Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich doswiadczen to duzo zalezy od softu, wiec zwracajcie uwage w jakim programie testujecie. Hardware na pewno ma tez duzy wplyw, ale na nexusie 7 widze drastyczna poprawe dzialania jesli chodzi o lagi pomiedzy wersja z mojej recenzji a terazniejsza, po 2 aktualizacjach.

Urban boogie dzieki za komplement, jeden z najsmieszniejszych jaki mi sie trafil :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie - wiadomo że jak baletnica nie potrafi tańczyć to mówi że ma za ciasne buty , ja niestety tańczyć jeszcze na tyle nie umiem żeby "błotem" na ścianie namalować dzieło sztuki. A EC widać nie ważne jakie narzędzie i wymiata. Ostatnio się zastanawiam jak ćwiczyć żeby osiągnać postęp , po obejrzeniu ostatniego filmiku fenga doszedłem do wniosku że ćwiczę jednak źle.

 

EC- próbowałeś jakiegoś piórka używać do tego tabletu , bo jeżeli w zasadzie i tak głównie maluje się na opacity 100% to poziomy nacisku w tych drogich samsungach mogą być zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komplementy! Grass- uzywam takiego zwyklego stylusa do telefonow/tabletow, a jesli chodzi o krycie to nie maluje zawsze na 100%, mozna krycie zmieniac suwakiem, trwa to okolo sekundy i nie jest klopotliwe. Zazwyczaj jest tak, ze ustawiam sobie na 80% i sporadycznie zmieniam na bardzo niskie albo wysokie krycie jak potrzebuje. Naprawde da sie przezyc bez tego wyczucia nacisku, pzez cale tysiaclecia ludzie sobie jakos radzili :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczek z okna, albo opowieść o jedynym twardzielu w świecie mięczaków

 

clouds_sketch_by_ethicallychallenged-d5pbay9.jpg

 

I takie coś, co zaczęło się jako zabawa i próbowanie uzyskania jakichś ciekawych faktur na tablecie, ale teraz jak na to patrzę, to lubię myśleć, że jest to Jar Jar Binks zamrożony w karbonicie z domieszką gnoju banthy, czyli tam gdzie jego miejsce.

 

hard_surface_sketch_by_ethicallychallenged-d5pbb3w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny update. Ten ostatni skromny ale teksturki ciekawe. Jak widać jest się czym pobawić. A jeszcze naszło mnie pytanko. A jak oceniasz kolor? Duża jest różnica między tym co na tablecie a tym co na jakimś sensownym monitorze potem widać? Ja pamiętam jak parę lat temu kupiłem sobie jakiś "lepszejszy" laptop HP i bardzo szybko się zniechęciłem do robienia czegokolwiek na nim bo nie mogłem sobie dać rady z kolorami. Ciekawe jak to się ma z tymi wiodącymi na rynku tabletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkas to już radzę sprawdzić samemu, może w sklepie? Kolory nie są tak nasycone jak na moim monitorze ale są lepsze niz na laptopie mojej dziewczyny. To raczej nie jest możliwe do opisania, musiałbyś na własne oczy sobie porównać.

 

Dzięki wszystkim za komenty i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku, bezawaryjnych kompów, nietępiących się ołówków, terpentyny o zapachu świeżo skoszonej trawy i niewyczerpanych żródeł inspiracji. Sorry że bez obrazków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, to najlepiej jest obejrzeć na sprzęcie swoje własne prace (dajmy na to - w markecie, jeśli jest dostęp do internetu). Przy cudzych pracach aż tak nie widać przekłamań, ale jak się spędziło parę godzin nad doborem kilku subtelnych odcieni, to w głowie pozostaje dobra referencja :) Oczywiście pod warunkiem że się nie pracowało na rozkalibrowanym monitorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka że się wtrącę, ale czy ktoś z was miał/ma w rękach takie zabawki

http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-tablet-nz74fpb-i2913661083.html

http://allegro.pl/nowy-samsung-galaxy-note-10-1-n8000-gwar-24mc-16gb-i2911210920.html

i może coś na ich temat powiedzieć, czy nadają się do w miarę wydajnej "pracy" szczególnie do sposobu w jaki trzeba cały czas grzebać w menu

to jedyny w miarę sensowny filmik z tym urządzeniem jaki znalazlem, szkoda że EC go nie ma :P

 

i na koniec pytanie do EC, czy używasz tylko Sketchbook pro czy używałeś też programu Layerpaint ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC - dzięki za odpowiedź. Taki mądry to ja sam jestem, sęk w tym że mieszkam z dala od cywilizacji. :D

Ale pewnie w wolnej chwili wybiorę się do Poznania żeby się powłóczyć po sklepach. Chyba że jak zwykle wygra moje lenistwo, kupię w ciemno i potem będę psioczył. :D Ale na kolejne wrzuty i tak czekam, tak że jak coś skrobniesz to się nie krępuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu próbuję kilka nowych rzeczy, to se pomyślałem, że spróbuję też livestreama. Kto się nudzi niech wpada! To mój pierwszy raz, więc bądźcie czuli i łagodni.

 

http://www.livestream.com/milekec

 

malujemy:TSP

dźwięki: wiocha, żenada, NSFW, 18+

 

***

Pozdrawiam serdecznie wszystkich posiadaczy medali Weterana Żenady.

medal_by_ethicallychallenged-d5soxlx.jpg

Edytowane przez EthicallyChallenged
rozdanie medali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent z olejeniem rycerza jest mega! można by rozwinąć w obrazek -> kilku gnomów uwijających się wokół zdenerwowanego/zniecierpliwionego rycerzyka czekającego na możliwość wyjechania w pole,albo taki warsztat przed którym kolejka a w nim praca wre :P (PIT stop rycerski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CUKIERASS,

 

a to pozostałości z Fusowego wyzwania. Jakoś podołałem zrobić codziennie szkic. Chwała Wojtkowi, że poruszył masy i pozdrowienia i podziękowania dla pozostałych szkicujących, było na co popatrzeć!

 

days_18_to28_copy_by_ethicallychallenged-d5wiiox.jpg

 

 

Z nudniejszych rzeczy, uległem namowom takiego jednego typa i założyłem bloga, na razie jest jeden wpis z materiałem, który i tak już widzieliście. Bohaaastwo!

blog%2Bbanner%2B900.jpg

 

Link do bloga: http://art-oo-deetoo.blogspot.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zobaczyłem prace Omena jakoś tak w 2008, marzyłem sobie, żeby kiedyś też robic obrazki które będą ozdabiać okładki książek. Nareszcie udało mi się spełnić to marzenie za sprawą pewnego autora, któremu spodobał się mój obrazek sprzed roku. Kadr musiał ulec zmianom, otoczenie dostało więcej detalu i kilka nowych barw, a mój wędrowniczek musiał przejść operację zmiany płci i teraz jest kobietą, no ale czego sie nie robi dla bycia na okładce :]

 

guardian_of_the_sunset_by_ethicallychallenged-d5wyb94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholercia, jaki odzew :v Dzięki stokrotne, chłopaki!

 

Bedyk - książka ma wyjść dopiero na koniec roku, bo o ile mi wiadomo jest jeszcze w trakcie pisania :] Autor to Alessandro Fusco a cykl się zwie "Il Sole de Alur". A gdzie to nie wiem ;]

Olaf - jeszcze nie mogę pokazać, bo masakry póki co nie dokonano, ale patrzenie na poprzednie okładki z cyklu napawa nadzieją, że coś tam przetrwa: http://www.specchionero.net/alur2.php#up

emmilius - co do uczuć płynących z tego to raczej po mnie spłynęło bez większej podniety, bo w międzyczasi mi sie spełniło marzenie większego kalibru (tak troche nie po kolei wyszło) więc juz miałem podniesioną poprzeczkę wyżej i zwiększoną tolerancje na bodźce. Tyle tylko że nie mogę nic pokazać póki co, to nie będę gadał po próżnicy, a okładkę pokazać mogę.;]

OmeN2501 - oprawię w złoto i powieszę nad łóżkiem! Kolejny cel życiowy osiągnięty - Omen nie sprowadził mnie twardo na ziemię :D No chyba, że to z braku czasu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrion, to naprawdę ty? :P

A tak na serio, to ładne kolorki i przemyślane pociągnięcia. Chciałbym osiągnąć taki poziom, jaki reprezentujesz swoimi pracami :)

Długa droga przede mną, ale nie zamierzam odpuszczać.

Co do wcześniejszej ilustracji, to na usta ciśnie mi się tylko jedno słowo- niesamowite :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności