Skocz do zawartości

"Historia Polski" na Expo. Tysiąc lat w osiem minut


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

M@ti: Relację gdzieś pewnie będzie można w TV zobaczyć.

 

Czekam na pełne wersje filmów, nie mam oficjalnych informacji jednak jak mogę się domyślić, że będą udostępnione może po tym 22 maja?

 

ps. Kadry z Animowanej Historii bardzo mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzędziłem! Przyznaję się. Naprawdę historia mi się nie podoba - grą zajeżdża. Natomiast te nowe screenshoty (gospodarka?) są po prostu rewelacyjne. Tak trzeba było zrobić historię. Zwłaszcza podobają mi się komiksowo-schematyczne postacie, równomierne oświetlenie i te kolorki prosto od barbie. Czekam na obejrzenie całości i zastanawiam się co takiego pozytywnego mogli nakręcić o naszej "gospodarce narodowej" czy jak tam się ta tragedia grecka nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Animowany przewodnik po polskim sukcesie” - bigu, widać w tym twoją łapę ;) wielka swoboda, pomysłowość plastyczna i lekkość w operowaniu trudnym tematem. grats dla całego teamu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by tu jeszcze wymyslic zeby tylko im dowalic?...

ze wygladamy jak fabryka chupa chups, hehe

mi się podoba. wiecie jakie sa reakcje odwiedzajacych? ale nie z mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikcja, czy prawda. Nie wazne co autor mial na mysli i dla mnie troche chore jest wysnowac glupie interpretacje w momencie gdy mozna spytac sie samego autora czym tak naprawde sie kierowal.

Cieszy mnie natomiast jedno.

ze ktos pomyslal.

Pomyslal o tym, aby sprzedac nas w slicznej, ladnej, kolorowej, pelnej puf i uf reklamie. ktora wiele osob kupuje.

jak ja sie ciesze, ze organizator nie wpadl na pomysl aby zabrac z soba zamiast filmu, kilku rolnikow, kaszubow i innych ludowcow. Skoro nas samych nie interesuja te wszytkie tradycyjne bzdury(ktore zreszta kazdy narod ma wlasne) to czego mozna by oczekiwac od skosnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jak zwykle piana pod sam sufit... tylko piwa jeszcze nikt nie widział... (o przepraszam chińczycy widzieli)... ale Ci którzy za niego zapłacili oczywiście nie... ale muszą się cieszyć i wierzyć na słowo że to sukces.... no bskoro jest film o sukcesie...:))... oj coś sę robi pomału powtórka z rozrywki....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem wreszcie z wyjazdu weekendowego i moge dodac pare slow.

 

Generalnie mysle, ze czas na wieksze pisanie o obu produkcjach przyjdzie pozniej przy okazji emisji internetowej. Tym razem wszystkim bardzo zalezy na tym, zeby filmy byly wyswietlane jak najszerzej i premiera internetowa bedzie najszybciej jak sie da ( no, ale dokladnych dat nie podam. Filmy musza sie choc troche zgrac na Expo ).

 

Pracujemy takze nad tym, zeby wersje 3D "Historii" dac w kinach przed seansami. Mam nadzieje, ze sie uda. "Przewodnik" broni sie pieknie takze na malym ekranie, bardzo sie udala ta stylizacja, ale "Historia" to im wiekszy ekran i wiecej fajerwerkow tym lepiej. Wiecie, muza, patos, flagi olaboga wypas ;-) - wiec walczymy o kino.

 

Troche ludzi wlozylo sporo zdrowia w te filmy, ale w detalu o tym tez bedziemy pisac z Nesem i Bigiem przy okazji pelnych premier. Na razie to lizanie przez szybke, co tak lubi nasz Dziadek3D.;-)

 

Poki co dzieki za mile slowa i dzieki za krytyke ( chociaz tej pewnie bedzie wiecej przy okazji samych filmow jak znam zycie. Juz wzmacniamy sobie plery regularna chlosta kanczugami, zeby to zniesc z usmiechem na obliczach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ chwastek. Strony merytorycznej to nie będę specjalnie bronił bo mijało by się to z celem. Trochę jak czepianie się reklamy kredytu 0% że mają ukryte koszta. Mogę tylko napisać że i Witold Gadomski i ja walczyliśmy jak się dało żeby film odpowiadał realiom, a co z tego wyszło się okaże niedługo.

@ dac, szczególnie miło od ciebie słyszeć pozytywy:)

Się cieszą z pozytywnego odbioru i zacnie dziękuję, oby po zobaczeniu całości ten odbiór się nie zmienił :)

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie produkcje to genialny pomysl na promocje Polski i trafily do najlepszych rak.

Historia Polski kopie dupe....ten poziom realizmu jest idealny zeby pokazac, ze Polska naprawde potrafi..to jest animacja na mega poziomie, swiat nie spodziewa sie takiego czegos po Polakach!

A projekt Bigleba napewno wytworzy mega pozytywne wibracje.

Jest sprytny i blyskotliwy wizualnie...ogladajac cos takiego mozna sie otworzyc na Polakow, naprawde.

To jak dac komus ciasteczka...slodkie, ale takie sprytne i lekkie, ze chce sie wiecej.

Ta stylistyka naprawde ma duze znaczenie dla prezentacji naszego kraju i wierze,ze wiele osob przychylniej spojrzy na nas Polakow. Kraj krajem, ale animacja pokazuje, ze za tym stoja ludzie mlodzi, otwarci, swiatowi...bez powiewu smutnych przygod zprzed kilku dekad.

Takim obrazkiem nie tworzymy nawet cienia wrazenia, ze nalezy polskiej gospodarce wspolczuc:) i git, bo wspolczujacy poklepia nas po ramieniu i pojda dalej...a biznesmeni, ktorzy zrezonuja z tym animowanym feelingiem moze stana sie naszymi partnerami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh checie dawac to do kina a nas raczycie skrinami w rozdzielczosci 1/2 televizyjnej.

Co do krytyki no coz czesto jest tak ze latwo w firmie wsrod wlasnych klakierow sie nakrecac jakie to cuda nie robimy i wogule a potem sie gniewac ze po ukazaniu sie filmu jakos takiego samego wrazenia nie robi. Bo jak narazie filmik jest dobry (jedne rzeczy fajne drugie nie porywaja) ale niestety takich filmow jest mnosto teraz i ten raczej niczym specjalnie sie nie wyroznia. Ogolnie dziadek3d ma racje duzo piany a piwa brak .No coz czekamy....

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości Jacenty, takie zasady przyjęć że najpierw głodzisz i dajesz przystawki na zaostrzenie apetytu a nie zaspokojenie:)

Myślę że filmy i tak wyjdą przed końcem EXPO więc aż tak długo nie będzie trzeba czekać.

A co do Historii to nie jest prawdą że to klakierstwo wewnętrzne, wejdź na jakiś wykop i poczytaj komentarze, to się naprawdę podoba. I fajnie. W moim odczuciu Historia jest naprawdę bardzo dobra ale prawdziwy wykop to zyskuje w 3d.

@Paweł, dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo mnie zaskoczyło ile Biglebowi udało się wycisnąć z tak porywającego tematu jak polska gospodarka ;), no ale to trzeba obejrzeć w całości :). No i w tym minimalistycznym cartoonie bardzo miło się pracowało.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

najpierw "apele, nagrody, wizyty w zakladach pracy" :P

pewnie za pol roku cos w rozdzielczosci mojego zegarka lcd wyplynie do internetu :D

trzeba sie w cierpliwosc uzbroic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to przyjemne. Aż by się chciało taki bardziej szczegółowy film zobaczyć. Ja wiem że 8 minut to bardzo mało, ale brak dużej ilości wydarzeń. Konstytucja 3 maja. Wojny 1648 - 1660. To w sumie dość istotne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje! Naprawdę kawał świetnie wykonanej roboty.

Z niecierpliwością czekałem, a z jeszcze większą niecierpliwością czekać teraz będę na premierę na dużym.

Największe wrażenie robi oczywiście XX wiek - wcześniej zarówno montaż jak i narracja trochę mniej wydała mi się czytelna, nawet znając historię. Ciekawe jak Pan Chińczyk się w tym łapał ...

Tak czy inaczej - film w naszych warunkach naprawdę wyjątkowy. Dajcie znać, jak któryś dobry człowiek zamieści Polską Gospodarkę na jakimś azjatyckim serwerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł zimnej wody. Zaznaczam że nie jestem pijany ani w złym humorze.

Graficznie to jest ładne w stylistyce trochę gier komputerowych. Postacie troszeczkę mniej mi się podobają, ale jest tam ich tyle, że trudno wymagać dzieł sztuki w każdym przypadku. Jednak gospodarka bardziej mi się podobała jeśli chodzi o grafikę. Tak się zastanawiam, czy nie było możliwości wykonania historii w tej samej konwencji stylistycznej co gospodarki.

 

Teraz to co mnie razi. Nigdy wcześniej nie oglądałem całej "historii" i znam się, może nie super, ale jednak ponadprzeciętnie na historii naszego kraju. Scenariusz jest zły. Wiem, że temat jest strasznie trudny, ale przecież można było coś wypocić. Gdyby ten scenariusz został przedstawiony nawet na najsłabszym uniwerku w USA na zajęciach z filmu, to studenci pękali by ze śmiechu. Gdyby znali Polską historię to po prostu by płakali. Z całego opowiadania wyraźne momenty to tylko rozbiory i wrzesień. Reszta to jakieś pożary i szarże które czasami trudno umiejscowić. Z punktu widzenia propagandowego to to jest niemalże "zdrada". Film zaczyna się od przedstawienia mapy, która wręcz mówi że Pomoże nie jest nasze (jak kiedyś na forum ONZ Chiny zaproponują zmianę granicy Polsko-Niemieckiej to wiadomo komu podziękujemy zanim jeszcze ambasady zaczną płonąć). Czy autor chciałby może do rajchu dać te tereny? A przecież w większości podręczników szkolnych pierwsza mapa to ta piastowa z granicami niemalże współczesnymi. Na dodatek należało zacząć od wędrówki ludów i osiedlenia się słowian w prastarej puszczy pełnej turów, dzików, żubrów i niedźwiedzi. Kolejna tragedia narodowa to pokazanie nas jako najeźdźców. Przez połowę filmu pokazane jest, że coś komuś palimy. To może jeszcze kilka gwałtów albo może mord na dzieciach i starcach? Dlaczego nie można było pokazać spokojnych ciężko pracujących chłopów którym wróg pali dobytek? Czy w żadnym podręczniku filmowym nie napisano, że bohater to ten stojący po tej samej stronie co kamera albo z lewej strony? Dlaczego film pokazuje, że Krzyżacy i Bolszewicy to biedne ofiary krwiożerczych hord polskich. Kraków był nawet OK ale właściwie co ten fragment miał powiedzieć? Nie lepiej było pokazać tworzenie rzeźb Wita Stwosza? Może za dużo pary poszło w ładne drzewka i teksturki plus animacja, a za mało w przygotowanie do tej produkcji. Czy nie było cinematica dla jakiejś większej grupy osób niezaangażowanych w produkcję, które mogły się wypowiedzieć i wskazać te błędy, których autorzy zwykle nie widzą gdyż kochają swoje dzieło jak własne dziecko?

 

Pewnie, że nie potrafiłbym stworzyć animacji nawet w połowie tak dobrej, ale scenariusz o niebo czytelniejszy i bardziej pozytywny to napisałbym w tydzień czasu uzbrojony jedynie w jeden podręcznik do historii Polski, jedną książkę o historii Chin i kilka filmów historycznych.

Zdaję sobie sprawę - na tym forum bicie Platigeów to misja kamikadze i na dodatek nieudana, a na źródło krytyki zwykle wskazuje się frustrację i brak sexu, tudzież kłopoty w pozyskaniu klientów. Niech i tak będzie.

Edytowane przez dac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie stalo, ze to wycieklo w 1/4 jakosci, ale chinczycy maja wprawe w warezach. Jakos we wrzesniu mam nadzieje, ze PARP uwolni wersje HD do netu.

 

Projekt byl dosyc mocno konsultowany historycznie z prof. Samsonowiczem na etapie scenariusza a scenariusz zmienial sie wielokrotnie. Praca nad nim trwala dobrych pare miesiecy. Nie jest idealem, ale jest wynikiem dziesiatkow kompromisow, ktore przy tego typu produkcji po prostu musza byc brane pod uwage. Staralismy sie jak moglismy zeby pogodzic bardzo rozne kierunki i cele tego filmu a przy okazji jeszcze nie podpasc chinskiej cenzurze. Tak - oni maja cenzure.

 

Na samym poczatku odrzucilismy tez pomysl, zeby ten film byl w jakimkolwiek stopniu edukacyjny. Mial byc impresja historyczna i mial glownie robic efekt. 8 minut to za malo zeby przekazac cokolwiek wiecej.

 

Film jest o wiele bardziej "pokojowy" niz mial byc w oryginalnej wersji. Polska naprawde co chwile sie tlukla, byly stulecia gdzie na 100 lat bylo 100 wojen i trudno bylo to zignorowac.

 

Co do kwestii, ze jestesmy tam takim agresywnym narodem, no to pewnie kazdy bedzie czul inaczej, ale warto brac pod uwage, ze chinczycy generalnie nie czuja szacunku dla slabych. Przegrywasz - Twoja wina. Stad nawet porazki staralismy sie przedstawiac nieco bardziej walecznie, a chlopi dostajacy wciry byliby tam raczej powodem do zartow niz do przejecia sie smutnym losem polakow.

 

Kwestie map byly konsultowane bardzo szczegolowo.

 

salut

t.

 

PS. I prawda, ze od XiX wieku oglada sie to latwiej, ale tez ostatnie sto lat idzie dluzej niz pierwsze 500 wiec byl czas na oddech i dokladniejsze pokazanie wydarzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo rzeczy w krotkich scenach pokazanych .Jesli to mialo byc szykowane pod widza zagranicznego to obawiam sie ze filmik mial zerowe oddzialywanie na niego i poza solidarnoscia i 2 wojna swiatowa nic pewnie nie zrozumial.

Szczerze mowiac powtarzalnasc scen byla tak nudna ze nie chcialo mi sie tego drugi raz ogladac z trudem dotrawlem do konca. A co do technicznej sprawy w sumie nie mam zdania moze kiedys wkoncu doczekamy sie dobrej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi zakończenie. Pierw dzieje się źle, biedę goni wojna a na koniec nowoczesność, dobrobyt i spokój... pod flagą UE. Emmm... projekt był dotowany i musieliście to dodać czy jak? Bo wyszło to jak reklama tego tworu a nie Polski (jak widać, nie flagą Polski kończy się cała historia, normalnie jakbyśmy zostali podbici przez dobrego władcę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film konczy sie wejsciem Polski do Unii - musielismy wybrac jakies wydarzenie na koniec, a niezaleznie od pogladow politycznych trudno ten moment zignorowac. W ostatnim 10 leciu ( poza najswiezsza katastrofa Smolenska ) trudno tez wskazac cos o wiekszym impakcie w kategoriach calego kraju.

 

t.

Edytowane przez Baggins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Chińczyków to oni cenią ciężką pracę, posłuszeństwo, rodzinność i uważają się za ostoję porządku, cywilizacji i spokoju w świecie pełnym chaosu więc w tym kierunku można było iść. W średniowieczu pokazanie chord Tatarskich i najeźdźców Niemieckich na spokojnych chłopów wzbudziło by u nich sympatię gdyż czterokrotnie w Historii mieli takie sytuacje, a nawet kwestia zaborów przez nowoczesne armie to u nich emocjonalny temat. Profesor pewnie sprawdzał daty, więc za dużo w scenariuszu nie mógł pomóc.

I co z zarzutem dotyczącym ustawień kamery? Czepiam się.

Edytowane przez dac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E te kamery to juz czepialstwo;-) Byly tak, bo ladniej sie komponowalo ;-) Koniec kropka. ;-)

 

A co do tego co lubia Chinczycy to PARP mial sporo zamowionych i wykonanych badan, i musielismy brac je pod uwage. Oni raczej nie lubia wspominac ze byli najezdzani. A jezeli juz to tylko w takim kontekscie, ze spuscili lupnia najezcom. Naprawde, nikt tam nie chce byc spokojnym chlopem. Spokojny chlop to looser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zdaję sobie sprawę - na tym forum bicie Platigeów to misja kamikadze i na dodatek nieudana, a na źródło krytyki zwykle wskazuje się frustrację i brak sexu, tudzież kłopoty w pozyskaniu klientów. Niech i tak będzie.

 

O ile reszta postu brzmiała sensownie, to tym aktualnym zdaniem spaliłeś ten post całkowicie. dac77... zamiast ironizować prowadź chociaż raz sensowną dyskusję. Bez stawiania siebie w roli Dawida przeciw Goliatowi. Tak na przyszłość :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi wrażenie. :) a co do zakończenia. to osobiście nie widze bardziej znaczącego momentu w polskiej historii dwudziestego pierwszego wieku niż wejście do UE. Mieliście strasznie trudne zadanie pokazać całą historię Polski w 8 minut. Film się broni. Widać, że musieliście pójść na sporo kompromisów (m.in. część ujęć jest dość mocno pourywanych ), ale ogląda się bardzo przyjemnie i chyba jednak daje pozytywny obraz Polski, nie pomijając też wszystkiego co się działo przez pokazany czas, a na EXPO chyba o to chodzi.

 

Pozdr.

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile reszta postu brzmiała sensownie, to tym aktualnym zdaniem spaliłeś ten post całkowicie. dac77... zamiast ironizować prowadź chociaż raz sensowną dyskusję. Bez stawiania siebie w roli Dawida przeciw Goliatowi. Tak na przyszłość :]

 

Tak, przepraszam, przesadziłem. Tak na prawdę to był cios zaporowy, żeby mnie tu nie zjechali do zera, gdyż widziałem że większość opinii była na hurrra. Jeśli tak szczerze pomyśleć to w tematach dotyczących Platige Image jest sporo krytyki, więc nie miałem racji, ale i nie o prawdę mi chodziło jak to pisałem. Nikt nie jest uczciwy. Tym bardziej ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie mega zawód. Obejrzałem... i nie wiem o czym to było. Nie widzę żadnego pomysłu, fabuły, scenariusza... Fajnie i ładne to zrobione... ale nie pamiętam, żadnej sceny chyba.

Rozumiem, że nie jestem klientem i to nie dla mnie ten film... Ale w sumie nie nazwał bym tego filmem. zlepek przypadkowych ujęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł zimnej wody. [...]

 

Nigdy wcześniej nie oglądałem całej "historii" i znam się, może nie super, ale jednak ponadprzeciętnie na historii naszego kraju. [...]

 

Film zaczyna się od przedstawienia mapy, która wręcz mówi że Pomoże nie jest nasze (jak kiedyś na forum ONZ Chiny zaproponują zmianę granicy Polsko-Niemieckiej to wiadomo komu podziękujemy zanim jeszcze ambasady zaczną płonąć). Czy autor chciałby może do rajchu dać te tereny? A przecież w większości podręczników szkolnych pierwsza mapa to ta piastowa z granicami niemalże współczesnymi.

 

No to kubeł zimnej wody. Nie wiem co to znaczy mapa "piastowska". Na filmie jest mapa pokazująca początek państwa polskiego. Czyli Mieszko I i początek jego panowania. Pomorze (rz) nie było wtedy częścią naszego państwa. Dopiero podboje i przyłączanie kolejnych ziem spowodowało że pod koniec jego panowania mieliśmy pomorze zachodnie. ALE to nie były tereny słowiańskie tylko germańskie. W czasach PRLu bardzo silnie próbowane znaleźć legitymację dla przyłączenia tych terenów do Polski po 2WŚ i wpychano ludziom do głów że miało tam miejsce osadnictwo słowiańskie. Nieprawda. Stało się tak dopiero po podbojach tych terenów za pierwszych piastów. Co więcej nie mieliśmy zbyt długo tych terenów, bo już za Mieszka II tracimy je i pozostaje nam tylko część pomorza gdańskiego. Już nie wspominam że ziemie te były kilkukrotnie tracone i odzyskiwane (Mieszko II, Bolesław Śmiały, Władysław Herman). Za Krzywoustego pomorze zachodnie staje się lennem polskim. Ale zostaje utracone w wyniku całego zamieszania z rozbiciem dzielnicowym. Za Łokietka (początek panowania) to już zupełnie nie mamy dostępu do morza. itd. itd.

 

W filmie pokazana jest mapa "0". Czyli początek naszego państwa. Zasięg terytorialny państwa plemiennego Polan. Bez Małopolski, Pomorza itd. W zasadzie była to tylko Wielkopolska. Nie wiem czemu miałaby być pokazana mapa zasięgu terytorialnego w momencie śmierci Mieszka I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie twierdze, że dołączenie do UE to mało istotny fragment naszej historii i nie należało tego pokazać w filmie. Ot, moje luźne spostrzeżenie po filmie, bo ostatnią flagą była flaga UE a nie Polski i poprzedzający to obraz nowoczesnego, szczęśliwego narodu. Pewnie to ja jestem trochę przewrażliwiony ;) Poza tym film mi się bardzo podobał. Już oczyma duszy widzę, jak na lekcjach historii pociechy dostaną pracę domową aby rozszyfrować każdy fragment animacji :) Szkoda tylko, że w takiej jakości. Szczególnie okres po 1900 wyszedł piknie (spotkanie wojsk rosyjskich z niemieckimi!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Hynol przecież tłumaczyłem że to ma być propaganda. Zobacz jakie masz mapy Polski w szkolnej klasie historii - to jest prawie zawsze mapa królestwa obojga narodów za największej świetności. Jak chcesz tak realistycznie to przecież można pokazać początek państwa jako księstwo o wielkości dzisiejszego powiatu w okolicach Poznania.

Co do Polskości Pomorza to całkowicie po bandzie pojechałeś. Jacy Germanie? Oni opuścili te tereny w czasie wędrówek ludów. Tam pozostała ludność autochtoniczna (prawdopodobnie Alanowie) i napływowa Bałtyjska i Słowiańska więc nie szwabuj biednych Pomorzan. To że słabo się władza tam zagnieździła to wiadomo od dawna, że po prostu płacili lenno i to nie zawsze, a na dodatek długo pozostali przy swojej wierze. Niedługo całą grupę zachodnich Słowian nazwiesz Germanami. Mapy zero nigdy nie było. Nikt nie wbił flagi i nie powiedział "Tu teraz będzie kraj i nazwiemy go... zaraz, zaraz... Polska" Wiadomo że przed Mieszkiem było jeszcze kilku jego przodków których znamy z imienia. Nie mówiąc już że przez następne kilkaset lat nie było języka polskiego, a jedynie lokalne języki często bardzo od siebie różne. Dlaczego nie pokazać jako pierwszej mapy z częściowo podbitymi Morawami i Czechami skoro przez parę lat były w rękach "Polan"? Tak gdybać można zawsze. Można też pokazać mapę ziem które stale wchodziły w skład Polski i wtedy mamy naprawdę mapę "0".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam, przesadziłem. Tak na prawdę to był cios zaporowy, żeby mnie tu nie zjechali do zera, gdyż widziałem że większość opinii była na hurrra. Jeśli tak szczerze pomyśleć to w tematach dotyczących Platige Image jest sporo krytyki, więc nie miałem racji, ale i nie o prawdę mi chodziło jak to pisałem. Nikt nie jest uczciwy. Tym bardziej ja.

 

spoko, dla mnie temat zamknięty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności