Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mocno inspirujący staff,

 

oczywiscie kazdy przeznawca musi dorzucic swoje uwagi :) (są popraweczki :D )

 

czesto uwagi trafne ;) z anatomi nie odrabialem nigdy lekcji, zawsze byla u mnie dziadowska (maskuje ozdobnikami zeby jak najmniej bylo widac).

 

natomiast co do fot, wspominalem o tym pare stron wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto uwagi trafne ;) z anatomi nie odrabialem nigdy lekcji, zawsze byla u mnie dziadowska (maskuje ozdobnikami zeby jak najmniej bylo widac).

 

natomiast co do fot, wspominalem o tym pare stron wczesniej.

 

ja po prostu nie widze sensu w pisaniu takich rzeczy komuś takiemu jak ty, tu juz nie jest potrzebna zadna krytyka, nie na takim poziomie, bo na pewno malujac tysiac piecsetny obrazek sam sobie zdajesz sprawe z tego co tam nie siedzi jesli w ogole cos nie siedzi

 

to jest po prostu tak, że nawet jakby ktoś ci zrobił samochód, który jest mega ładny, nic nie pali i w ogóle lata, to i tak znajdzie się typ, który powie " nooo tak fajny samochód ale troche się te zapinki od pasów ciężko wchodzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megaaa poparcie pod tym co napisał "misiekhc" mnie to rozwala jak ludzie w pracach na takim poziomie doszukują się "błędów i wypaczeń"... to jest tak słabe i małostkowe, że wymiękam... na pewnym etapie pozostaje już tylko rozdziawić papę i podziwiać, a nie udawać eksperta - sorra za offtop, ale po prostu też drażni mnie taka maniera u niektórych - jeszcze raz dzięki za wrzute tych prac - naprawdę wypas straszny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super prace, kolorystyka na kazdej z nich jest po prostu swietnie wpasowana, podoba mi sie klimat jaki tworzysz w swoich prackach.

 

misiekhc- na to nie ma rady, zawsze, po prostu zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie krecil nosem :) z drugiej strony bo ja wiem czy to jest az takie bez sensu? wiadomo ze osoba, ktora osiagnale juz wiele, hurtowo trzaska pracki i ma mega skilla nie musi stosowac sie do uwag/krytyki- a czy w ogole ktos musi? To zalezy tylko od artysty, czy dostosuje sie do rad innych. Ale naturalne jest ze nikt nie jest idealny( i nigdy nie bedzie), a jeszcze fajniej jest jak masterzy ciagle sie rozwijaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dla tego to nie jest słabe dla "mastera" - taka krytyka, bo on sobie z nią zrobi co zechce, oleje, przemyśli, lub nie zauważy - słabe to jest w stsunku do wygłaszającego te "mądrości" - bo po co on to robi? w jakim celu? chce pomóc? śmiem wątpić... szczególnie, że zazwyczaj jest o kilka lat świetlnych za tym któremu właśnie wytyka "błędy" - i to jest bez sensu i to jest małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym ostrożny w nadawaniu komuś boskości i legendarnej poświaty. Zabranianie krytyki i przepuszczanie pochwał to się jakoś kojarzy z totalitaryzmem i Orwellem.

To tak ogólnie chciałem rzec.

 

Obrazki miłe dla oka. Z chęcią zobaczyłbym proces powstawania. Co by wyciągnąć wnioski i naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o nadawanie boskości i zabranianie krytyki, przecież każdy może pisać co uważa za stosowne... moim zdaniem to jest bardziej kwestia pewnego wyczucia i taktu, a brak takowego bardzo mnie drażni u ludzi ogólnie i tyle - chodzi o pewne zdrowe proporcje - ja np. żeby skonkretyzować, staram się nie doszukiwać błędów w pracy ludzi którzy doszli już tam gdzie mi jeszcze daleko, niezależnie jako to dziedzina - to by było dla mnie słabe strasznie i małostkowe ( a małostkowości też nie trawię ) - tak uważam, mogę to zrobić przecież, posiadam jakąś tam wiedzę i mogę znaleźć "błędy" na siłę w wielu genialnych pracach... no tylko po co? dla mnie to nie ma sensu... kurde sorry, sorry za ten offtop :(

 

i też bardzo byłbym wdzięczny za jakieś qipy, czy step-by-stepy w celach dydaktycznych - bardzo! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja...tylko szkoda mi,że koncept częściej zmierza ku jednemu kadrowi, jakby był wyciętym i zatrzymanym ujęciem z konkretnej sceny...bez miejsca na kreację postronnych osób, może zawsze taki miał być tylko ja go nie rozumiałem... bo tak to pracki światowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiedzialem, ze sa watki z immunitetem na krytyke. Bez watpienia Maciek sobie wyrobil styl i technike na najwyzszym swiatowym poziomie i w ogole ogladamy tu niezly kosmos, ale to nie znaczy, ze ktos go czasem ma nie klepnac po pupie za sztywnosc anatomii. Niedobry Maciek! plask

 

Wlasciwie nie mam na mysli anatomii, ale konstrukcje postaci, jakies ich obciazenie przekonywujace.

 

Zeby sie upewnic, ze nie przemawia przeze mnie jakas "malostkowosc i brak taktu" wszedlem na galerie Ashleya Wooda i tam nie potrafie przyczepic się do zadnego drobiazgu odnosnie postaci, choc rzadko maja poprawna ludzka anatomie. Ale "siedzą". A Macka prac na dysku mam ponad 250 i z duzych postaci siedzi tylko "Barbarian Woman" i koles z okladki "Crysisa". No ja bym nie mogl usnac jak bym tego elementu nie skrytykowal. A im wiecej osob to zrobi tym szybciej Maciek zapisze sie na jakis "life drawing" z golymi laskami i uzupelni ta luke w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epicness. Awesomeness. Guts. Te trzy składniki zostały wybrane, by stworzyć najlepsze prace na świecie. Niestety, profesor Obvious przypadkowo do mieszanki dodał jeszcze jeden składnik: Związek X! Boooooooom! xD

 

A potem wszyscy zawstydzili Turbodymomena i żyli długo i szczęśliwie, a ja dostałem depresji. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w depresję nie wpędza, jedynie inspiruje...

Po prostu ładne obrazki, a ja ładne obrazki lubię przeogromnie. Jakoś tak mam.

Chciałbym kiedyś robić podobne, bo dla mnie to kwintesencja współczesnego cg, bez ściemy, ale za to miodne i treściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Videotutorial ? Nie no, fajnie byłoby zobaczyć...

... ale tego jak powstaje pomysł nie ma jak przekazać. Ja w tych obrazkach nie doszukuję się technicznej maestrii, chociaż warsztatowo to dla mnie kosmos. Pomysły fajne są, fajnie opakowane, a jak zrobione to już chyba nie aż tak istotne w tym wypadku ?

Może tego nie rozumiem, bo świeże to dla mnie wszystko jeszcze jest, ale czy to jest tak, że obrazki które tu widzę są prezentacją pewnego pomysłu, na podstawie którego ktoś potem będzie robił np. lokacje w grze albo rozwijał te pomysły w jakiś inny sposób ? No bo jeśli tak, to w sumie pytanie "jak to zrobione" ma mniejsze znaczenie niż "to co pokazuje"... I usprawiedliwia stosowanie wielu skrótów, które są może mało szlachetne, ale bardzo skuteczne... No bo po kiego licha malować dwa tygodnie góry, o których szef powie że mało pasują do jego koncepcji ? :D Lepiej wkleić parę fot, podmalować i mieć podobny efekt...

Sorry jeśli bredzę, dziś się mocno niewyspałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace pięknie wykonane. W kilku zachwyca logika oraz głębsza znajomość his. cywilizacji co w przypadku koncept artu jest bardzo ważne ponieważ każdy obiekt stworzony powinien sprawiać iż posiada własną historię i u ciebie to widać w przeważającej większości prac. Miłoby było kiedyś poznać do jakiej historii dokładnie podane koncepty zostały stworzone.

Moglibysmy sobie wtedy zestawić podane rysunki z tematami. A w tym zdaniu wklejam wszystkie ohy i aahy ;DDD które pojawiły się powyżej pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów nie mogąc się również doczekać kolejnych publikacji twoich prac.

 

Norden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak męczycie Kapitana i męczycie o "making of" a nawet nie wiecie, że już od dawna taki jest :) Wprawdzie płatny ale jak kogoś mocno ciśnie to może sobie takowy sprawić kupując książke "Digital Art Masters v4" (wersja z miękką okładką jest tańsza). Jak widać mastahizm jego jest na tyle wielki, że nawet znalazł się na okładce, jednocześnie skromność nie pozwalała mu się tym za bardzo chwalić... więc zrobię to za niego ;)

 

A wracając do prac tu zamieszczonych, no co ja mały człowieczek mogę napisać... chyba tylko, że czochra suty i miażdży mosznę... Dlatego lepiej już na to nie będę patrzeć bo zacznę dziwnie wyglądać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne prace.

Urzekają!

Zastanawia mnie jedno czy cały czas dajesz z siebie maxa czy robisz na tyle ile płacą? No i przede wszystkim czy dalej czerpiesz z tego przyjemność jak np. 5 lat temu? Pytam bo dopada mnie ostatnio czas :)

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe do jakich gier było to szykowane.. Jedna to jakiś actioner o agencie w stylu splinter cell/alan wake a druga to chyba fantasy rpg. Ciekawe ile takich konceptów w sumie zostało stworzonych do tych projektów. Czy koncepciarze u Was w firmie nawzajem się motywują i dzielą doświadczeniami/trickami czy raczej każdy osobno dłubie i panuje lekka konkurencja?

Pracki sycące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejzalem caly watek , sporo mozna sie z niego nauczyc szkoda tylko ze linki nie dzialaja,

 

prace piekne i inspirujace , gratuluje ze pracy > kazdy chyba kiedys marzyl grajac w gre komputerowa zeby zrobic kiedys wlasny projekt graficzny ktory pozniej bedzie inspiracja dla innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita galeria. Gratuluję zdolności i talentu. Parząc na Twoje prace widzę jak mało potrafię i tym bardziej wiem, że muszę się nieźle przyłożyć do nauki, aby też kiedyś móc (może...) tworzyć podobne rzeczy.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że częściej będziesz nas raczyć podobnymi update'ami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności