Skocz do zawartości

Animacja 2d/3d : "egress"


Scatmax

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Witam.

Tutaj w Palermo(Accademia di Belle Arti di Palermo) uczeszczam na zajecia z Animacji.Dogadalem sie z prowadzacym ze zrobie krotki short.Film pt. "egress" (wyjscie).Bo reszta ludzi uczy sie podstaw i to bardziej przyszlosciowo bo w pakiecie adobe;).Jesli chodzi o forme postanowilem wyjsc ze swoich obrazow olejnych i rozbudowac reszte na ich bazie(historia i design).

Jako zalozenie postawilem sobie przy nim problem planowania produkcji.Ustalilem sobie plan i nomenklature workflow itd.co wyszlo mi na dobre:) pod wzgledem organizacyjnym i efetywnosci realizacji.

Blender(Compositing Montaz i 3D), Gimp(Tla i "Clean Up" animacji frame by frame:)), Pencil(Szkicowa animacja), Audacity(Dzwiek), Celtx(Scenariusz i Story)

 

Poniezej obrazek(link do vimeo) oraz troche materialow.

 

screen.png

 

Animatic na Vimeo

 

char_cleanup.png

character_concept.png

back_all.png

Screenshot_01.png

Screenshot_02.png

celtx_scr.png

progress.png

 

pzdr. narazie tyle.

Kuba

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Plastyka bardzo mi się podoba.

Jak tylko zobaczyłem pierwszy obrazek, poczułem dreszcz zazdrości - jakiś czas temu miałem na tapecie projekt w podobnej plastyce [trochę inny](jakby co, usunę link), podobieństwo uderzające.

Gratuluję minimalistycznego zmysłu.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mały odzew, szkoda.

Istotnie, plastycznie bardzo fajnie. Co do samego filmiku to trochę ciężkie klimaty i zdeka nieczytelnie jest. Nie wiem po co ten koleś robi co robi i czy świecący box to jego pupil czy walizka:) Nie chodzi o to żeby zawsze było prosto i głupio, tylko chyba na początku chce się opanowac tą umiejętnoś czytelnego przedstawiania historii, żeby móc potem z czystym sumieniem wydziwiac, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo to jest za proste... to znaczy za trudne dla tego felgowo-łazienkowego forum.... do tego nie ma cycków i krwawych tasaków.... się nie przyjmie...:)) też uważam że szkoda... bo symbolika prosta... i tajemniczo cztelna, bez zawijasów.... życzę dalszej walki z utartymi schematami.... może kiedyś zowocuje....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

[Edit] Dziadek3d: Ja bede jednak pokorny.Caly czas i zawsze bede sie uczyc zeby zrobic to lepiej.I nie bede zwalac winy na ludzi ze to niby oni nie rozumieja wiec nie podpisze sie pod Twoim postem.Zawsze jak jestem w galeriach i ogladam prace odbieram je i interpretuje na Swoj sposob i nie obchodzi mnie "stan" autora.Szukam czegos dla Siebie(generalnie plastyki) a jak nie znajduje ide do nastepnej.Z tymi moimi prackami jest w pewnym sensie juz jak ze sztuka wspolczesna - "sztuka dla artystow" czyli w niej znajduja sie czesto jedynie wartosci ktore sa przez nich postrzegane jak np.Taszyzm.Najprosciej jak sie da gest , dukt , emocja zwiazana z malarstwem.Konceptualizm gdzie jest idea tak niezyciowa forma dzialalnosci jak mowienie o niczym(a jednak o czyms) pod przykrywka tworczosci.Wspolczesnie to wszystko sie tak zdegradowalo ze cale zycie moze plynnac w oparciu o abstrakcyjne potrzeby i czynnosci zapominajac o czlowieku.Dlatego nigdy nie zmusze nikogo do tego aby podzielal moje uczucia bo to jest dyktatura.Taki jest troche we mnie konflik ze z jednej strony gardze tym wszystkim odczlowieczajacym czyms jak te internety komputery animacje domy...;)A z drugiej strony uwielbiam animacje/tworczosc(bedac konsekwentny musialbym wrocic do jaski w lescaux ale wlasnie tu przychodzi ta pasja).Mowienie ludziom ze sie nie znaja to jak dewocja torunsko palermianska;) ktora przedstawa jedyna sluszna postawe zyciowa.Bo tak na prawde niema czegos takiego nie bylo i nie bedzie a postawa "wzniosla" jak i postawa "nizinna z bejzbolem/czy felga(z gory przepraszam:)" kazda ma taka sama racje bytu jak nieistnienia bo jest tak samo wyssana z palca i o ile sie nie nazuca albo nie robi nikomu krzywdy to sobie moze byc:)[/Edit]

Sly: Dzieki minimalizm wynika "pol na pol" pragmatyzmu i zmyslu;).Tzn. trzeba bylo pojsc na pewne uproszczenia zeby skonczyc:).

Podoba mi sie Twoja postac jedyni moze za duzo masy ma na na nogach jakby je odchodzic ku dolowi to by bylo super:)

Biglebowsky: No szkoda - niechce pochwal a krytyki a dostaje obojetnosc ktora bardziej uderza;)(odnosnie malego odzewu:)).

Zgadzam sie w 100% to caly czas moja bolaczka(storytelling).Skupiam sie za bardzo na obrazku a historie pozostawiam daleko.(pewnie dlatego filmy zazwyczaj powstaja w wiekszych teamach bo jest opowiadacz i jest pokazywacz;)).Sama historia tez wlasciwie wywodzi sie od obrazka czy obrazow w ktorych ikonografa powstala jako pretekst do malowania.Takie moje polaczenie inspiracji grafika 3d(formalne) i metaforyczne przedstawienie swiatopogladu;)(brak wiary).Niewiem czy jest sens o tym pisac i dopisywac do filmiku historyjke.Tez widoczne niemam jeszcze takiego aparatu aby czytelniej opowiedziec te moje nieczytelne "przeslanie";).Glowie sie nad tym i tu i w pracowni o co mi wlasciwie chodzi i czemu uparlem sie malowac i rysowac ludziki ze swiecacymi przedmiotami;).Wole sie wstrzymac z wykladaniem co to znaczy wedlog mnie bo to tylko moze pogorszyc sprawe i pewnie zdemaskowac moja infantylnosc tak to zazwyczaj bywa jak ktos/plastyk proboje mowic co mial na mysli;).Jedno zalozenie moze i mam zeby czlowieka przedstawic bez zadnego kontekstu czasu plci;) wieku rasy itd. w sytuacji dosc abstarkcyjnej a jednak przedstawiajacej.

Uwaga co do nieczytelnosci przekazywania za pomaca srodkow filmowych idei ktorych jeszcze dodatkowo jako same w sobie trudno wyjasnic - jak najbardziej sluszna.

Zgadzam sie rozniez co do tego ze powinno sie najpierw poznac podstawy a potem rzucac na gleboka wode.W zwiazku z tym aktualnie w tym tygodniu na uczelni mamy Workshop Animacja Tradycyjnej (akting glownie) z animatorem z uni w Valencii Miguelem Vidalem Ortega;).Ktory pitoli po hiszpansku:)(gdybym nie czytal tego wszystkiego co on mowi wczesniej po angielsku i po polsku w internecie i ksiazkach to bym z kontekstu nic nie zrozumial;)).Bardzo poluczajace - pegbar na lightboxie z oloweczkiem i do przodu.Prawdziwy papier do animacji nawet mamy:)Ciesze sie jak dziecko.Mam nadzieje ze sie czegos naucze.Tutaj mam szanse wlasnie poanimowac postac prosta cartoonowa i skupic sie na czytelnosci a nie wielkich ideach;)

pzdr.

Kuba

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wolę jak robisz z pasja niż jak piszesz, żeby pasja nie usypiała...:)).... jedno Cię czeka tak czy tak albo będziesz miał coraz więcej watpliwości i mniej pieniędzy albo przekroczysz Rubikon sławy w której utopisz pasję.... prawdziwe jest tylko "podczas", przed i po to niepewność odbijana przez różne oblicza... walnąłem kilka zawijasów, ale tego sie nie da na wprost bo to nie felga ani łazienka....:))...przekaz to nie wtórne oddtwarzanie...!!!

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno narzekalem, ze w animacji nie widac Twojego rysunku/malarstwa. Przy tej produkcji chyba nie moge narzekac :) Transpozycja prawie idealna. Skoro to wszystko zaczyna tak ze soba grac i technologia Cie nie zatrzymuje to ja tu widze potencjal nieograniczony.

 

Jestem na etapie drugiego sezonu "six feet under" wiec pudelko skojarzylo mi sie z trumna. Ale malo ostatnio spalem, wiec w fabule sie nie wgryzam. Na moj wyprany chwilowo mozg to troche kolejny "facet w lódce", tyle, ze na tego chce sie patrzec i to najwazniejsze.

 

Troche mi przeszkadza, ze czesto dlonie zamieniaja sie w boxy. Przez to cala postac zaczyna robic wrazenie zbyt kanciastej, prostej. A taka nie jest. Jakas subtelnosc w ruchu i ksztalcie dloni chyba by nie pozwalala o tym zapominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Scatmax! to jest swietne! :D

troszke przeszkadza w odbiorze takie "pstrykanie" krawedzi postaci, dla mnie ma

za mala czestotliwosc :D

fajnie ze pokazales cykl produkcyjny, wszystko elegancko i sensownie zorganizowane

5 *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander: Dziekuje za komentarz.Tak dokladnie zaczynam przesadzc czasem z tymi uproszczeniami czesto bawie sie tym zeby fajna sylwetke jakas wysrysowac a sobie puszczam te dlonie i detal.Chce to dopracowac przy nastepnych rzeczach.

tjviking: Zgadza sie ten "line boiling" to troche przegiecie z jednej strony swiadome ale poszlo juz w strone takiego zmniejszenia czestotliwosci.Swiadomy zabieg fakturalny ale potem po paruset rysunkach przy czyszczeniu tego lasso tool poszlo za bardzo w ruch;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, napisz, że nie ma odzewu a wszyscy zaczną pisać :P

A żeby było na temat, ja "sztuki z przesłaniem" w ogóle nie rozumiem więc w kwestii tematyki się i tak nie wypowiem, ale jakoś dziwnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no popatrz Harpoon, a ja rozumiem sztukę z przesłaniem i to bez cudzysłowów.... i też mi się podoba.... czy ja dobrze czuję, że nie wiem czy ja to wszystko dobrze rozumiem...:))... a tutaj (na forum) wszystko jest takie proste i jasne...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

Genialnosc!Plastycznie super i na swoj sposob niepokojace. Troszke tylko dziwnie walkcycle wyszedl w tej cieszy(wodzie), ale ogolnie gigantyczne wrazenie na mnie zrobilo to polaczenie technik, naprawde swietna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny szorcik... trochę taki polsko - akademicki (przypomniały mi się szory z animacji w Krakowie, ale ASP Poznań się kłania) - everyman cierpiący, podszyty samotnością, spotyka ją/ nie spotyka jej, ginie, pada deszcz/ ciemne chmury, ludzie idą, wrony na gołych gałęziach drzew*niepotrzebne skreślić - w nowej odsłonie plastycznej.

 

Podobają mi się bardzo poszukiwania formy, obserwację światła, "line boling" deko mniejszy mógł by być, ale generalnie wielki plus za MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ.

 

No i cholernie zazdroszczę Ci Erazmusa, mi jakoś czasu nie starczyło na takie odświeżenie perspektywy, studia się skończyły i dupa blada :)

Edytowane przez brodkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastycznie podoba mi się :)

 

Tematyka to nie moje klimaty, wole skakanie po kwiecistej łączce i kolesi w latających zbrojach, ale takie animki są bardzo cenne, niektórzy ludzie potrzebują takiego zmęcenia, poruszenia wody w oceanie duszy. Lol, co ja wygaduje :), udzielił mi się klimat widocznie, poetą raczej nie będę ;P.

 

Pracuj dalej, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatycznie się ogląda :) Dobrze się to prezentuje na obrazkach.. w ruchu już ciut gorzej. Faktycznie przydało by się ciut więcej faz w animacji postaci. I szkoda, że nie pokusiłeś się choć o jakieś umowne, szybkie projekcje 3d, żeby zbudować z tych teł takie pseudo przestrzenne 2,5d scenografie. Wtedy można by troszkę kamerą poruszać. I w sumie niewielkim nakładem pracy uzyskałbyś jeszcze ciekawszy efekt.

Gratulacje fajnego filmu i zacięcia w realizowaniu na programach open source.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się te resztki ołówkowych szkiców w postaci. W ogóle cała stylistyka świetna, może oprócz tego skakania obrysu postaci.

Brodzenie w wodzie za bardzo się powtaża (za bardzo widać że to cykl), kilka odmiennych kroków by się tam przydało.

Historia nie dla mnie, ale ogląda się na tyle przyjemnie że to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

bartolomeo: Dzieki:).zamierzony ale przyznaje ze potem sie troche "zmechacil" i tropche zbyt mechanicznie ten zabieg potraktowalem.

Harpoon: Ja przeslania nie umieszczalem.Moim zamierzeniem/intencja byla interpretacja Moich obrazow i tak tez zrobilem jednak mozliwosci interpretacji nikomu nie zabieram;).Tak to jest w przypadku tak niejednoznacznych/ogolnikowych/everyman'owych(dzieki brodkins) historii.Uwaga zostala zwrocona na owe tajemnicze przeslanie troche niepotrzebnie;) i ktos moze sie czegos konkretnego(intencionalnego) doszukiwac.

Morte: Dzieki:) Niepokoj to slowo mi pasuje i polaczenie technik - Tak. Zgadzam sie co cyklu chody probuje ogarniac wszystko i wlasnie niektore rzeczy na tym cierpia jak np. historia i animacja.Na warsztatach zdalem sobie sprawe z wielu fajnych rzeczy dot. actingu i animacji wogole.Wszystko postaram sie wcielic w zycie.

M@Ti: Dzieki:).Synteza slowo klucz:D

Rotcore: Dzieki:).

brodkins: Bo ja jestem z polski...;) powodzie burze lawiny... a tak na prawde wszedzie jest to samo.W kazdym kraju przytrafiaja sie rozne przypadki a to co characteryzuje kraj to przetworzenie tych emocji.Swoja droga bardziej mi sie podoba podejscie hiszpanow np. ktozy o smierci np. potrafia mowic zupelnie inaczej.Zdecydowalem o tej everymanowosci nie ze wzgledu na tradycje a oderwanie od kontekstu rzeczywistosci.Inna kwestia ze takie tematy sa lepiej przyswajane przez odbiorce ze wzgledu na empatie;).

Na Ersamusa pojechalem tylko ze wzgledu na Moja Ukochana(razem na tym samym roku i kierunku) ale teraz oboje z tego czerpiemy;P kozysci bo na poczatku bylem troche przeciwny...;).Heh jak ja bym mial jeszcze raz wybierac studia zamiast malarstwa wybralbym wspomniane przez Ciebie uczelnie i wiadomy kierunek;)

n-pigeon: Kolega blenderowiec:D.

serio: Dzieki:)

misiekhc: Dzieki:)Interpretacja obrazu.

Kris_R: 2.5D bylo poczatkowym zalozeniem ale w tym tygodniu musialem to skonczyc i pojechalem po bandzie;)(najglupsze wytlumaczenie;)).Proiekcja jest w 2 ujeciach.A maial byc we wszystkich.Zgadza sie statyka kamery rzuca sie w oczy.Open source tak jest - mlodzienczy idealizm;) chociaz po blender foundation widac ze nei tylko;)

Ania: Dzieki:)Kolezanka blenderowiec;D.

pzdr.

Kuba

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach wreszcie zrozumiałem co robi ten koleś, ja tez jak coś usmażę zaraz wrzucam na fotka.pl - tu potraktowane metaforycznie, ale teraz wiadomo, ze o to chodzi :)

 

plastycznie na plus. powodzenia przy kolejnych próbach, faktycznie wiecej opowieści by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Dobra przyznaje ze to bylo zlecenia dla Poczty Polskiej facet/listonosz po prostu wysyla poczte ale kazda paczke traktuje z uczuciem tylko ze ta potem laduje w prozni wiec nie wiem wlasciwie co to za reklama...ale placili...znaczkami...;)

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że udało Ci sie tą stylistykę przełożyć na animkę, fajnie to wyszło i mimo, że jest spokojnie to jednak nie nudzi. Najlepszy moment dla mnie to stuknięcie świetlistego prostopadłościanu o drugi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności