Skocz do zawartości

Postac 3D: Autoportret 3D


keraj37

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki za komenty:)

 

brudnym?? Wasiki i brudke bym dorobil ale po porstu nie umiem walczyc z tym hair and fur - moze znacie jakis dobry tutek do wlosow pod maxem?

 

to bylo renderowane w mentalu i tak mimo ze mental dalej mam problemy z wlosami:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh pokaz siatke bez meshsmootha czy turbosmootha czy cokolwiekSmootha to bede wiedzial zes to ty modelowal... inaczej nie ma co oceniac po tej wczesniejszej akcji z glowa, kobieta cyborgiem i pijakiek z wipa (ktore to te dwie ostatnie szybko usunales jak ktos napisal ze na gotowcach lecisz). Sorry ale jakos niemam zaufania do "twojej" tworczosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno nikt nie musi miec zaufania wcale o nie nie zabiegam.

 

Eden 3D - wiem o co Ci chodzi widzalem te prace, ale dopiero teraz przyszla mi na mysl:)

Georgas - pijak...coz skonczylem go ale wole nie pokazywac haha, po tym jakie mialem komenty w WIPie to dzienkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podobienstwa swojego cos nie tak z oczami chyba jeszcze móglbys przy sobie troszke podlubac np jakis drobny lifting lub cos w tym stylu... i bedzie gitarka

co do samego renderu podobna mi sie ! ewentualnie mogles sobie jakis kaptur na leb nazucic i nie bylo by problemu z wlosami :]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wolał bym żeby ta praca była skończona...

skończona tak żeby ktoś czepiał się szczegółów...

 

więcej cierpliwości przy kończeniu prac, bo lepiej coś odstawić i później skończyć, niż tak się śpieszyć...

 

mało wierzysz w siebie, bo możesz to zrobić wiele lepiej gdy postawisz na jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zwykle pod prad - mi sie podoba

 

Mi też się podoba, nawet jestem zaskoczony teksturą, bo ostatnio z shaderami skóry i tym podobnymi to wiem, że keraj mocno walczył. A tutaj wszystko na picuś glancuś... keraj mogę śmiało powiedzieć, że nie wierzę, żeby to była Twoja praca. Sorry, zaufanie zaufaniem, ale pokazać siatkę to kliknąć z trzy razy w klawiaturę i z pięć razy myszą, ogólnie jakieś 40 sekund, i liczę to nawet z uploadem na imageshacka, więc nie rozumiem z czego problem robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jest dobrze robic duzo jakis nawet byle jakis scen czy czegos podobnego bo mozna fajnie sobie podniesc jakies skille w jakies tam sposob. Duzo dodajesz jeszcze nie ukonczonych tak naprawde modeli i scen, wydaje mi sie ze lepiej jak bys zalozyl sobie jedne watek w Wipie i tam dodawal juz swoje test, sceny, modele. Przynajmniej widac ze nie proznujesz, ale na 3d finish to sie nie nadaje jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja dzieknki wszystkim za komenty sczeglonie piksarowi:)

 

Siatke pokaze pokaze, poczekajcie. Ale tak czytajac troche widze ile sie tu miesza. Ja nic nie chce porwokowac. Po prostu daje swoje (czesciowo przynajmniej hahah) pracki aby pokazac nic wiecej - nawet nie chodzi mi wasze komenty tyle zeby sie pokazac. Jesli ktos nie lubi moich prac to balgam niech nie oglda przeciesz nikt nie musi ogladac wszystkiego. A to ze zajme jeden pasek na FW to nic wielkiego. No moze caszem troche wiecej paskow zajmuje ale to szczegol:)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade- ignorancja czy ignorowanie.... ignorant bo nie chce ( nie umie) niczego poprawić w swoich pracach czy tylko ignoruje porady?.... bo nie zrozumiałem...zastanawiam się która to już praca keraja w której nieodmiennie odbywa się to samo... 10, 15?....to kto tu się nie chce nauczyć? Można by na tym prace doktorską napisać:) ogladam i nie mogę zrozumieć...skoro wszystkim to przeszkadza..., nie prościej nie zaglądać, nie krytykować, nie pisać? wystarczy IGNOROWAĆ....:) takie przemyslenia tetryka.... bawcie sie dobrze :) pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikie za w s z y s t k i e komnty!

 

Ale dodtarlo do mnie szczeglonie co powiedzial temporal - faktycznie trzeba sie liczyc z komenatmi i tak chyba jest ze mna, tylko moj blad polega na tym ze zawsze jak zrobie pracke to mi sie wydaje fajna i tyle, sam nie widze bledow. Tak wiec chyba do wipa mi trzeba chodzic.

 

Sorry za wsystkie kradzieze modeli:) I za zawalanie FW, jesli mi sie uda zreformowac to nie bede tutaj wrzucal slabych prac, jesli uda mi sie zrobic nie slabe:)

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zachowanie odpowiedniego poziomu dyskusji i skupienie się na ocenie pracy wystawionej pod krytykę.

Przypominam, że autor krytyce nie podlega - tylko jego praca - wszelkie osobiste wycieczki czy próby obrażania będa surowo karane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nikogo nie obraziłem i pisałem tylko o pracy. Znaczy to że tylko niektóre komentarze są słuszne i dopuszczalne?

Może by tak zrobić wybór przy wchodzeniu do takiego wątku? Był by tam powiedzmy zestaw komentarzy które są dopuszczalne dla danego wątku i dla danego użytkownika w stylu:

-dobre, bardzo dobre, świetne, rewelacja, zajebiste

-nawet mi się podoba, podoba mi się, bardzo mi się podoba

-gratuluję, świetna robota, teach me masta!

-...

Moderatorzy nie musieli by w ogóle czytać działu FW

 

Tak se piszę na lekkiej fazie, bez urazy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keraj doczekamy sie tej siatki i widoku z innego kata?

 

Jakiego innegro kata?

Przeciez to jest galeria a nie wip, prezentuje sie tu skonczona prace

a juz od dobrych checi autora zalezy czy zechce zrobic inna wersje.

 

Moim zdaniem praca jest slaba jako calosc ale model i tekstura zaskakujaco dobre.

Technika poszla naprzod, mamy ere cyfrowek i darmowych meshow w programach

a nawet cale modele sa darmowe. Nie ma sie co dziwic ze kilkoma kliknieciami coraz latwiej zrobic grafike ktora mozna pokazac ludziom. Za 25 lat tworzenie grafiki komputerowej moze

sprowadzic sie do wybrania kilku polecen wydanych komputerowi glosem i nikogo nie bedzie to dziwilo.

 

Osobiscie nie uwazam ze nad jedna praca trzeba siedziec pol roku,

zalezy to chyba od czlowieka. Jedni lubia rzezbic srubki i malowac nitki na teksturach

ktorych potem i tak nie bedzie widac, a inni wolą zaczac prace od ogolu a potem dopracowywac bledy. Moim zdaniem jest to lepsze podejscie jesli chodzi o grafike uzytkową - po co modelowac i teksturowac cos czego nei bedzie widac, zeby pokazac kolegom z forum model z innej strony?

 

Jedyny problem w tej pracy jest taki ze niedorobka glowy na gorze (bo domyslam sie ze ronomiernie oswietlony obiekt wygladal nieciekawie) jest maskowana 'artystycznie'.

A nie ma nic gorszego niz szybka grafika uzytkowa udąjaca artystyczne dzielo ;]

 

Ale kazda praca czegos uczy, tylko ta tez tak jak pisalem w innym watku, bardziej sie nadaje do renderów testowych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem praca jest slaba jako calosc ale model i tekstura zaskakujaco dobre.

 

Poznałeś po (równie dobrze płaskiej twarzy) wyłaniającej się z ciemności? mówię o modelu. Są osoby które wolą zobaczyć model z innego kąta żeby ocenić czy jest zaskakująco dobry.

 

Technika poszla naprzod, mamy ere cyfrowek i darmowych meshow w programach

a nawet cale modele sa darmowe. Nie ma sie co dziwic ze kilkoma kliknieciami coraz latwiej zrobic grafike ktora mozna pokazac ludziom.

 

gratuluję podejścia.

 

A nie ma nic gorszego niz szybka grafika uzytkowa udąjaca artystyczne dzielo ;]

 

gdzie tu grafika użytkowa? gdzie tu artystyczne dzieło?

 

Ale kazda praca czegos uczy

 

Idąc po najmniejszej linii oporu, używając gotowych modeli i ignorując wszelką krytykę za wiele się nie nauczysz. A właśnie Ci którzy jak pisałeś modelują śróbki i malują szwy innymi słowy wkładają w swoje "dzieło" więcej pracy -zyskują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałeś po (równie dobrze płaskiej twarzy) wyłaniającej się z ciemności? mówię o modelu. Są osoby które wolą zobaczyć model z innego kąta żeby ocenić czy jest zaskakująco dobry.

 

No ale to jest galeria do ktorej wklada sie ukonczone prace.

Czlowiek zaprezentowal prace jako calosc i to wlasnie nalezy oceniac.

A nie model.

Jesli ktos chce chwalic sie modelem pokazywanym z kazdej strony to umieszcza prace w wipie. Albo prosi zeby oceniac model renderujac go z wielu stron.

Juz na pierwszy rzut oka widac ze model jest wypukly, moze nie widac szczegolow ale uwazam ze przy malym nakladzie pracy wyszlo zaskakujaco dobrze.

 

gratuluję podejścia.

 

Chyba raczej spostrzegawczosci.

Nie napisalem ze mam takie podejscie, fajnie jakbys czytal ze zrozumieniem.

Albo odpowiadał po przeczytaniu.

 

gdzie tu grafika użytkowa? gdzie tu artystyczne dzieło?

Grafika uzytkowa to taki rodzaj grafiki sluzacy celom uzytkowym,

czyli zazwyczaj zrobiona po najmniejszej linii oporu (zeby zaoszczedzic koszty i czas) ale prezentujaca sie na tyle dobrze ze ktos ja wykorzystuje w celach reklamowych/komercyjnych, innymi slowami mozna ja sprzedac.

 

Chodzi mi o to ze autor zaprezentowal cos nad czym napewno niewiele sie napracowal a wyszlo przyzwoicie.

Ale wystylizowal grafike uzytkowa (bo to dosc prosty model z malo obrobiona tekstura) na tajemnicze niedoswietlone cos (czyli taki niby art).

I napisalem wyraznie ze nie podoba mi sie takie podejscie.

 

Idąc po najmniejszej linii oporu, używając gotowych modeli i ignorując wszelką krytykę za wiele się nie nauczysz. A właśnie Ci którzy jak pisałeś modelują śróbki i malują szwy innymi słowy wkładają w swoje "dzieło" więcej pracy -zyskują.

 

A co takiego zyskuja ?

Nowa umiejetnosc zrobienia srobki?

Jasne, to tez sie przydaje, ale kiedy jest potrzebne, czyli na zblizeniach i pierwszych planach.

Sa ludzie ktorzy rzezbia kazdy lisc trawy, modeluja kazda galazke drzewa i robia modele miesiacami a potem nakladaja na to dof-a.

A po roku dziwia sie ze ludzie maja takie fajne portfolia a oni wciaz niedorobioną prace ktora i tak jeszcze nalezaloby poprawic.

A sa tez ludzie ktory maja inne podejscie, modeluja to co widac, teksturuja to co potrzebne. Na pierwszych planach daja detale, na drugich uproszczenia a na trzecich przerenderowane tekstury.

I naprawde nie trzeba robic pracy pol roku zeby sie uczyc, bo z takim podejsciem moze okazac sie ze zycie jest za krotkie zeby zrobic kilka prac.

Popracuj pol roku (albo miesiac) nad modelem w jakiejs sensownej robocie

i sprawdz co na to powie pracodawca.

Sztuką jest zrobic to co trzeba w sensownym czasie.

 

Mysle ze to jest jak ze szkicowaniem, czlowiek uczac sie szkicowac robi

duzo szybkich rysunkow zeby zlapac jakas forme, poznac rodzaje papieru itp.

Tu chyba jest podobnie, autor robi prace probujac i kombinujac co mu wyjdzie. Ale powinien to robic w testach renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca mel,co do tych ludzi dlubiacych srobki ktorych potem i tak nie widac,nie dla wszystkich grafika to tylko komercja i budowanie portfolia ,niekturzy robia to poprostu dla przyjemnosci tworzenia, bawia sie tym i czerpia radosc z tego,to znaczy ze kochaja to co robia amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ca mel - zgadzam sie z toba w zupelnosc. Mam wrazenie, ze ktos ma jkesi problemy ze soba i musi sie powyzywac na innych. To taka dziwaczna uzurpacja, ze w FW maja sie pojawiac albo super arcydziela, albo dziela "rzemieslnicze" a jak nie to- "ja ci pokaze". Idziecie chlopaki na jakis wernisaz, do jakiejs galeri sztuki, najlepiej na cso nowoczesnego,. Zastanowcie sie ile co moglo zajac czasu, i na ile ten co otworzyl ta galerie jest artysta, albo jak bogaty ma warsztat, nie raz bylem, i wiele rzeczy wydawalo misie albo mega badiewiem ,albo praca 5minutowa byle wypelnic puste miejsce na scianie... nie jestem krytykiem, moze to z powodu mojej laickosci takie mialem wrazenie... Jednak nie zauwazylem zeby byla jakas poprzeczka - co mozna a czego nie mozna dawac do FW.... To nie sa studia,a my nie jestesmy masta profesorami (no moze niektorzy sa ;) kto wie... ) Nigdzie nie jest napisane ze FW to jak taniec z gwiazdami, daje prace, ic zekam az grono szacowne mnie zrypie - nie podoba cisie praca, nie widzsz w niej nic, nie pisz, ignorujm przejdz obok. Natomiast jezeli patrzsz na prace i traktujesz ja jako calosc skonczonego dziela, ale widac jakies ewidentne bledy warsztatowe gdzie golym okiem mozna stwierdzic ze nie sa zamierzone, ale wynikaja z braku umiejetnosci, to mozna skrytykowac, ew doradzic nad czym konkretnie trzeba popracowac, dac ocene i fajrant. Widze jednak ze wielu uwaza sie za super fachowcow, ktorzy wiedza na 101% ze robota jest nieskonczona do dupy i wogole zenada - smiechu warte, troche skromnosci chlopcy ....

 

Moim zdaniem prace w FW nie zobowiazuja nikogo do dawania komenarzy, jak ktos nie ma nic madrego do napisania, lepiej niech nie pisze.. takie moje zdanie, wydaje mi sie ze lepiej dziala brak zainteresowania na delikwenta niz pastwienie sie dla zasady.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca mel,co do tych ludzi dlubiacych srobki ktorych potem i tak nie widac,nie dla wszystkich grafika to tylko komercja i budowanie portfolia ,niekturzy robia to poprostu dla przyjemnosci tworzenia, bawia sie tym i czerpia radosc z tego,to znaczy ze kochaja to co robia amen.

 

Oczywiscie ze tak.

Bywalo tak ze tez pol roku probowalem robic model kobiety i zglebiac ludzką anatomię.

I robilem to z czysta przyjemnoscia.

Ale nie rozumiem ludzi podsuwajacych rady zeby akurat w ten sposob sie uczyc.

Poswiecajac pol roku na jakas prace naprawde omija sie wiele okazji zeby nauczyc sie

wielu przydatnych technik i sposobow na uroszczenie calej sprawy.

Edytowane przez ca mel
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca Mel racja, ja jak trenowalem rysunke, to mialem za zadaniem w jak najsybsyzm czasie narysowac cos... i wkolko. kazda praca szla pod ocene, i dostawalem wytyczne copoprawic - cel byl wiadomy dla oceniajacego, wiec nie trudno bylo ocenic co zostalo zle robione. coinnego gdyby oceniajacy nie wiedzial co bylo moim celem ;) ehh.

 

Tak se mysle - a co mozna by pomyslec o kolesiu ktory przychodzi do galeri, gdize prace wcale nie maja na celu byc super naturalistyczne (czy jak to tam) patrzy na rzezbe albo obraz, wola autora i mowi - panie, ale pan zle ucho wyrzezbil, albo troche krzywo reke namalowal... ogladajacy ktory nie jest nawet krytykiems zutki czy profesorem sztuk plastycznych krytykuje tworce nie spytajac sie o cel... hmmm sami sie zastanowicie kto jest smieszniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eden 3d - tak o keraja, ale niestety, a moze na szczescie, nie wiem, nie keraj jest tutaj tematem ;). powinni zadumac sie nad praca, a nie nad kerajem... coz moze niektorzy maja silne poczucie bycia czyims mentorem ;) haha dzici m trzeba :P taki zarcik. im out of this subject.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinienem sprawę przemilczeć i nie zabierać głosu w tej dyskusji ale muszę zwrócić Wam uwagę na pewną sprawę. W wątku tym wypowiadają się ludzie którzy mają duże doświadczenie w tworzeniu grafiki, problem polega na tym że niektórzy tracą zdrowy dystans do oceniania przedstawionych prac. Ocena wykracza daleko poza ocenianą pracę, sięga niekiedy czasem autora. Nie sztuką jest zmiażdzyć czy zaszczekać usera – owszem forum daje takie możliwości – ale to co staramy się utrzymać to wysoki poziom komentarzy i ocen. Staramy się być inni niż forum onet czy wp.pl. Skupmy się na ocenianiu prac, nie obrażajmy i nie atakujmy autorów, nie niszczmy na starcie ludzi którzy wchodzą w świat grafiki lub którzy dopiero co dołączyli do forum. Raz że cierpi na tym opinia forum a dodatkowo pojawia się dużo złej krwi. Szanujmy się, nie traktujmy również innych porównując tylko i wyłącznie do siebie. Nie każdy ma taki skill jak Wy.

Argument, że ktoś wykorzystuje ogólnodostępny model czy dołączony do softu base mesh do swojej pracy nie przekreśla również walorów finalnej pracy. Oczywiście jeśli praca opiera się na gotowcach to należy to napisać co jest gotowe a co nie. W dzisiejszych bardzo szybko biegnących czasach, nie sposób wszystkiego samemu zrobić. Co innego praca na konkurs, tam użycie gotowców byłoby niemoralne.

Co do tematyki prac – weźcie pod uwagę, że grafika czy ogólnie sztuka to nie tylko sterylne, piękne wizki, super dopracowane modele itd. Czasami ktoś może stworzyć coś innego, nieszablonowego, nawet niedopracowanego a jednak pięknego w innym sensie, mające jakieś głębsze przesłanie, to jest właśnie sztuka. A sterylne wizki ? To żadna sztuka, to naśladownictwo, kopiowanie i kompilowanie cudzych pomysłów, wymyślanie wnętrz o których możecie tylko pomarzyć.

Konkludując : Proszę zastanówcie się nad Waszym stosunkiem do innych. Zmasowane ataki na użytkowników niczego dobrego nie wnoszą. Pomagajcie młodym, doradzajcie. Jeśli nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia – nie trzeba komentowac – wątek umrze sam, a autor bedzie miał czas do przemyślenia dlaczego..... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ca mel - zgadzam sie z toba w zupelnosc. Mam wrazenie, ze ktos ma jkesi problemy ze soba i musi sie powyzywac na innych.

 

Do mnie pijesz? i co może sam się nie wyżywasz. Podoba Ci się używanie gotowych modeli(cały czas odnoszę sie do posta ca mela NIE MAM NIC DO KERAJA) byle szybko skończyć 10 -tą pracę w tygodniu to proszę bardzo każdy ma prawo do własnych poglądów. Tylko mi tu nie wyjeżdżajcie z tekstami że jak ktoś się za bardzo wczuje w dajmy na to modeling to będzie pół roku jedną prackę robił. Otóż tu cię rozczaruję, są ludzie którzy wykonają pracę na poziomie i w rozsądnym czasie. I ja takich ludzi podziwiam bo im dłużej patrzę na ich prace tym więcej detali odnajduję zamiast dostrzegać coraz więcej błędów.

 

To taka dziwaczna uzurpacja, ze w FW maja sie pojawiac albo super arcydziela, albo dziela "rzemieslnicze" a jak nie to- "ja ci pokaze"

 

Ty to powiedziałeś.

 

Idziecie chlopaki na jakis wernisaz, do jakiejs galeri sztuki, najlepiej na cso nowoczesnego,. Zastanowcie sie ile co moglo zajac czasu, i na ile ten co otworzyl ta galerie jest artysta, albo jak bogaty ma warsztat, nie raz bylem, i wiele rzeczy wydawalo misie albo mega badiewiem ,albo praca 5minutowa byle wypelnic puste miejsce na scianie... nie jestem krytykiem, moze to z powodu mojej laickosci takie mialem wrazenie... Jednak nie zauwazylem zeby byla jakas poprzeczka - co mozna a czego nie mozna dawac do FW....

 

Jak poprzeczka? Czy ktoś tu napisał że powinno sie zabronić wrzucania do FW takich czy innych prac?

 

 

To nie sa studia,a my nie jestesmy masta profesorami (no moze niektorzy sa ;) kto wie... )

 

Gdyby nie ci profesorowie dzięki którym grafik wrzucający wyrenderowanego "boxa" i myślący że błyszczy zostaje sprowadzony na ziemię to nie wiem co to by było. Wolę być zjechany przez takiego "profesora" niż zasypany lawiną słodkości i pochwał. Ale to moje zdanie do którego mam prawo.

 

Nigdzie nie jest napisane ze FW to jak taniec z gwiazdami, daje prace, ic zekam az grono szacowne mnie zrypie - nie podoba cisie praca, nie widzsz w niej nic, nie pisz, ignorujm przejdz obok.

 

Dając pracę do publicznej oceny trzeba się liczyć z tym że komuś się może ona nie spodobać i tym samym taka osoba może napisać co jej się nie podoba. Dla większości ludzi na forum jest to normalne ale zawsze musi sie znaleźć jakiś bohater który zbulwersuje się tym że ktoś mógł napisać coś złego o czyjejś pracy. "Jak on może się tak wyżywać! Zgrywa wielkiego mistrza a pewnie sam by tak nie potrafił!" i inne tego typu przedszkolne argumenty. Po co mam pisać że mi się podoba, słodzić, pocieszać i wspierać(ble) to jeszcze nikomu na dobre nie wyszło.

 

Natomiast jezeli patrzsz na prace i traktujesz ja jako calosc skonczonego dziela, ale widac jakies ewidentne bledy warsztatowe gdzie golym okiem mozna stwierdzic ze nie sa zamierzone, ale wynikaja z braku umiejetnosci, to mozna skrytykowac, ew doradzic nad czym konkretnie trzeba popracowac, dac ocene i fajrant.

 

Toż to cały czas o tym mowa że w pracy jednej czy drugiej jest np za ciemno albo że modele są tak pokazane żeby nie było widać miejsc niedopracowanych co im zresztą żadnego uroku nie dodaje. Ludzie wytykają ewidentne błędy o których piszesz! I co przyjdzie bohater i zgani tych co ośmielili się napisać szczerą prawdę.

 

Widze jednak ze wielu uwaza sie za super fachowcow, ktorzy wiedza na 101% ze robota jest nieskonczona do dupy i wogole zenada - smiechu warte, troche skromnosci chlopcy ....

 

A tutaj to już ewidentnie przeinaczasz fakty.

 

Moim zdaniem prace w FW nie zobowiazuja nikogo do dawania komenarzy, jak ktos nie ma nic madrego do napisania, lepiej niech nie pisze..

 

To po co tego posta napisałeś? A co myślisz że tylko tobie wolno oceniać który post jest mądry a który nie?

 

takie moje zdanie, wydaje mi sie ze lepiej dziala brak zainteresowania na delikwenta niz pastwienie sie dla zasady.

 

Jakby keraj nie liczył na zainteresowanie to by tej pracy nie pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pijesz? i co może sam się nie wyżywasz. Podoba Ci się używanie gotowych modeli(cały czas odnoszę sie do posta ca mela NIE MAM NIC DO KERAJA) byle szybko skończyć 10 -tą pracę w tygodniu to proszę bardzo każdy ma prawo do własnych poglądów. Tylko mi tu nie wyjeżdżajcie z tekstami że jak ktoś się za bardzo wczuje w dajmy na to modeling to będzie pół roku jedną prackę robił. Otóż tu cię rozczaruję, są ludzie którzy wykonają pracę na poziomie i w rozsądnym czasie. I ja takich ludzi podziwiam bo im dłużej patrzę na ich prace tym więcej detali odnajduję zamiast dostrzegać coraz więcej błędów.

 

Ale ja nie napisalem ze nalezy uzywac gotowych modeli.

Dlatego w poprzednim poscie prosilem o czytanie ze zrozumieniem.

Umiescilem tam swoja opinie co do wykonania i nadmienilem ze coraz latwiej

jest w tych czasach robic grafike. Sa gotowe rigi w niektorych programach, gotowe shadery i gotowe base meshe. To co zrobi z nimi uzytkownik programu to juz jego sprawa.

 

Nie pisalem tez o tym ze zeby zrobic dobra prace trzeba poswiecac pol roku.

Wprost przeciwnie. Wiele ludzi potrafi zrobic cos dobrego w znacznie krotszym czasie.

Ale pojawialy sie w tym watku 'dobre rady' nakladaniajace autora do poswiecania takiej wlasnie ilosci czasu pracy ktora wrzuca do galerii.

Co prawda ktos pokasowal polowe postow ale postanowilem umiescic tu swoja opinie na temat takich wlasnie porad

gdyz kompletnie sie z nimi nie zgadzam.

I mysle ze autor watku tez zrobil nienajgorsza prace, o wyzszym poziomie niz wiele innych w tej galerii.

 

Nie wiem czemu sie tak napinasz, nikt nie lubi poniedziałkow ;/

ale mysle ze gdybys uwazniej czytal posty na ktore odpisujesz ta dyskusja w ogole nie mialaby miejsca...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od jakiegoś czasu sobie czytam te wszystkie posty w tematach Keraja i w sumie nic nie rozumiem ... Od 20 postów piszecie to samo co jest oczywiste . Jedna i druga strona ma rację , więc nie wiem po co te nerwy chłopaki .

Temat już dawno powinien być odstawiony na bok .

 

Co do pracy to mimo wszystko widać dużo niedociągnięć , textura ok idzie w stronę real ale w niektórych momentach widać że kuleje , a co do modelu to co tu oceniać jak niema clay'a + siata .

Keraj -> Masz swój styl ale musisz go dopracować , koledzy dobrze radzą zamiast czym prędzej wstawiać prace do galerii popytaj osoby co można by dopracować lub wrzuć ją do Wipa . Nie chodzi o to że nie można wsadzać takich prac do FW ale szkoda ich po prostu bo z niektórych można bardzo dużo wycisnąć..

To tyle ode mnie ..

PEACE & RELAX CHŁOPAKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko dziwie sie zachowania wladzy. Rozumiem ze pixar musisz trzymac porzadadek itd ale nie wydaje ci sie to smieszne by usuwac niewygodne posty? I co to za argument ze jesli komus sie nie podoba to niech ominie szerokim lukiem topic i niech nic nie pisze. To jest forum tak czy nie sie pytam? Trzeba liczyc sie z kazda opinia jak ktos mowie ze to super praca ma do tego prawo ale tak samo reszta ma prawo do tego by uwazac ze to slabe i niedopracowane.

 

Narazie dla wlasnego bezpieczenstwa napisze:

 

Keraj gratuluje praca na wysokim poziomie. Model jest superancki, shader niezle wyszedl i super ten pomysl z tym czarnym pokrywajacym tlem. Jestem pod wrazeniem 5 gwiazdek daje. Czekam na kolejne prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keraj bez urazy bo moje zdanie znasz na temat swojej pracy. Zawsze mowie to co mysle chodz czasami trace na tym ale trudno. Chcialbym zobaczyc wreszcie kiedys jakas twoja prace ale twoja w 100% nad ktora siedziales co najmniej z 3 tygodnie. Wowczas pokazalbys jakie masz faktycznie umiejetnosci.

 

Korzystajac z okazji zadam pytanie piksarowi.

 

Piksar: Jaki jest sens galerii 3d?? Bo juz sie pogubilem. Ludzie maja pokazywac tutaj swoje prace w ktore wladowali cale swoje serducho (nie wazne czy to byla wizka czy art) czesto zarywajac nocki, idac przez to do pracy w trybie zombie czy maja pokazywac modele nie dokonca swoje badz zrobione w pol godziny z narzucona fototeksturka?? Bo jesli to drugie to w sumie moglbym codziennie na lajcie tak ze dwie pracki tu wrzucac tylko znow pytanie po co?? Pojdzmy dalej. A jesli takie pracki by wrzucalo przynajmniej 3 albo 4 userow codziennie?? Tez bys kasowal posty ludziom bo ktos napisal autorowi ze tak nie wypada bo to galeria a nie rendery testowe? No i prosze Cie nie odbieraj tego jako zaczepke do "bojki" :) Poprostu jestem ciekaw twojego zdania na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając że moje posty równierz wylądowały w koszu... praca słaba. tekstura jak tekstura.. oczy kiepskie, ludzie prosili o siatke lub model w inym ujeciu i cisza. prosili ze względu na wczesniejsze wpadki autora. zapytajmy może władzy.. czy może wystartowac nowy watek odnośnie luźnych przemyślen o autorze czy to być może jest również zabronione... mam wrażenie ze wolnośc słowa jakoś kuleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisalem ze nalezy uzywac gotowych modeli.

Dlatego w poprzednim poscie prosilem o czytanie ze zrozumieniem.

Umiescilem tam swoja opinie co do wykonania i nadmienilem ze coraz latwiej

jest w tych czasach robic grafike. Sa gotowe rigi w niektorych programach, gotowe shadery i gotowe base meshe. To co zrobi z nimi uzytkownik programu to juz jego sprawa.

 

Nie pisalem tez o tym ze zeby zrobic dobra prace trzeba poswiecac pol roku.

Wprost przeciwnie. Wiele ludzi potrafi zrobic cos dobrego w znacznie krotszym czasie.

Ale pojawialy sie w tym watku 'dobre rady' nakladaniajace autora do poswiecania takiej wlasnie ilosci czasu pracy ktora wrzuca do galerii.

Co prawda ktos pokasowal polowe postow ale postanowilem umiescic tu swoja opinie na temat takich wlasnie porad

gdyz kompletnie sie z nimi nie zgadzam.

I mysle ze autor watku tez zrobil nienajgorsza prace, o wyzszym poziomie niz wiele innych w tej galerii.

 

Nie wiem czemu sie tak napinasz, nikt nie lubi poniedziałkow ;/

ale mysle ze gdybys uwazniej czytal posty na ktore odpisujesz ta dyskusja w ogole nie mialaby miejsca...

 

Pozdrawiam.

 

Ale ca mel spoko luz, napisałeś że gotowe modele są dzisiaj na porządku dziennym i napisałeś to tak jakbyś dawał przyzwolenie dla takich akcji więc się odwołałem do Twojej wypowiedzi jadąc po panu Morphe który się z Tobą "zgadza w zupełności". I wcale wcześniej nie napisałem że TY napisałeś że popierasz używanie gotowych modeli więc i ja poproszę Ciebie o czytanie ze zrozumieniem :)

Napisałeś też coś takiego:

Osobiscie nie uwazam ze nad jedna praca trzeba siedziec pol roku

"Poswiecajac pol roku na jakas prace naprawde omija sie wiele okazji zeby nauczyc sie

wielu przydatnych technik i sposobow na uroszczenie calej sprawy"

a potem:

Nie pisalem tez o tym ze zeby zrobic dobra prace trzeba poswiecac pol roku.

???

A reszta to już nie do Ciebie :)

 

No cóż trochę się posprzeczaliśmy ale jutro jak wytrzaźwieję to pewnie trochę wstyd za te kłótnie mi będzie. A po południu keraj wstawi nową pracę i będzie dalej jatka :D

 

A tak poza tym to *****

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wow ciekawy ten watek, duzo polamanych serc a prawie zero konstroktywnej krytyki ktora byc moze olana i tak i tak przez autora... Keraj juz wiesz co ja mysle o tej pracy bo ci zostawilem posta na cgtalk :) moim zdaniem uzywanie gotowych modeli jest ok jezeli zaplaciles za nie i wiesz ze nie masz zbyt duzo czasu na zakonczenie roboty za ktora dostajesz szmal.. sorry tego nas uczyli w szkole, modeluj co bedzie w kadrze a o reszte sie nie przejmuj bo nie widac. Ludzie tak robia w najwiekszych firmach CG. CZAS TO PIENIADZ...

A tak dla siebie jak jakas prace robisz to wloz tyle roboty ile chcesz, ale nie zasadz DOF'a takiego ze wyglada jakbys sie dopiero obudzil z dlugiej nocy picia alkocholu..

 

moje 2 centy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem uzywanie gotowych modeli jest ok jezeli zaplaciles za nie i wiesz ze nie masz zbyt duzo czasu na zakonczenie roboty za ktora dostajesz szmal..

No nie, nie mówcie, że ta głowa to tez gotowiec z ZB! Jak dobrze poszukam to może i moją znajdę ;) Z drugiej strony ciekawe jak takie przeróbki maja się do praw autorskich, przecież Keraj już kilka razy zaczynał wątek: "moje ostatnie zlecenie" (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ktoś może stworzyć coś innego, nieszablonowego, nawet niedopracowanego a jednak pięknego w innym sensie, mające jakieś głębsze przesłanie, to jest właśnie sztuka. A sterylne wizki ? To żadna sztuka, to naśladownictwo, kopiowanie i kompilowanie cudzych pomysłów, wymyślanie wnętrz o których możecie tylko pomarzyć.

 

Prosze pokaz chodziaz jedna wlasna, sztuka jest dla ciebie bardzo kiepski model, byle jak zrobiony, w sumie na takie "odwal sie", zeby zobaczyc co na max3d mi powiedza bo w sumie to jestem super grafikiem! Co jeszcze do tych wnetrz to naprawde nie wiesz po co sie je robi? No niestety ale co do grafiki to chyba slabo jest z Toba(ale zdjecia ladne robisz). Kiedys na max3d bylo wiecej luzu, czesto zbieralo sie porzadne zjeby, nikt nad nikim nie plakal, poprostu byla krytyka. Teraz takie przedszkole troszke typu nie przezywajcie jego pracy ona jest ekstra bo to sztuka prawdziwa !

 

Po za tym Piksar sam wielce bronisz pokzywdzonych a jedziesz po ludziach od wizualizacji, smieszne ale z modem sie nie wygra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie piksar ,bo np zjechales ostro kolege" ssejku jego prace w vipie "monitor" ktory wymodelowal wszystko sam,a tutaj chwalisz autora ktory zrobil cos na rownie niskim poziomie i nawet do konca nie wiadomo czy to jego model , wiec o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności