Skocz do zawartości

Finished 2d:Dla wydawnictw.


Lacedemon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratulacje i szacun !!! po pierwsze :)

po drugie: od dawna obserwuję Twoją teczkę i podziwiam, szczególnie, że interesuję się bardzo okresem WWII i generalnie historią, wielki szacunek mam do artystów ilustrujących historyczne jednostki i wydarzenia, bo to ciężka robota i czasem niewdzięczna, chociaż daje mega satysfakcję- mysle, że trochę ma wspólnego z modelarstwem :) imponuje dabłość o najmniejszy szczegół - nie wiem czy bym tak potrafił, mimo modelarskiej przeszłości :P ciężka robota bez dwóch zdań, tak jak zresztą napisałeś powyżej... dwie ostatnie prace - genialne! szczególnie ostatnia, zresztą bardzo mnie zaintrygowała musze Ci powiedzieć, ponieważ nie poznaję tego pojazdu który na niej widnieje - to znaczy na ilustracji widzę piechotę wermachtu no powiedzmy z okresu WWII, natomiast ten transporter to mi wygląda na Rosomaka niemalże... i zachodze w głowę co to za pojazd :) będe mega dzięczny za info ;), no ale... kolor, klimat i światło w tym ostatnim z "Rosomakiem" :P mistrzostwo! Zresztą ten czołg z tej powyżej, tez wygląda dziwnie znajomo i bardziej by mi pasowal do ilustarcji poniżej z piechotą wermachtu ;) ale może sie mylę...

 

pozdrawiam i gratuluję raz jeszcze wspaniałego juniora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, faktycznie bobas udany, tego dzieła, żadnym pikczerem nie dogonisz ;)

Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego :)

 

Swoją drogą to sporo Twoich malunków trzymam w swojej osobistej złotej galerii. Dwa ostatnie (szczególnie drugi) trzymają świetny klimat. Obyś miał jak najwięcej wolnych chwil na malowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veri_jr & Kubasa: Dzięki raz jeszcze ;)

 

Zastanawiam się jak to doszlifować. Jeśli ktoś z Was zauważy coś nie tak, to bardzo please o pomoc. Chciałbym mieć to już za sobą.

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

 

 

 

Edytowane przez Lacedemon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok, piękne...szukam błędów i nie mogę się dopatrzeć. Troszkę dziwnie wygląda prawa tylnia noga tego pierwszego białego konia ale rozumiem, że zarzuciło mu tyłem w bok :)

No na prawdę piękne i gratulacje...

PS: Jestem początkującym i zawsze mnie zastanawiało w jakich rozdzielczościach macie te obrazki, aby oddać wszystkie szczegóły. Stąd moje pytanko: Jakie wymiary miał ten obrazek podczas malowania??

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowane przez Tasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fak!

jak zbiorę się do kupy napiszę więcej...

 

chwilę później:

Nie ma co krytykować, po prostu genialnie! Niesamowita paleta kolorów, świetnie ją wygasiłeś w głębi i na krawędziach. Nie ma uczucia, że coś odstaje, wszystko jest świetnie wkomponowane i wtopione. Może jedziesz po krawędzi jeśli chodzi o przepalenie jasnym, ale to daje dodatkowego kopa. Mam wrażenie, że patrzę na obraz stereoskopowy. Detale zbroi i ozdób robią wrażenie, choć zwykle nie daję się im omamić. Świetnie odwzorowujesz lejące się i błyszczące materiały. Bawisz się smudgem, czy miękkim brushem to robisz?

Najbardziej podoba mi się prawy dolny róg. Czarny koń jest fantastyczny (refleksy, rzeźba) i ten przewracający się Turek podrywający cząstki piachu... MAX!

Chyba huzar na białym koniu ma za niskie te skrzydła, pewnie chciałeś je zmieścić w kadrze.

Flaga po lewej stronie białego konia jest wyraźnie przekształconą perspektywicznie inną flagą i jest strasznie przez to płaska. Może zakręć nią jakoś.

aha: Utnij kilka pixeli z góry, bo robiąc gausian blura wymieszało ci piksele z białym kolorem.

Edytowane przez Morbid Karbid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhhh - az mnie dzgnelo :P Detal pieeeekny ale troche brakuje mi glebi w obrazku, znaczy sie ten srodkowy plan z konikami jest po prostu genialny i cacy jak malowidlo, ale to co calkiem z przodu i calkiem z tylu dosc plasko wyszlo... Moze jakies przebicia swiatla przez tumany kurzu w tle czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił to tło, to między innymi właśnie dzięki temu wygląda jak malowidło. Jak zacznie tam coś kombinować to straci efekt pop-up'a postaci na pierwszym planie. Jeśli już miałbym coś krytykować to użycie blura. Myślę, że lepiej byłoby to zrobić miękkimi brushami albo użyć lens blura, który jest łatwiejszy w odbiorze, bo znany z fotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_O Prawie spadłem z krzesła (i to nie w przenośni a na serio, dlatego "prawie" ;) ). Pierwszy raz złapałem się na gapieniu się na ilustrację z rozdziawioną paszczą i wstrzymanym oddechem. Niewiarygodnie świetne.

 

EDIT: Front! To powinno tam już być ;)

 

EDIT2: No to jak jak już emocje opadły... Mam tylko jedną uwagę. Odnoszę wrażenie, że o ile ostatni husarz po lewej ładnie domyka kompozycję, to ten po prawej jakby buduje potrzebę poszerzenia przestrzeni, między nim a krawędzią. Nie, żeby kompozycja miała być centralna, ale aż chce się lekko przesunąć "kamerę" w prawo. W sumie to po napisaniu tego zacząłem sprawdzać, czy aby nie pominąłem czegoś i czy gdzieś tam nie ma linka do "pełniejszej" wersji ;)

Edytowane przez veri_jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak...widać, że lepiej się czujesz w scenach bitewnych sprzed co najmniej pół wieku ;) Na początku pomyślałem, że jednak przydałoby się trochę głębi...Ale po kilku sekundach wpatrywania totalnie się rozmarzyłem i to jednak wcale nie jest potrzebne :) Ile czasu to malowałeś?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o Boże, drogi, ja pierdziu xD wtf. jaaaa. Bomba kapie złotem, karminem, boskie normalnie taki barokowy styl zdziebko :D

 

Mimo to mam uwagę, blurowane tło mi się niestety nie podoba nieciekawie to wygląda i wcale nie odcina tła od obrazka, wręcz przeciwnie zlewa się wszystko i wygląda nie wiem jak to ująć, hmm, płasko? Spróbuj nie blurować, lecz zmniejszyć kontrast tła, zdesaturować lekko w nim kolorki, lub podkoloryzować je (w sumie to zrobiłeś ale dałbym inny kolor, ten zlewa się ze zbrojami), na kolor światła otoczenia, ale nie wiem czy wypada mi komentować, za miętki w gaciach jestem (na razie :P) na malarza takiego kalibru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam teraz napisać? Dziękuję? Wydaje się, że to za mało, bo Wasze podpowiedzi i uwagi są bardzo cenne zwłaszcza, że zauważacie, to wszystko, co ja olewam. Wiem, że mam złe nawyki np. z blurowaniem. To chyba tylko z lenistwa robię na samym końcu, ale zapewniam, że się poprawię.

Wrócę to obrazka bez bluru i pogram nasyceniem, kolorem etc.

Wybaczcie mi jeszcze, że nie zwracam się personalnie, ale to już przy roboczym kompie.

Praca powstaje dosyć długo bo z przerwami, co chyba jej służy. Termin pozwolił. W sumie, to pewnie wyszły ze 2 tygodnie pracy.

Jeśli chodzi o merytoryczną sytuację, to muszę wyjaśnić, że korektę zrobili goście z Muzeum z Wilanowa. Więc tu problemów obecnie niet.

 

Muszę małego przewinąć, zona na zakupach.

 

odezwę się jeszcze.

 

jeszcze rtaz: MERCI WSZYSTKIM ZA POMOC!....na spokojnie przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veri_jr & Kubasa: Dzięki raz jeszcze ;)

 

Zastanawiam się jak to doszlifować. Jeśli ktoś z Was zauważy coś nie tak, to bardzo please o pomoc. Chciałbym mieć to już za sobą.

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

 

bahmaty.jpg

 

 

Fajna perspektywa.Nie chciał bym stanąć husarzom na drodze.Bo po co? : )

Jak dla mnie koń z pierwszego planu jest po prostu za biały.Wygląda jak by brał udział w reklamie Omo Liposystem a nie w krwawym starciu na wyszarpującej się darni.

Tak czy siak szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z czasem zrobię jakieś większe doładowanie. Z braku czasu - ( wykańczanie domu i przeprowadzka) - wrzucam fragment ostatniej okładki.

 

Dzięki za uwagi-choć to urywek pracy i robię przy niej jeszcze poprawki...

 

Pozdrawiam,

 

Lacedemon

 

PS" mam nadzieję, że na jesień powrócę do Was :) "

knights13essex.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności