Skocz do zawartości

Tworzymny Grę... Tylko od czego zacząć?


Ewqa

Rekomendowane odpowiedzi

Siem, jestem Ewqa, pochodzę z Barlinka, mam 13 lat jak i mój kumpel Tomqe z którym próbujemy, a wręcz doążymy do stworzenia dobrej gry online. Narazie dysponujemy tylko Blenderem, plz polećcie jeszcze jakies dobre programy proste w obsłudze, praktyczne. Bo gra ma być idealną "Repliką" Miasta w którym mieszkamy, tylko problem jak zrobić budynki, ich wnętrza, postacie(mamy w planach ich jakieś 200.), broń(tego chyba będzie duzo więcej.), zwierzęta,potwory(ze 100 na początek wystarczą.), efekty specjalne, pojazdy, ubrania, kmbinezony. Fart że mam na to całe 2 lata, i mam pytanie czy jest taki program który mógłby animować zdjecia, czyli jak zrobimy zdjęcie budynku ze wszystkich 4 stron to program by go przerobił w budynek w 3D? i jak zrobić wnętrze? Nie, nie, nie do wszystkich budynków bedzie można wchodzić. Może w najblizszym czassie zrobię pare rysunków posaci, powiecie co o tym wszystkim sądzici ok nidźwiadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no no, Ewqa i Tomqe, te "q" dodaja smaku, trzeba przyznac.

Ta lista zyczen ktora wymienilas to tak na 2 lata dla malego studia, nie dla 2 trzynastolatkow. Nie chce tu niszczyc dzieciecych mazen, ale tak jak piter pisze, za taki projekt wezcie sie za 10 lat, nie macie pojecia ile roboty przed wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie języki programowania? We dwójkę to za mały squad... Nie możecie być aż tak wielozadaniowi... 200 budynków? Poróbcie boxy i nadajcie im textury zdjęć budynków wraz z najbliższym otoczeniem w zasięgu obiektywu xD. Dobra bez jaj... Projekt ambitny, ale nie sądzę, żeby wam to od tak w 2 lata wyszło. Też kiedyś takie marzenie miałem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak ich zniechęcacie? :D , to oczywiste ze to nie ma prawa sie udać ale to tak jakby wmawiać 13'-latkowi że nie ma św. mikołaja nawet kiedy on chce w niego bardzo wierzyć :P Prubować każdy może jedni troche lepiej a inni troche gorzej tak czy siak nikt do tego sie nie zgłosi ale prubujcie , wkoncu jakis cel to podstawa.

 

PS: ale z tymi tekstami to faktycznie irytujące :D

Edytowane przez piksar
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to oczywista prowokacja bo taka parka powinna już być dawno wyeliminowana wg. prawa Darwina. No a jeżeli nie to moja rada jest taka:

Zróbcie najpierw próbkę tej gry. To się nazywa tech demo.

Jeden - dwa budynki, dwie postacie i bohater. Niech on sobie łazi pomiędzy tymi budynkami i np. otwiera drzwi i gada z postaciami, to już będziecie dalej niż WIĘKSZOŚĆ Polskich teamów robiących gry :)

Co do softu to Blender wam wystarczy do stworzenia grafiki, mechaniki i fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wy od razu z prowokacja :) Jak mialem 13 lat to tez pisalem gre, wprawdzie RPG i w zeszycie, ale marzenia sie ma, podobnie jak zupelny brak swiadomosci ile roboty przed czlowiekiem.

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podziwiam inicjatywe. Uwazam, ze zakres jest za duzy, ale jakby okroic o 80% to moze i sie uda.

Robilem z 5 projektow, ktore nigdy nie ujrzaly swiatla dziennego, ale nie zaluje tego czasu, bo sporo sie nauczylem. Nie wspomne tez jaka frajda byla gdy moglem polatac swoja postacia po pustym ekranie:]

Lepiej jest robic cos z celem niz bez niego, zawsze to lepsze niz grac, czy gapic sie w telewizor.

Negatywem takich zalozen jest to, ze bardziej boli gdy nic z tego nie wyjdzie.

 

Trzymam kciuki i zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,żeczywiscie, musimy sie dużo jeszcze poduczyć(ortografia się kłania xD) chcemy jeszcze kilku kumpli do tego zabrać ale, nie wiemy czy sie goście zgodzą. Tak więc mówicie, że Blender narazie nam wystarczy, ok.

 

PS. Barlinek jest blisko Gorzowa, jakies 30 min drogi samochodem, bez korków ;)

PS2. Zraził mnie post, gdzie gosciu powiedział że muszę dorsnąć xD to "q" w naszych nickach to nie żaden objaw pokemonizmu, wszystko jest kontrolowane przez Ciotke Ewqe ;) Ja wraz z Tomqe jedziemy na tych pseudach od 4 klasy ;)

Edytowane przez piksar
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mówicie, że Blender narazie nam wystarczy, ok.

 

podziwiam umiejetnosc wybiorczego czytania.

 

Ps:

Zeby nie bylo, ja sie ciesze ze sa dzieciaki co zamiast zastanawiac sie nad tym jak kupic piwo w markecie zastanawiaja sie jak zrobic gre. Tylko nie zdajecie sobie sprawy ze skali tego co chcecie zrobic.

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyczny polak siedzi przed TV cztery godziny dziennie (autentyk). Zdecydowanie wolę więc narwanych nastolatków. Jak miałem trzynaście lat robiłem sobie w 32 kolorach na Amidze (z czego 16 to szarości : ), izometryki do gier typu: baza na Księżycu/Marsie. A w AMOSie (taki fajny multimedialny BASIC na Ami) wyświetlanie mapy. I to była świetna frajda. Nie przekonuje mnie więc marudzenie, że "musicie do tego dorosnąć". Pozdr! : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyczny polak spędza 4h przed TV a resztę czasu marnotrawi na pisanie pierdół na forach. Nie uważam, żeby dobrym zajęciem dla 13latków była "zabawa w tworzymy grę" podczas gdy nie potrafi się sklecić poprawnego zdania po polsku.

Wyłażą potem takie żenady na forach i stronach www jak literówki, słowotwórstwa dziwne cz ortograficzne pryszcze jak: prubujcie, żeczywiście, pożądnie itd.

Oczywiście większość kładzie to później na karb dysleksji czy innych bzdur. A wystarczyło poświęcić nieco więcej czasu na naukę języka niż na robienie gry. Pierwsze się przyda i to bardzo, o planach podbou świata za pomocą gry można potem opowiadać wnukom przy kominku, wywołując na ich twarzach bezkompromisowy uśmiech.

 

Zdania nie zmienię. Najpierw dorosnąć potem zająć się czymś poważniejszym!

 

PS2. Zraził mnie post, gdzie gosciu powiedział że muszę dorsnąć xD to "q" w naszych nickach to nie żaden objaw pokemonizmu, wszystko jest kontrolowane przez Ciotke Ewqe ;) Ja wraz z Tomqe jedziemy na tych pseudach od 4 klasy ;)

 

Za to przepraszam. Niestety w dobie powszechnego pokemonizmu takie "q" wśród młodzieży są dość popularne i trendi (dżezi, cool) , stąd moja reakcja.

 

Pozdrawiam

 

ps: wątek przenoszę do działu WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko nie powinno się młodych zniechęcać . Może rzeczywiście nie od razu takie duże projekty jak gra ale pomalutku mogą wchodzić w świat 3D . Chociaż jak teraz pomyśle to ma to też złe strony i nawyki , np. ja też zaczynałem mając około 13 lat i cały zapęd zmarnowałem na robienie czegoś co w moim młodym pojęciu było fajne i inne bo mało kto tak umie .... Teraz po kilku latach gdy próbuje brać się za poważniejsze projekty gdzieś tak w połowie pękam i odkładam prace na bok zabierając się już za coś nowego . pOzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację macie że musimy zacząć od samych projektów, bo to chyba skok na bardzo głęboką wodę by od razu za gre online sie brać ;P Chciałam zrobić budynek w Blenderze tylko że ten Blender tak pokręcony że nie wiem od czego zacząć. Dysponuje ktoś jakimś poradnikiem? Przydałby się bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje abyscie posprawdzali swoje repy bo nasze kochane małolaty dla zabawy poodejmowały punkty , sam straciłem 3pkt z dopiskiem ''za ortografie'' o tyle o ile pisaną głupote można jeszcze tolerowac ale to już jest nie na miejscu , nie które dzieci nie wiedzą jak sie zachować.

 

Ktoś coś powinien z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację macie że musimy zacząć od samych projektów, bo to chyba skok na bardzo głęboką wodę by od razu za gre online sie brać ;P Chciałam zrobić budynek w Blenderze tylko że ten Blender tak pokręcony że nie wiem od czego zacząć. Dysponuje ktoś jakimś poradnikiem? Przydałby się bardzo ;)

 

http://www.blender.org/ good god

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davegraph - w tajemnicy mogę ci powiedzieć, że Ewqa jako świeżak na forum nie może odjąć/dodać ci punktów (tzn. repa jako takiego może ci dać, ale nie zmieni ci to dorobku punktowego).

 

I tak na przyszłość proponuję pisać poprawnie

logo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc to tak , najpierw wytykałem a nagle sam stałem się ofiarą! No cóż wycofuje niesłuszne oskarżenia , ciekawe czy ktoś siedzi i wyłapuje literówki na tym forum , ale żeby od razu po pkt pojechać ? nieważne , widocznie mi się należało ;) jednak następnym razem zanim napisz upewnię się że nie ma błędów , w końcu wiem czym już to grozi.

 

pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc to tak , najpierw wytykałem a nagle sam stałem się ofiarą! No cóż wycofuje niesłuszne oskarżenia , ciekawe czy ktoś siedzi i wyłapuje literówki na tym forum , ale żeby od razu po pkt pojechać ? nieważne , widocznie mi się należało ;) jednak następnym razem zanim napisz upewnię się że nie ma błędów , w końcu wiem czym już to grozi.

 

pozdrawiam!

 

zależy Ci na tych punktach? zawsze mnie to dziwiło po co one wogóle są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj no Ewqa...

Nie żebym nie wierzył w wasze umiejętności ale żeby napisać jakąkolwiek grę trzeba mieć opanowany jakiś język programowania (czego nektórzy przez całe życie ne przebrną - obiektowosci w szczegolności =) ) a poza tym wiedzy z algorytmiki przynajmniej na poziomie liceum. Sam chodzę do liceum a napisanie prostego rendera i loadera .obj w opengl'u który działałby przyzwoicie kosztowało mnie sporo nerwów - jeżeli wiesz w ogole o czym mówię...

Za to jak chodzi o grafikę to wystarczy mieć talent i duzo pracować=)

A co do ortografi to się nie wypowiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewqa i Tomqe :D hahaha rozbroily mnie te ksywki :D hehe mily akcent na koniec dnia i mozna sie klasc z usmiechem na twarzy :)

 

A tak na marginesie to caly watek sie nadaje do "rzeczy zabawne" :) hehe

 

Ewqaa i Tomqe moze najpierw sie nauczcie cos robic w programach 3D , a potem jakis pomysl na gre , bo ciezko np zbudowac dom nie umiejac postawic nawet cegly :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainwestowałam w Firefoxa 2, więc z błędami możecie się pożegnać ;P Próbowaliśmy pobawić się trochę Blenderem, ale to czym my dysponujemy to nie jest pełna wersja o czym przekonaliśmy się wczoraj. Tomqe ściąga już jakiś program do grafiki więc na przyszły piątek może obejrzycie nasze pierwsze efekty pracy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 200 budynków, jeszcze więcej broni i ok. 100 postaci i potworów?

 

Po co wam tyle broni?

Zostawcie projekt gry na daleką przyszłość, a puki co weźcie się za modelowanie, bo z tego co pisałaś to macie problem z domkiem. Poczytajcie na necie jak przebiega proces tworzenia gry.

 

Google sie kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendera nie da się dostać w niepełniej wersji. Taka po prostu NIE ISTNIEJE.

 

Właśnie też mnie to dziwi. Połowa opcji nie działa. Jeszcze dzisiaj sie z tym pobawię, jak to nic nie da to nie wiem co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy widziałem jak na forach ludzie jeździli ostro po młodych ludziach, którzy chcieli stworzyć własne wcale nie złożone gry flash... (chcieli po prostu jakkolwiek zacząć) Jako jedyny stwierdziłem, że 14 latek może stworzyć grę we flashu, zwłaszcza że twierdzi iż liznął już ActionScript. Co ciekawe po tym stwierdzeniu sam stałem się celem i byłem wyzywany od dzieciuchów i naiwniaków.

Naprawdę podziwiam społeczność tego forum, kiedy tam chodziło tylko o grę flash to naoglądałem się bluzgów i bzdur maksymalnie zniechęcających, a tu ktoś się rzuca z motyką na księżyc a wy zero "ostrych tekstów", wszystko logiczne... a tam wydawało mi się, że to była dyskusja "14-latki z entuzjazmem versus 14-latki pesymiści/bluzgacze zawistni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności