Skocz do zawartości

2 wgniatajace trailery do MMORPGow.


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

Widac konkurencja sie robi.

Prawie w tym samym momencie wyszly nowe trailery do WoW'a i Warhammera Online.

 

http://www.wow-europe.com/wrath/intro.xml

 

http://mythicmktg.fileburst.com/war/us/home/flash/WAR_cinematic_08.html

 

milego ogladania :)

 

Dodatkowo..

 

Dawn of War II

GC 2008: New Enemy Cinematic HD [zobacz]

 

edit: wersja na vimeo:

http://www.vimeo.com/1351983

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Animacyjnie i efekciarsko wygrywa imho Warhammer, ale jeśli chodzi o klimat i scenariusz, górę bierze Wow. Ten z WH sprowadza się tylko do prezentacji kolejnych postaci na zasadzie kazda kolejna zabija poprzednią, a potem nagle wszyscy ożywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem teraz WOWa w HD i przyznaję Ci rację. Klimatem wow bije warka na głowę głównie dzięki muzyce no i efekty ma takie subtelniejsze, szata Arthasa ładnie musialo ,pójść partykli na ten śnieg. Przyczepił bym się trochę do pękającego lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marduk napisal, WH ma taki sobie scenariusz, dlatego wg mnie WoW wymiata pod wzgledem klimatu.

 

Mam wrażenie że założeniem było pokazanie postaci i skierowany on był głównie do ludzi którzy Warhammera znają. Wejście Pana Przemian na końcu mocne ;). Można mieć tylko nadzieję że gra będzie dobra. Co do WoWa to trailer może i ma klimat, tylko że sama gra jest go pozbawiona imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, fajnie ze filmiki podobaja sie nie tylko mi :)

 

po drugie, z checia podyskutuje z Hynolem :) WH znam, dlugo gralem w papierowe rpg. Rozumiem idee przedstawienia postaci, ale.. hmm.. moze jest zbyt nachalna dla mnie.

W WoWa za to pogrywam sobie teraz, jesli czas pozwoli, no i jedyne co to pozostaje sie zgodzic. Zwlaszcza z wypuszczeniem burning crudsade klimat poszedl bardzo daleko od tego co uwielbialem w Warcraft 3 (w zasadzie jedyny RTS jaki gralem dluzej niz dzien czy dwa - walsnie przez historie i klimat). Wydaje sie ze nowym dodatkiem chca powrocic starego klimatu, obaczymy co im wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że ja też dodam swoje 3 grosze :P.

 

Kiedyś myślałem nad tym co tak na prawdę zachwyca ludzi w WoWie... i doszedłem do wniosku, że większość musi ulegać marketingowi. Bo trailery na prawdę powalają z nóg, oprawa graficzna oficjalnej strony trafia w klimat, ale sama gra... niestety nie jest piękna, może z uwagi na to - żeby każda osoba nawet ta z przedpotopowym komputerem nie miała problemu z prawidłową pracą aplikacji Blizzarda, co przenosi się na zysk. Bo grafika na prawdę jest ... no chyba, że ja się nie znam i nie czuję tych przerysowanych klimatów, poza tym w kategoriach MMORPG strasznie mnie razi "automatyczne atakowanie celu" bez możliwości celowania i wyprowadzania własnych ciosów; mam świadomość, że na razie trudno o MMORPG ze świetną grafiką, ale np. nowy Age of Conan poczynił krok naprzód, jeśli chodzi o grafikę oraz system ataku, niestety z tego co słyszałem to gra ma wiele bugów i przez to jest średnio grywalna, ale ważne, że ustaliła już jakąś poprzeczkę :).

 

A w WH nie grałem, jednak przypuszczam, że jest to gra na podobnej zasadzie jak WoW jeśli chodzi o gameplay, poprawcie mnie jeśli się mylę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem nad tym co tak na prawdę zachwyca ludzi w WoWie... i doszedłem do wniosku, że większość musi ulegać marketingowi.

 

Hmm... jakos nie wiem czy utrzymasz ponad milion graczy placacych co miesiac przy grze za pomoca 1 paruminotowego filmiku wypuszanego raz na rok...

Nie bede robil za adwokata WoWa, bo gram sobie w niego bardzo cassual, ze tak powiem, ale sam pytalem sie ludzi co im sie w WoWie podoba:

- grafika. Tak, jest cartoonkowa, nie ma normalmap i nie miazdzy. Ale jest spojna, ma swoj klimat (pomine rozowe bzdury z Burning Crusade) i nie wpada w nurt "zrobmy jak najbardziej realna gre".

- animacja - tu ja sie podepne, wg mnie miazdzy. Postacie chodza, walcza i tancza naprawde swietnie, oczywiscie w swoj przerysowany sposob.

- gameplay - no tu mi bedzie ciezko zrozumiec ludzi ktorzy siedza po nocach tylko po to zeby zdobyc lepszy itemek, ale 95% serverow z tego zyje :) Z drugiej strony chyba kazda gra Blizza ma cos w sobie co trzyma. Do teraz sa ludzie ciupiacy w Starcrafta, Warcrafta, Diablo itd.

- sam zauwazyles, gra pojdzie na kazdym sprzecie. To baaardzo wazne. Zwlaszcza jak uzywasz kompa glownie do pracy, nie kazdy chce kupowac nowy komputer, tylko po to zeby zagrac w jakas gre. Podobnie to ze maja wersje na Maca.

- tak z ostatnich uwag, wspominam bo jakos sie o tym nie mowi. WoW nie ma zadnych zabezpieczen przed piraceniem, mozesz gre sciagnac zkad chcesz, ba, nawet instalowac nie trzeba, przegrywasz zainstalowana z jednego kompa na drugi i dziala. W czasach gdy orginalne gry kaza ci wkladac CD, wpisywac klulcze itp, to tez mila zaleta tej gierki.

 

mozna by jechac dalej, ale nie wiem po co, bo dlugasne sie to robi.

A z uwag o Age of Conan, wg mnie to wlansie gra ktora bardzo chce wygladac realistycznie i jej nie wychodzi.

 

W WH jeszcze zagrac nie mozna, no chyba ze w bete, jak ktos sie dostal.

 

pozdrawiam

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja domyślam się że WH to będzie taka sama kiszka jaką dla mnie jest WoW. Ja niestety nie przepadam za produktami dla mas z tymi statystykami i durnym klikaniem po potworkach. Dla mnie idealne było by połączenie MMORPG z prawdziwym shooterem/grą walki. Takie Blade of darkness, które jest dla mnie jedną z najlepszych gier fantasy. Walka jest boska po prostu. Ale ja genralnie skrzywiony jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol: o kurcze, nie sadzilem ze ktos ta gre jeszcze pamieta. Blade of Darkness wymiatalo za swoich czasow. Jakis rok temu probowalem odpalic, pamietam mialem jakies problemy z nowa grafa niestety :(

 

Co do dziwnych polaczen, to znajomy polecil mi Tabula Rasa, sf morpg ponoc z systemem walki bardziej przypominajacym fps'a. Czasu nie mam ani odrobiny zeby na to popatrzec bardziej niz tylko zajzec na strone, wiec sam nic nie powiem.

tu jest cinematik (nie taki piekny jak poprzednie)

http://eu.rgtr.com/en/media/video_player/high/14

a tu urywki ze strzelania w grze

http://eu.rgtr.com/en/media/video_player/high/12

 

hindus: dzieki za linka, jest gdzies to moze gdzie mozna obaczyc bez instalowania WMP 11? :)

 

edit: google prawde ci powie :)

http://www.vimeo.com/1351983

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bylem fanboyem Blizza i Warcrafta szczegolnie, ale w pierwszej chwili zawiodlem sie nowym cinematikiem. Zawiodlem sie, bo... nie sluchalem;)

 

Dopiero gdy zdalem sobie sprawe czyj glos leci z offu.... mmm... ciaary ;)

 

To najbardziej klimatyczny cinematic WoWa, chociaz moze najmniej efektowny.

Crowd umarlakow od razy przypomnial mi cinematic do Diablo3. Coz, to chyba Ci sami ludzie w koncu.

No i powrot do formy z Warcrafta3, czyli cinematiki fabularne. Szkoda, ze jest ich tak malo. W W3 byly dla mnie duzym mobilizatorem do gry ;)

 

 

Jezeli chodzi o Warhammera, to nie znam tego swiata zupelnie. Filmik bardzi fajny, milion razy lepszy od tego, co kiedys Blur zrobil na kolanie.

Jedyne co mi sie zawsze srednio widzialo, to design postaci w warhammerze. Moze kwestia gustu.

 

Czy WoWowy film lepszy? Zalezy w jakiej kategorii. WH chcial pokazac mnogosc klas i ras, stad duzy szum na poczatku i mnostwo efekciarstwa. I dobrze!

 

WoW poszedl w klimat, ktorego nie zrozumie nikt, kto nie zna historii Arthasa. Graficznie bardziej stonowany, subtelniejszy, mniej efektowny (chociaz epicki widoczek ze smokiem - mega!).

 

Nie ma sie co spierac, oba sa zacne nieco inaczej;) Natomiast Dawn of War jest fatalny i az mi sie nie chce o nim pisac;)

 

BTW, darkelfka (?) zamrazajaca jest mega! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trudno porownywac oba trailery, oba sa bardzo dobre. W WOWie nie wiem gdzie widzicie tyle fabuly, troche podrzuca jej glos z offu, bo wizualnie to jest tak ze siedzi koles, wstaje, budzi smoka, smok przelatuje nad zombiakami, koniec. WH trudniej chyba w ten sposob strescic. W WH znacznie wiecej sie dzieje, jest wiecej bohaterow, fakt ze nawalanke trudno jeszcze nazwac fabula, ale akcji ogolnie jest wiecej. Laseczki ladne, moze cos tam mi sie nie podoba w zbyt malej dynamice rozbicia tego zamrozonego goscia i paznokcie jakos dziwnie wygladaja przy "pocalunku", a no i jakim cudem luczniczka strzelila tego brzydala w klate stojac na dachu? Zakrzywione strzaly jak w "wanted"?

Do WoWa nie mam rzadnych zastrzezen, ale tak jak powiedzialem, dzieje sie nieporownanie mniej.

Dla mnie oba robia duze wrazenie. Chlopaki z blura to sie chyba zachlysneli troche fumefx bo wcisneli partikle gdzie sie dalo i nawet tam gdzie sie nie dalo chyba tez;).

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos chyba pomylil trailerki i powininsmy tutaj porownywac wowa do Warhammera onlin i ich trailer ktory moim osobistym zdaniem robi oba filmiki.

link: http://mythicmktg.fileburst.com/war/us/home/flash/WAR_cinematic_08.html

 

Bardzo się starałem, ale nie jestem w stanie zrozumieć co kolega napisał...

 

Mirach - Tabula Rasa kompletnie nie w moim klimacie. Z SF akceptuje tylko Cyber Punkowe klimaty i to bez specjalnych udziwnień. Wolę dobre Fantasy - jeszcze na Atari w Ultimę ciupałem a na Amidze często odwiedzałem Kryn. A teraz mam wypasionego peceta i nie mam w co grać ;).

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki: nie wiem czy znasz historie, ale ten glos z offu, to ojciec Arthasa. Mowi do swojego mlodego syna, wychwalajac go pod niebiosa, ale nie wie jeszcze, ze za pare lat ten sam syn przebije go mieczem i stanie sie Lich Kingiem.

 

Sluchanie o tym, jaki jest sprawiedliwy i dobry, gdy widzimy, jak wzywa swoja armie przeciwko swiatu, dodaje smaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między trailerem WoW a WH jest taka, że ten pierwszy od razu można wkleić w taką superprodukcję jak np. LOTR bez uszczerbku dla oryginału, a ten drugi to co najwyżej poziom reklamówki.

 

hmmmm czy ja wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Moim zdaniem trailer WoW jest smętny jakiś taki, a WH jest bardzo dynamiczny i przedewszystkim zrobiony z jajem :P Poziom trzymają raczej podobnie, ale to chyba kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności