Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba szczególnego patentu. Trzeba pamiętać że oczy nie chodzą do końca równolegle a każde osobno ustawia się na punkt na który patrzysz - ponieważ gałki są w pewnej odległości od siebie. Jak sobie wyobrazisz na co patrzy każde oko z osobna to powinno być oki i bez poważnego zeza. Po za tym - hej, jak się tak przyjrzeć to co druga osoba trochę zezuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko słusznie i nie chcę kwestionować, ale jak się przyjrzeć ludziom na zdjęciach to się może okazać, że co druga osoba lekko zezuje ;).

Mi osobiście lekki zez nie przeszkadza, a czasem dodaje charakteru(naturalności) jakby to głupio nie brzmiało ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrion jest przekozacki! Skaczacy gosc jest fajny, ale ten olowkowy karzel trafia w moje czule punkty ^^'

Mozliwe, ze to dlatego, iz od jakiegos czasu sporo "miłością" darze prace tradycyjne.

 

A co do zeza, to oprocz oczywiscie narysowania galek w poprawnej pozycji, z moich osobistych doswiadczen wiem iz cholernie wielki wplyw maja na to bliki. Poobczajaj sobie w PS. ustawienie samych blikow na jakims portrecie a zobaczysz o czym mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strrasznie mi się podoba ta praca, mam wrażenie jakbyś wstępował na nowy poziom wrażliwości graficznej :) W moim odczuciu bardzo to wysmakowane, wygląda jak jakiś plakat który mógłby spokojnie reklamować dużą wystawę lub przedstawienie teatralne; albo jak okładka komiksu. Łerld pozią, zią! I pewnie jeszcze zrobiłeś to w pół godziny na neksusie... :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie - dzieki, kamien z serca bo mialem debate wewnetrzna czy w ogole takie ohydy powinienem wypuszczac w internety. Powstalo toto w 2 godziny w photoshopie, szczerze to na nexusie juz prawie nie maluje, dokucza mi brak precyzji... :/

 

em_ch - dzieki, ale mozesz rozwinac swoj feedback? tak bardziej to the point? moze jakies rady, zeby byl impruwment? wywalic mam? wyboldowac? kolor moze zmienic? pomusz! ASAP pls!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoł super :) Faktycznie praca pasowałaby do jakiejś sztuki teatralnej\plakatu na wystawę albo jako zakładka do książki.. hmm.. w sumie to jakbym taką zakładkę w sklepie zobaczyła to bez zastanowienia bym kupiła :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, no już już, piszę:

nie wiem czy dobór fontu jest trafny. co to jest? charlemagne? może jakiś bezszeryfowy bardziej się sprawdzi? jest dużo stronek, które zbierają do kupy naprawdę dobre darmowe fonty, poszukaj, np. tutaj albo tutaj.

no i adres strony to lekka porażka, jest nieczytelny, za blisko krawędzi i tak "rozpycha", no i jeśli chcesz już się bawić w zmiane wielkości liter, to musisz być zdecydowany i musi być widać, że to była Twoja decyzja, a nie błąd. bo tutaj różnica między dwoma wymiarami jest za mała, nie ma kontrastu, jest takie wymemłanie. jak kontrast, to zdecydowany, DUŻE/małe, a nie LEkkoWiększe/mniejsze. ale akurat adres strony ma być informacją, a nie jednym z głównych elementów, więc zostawiłabym wszystko w jednym mniejszym stopniu pisma i przede wszystkim wymieniła na czytelny font.

no, to chyba tyle. douchebag mode: off :d

a sama ilustracja bardzo mi się podoba. ząbki ma świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilustracja świetna, jak nie Twoja... co do fontu, Pani em_ch ma nieco racji zwłaszcza w części dotyczącej adresu portfolio... w ogóle nazwa jest długa, nie wystarczyłoby samo "ec"? http://www.ec.daportfolio.com i już łatwiej zapamiętać a tym bardziej wklepać w przeglądarke... nie musi być gruby font żeby był czytelny, zwlaszcza, że to ma działać jako podpis/kontakt do Ciebie, wystarczy subtelnie to zaznaczyć, a tu nie dość że za szerokie to jeszcze ma jakąś teksturę/mazy i walczy o pierwszeństwo z pozostałymi tekstami...

Sam tekst na ilustracji wg mnie może być szeryfowy, ale poszukałbym lepiej zaprojektowany (tutaj nie podobają mi się szeryfy właśnie i jest źle zaprojektowany odstęp między W i I w samym foncie) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawdę zaskoczony, spodziewałem się reakcji typu "weź to schowaj fuj", osobiście jakbym zobaczył taki plakat to nie wiem, czy bym nie przeszedł na drugą stronę ulicy ;]

 

Pumax, możesz sobie wydrukować, jak chcesz to Ci zarzuce hires.

 

em_ch - stokrotne dzięki, na pewno zmienię sobie ten podpis na coś czytelniejszego, a na tym obrazku to się w pełni zgodzę z Tobą że wygląda wybitnie debilnie i nie pasuje do niczego. W kwestiach typografii i ogólnie pojętego graphic design'u jestem niewyedukowany i mam prostacki gust, także wszelkie komenty bardzo mile widziane i ani trochę nie uważam, że jesteś db! :)

 

telthona wypraszam sobie, ja bardzo dbam o zęby, a co do livestreama to był jednorazowy wybryk i dla dobra ludzkości raczej porzucam tę formę kontaktu z innymi ;]

 

Rotcore, to określenie "fajna ilustracja, jak nie Twoja" już widzę któryś tam raz w tym wątku. Nie bardzo wiem, jak mam je odbierać (w sensie, że jak już coś dobrego mi wyjdzie to tak z farta?), ale zaręczam że wszystkie obrazki które wrzucam wykonuję własnoręcznie ;]

 

parę szkiców z rysowanka na żywca:

life_drawing_sketches_by_ethicallychallenged-d5zdn30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa! Postaram się jakieś schizy smarowac w wolnych chwilach ;]

 

Mały eksperyment, zarzucam jako ciekawostkę. Po lewej próbowałem dociągnąć z wyobraźni ile sie dało, a potem szast prast z szuflady atlasik autorstwa Sary Simblet i poprawki. Refki to jak przepis w gotowaniu - nawet najlepsi sie nimi posługują, bez nich też się da, ale to nie interesuje nikogo przy stole, takie mam wnioski. Najbardziej widać jak się gubiłem w stawie łokciowym i przy kości biodrowej.

 

torso_chest_muscles2_by_ethicallychallenged-d60ww1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki resh, z dupami to zawsze trudno trafić w gusta poszczególnych osób. No trudno.

 

Robiłem takie studium z zamiarem napisania tutoriala dla początkujących o oświetleniu krawędziowym, ale przerwa w zleceniach skończyła się ani się obejrzałem i cały mój plan poszedł sie kochać. Ale co się odwlecze to nie uciecze...

 

rimlight_by_ethicallychallenged-d61uub6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny ten tors, próbowałem też tak packać te bliki ale jeszcze nie wychodziło mi tak dobrze jak Tobie.

Taką chwilę zastanowienia miałem po przeczytaniu komenta kojota "ciekawe czy jak robi kanapki sobie na śniadanie czy też je tak renderuje?".

Także z humorem, pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności