Skocz do zawartości

Finished 2D: Grzesiek Przybyś


GrzegorzPrzybys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie się podoba.

Ciekaw jestem ile używasz w czasie malowania narzędzi do selekcji, lassa, scieżek, shifta i innych tego typu wynalazków. Szczerze - nie próbuję Ci czegoś zarzucać, po prostu zaczyna do mnie docierać, że często w digital paintingu mniej idzie na czysto "z łapy" a więcej za pomocą wspomagania różnymi typowo komputerowymi rozwiązaniami. To chyba dlatego że tablet jest wyraźnie słabszy rysunkowo niż media tradycyjne, za to wygodnie operuje się kolorem i bawi z fakturą.

I nawet jeśli u Ciebie tak nie jest, to chyba to co napisałem jest jakąś ogólną prawidłowością. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, a oswiecil bys moja czarno bialo myslaca tempa mase jakimis tajnikami na zachowanie czystosci koloru, dalej jednak sie nim bawiac?

 

Dalej mam z tym spore problemy.

 

 

Wydaje mi się że tu nie ma tajników tu potrzebne jest wyczucie a wyczucie zdobędziesz pracując ot to całą filozofia moim zdaniem :)

 

 

 

Co do obrazka to mi się wydaje że relacja głowa korpus jest ok ale te wielkie naramienniki troche niefortunnie sie ułożyły i widz nie może złapać orientacji gdzie jest reka gdzie klatka piersiowa itp i dlatego cos nie gra gdy by obrazek byl wiekszy z cala postacia pewnie by problemu nie bylo widac ale i tak zrobie overa tyle że później :)

 

a dziś czekam na kolejny sped !

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no swietne te speedy ostatnie-malarsko sie robi;]

 

SBT77- heh, ja np. ostatnio dopiero odkryłem sciezki i selekcje warstwy przez ctrl (lol). I jak se teraz pomysle ile rzeczy musialem trzaskac z łapy to mnie k*wica bierze;/ No i od teraz nie wyobrazam sobie zebym mial nie korzystac z tych opcji- po prostu tablet to nie kartka i olowek-trzeba sobie jakos zastąpić tą 'nieprecyzyjnosc' tabletu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki.

Co do zaznaczeń, selekcji etc - to wiadomo że w pewnym stopniu korzystam z ich dobrodziejstw. Widać dokładnie gdzie - w miejscach gdzie jakaś krawędź jest idealnie ostra. Tam gdzie tylko trochę faluje to znaczy że malowałem ręcznie. Korzystam trochę z gradientów i z wtopienia zaznaczenia+podbicie poziomów w miejscach rozświetlenia obiektów.

Co do mieszania kolorów - nie mam żadnego patentu, powiem szczerze że idę całkowicie na żywioł. Zaczynam malować a potem pobieram kolory próbnikiem i dobieram jakieś kolory pochodne. Gdy coś całkiem mi nie pasi delikatnie podkręcam balansem kolorów co bardzo lubie jako zabawe obrazkiem - ale za swój sukces uważam gdy pod koniec pracy jakiekolwiek zmienienie balansu kolorów tylko psuje efekt bo najlepiej wygląda w oryginalnych.

Naramienniki są przeskalowane specjalnie, twarz też miała być trochę demoniczna, jak wyszło to widać.

 

Thalion - co do pędzli to obviously Cpt. Obvious - download for free. a wszystko maluje w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77- heh, ja np. ostatnio dopiero odkryłem sciezki i selekcje warstwy przez ctrl (lol). I jak se teraz pomysle ile rzeczy musialem trzaskac z łapy to mnie k*wica bierze;/ No i od teraz nie wyobrazam sobie zebym mial nie korzystac z tych opcji- po prostu tablet to nie kartka i olowek-trzeba sobie jakos zastąpić tą 'nieprecyzyjnosc' tabletu...

 

Popróbuj zabawy w sketchupie - jeśli jeszcze nie próbowałeś. Jako miłośnikowi architektury powinno Ci się spodobać :) Jako podkład do dp idealny :P Taki intuicyjny i szybki kalkulator do perspektywy. Na chłopski rozum to do rysunku tradycyjnego też możnaby tego użyć.

 

Powiem Ci nicponim, że ostatnio doszedłem do czegoś takiego - rysunek, malarstwo czy generalnie obraz, który tworzysz ma jakby dwie warstwy: treść (czyli to co przedstawia) i formę czyli to w jaki sposób zostało coś przedstawione (techniki rysownicze, malarskie, grafika komputerowa itd).

Myślę że to CO jest rysowane ma kolosalnie większe znaczenie niż to JAK jest rysowane. Krótko mówiąc: ważniejsze jest jak rozplanujesz obiekty na obrazie, jaki będzie układ kontrastów, jaka konstrukcja tych obiektów, skąd będzie padać światło, anatomia, wymyślone przez Ciebie kształty - niż powiedzmy to czy narysujesz to ołówkiem, skleisz ze zdjęć, ulepisz z modeliny itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bardziej speed który zrobiłem na nową bitwę na digarcie. Którki opis:

satskala.gif muzyka koniecznie :

 

Tajna broń nazistów - budowana nieprzerwanie od 1935 roku, kiedy to niemieccy archeologowie odkopali w Egipcie schematy budowy "rydwanu bogów" wykorzystującego energie astralną.

Pierwszy raz wykorzystany w czasie bitwy o Anglię w 1940 roku.

 

link do tematu bitwy: http://www.digart.pl/forum/temat/1554041/CAB_73_-_Wunderwaffe.html

 

bitwaoangliedigart.jpg

Mam nadzieję że wam przypadnie do gustu. Uwagi oraz komentarze jak zwykle miło widziane.

Edytowane przez GrzegorzPrzybys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na poprzedniej stronie z muza daje rade nawet - jakby zrobic z tego taki wypasiony matte z animacja jako finalowa scena jakiegos ostatniego desperata ktory leci na kamikadze to no no :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jestem zorientowany w temacie, ale do jazzu chyba inaczej trzyma sie paleczki? jesli sie myle niech mnie ktos poprawi.

 

W sumie to taka ciekawosc niz czepianie sie, bo w sumie kogo to obchodzi, plakat na pewno bedzie fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne te ilustracje! Rybi będ tez, tylko anatomia wola o pomste do nieba, ryby nie maja rak ani glosu - ten maly to tam jest chyba tylko po to zeby kompozycje urozmaicac ;P Co do paleczek to tych gripow jest pare i nie wiem czy mozna je przypisywac do konkretnych gatunkow, ale kontrabasista na pewno by Ci podziekowal gdybys wyposazyl mu instrument w opcje strojenia :) Chce wiecej!!

 

You get a shiver in the dark

It's raining in the park but meantime

South of the river you stop and you hold everything

A band is blowin' Dixie double four time

You feel alright when you hear that music ring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekiel - ani to ani to.

Najpierw były szkice koncepcyjne mojego autorstwa, potem na ich podstawie był model 3d zrobiony prototypowy a potem na jego podstawie takie pseudo-arty, które miały pokazać klimat, otoczenie etc. Jak szefostwo pozwoli, to wrzucę te koncepty budynku. Trochę się przy nich nadłubałem bo hotel ma dość fikuśną bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

no tak pytam bo zbyt precyzyjnie wygladalo mi to na samego fotka ;) bardzo ladnie to wyszlo. zarzuc wiecej - potem powiesz szefostwu ze nie wiedziales ze nie mozesz pokazac hahahha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności