Skocz do zawartości

Bitwa pod Grunwaldem 3D


walmord

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ożeszkurteczka, wyglada to rewelacyjnie!

 

Pewnie sporo szkicow powstanie jako rozpracowywanie calosci postaci i pomoc dla modelarzy, fajnie jakby kiedys zostaly udostepnione w ramach jakiegos making ofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce się takiemu staruszkowi jak ja raduje, gdy widzę, że jednak naród Polski - którego zaiste chlubnie członkiem jestem - potrafi radować się ze zwycięstw, a nie tylko opłakiwać przegrane. Na łamach "Angory" przeczytałem pewien list, w którym ktoś idealnie dostrzegł nasze tendencje żałobne i jakiś dziwny strach, czy może uczucie nieswoistości wobec wydarzeń, które hucznie należy obchodzić.

 

Ale wracając do tematu - szok i atak serca. Gdyby dziś Matejko żył, to by powiedział... No nie wiem, na pewno coś, co by przeszło do historii ; ] Od dawna czytam o cyfrowych projektach związanych z 600-leciem bitwy pod Grunwaldem i z niecierpliwością oczekuję premiery ( premier? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożeszkurteczka, wyglada to rewelacyjnie!

 

Pewnie sporo szkicow powstanie jako rozpracowywanie calosci postaci i pomoc dla modelarzy, fajnie jakby kiedys zostaly udostepnione w ramach jakiegos making ofa.

 

heheh :) no tez jestem ciekaw tych szkicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicker

 

a jakie to okulary sa potrzebne zeby cuda zobaczyc ? zwykle od cukierkow chyba nie dadza rady ? czy dadza ? ;-)

 

doradz cos ?

 

Fajny temat, ale okularki tez wazne zeby zobaczyc dobry obraz ;-)

 

pozdro

 

czaps

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podba mi sie pomysl i wykonanie. Doceniam caly wkald pracy. Zastanawiam sie tylko czy przecietny czlowiek to doceni. Zwykli smiertelnicy, czyli ludzie nie siedzacy w grafice 3d, prawdopodobnie pomysla ze zostal uzyty program ktory to wygenerowal z jednego zdjecia obrazka.. tak jak Clash of Titans zrobil sie nagle filmem stereo3d. Moim zdaniem calosc wgladac bedzie duuuuzo fajniej jak bedzie zrobione w stereoskopowym 3d. Wtedy bedzie na prawde widac glebie obrazu.

A teraz z innej beczki... moja wizja byla by taka. Jak juz bedziecie mieli wszystki modele 3d gotowe. Proponuje wydrukowac je na drukarkach 3d. Zatrudnic zdolnych malarzy zeby je z detalami pomalowali i bedziecie miec fizyczny model obrazu. Dla mnie wypas. Majac modele 3d nie wiele brakuje zeby to zrobic. Cos takiego chcialbym zobaczyc w muzeum. fizyczny model o dlugosci 2 metry.. ale sie podjaralem tym pomyslem.... byc moze dlatego ze obecnie pracuje nad nowa wersja zoetropu o ktorym pisalem kuedys na forum.. prosze was.. zrobice fizyczne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moge powiedziec, po tym zleceniu odbior polecnoego na poczcie to bedzie dla was bajka, 4h zleca jakby was tam w ogole nie bylo, szacun chlopaki, sam poziom detalu w jaki weszliscie to chyba troche hardcore :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rzecz o tyle fajna jako propaganda- i jeśli o to chodzi za...sta (bo ma szanse trafić do tych dla których statyczny obraz to za mało), o tyle w odniesieniu do Matejki ciut bezprzedmiotowa. Nie pokaże prawdy o bitwie (bo nie o nią Matejce chodziło). Nie zmieni odbioru Matejki, nie wyjaśni co i jak, dlaczego tak a nie inaczej. Śliczny fajerwerk i popis możliwości- to z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad treścią... ale wyzwanie ciekawe... Lepiej byłoby wziąć chyba z 10 różnych obrazów... i przemienić je w prostsze 3D niż bawić się bardzo dokładne modelowanie twarzy...

po czym wyświetlać je pokolei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R>// Chodzi po prostu o to że przyjdzie do muzeum dziennie 200 osób... spojrzy przez 30 sekund na to co zrobiliście w pocie czoła przez 2 miesiące i pójdą dalej... Oglądac prawdziwe obrazy bo po to tam przyszli... Jednak gdyby dzięki wersji 3d... Można było ujawnic lub w zupełnie inny sposób pokazać pewien zamysł malarza będący do tej pory ciekawostkami o których niewielu ludzi wiedziało na pewno każdy by się zatrzymał chwilę dłużej. Jednak jak wiemy Matejko nie był typem twórcy/"odtwórcy" ala da Vinci więc tych ciekawostek pewnie w tym płótnie niewiele... Najpierw on skopiował z rekwizytó to co mógł potem PI skopiowało obraz. Kopia, kopię pogania kolejna coraz mniej zgodna z prawdą... Trochę jak przegrywanie VHSów ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Dzięki wszystkim za tak pozytywne przyjęcie, szczególnie że powstanie trailera wymagało naprawdę sporo poświęceń u części zespołu.

 

 

Jeśli chodzi o sam projekt to postawiono nam dwa cele, pierwszy polega na pokazaniu obrazu w nieco inny sposób, 3 minutowa anima 3D ma oprowadzić widzów po obrazie zwracając uwagę na interesujące niuanse oraz dać poczuć przestrzeń całej sceny. Drugi projekt ma charakter edukacyjny i będzie oparty na tej samej scenie, jednak z zupełnie nowym scenariuszem nastawionym na trafienie do młodych widzów i przekazanie możliwie najwięcej informacji o postaciach widocznych na obrazie, jak i informacji czysto historycznych.

 

 

 

Leander: Konieczność powstawania szkiców obeszliśmy trójfazowym podchodzeniem do modeli oraz podziałem obowiązków, pewnie po skończeniu projektu dokładnie opiszę jak to funkcjonuje.

 

Pierzak: Od dawna nie szykowałem modeli do wydruków, ale pamiętam że było bardzo dużo wymogów/ograniczeń dla brył i przygotowanie sceny do tego było by kolejnym dużym projektem ;). Co nie zmienia faktu że sam również bardzo chętnie bym zobaczył scenkę w takiej formie :).

 

RK, Ergie: Nasz projekt jest tylko częścią działań rocznicowych ze strony muzeum, doradzam zainteresowanie się ciekawą publikacją: "Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem: nowe spojrzenia". Więcej informacji: http://www.mnw.art.pl/index.php/pl/kalendarium/obchody_600_rocznicy_bitwy_pod_/

 

Norden: Dzięki za podzielenie się swoimi wątpliwościami, szczerze mówiąc jak najbardziej potrafię je zrozumieć, ale jak do tej pory otrzymuję zupełnie inne sygnały (a reakcji na ten materiał się już naprawdę naoglądałem).

 

 

PS. Nie wiem czy moderewanie nie jest obecnie jednak troszkę zbyt mocne... Zacząłem odpisywać na posty które poznikały (a szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego...), ale pewnie ma to jakieś podstawy w innych threadach- ostatnio rzadziej wpadam i nie jestem na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też przyznam, że powielanie czegoś drugi raz tylko po to by było w 3D...to mała szałowe jest. Sam też wolałbym zobaczyć coś świeżego. Skoro już robi się taką kopię, to fajno by było, gdyby np. obsługiwała to jakaś fajna aplikacja, co by można było zanurzyć się w obraz :) Mimo to jednak czeka was sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham> Wasza praca jest ogromna i w pełni profesjonalna. Natomiast moim zdaniem zleceniodawca poszedł po najmniejszej lini oporu. Obecnie tzw "grafika 3d" stała się modna i należy to wykorzystywać do póki nie przyjdzie moda na co innego. Ale dobrze byłoby gdyby zleceniodawcy starali się wykorzystywać w pełni możliwości twórców.

.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz jak czytam posty to do mnie dotarło, ze to nie bedzie sie animować. pfff

 

Nie będą oglądać prawdziwego bo go tam wtedy nie będzie:)

no tak zastaw sie a postaw sie. z tego postu jasno wynika, ze musza sprzedac cale zbiory by zaplacic za tą realizację. Norden ma racje, mogliscie zrobic 10mniejszych, ciezko bedzie muzeum uplynnic taka ilosc eksponatów bez obnizania cen jednostkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R>// Chodzi po prostu o to że przyjdzie do muzeum dziennie 200 osób... spojrzy przez 30 sekund na to co zrobiliście w pocie czoła przez 2 miesiące i pójdą dalej... Oglądac prawdziwe obrazy bo po to tam przyszli... Jednak gdyby dzięki wersji 3d... Można było ujawnic lub w zupełnie inny sposób pokazać pewien zamysł malarza będący do tej pory ciekawostkami o których niewielu ludzi wiedziało na pewno każdy by się zatrzymał chwilę dłużej. Jednak jak wiemy Matejko nie był typem twórcy/"odtwórcy" ala da Vinci więc tych ciekawostek pewnie w tym płótnie niewiele... Najpierw on skopiował z rekwizytó to co mógł potem PI skopiowało obraz. Kopia, kopię pogania kolejna coraz mniej zgodna z prawdą... Trochę jak przegrywanie VHSów ; )

 

hehe

Wiesz chyba lekko przesadzasz Nordenie. W ten sposob moglbys skomentowac dokladnie wszystkie eksponaty w kazdym muzeum - idziesz ogladasz obraz i idziesz dalej - a co mialbys robic? przeciesz go nie zanucisz. Licza sie wrazenia jakich przy tym doznajesz - jezeli to bedzie 30 sekund zachwytu, zaciekawienia, zwrocenia uwagi jakiejs refleksii - to czemoz by nie.

Czy wersja 3D - a to tego stereoskopowa nie jest wedlug Ciebie innym sposobem pokazania zamyslu malarza? Czy nie jest jakas odpowiedzia czy proba odpowiedzi na kilka pytan? - ciekawe co jest za nimi? ciekawe jak oni wygladaja z tej czy z innej strony? itp itd

Ciekawostek - roznych historii i dziejow zwiazanych z tym obrazem jest bardzo duzo ale o tym nalezy przeczytac raczej niz doszukiwac sie tego w wizualnym odbiorze.

Kopia kopii - Nordenie no prosze cie :) po co van Gogh malowal sloneczniki - nie mogl sobie narwac od czasu do czasu - musial je kopiowac na plutno ;) hehe wjekszosc dziel najwiekszych malarzy jest jakas kopia - ja nie widze w tym nic zlego. W tym przypadku nawet nie do konca jest to kopia - przecie nie sleczymy po godzinach z pedzelkami w rekach i nie maziamy dokladnie tego samego :)

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności