygladal tak ze bez deszczu czesc tych ewolucji by nie wyszla i nie wygladalaby tak efektownie :/

 

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street ciekawa historia, dobra obsada, fajnie wykonany 8/10

 

3:10 do Yumy (remake) fajny, oryginalu nie widzialem, ale ten da sie obejzec 8/10

 

Hitman cos jak james bond jak ktos lubi akcje to da sie obejzec :) 7/10

 

Shawshank klasyk :) 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 sukienek - słaby bardzo. Dałem się namówić dziewczynie... :/

 

Meet the Spartans - na początku jeszcze jakoś można się pośmiać, ale dalej to porażka totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam:

 

Rashōmon (1950) - Akira Kurosawa. zdjęcia niesamowite, szkoda że w czerni i bieli. historia morderstwa, opowiedziana przez kilka osób.

 

Ukryta forteca (1958) - Akira Kurosawa. krótko - film o wieśniakach, pomagających księżniczce...

 

Dersu Uzuła (1974) - historia prawdziwa, piękna, o przyjaźni w reż. Kurosawy, arcydzieło.:)

(wersji z 1961 roku w reż Agasi Babayana nie widziałem).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

obo, trzeba było sprawdzić wątek (patrz 2 posty wyżej :P).

 

Może można by zrobić dział w którym każdy użytkownik zakładałby sobie swój wątek filmowy i w pierwszym poście wrzucał tytuł filmu z komentarzem i oceną? Da się coś takiego z automatu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto warto, bardzo zgrabnie opowiedziana historia można miło spędzić czas wchłaniając obrazy i dźwięki , właściwie zaletą ego filmu jest to że jest inny niż wszystkie , mało szablonowy. Jednym słowem przenosisz sie w inny świat i jeśli wejdziesz w to , wtedy przez blisko 2 h zapominasz że nosisz jeansy, musisz umyć włosy i że jutro wcześnie wstajesz do pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beowulf mało szablonowy? odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie....

 

Dla mnie film fajny, do obejrzenia, ale nie wyjątkowy. Polecam go za to w kinie 3d, wtedy wrażenia są naprawdę niezapomniane (przynajmniej dla mnie, ale może to dlatego, że pierwszy raz coś takiego widziałem)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Eye - ee... pisze, że to horror a ja bym tak tego nie nazwał... horror to powinien przestraszyć, żeby przynajmniej przez kilka kolejnych dni przypominały mi się jakieś tam straszne sceny itp. a to "oko" to straszenie w stylu - wyskakuje monster na cały ekran, robi "bu!" i tyle... ogólnie jako film to nawet fajne 7-/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi Terryego Pratcheta, albo po prostu głupio porechotać to polecam film "The Hogfather". Jakis czas temu wyszedł, ale mi umknął i dopiero ostatnio widziałem.

 

Co do "The Mist" - imho porażka. Tylko zakończenie dobre :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kraj dla starych ludzi - wiedziałem, że oglądanie filmu, który dostał oskara nie jest dobrym pomysłem, aaale dałem sie namówić...ogólnie film nudnawy, troche o niczym, ale nietypowy...na pewno zapada w pamięć...niespodziewanie sie kończy (nie mylić z niespodziewanym zakończeniem :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o niespodziewane zakończenie. A raczej w niespodziewanym momencie.

to polecam Jumper. Kiedy poleciały napisy po sali rozległ się cichy pomruk "to tyle? jaaa pier#!@#" i tym podobne epitety. Kończy się dokładnie w momencie kiedy robi się ciekawie. Może liczą na sequel. Film mocno niżej średni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen - krew... to chyba wina filmu, bo dla mnie to jest tez totalna masakra, banalna fabulka z ktorej probowana nie waidomo co zrobic i wyszla jak dla mnie lipa

 

dragonwars - mialem chyba jakies zacmienie ze w ogole to wlaczylem, po 5 minutach wylaczylem i skasowalem, nie spodziewalem sie, ze w tych czasach mozna zrobic film, ktory poziomem jest troche ponizej power rangers, efekty jak z jakeigos cinematiku sprezd 5lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewalem sie, ze w tych czasach mozna zrobic film, ktory poziomem jest troche ponizej power rangers, efekty jak z jakeigos cinematiku sprezd 5lat

 

To obejrzyj film 100 mln bc, gwarantuję że gorszych efektów specjalnych nie było w żadnym filmie w historii kina. Film jest niewyobrażalnie denny pod każdym względem jak go oglądałem to po prostu nie wierzyłem że w filmie z 2008 roku mogą być takie efekty specjalne. W ogóle co bym nie napisał to i tak nie odda beznadziejności tego filmu, to trzeba po prostu zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROJECT MONSTER -> prawie jak blair witch, tylko jeszcze bardziej nudny i bardziej śmieszny (a miał chyba być straszny)

REC -> Tak jak wyzej (ale z tą róznicą ze jest kilka momentów kiedy zwieracze mogą puścić ;)

JUNO -> spokojny film, rewelacyjnie sie go zarówno ogląda jak i słucha. Polecam

IM LEGEND -> Powiem tak, klimat rewelacyjny, napięcie do połowy filmu trzyma jak powinno, później zaczyna być lekko nadymane wszystko ale tak czy siak fajny film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juno- no naprawde fajny film, ogólnie byłem bardzo mile zaskoczony

Vantage Point- kurde jakoś nie lubie filmów, które opowiadają 15 minut akcji z różnych perspektyw...

 

a co do seriali to polecam Life i Chuck ;]

 

aha zapomniałem...:P musze was przestrzec przed filmem Alvin and The Chipmunks...mi chyba odbiło, że wogóle zacząłem to oglądać...nie dość, że to film (tak tak film nie animacja :P) o gadających wiewiórkach to to jest film o śpiewających wiewiórkach!!!! :P:P:P po prostu straszne eheheh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauki przedmałżeńskie lub drugi tytuł Licencja na miłość

- świetny humor i jest mnóstwo okazji do śmiechuu. Trudno teraz znaleźć takie wyszukanie komedie wiec ciesze sie że nią trafiłem

polecam bo warto = 8/10.

Robin Williams gra księdza charyzmatycznego , jest też Mandy Moore - patrzeć na nią to rozkosz dla moich oczu. Oprócz tego świetny humor .Niech zacytuje - "W noc poślubną udawaj zaskoczenie"

Facet o Wf-u. - ciekawa propozycja 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle jestem do tyłu z kinematografią. Ale do rzeczy.

 

Katyń - chyba kino nastawione na trochę starszego widza niż ja. Brakuje mi przedstawienia romantycznych polskich losów wojennych w bardziej widowiskowym, dynamicznym, bohaterskim stylu. Tutaj był dokument. Dźwięki środowiskowe momentami pozostawiały wiele do życzenia, np. rozbicie płyty na cmentarzu i kroki uciekającego wandala :O Albo krystalicznie czysty dźwięk spikera w radio + jakiś kiepski szum. Do tego wyraźnie było widać, że filmy propagandowe wyświetlane w plenerze były wstawiane w post-produkcji. Momentami gra aktorów wydawała mi się zbyt przerysowana, teatralna. Wątek miłosny mało rozwinięty i szybko zakończony.

Najlepiej wypadła dla mnie sama końcówka, miejsce kaźni.

Oczywiście to moje zdanie, a ja mało sie na tym znam, ale może skonfrontuje te wrażenia z cudzą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ze staroci trochę:

 

kto nie widział niech koniecznie nadrobi "Donnie Darko". film naprawdę mocny, z bardzo fajną muzyką, świetnie reżyserowany i zagrany. Zmusza do myślenia :)

 

i też ostatnio obejrzany, "Elizabeth: Złoty wiek" - zdjęcia są po prostu nie sa mo wi te, dla nich samych warto było go obejrzeć.

 

trochę branżowe "art school confidential" zaczyna się jako niezła komedia kończy się nieco niepokojąco. ale ogólnie dobry, a na zachętę dwa małe fragmenty:

http://www.youtube.com/watch?v=1wz2bAByWyI

http://www.youtube.com/watch?v=gFa4ySkv9Dg

 

i jeszcze dla ludzi którzy lubią Pratchetta tudzież dziwny angielski humor - polecam dwa filmy telewizyjne na podstawie powieści wyżej wymienionego: "The Hogfather" i "The Colour of Magic". są po prostu świetne. i w obu (gościnnie) występuje sam Terry Pratchett więc można uznać że są bliskie jego wizji. osobiście najbardziej lubię w tych filmach starego dobrego Śmierć, chociaż "O! bóg kaca" i Cohen Barbarzyńca też dają radę :]

 

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos z polskiego ostatnio to Rezerwat naprawde super film przynajmniej mi sie w krecil

Las vegas parano czy popaprano ;p nie pamietam taki smieszny ogladajac go czulem sie jak nacpany ;]

Aaa i najgorszy film jaki widzialem w zyciu to "Sekretarka" wedlug mnie film wogole nie daje do myslenia a powinien, ogladalem go tak o i bylo nuudno na maxa :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juno - po przeczytaniu kilku recenzji (między innymi tu na forum) postanowiłem obejrzeć ten film :) No i naprawdę jestem mile zaskoczony - bardzo dobry film. Co zaskakujące nawet przez chwilę nie jest nudny. Ciekawe połączenie komedii, dramatu i ciutke romansu, wraz z genialną główną bohaterką daję naprawdę cudowną mieszankę. Film gorąco polecam. Ode mnie 8,5/10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności