Skocz do zawartości

Golden Award: Enforcer


Rekomendowane odpowiedzi

Pod twoimi pracami powinny byc wylaczone komentarze i tylko ankietka:

Czy uwazasz ze prace:

1) sa genialne

2) sa rewelacyjne

3) [*edit...wulgaryzmy]

4) miazdza suty

5) o_O

 

Ja bym dołożył:

6) wszystkie powyższe.

 

I ja wybieram 6.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Parę pytań ? Chętnie.

- Ile czasu zajęło namalowanie każdego z nich ?

- Używasz miękkich brushy ? Pytam bo zauważyłem u niektórych taki proces, że softów używa się jako podkład a potem co raz to twardsze...

- to co pisałeś o technice Levente P. ;) On raczej szuka kształtów w plamach barw, w chaosie - a z tego co widzę to większość prac robisz na szkicu - czyli jak to jest ? Powiedzmy jest tak, że masz do namalowania jakiś obiekt, masz już szkic, to czy wtedy szukasz czegoś podobnego na fotografii i starasz się trzymać w tej palecie barw ?

 

Acha - prace są faktycznie bardzo dopracowane, wydawcy bez wątpienia dostali to co chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenOmeN2501 :)

Jeszcze jedno pytanie - a właściwie najważniejsze. Nie widziałem w starych teczkach zbyt wiele szkiców, szybkich ćwiczeń itd. Nie wrzucałeś nigdy swoich wprawek czy może od początku miałeś parcie na raczej większe projekty ? W pewnym momecie pokazałeś pracę Dogfight, która prawdopodobnie była przełomem w tym co robisz. Zastanawiam się czy od tamtego okresu zacząłeś robić dłuższe prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super czysciutkie i dopieszczone prace, a napoleon jest czyms na co chce sie patrzec i patrzec. Najgorzej panna z SW, ale to pewnie przez ta twarz, ktora troszke nienaturalnie wyszla. Warhammerowy bardzo dynamiczny :) Juz calkowicie odszedles od szkicow plamami i zawsze zaczynasz od lineartu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samborek: Zbrush czy 3d studio obce mi nie jest i czasem jak bardziej skomplikowane enviro trzeba robic to sie prosta geometria wspomagam

 

Varmer: nic tradycyjnego na powaznie jeszcze nie bylo... ale ciagnie mnie coraz bardziej, wiec niewykluczone ze sobie w koncu zrobie przerwe w digitalu

 

Nezumi: Iskry dymki i odlamki chca wszyscy klienci... nawet zabawne by to bylo gdyby nie troche straszne :P

 

KoMic: Mowisz i masz ;] http://www.gamewallpapers.com/wallpapers.php?titel=Napoleon%3A+Total+War

 

WWWoj: No na razie, odpukac, na klientow nie mam co nazekac. Lista oczekiwania dla nowych to minimum pol roku wiec roboty jest pod sufit, az szkoda niektorych projektow w ktore nie mam czasu sie zaangazowac

 

emmiluis: Zapewniam cie ze wszystkie pociagniecia pedzlem sa przypadkowe ;] A z filtrow to po zmniejszeniu wyostrzam obrazek troche i tyle

 

STB77: Czas okolo 25-30h od sztuki, Napoleon ciut wiecej. Z brushami troche tak jak piszesz, na poczatku glownie miekkie bo ladnie wypelniaja i mieszaja kolory, pozniej twarde bo wycinaja detale.

Co do szukania ksztaltow w chaosie - mozna sobie na to pozwolic jak maluje sie dla relaksu, a nie jak masz zrobic cos konkretnego dla klienta (no chyba ze klient nie wie czego chce :P) Mi takie miksy fotografi zazwyczaj poszerzaja palete kolorow o jakies nowe odcienie. Uwazam ze kolor to moja najslabsza strona i na tym polu wciaz szukam czegos co mnie w koncu usatysfakcjonuje.

Co do ostatniego pytania - robienie duzych prac wyniklo samo z siebie, po prostu przyszly zlecenia komercyjne i na eksperymenty nie bylo czasu. Moze to dziwnie zabrzmi ale teraz troche nad tym boleje ze przyszly tak szybko, bo jakos mi sztywno w tym gorsecie ktory sam sobie wypracowalem... ale planuje dluzasza przerwe na jakies luzniejsze eksperymenty z forma i kolorem

 

DaRoZ: Plamy sa fajne ale lineart pozwala szybciej zapytac sie klieta czy o cos takiego mu chodzilo, dlatego zazwyczaj od niego zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek zasypiemy Cię tymi pytaniami :)

 

Mam pytanie :) czy oprócz tych (grubych) zleceń , które wykonujesz dla (grubych:) producentów pracujesz gdzieś na stałe , kiedyś w jakimś wywiadzie z Tobą przeczytałem , że pracujesz jako Boss concept artystów w Nibrisie przy jakimś projekcie ? To aktualne czy stare dzieje ? Czy może teraz pełen etat w Crytek Studios ?

 

Pytam bo ciekawy jestem co nasza jedna z największych rodzimych gwiazd digitalu porabia , ludzie też chcieli by widzieć napewno :)

 

Pracki zacneeee , orające główkę i w pierwszej chwili wprowadzające w lekką depresje - powinni nimi torturować w Afganistanie :)

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się Twojej galerii na na szczycie listy wątków na tutejszym forum to zawsze dobry Omen ;)

Czasem zastanawiam się czy można się jeszcze bardziej doskonalić w malowaniu mając już tak zaawansowany warsztat jak Twój... po prezentacji nowych prac, nie ma wątpliwości że można. :D

Gratulacje! Piękne prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, masz charakterystyczną paletę kolorów (może to dobrze, a może warto poszukać czegoś nowego), najsłabiej prezentuje się wg mnie wojak z Crysisa, strasznie sztucznie wyszedł i ma mnóstwo zakłamań w anatomii, śmieszna poza jak dla mnie... od strony technicznej nie masz w ogóle problemów, komercha, akcja, sensacja... BRAWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie szczęście że Cię mamy w naszym kraju :)

 

Pokazujesz, że "można" robić coś co człowieka pasjonuje.

 

Pokazujesz, że choć nikt nie potrafi uczyć w Polsce technik cyfrowych można się tego nauczyć samemu.

 

Pokazujesz, że świetnie być samoukiem.

I nie wstydź się tego! Wszyscy absolwenci ASP, którzy przyszli na okresy próbne w mojej ostatniej robocie gdzie zarządzałem produkcją okazali się kompletnie do kitu. Niczego aktualnego tam nie uczą a w wawie podobno już dawno temu zlikwidowali katedrę typografii na grafice

 

Poza tym najbardziej podoba mi się pierwsza pracka, najwięcej widać tam pociągnięć pędzla i daje to świetne wrażenie artystyczne.

 

 

pzdr

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek nie jestem pewien czy dla wielu ludzi to zjawisko jest smutne. Myślę że duża część osób jest podbudowana świadomością, że nie trzeba kończyć nie wiadomo jakich uczelni plastycznych żeby wymiatać. Wystarczy "tylko" ciężka praca i oczywiście to coś.

 

A prace prześwietne, pełen szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ASP obok ludzi zdolnych wychodza i miernoty, lub ludzie, ktorych zainteresowania rozmijaja sie diametralnie z zapotrzebowaniem rynku, to chyba oczywiste. Sami profesorowie ASP mowia, ze najwazniejsze jest co student wyrobi w domu, praca samodzielna popycha do przodu najbardziej. Uczelnia moze tylko nakierowywac. Jak ktos ma tyle pary w łapach co Omen czy Cpt Obvious to sami sobie poradza. Chociaz prawde mowiac dla wiekszosci owych profesorow digital painting w wydaniu, ktory najczesciej tu czy na CA ogladamy, oceniany jest jako "wsiurski" (doslowny cytat jaki slyszalem), wiec zaryzykowalbym stwierdzenie, ze dla Omena ASP byloby raczej kula u nogi, przez zbyt "elitarne" i zachowawcze podejscie do sztuki jakie tam panuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez zbyt "elitarne" i zachowawcze podejscie do sztuki jakie tam panuje.

 

Zarówno nurt "komercyjny" jak i "artystyczny" prezentują zachowawcze podejścia tylko w innych bastionach estetyki się raczyli pozamykać. Według mnie oba podejścia są nieco niepoważne, trzeba szukać własnej drogi i nie bać się, że ktoś czasem rzuci pomidorem.

 

Co do uczelni artystycznych - pewnie spośród muzyków disco-polo albo hip-hopowców, ci którzy mają wyższe wykształcenie muzyczne także nie stanowią większości.

 

Taka uwaga co do digitali OmeNa. Ciekawa rzecz. Według mnie chociaż to jest bardzo komercyjne i efektowne, to nie powiedziałbym że to jest amerykańskie. Raczej upatrywałbym w tym Azji, dalekiego wschodu. Nie wiem czemu, ale tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam w digitalach w wydaniu jak to nazywacie niepoakademiachmenach podoba sie tylko techniczna strona PS -owa: składanie, rendery, bajery , refki krzywione ,wyginane etc. Ale kiedy zaczynają chłopcy to wszystko udawać malować ...siląc się na kolor, rozmazania rysunek...zawsze widzę disco polo, nagle wyłazi malkontenctwo dla nauki: anatomii, rysunku, malarstwa.

Co do króla popu Maikela..on potrafił spiewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co nie zmienia faktu, że disco-polo ma liczną rzeszę fanów :)

Minusem tworzenia pod publikę jest to że publika niekoniecznie mając rację może domagać się mocno destrukcyjnych zmian w ilustracji. Zawsze zastanawiałem się jak sobie ludzie robiący zawodowo ilustracje radzą z tym problemem. Artysta - rozumiem. Jest sam na sam ze swoim dziełem. A taki komercyjny ilustrator ma jeszcze za plecami suflera, który niekoniecznie jest znawcą, w dodatku czasem gada jak nietrzeźwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie SBT...

...mój głos jest tylko apelem do zachowania dystansu pisząc o akademiach, myslę,ze przy wszystkich minusach dają nadzieje na szerszy horyzont spostrzegania...warsztatu nie nauczy ale uwrażliwi na denny warsztat,

 

...przynajmniej model jest a nie mazanie po fotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale realnie zwykle zwycięża pragmatyzm - i to pragmatyzm wymuszony względami czysto finansowymi, bo czas to pieniądz.

Przykładowo - tło do filmu jest o wiele łatwiej sklecić z fotografii niż je namalować, biorąc pod uwagę ilość i jakość wymaganego detalu.

W koncepcie - jeśli chodzi wyłącznie o szybkie pokazanie obiektu, lokacji - trudno oczekiwiać, że ktoś będzie malować z detalem wszystkie góry i pagórki :) Z reguły sporo pójdzie z fot i bruszy.

Dla mnie po prostu pewne zjawiska nie są równorzędne. Okładka to opakowanie, taki zmodyfikowany papier śniadaniowy. Nie postawiłbym tego obok obrazu w galerii, bo nie niesie za sobą wartości arystycznych, a przekaz emocjonalny ma porównywalny do wybuchu odpustowej petardy. Ale to dobrze. Wolałbym żeby tej całej papki nie pakowano w obrazy Da Vinciego, jakoś nie uchodzi.

Grunt żeby tych światów nie mylić. Każdy ma swoje miejsce w rzeczywistości, podobnie jak papier kredowy i papier toaletowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba troche blizej do tego co Thx mowi - jakie by to ASP nie bylo daje pewne podstawy, wiedze, szersze horyzonty. Jakbym przed wyborem studiow wiazal jakies powazniejsze plany z grafika to wybralbym uczelnie plastyczna a nie informatyczna.. no coz wyszlo jak wyszlo ;]

Nie wiem , nigdy nie bylem na ASP ale wydaje mi sie ze nie robia ci prania mózgu a jedynie staraja przekazac wiedze i uwrazliwic na niektore rzeczy. Co z tym zrobisz to juz od ciebie zalezy. Zawsze mozna zrezygnowac po roku czy dwoch

 

Trafilem ostatnio na ciekawy wywiad z Bartkiem Kujbidą - pracującym dla BioWare, ktory ukonczyl dosc prestizowe Vancouver Film School i mowi ze no szkola jak szkola, wypuszcza bardzo dobrych ludzi ale tez i mase calkiem przecietnych. Wiec chyba szkola rzecz drugorzedna, moze pomoc ale liczy sie czlowiek

 

Frank600:

Nibris to juz stare dzieje. Obecnie dziele swoj czas miedzy Crytekiem a Lucasartsem z ktorymi mam dlugoterminowe kontrakty. Wynajmuje biuro (a wlasciwie biurko ;] ) zeby nie siedziec caly czas w domu i miec jakis kontakt z ludzmi i ciesze sie freelancem na razie. W inne projekty nie wchodze bo staram sie odzyskac troche zycia poza digitalem, rodzina, znajomi, zdrowe oczy - wazne rzeczy ;]

 

SBT77:

Azja bardzo mozliwa - w koncu zaczynalem od mangi a figurka Motoko Kusanagi dumnie stoi zaraz obok monitora ;] A co do suflera za plecami to roznie bywa. Czasem przeszkadza na tyle mocno ze w ogole nie czuje wiezi z ilustracja, a czasem pomaga tak ze az sie sam dziwie ze potrafie takie rzeczy malowac. To ostatnie glownie tyczy sie Cryteka dla ktorego praca jest tak niesamowicie wyzywajaca i ciekawa ze w zyciu nie mailem lepszego klienta.

 

Pawel Lipka: Rwiesz na portfolio laski na domowkach;)?

Haha - zona by mnie z walkiem w domu chyba przywitala :P Nie wspominajac o tym ze jak mowie w towarzystwie o tym co robie, to raczej wychodze na niepowazna osobe ktora powinna sie zajac czyms konkretniejszym w zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz co sobie myslec czytajac to wszystko. Sama rozwazam opcje pojscia na ASP...

 

Ja też się wybieram i mnie tam nie zniechęcą, skoro Omen dał rade czesać takie pracki będąc samoukiem, to ja się nie boje że ASP przeszkodzi mi w tym celu :p, wystarczy nie ulegać wpływom tylko pozostać wiernym swoim ideałom, no i starać się czegoś od nich nauczyć.

 

Sztuka "komercyjna", "artystyczna"? Nie istnieją, dla mnie jest tylko sztuka rozrywkowa :P W sztuce chodzi o rozrywke, nie o pieniądze, nie o "popeliny dla ubogich duchowo". Tak to widzę i postaram się tego nie zgubić w gąszczu wujaszków dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominajac o tym ze jak mowie w towarzystwie o tym co robie, to raczej wychodze na niepowazna osobe ktora powinna sie zajac czyms konkretniejszym w zyciu.

Hahahahahaha....Ten cytat mnie zabił, sam nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ale mimo wszystko nie mogę się przestać smiać... hahahahahahhaha.... Cóż, taka to już rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ASP to z moich wlasnych doswiadczen powiem tak..

Pierwsza przygoda z akademia byla krotka, przyszedlem nie umiejac nic(na licencjat przyjmowali takich;).

Przerwalem studia z przyczyn wyzszych, ale w domu cwiczylem ostro.

Wrocilem na asp(inny kierunek niz poprzednio) umiejac juz sprawnie malowac farbami...i zesralem sie, 2 lata mi zajelo aby sie pozbierac. Przyjalem sposob myslenia nauczycieli i nie potrafilem namalowac nic sensownego przez dlugi czas. Potem znowu sie odnalazlem, ale bylem juz bogatszy o ta droge i nie zaluje.

Nauczylem sie nie kompromitowac zupelnie swoim gustem i przestaly mnie krecic obrazy na rynku.

Niestety konczac asp dalej nie wiedzialem o co chodzi tak naprawde w malarstwie i nie bylem to w ogole ja...to troche jak z komercja, jest tak przesycona wymaganiami innych osob, warunkowaniem w odbiorze,itd ze ciezko jest dokopac sie do zrodla, odkryc siebie samego.

W wieku studenckim i tak jest sie jeszcze bardzo niedojrzalym i trudno to dostrzec.nawet jak nauczyciel probuje Ci to przekazac masz to gdzies..chcesz tylko malowac tak jak Ci kolesie od warhammera czy starwars.

Asp jest dobre, uczy obycia i co by nie mowic warto to docenic.

Sztuka nie polega tylko na ladnym malowaniu, to relacje miedzyludzkie stoja u podstaw sukcesu, a ich sie nie rozwinie tylko ciapkajac na plotnie.

Dojrzaly, swiadomy czlowiek moze sie obyc bez uczelni, ale takich jest malo.

 

Ale to z lekka offtopic...co do Omena to...w jego pracach widze mega umiejetnosci, i tyle swiadomych skomplikowanych decyzji artystycznych, ze glowa mala.

Edytowane przez Pawel Lipka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

świetne prace :] z jednej strony dól , z drugiej ogromna motywacja i inspiracja ... Dzięki za kopniaka :)

 

pozdr

Edytowane przez piofoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sicksicksick: w pierwszych trzech prawie nic, w Crysisie ogien i sikry sa podmalowanymi fotami, plus jakies teksturki rozne

 

icecold: biore wszystko na umowe zlecenie - zarabiajacy za granica, pracujacy na terenie polski. Kwoty sa rozne :P

 

Wracam do Bad Company 2 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne prace, szczególnie ujmuje mnie ta z napoleonem, świetne przejścia kolorów na twarzy i ogólna ostrość jeśli mogę spytać to w jakiej rozdzielczości była malowana ta praca ciekaw jestem bowiem jaką trzeba mieć by uzyskać podobne detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności