Skocz do zawartości

Wiz: "uratuj kloca"


Morphe

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam dziś.. serie prac, ktore łaczy jedna wspolna cecha, są mało ambitne architektonicznie (mało powiedziane...). Moja rola w tej monotoni, to proba uratowania czegoś co tak naprawde pewnie nikomu sie nie podoba, ale kupuje bo wierzy ze dookoła bedzie ładnie i przyjemnie, dzieki czemu ten kredyt na i tak wcale nie tanie metry2 (jakby na to miała wskazywać architektora) bedzie sie lżej spłacać.

Pytanie więc do ogladajacych - czy sie udało?

 

Bud nr 1

 

Bud_wodna_1.jpg

Bud_wodna_2.jpg

Bud_wodna_3.jpg

Bud_wodna_4.jpg

Bud_wodna_5.jpg

 

Bud nr 2

 

Bud_1s.jpg

Bud_2s.jpg

Bud_3s.jpg

Bud_4s.jpg

 

Bud nr 3

 

Bud_D1s.jpg

Bud_D2s.jpg

Bud_D3s.jpg

 

Bud nr 4

 

Bud_L1s.jpg

Bud_L2s.jpg

Bud_L3s.jpg

Bud_L5s.jpg

 

Z góry dziekuje za dobre chęci :)

Edytowane przez Morphe
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Narobiłeś się jak wół, ze świetnym efektem osobiście mi najbardziej kompozycyjnie podchodzi buda od 5 do 9, za inwestowałbym w lepsze modele aut. Bo mocno psuja obrazki, widzę, że świecenie jpgiem weszło w krew:) * * * * *

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy dzienks;)

arch515 - dzieki, a jednak jpg uzywam tylko jako reflection :) co do aut juz zainwestowalem, ale jakos nie chce mi sie ich na proxy porobic, pozatym zbyt luksusowe jak na taka arch... wiec musial bym kupic cos tanszego..

el_presidente ta.. za slaby reflection najwidoczniej

jlidesign - ino kwiatuszkow brakuje :D

tweety - jak obracalem kulka to w geometrie nie wlazily, sam tym modelem jezdze i wiem ze ma boski promien skretu :D

peter - thx staram sie jak moge :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz mam nadzieje, ze to projekt rewitalizacji hoteli robotniczych na potrzeby mieszkań socjalnych dla powodzian. Ale z pierwszego postu wynika co innego. Widze, ze trzeba miec niesamowita fantazję marketingową decydujac sie na developerkę. W zasadzie juz teraz powinni doplacac do mieszkan dodatek powodziowy - szczegolnie tych najblizej akwenu :)

 

ogólnie miasteczko jak z Ucieczki Logana, ale wizualnie spoko. z czegos takiego wiele sie nie wyciągnie. troche mikro dzieci na ostatnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleń prześwietna, architektura uratowana na ile się dało. Morphe ja jestem ciekawy co by było gdybyś zaczął unbiasa używać ? Życzę Ci tego. Teraz 5 a przy unbiasie pewnie by skali zabrakło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wizce nie ma wiekszego drzwa niz moze 30m.. 25-30m to absolutny maks, powiekszam czasem po to, zeby miec wiecej samego konara, albo nieco szersze, ktore i tka nie lapie sie w calosci w kadrze przez co nie razi tym ze jest za duze. to ze jest takie odbicie wynika z tego, ze kamera nie jest na wysokosci parteru a pietra, drzewo jest zaraz za kamerka, wiec kont odbicia nie jet taki duzy, dlatego sie odbija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe ja jestem ciekawy co by było gdybyś zaczął unbiasa używać ? Życzę Ci tego. Teraz 5 a przy unbiasie pewnie by skali zabrakło :P

 

Brzmi zachęcająco.. A ja powiem do drugiego „ucha” poczekaj jeszcze z rok.. NAPRAWDE POCZEKAJ.:) Za dużo, co prawda nie mogę ci tu napisać z racji „cyrografu”:), ale..Rozwija się nie sam owicie..A konkurencja musi się wystrzelać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochody ciuteczki za nowe.. więcej kurzu i delikatnego zurzycia a mniej odbić na karoserii.

no i mam wrażenie że te dzieciaki na zupełnie ostatnim zdjęciu są kapke za małe:) jakby były małymi krasnalami:>

 

no i może jeszce jakoś delikatnie dachy bym wzbogacił.. jakieś pseudo kominy czy od czasu do czasu jakaś śmieszna antena na której siedzi wróbel ;)

 

no i.. skoro na osiedlu są auta, ludzie, w oknach są zasłony.. to pewnie bloki raczej zasiedlone.. więc może urozmaicił bym nieco bardziej okna - gdzieniegdzie żaluzje, zasłony w kratke, kwiatek za oknem czy okno uchylone;)

no i troszkę więcej pierdół powinno stać na balkonach ;) jakieś graty,pranie wywieszone, lub majtasy na poręczy balkonu ;)

 

a poza tym to wiadomo.

Edytowane przez juziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe : tylko pogratulowac ! ;)) rządzisz chłopaku !

Świetna robota , jak dla mnie to jest TOP OF THE RANGE ;)

Nie wiem ile czasu Ci zajmuje dopieszczanie tych renderów i skad bierzesz ( modelujesz te zielenie) ale tylko pozazdrościc skilla. Fantastycznie to wyglada calosciowo. Też troszkę siedze w wizkach z przymusu ale głównie wyznaje zasade 1 day - 1 project closed. Wszystko zawsze wygląda prawie tak samo u mnie. Ale tak czy inaczej nie chciałbym się z Toba zmierzyc w exteriorach ;)).

 

Jeszcze raz gratulacje swietnej roboty ! ;)

 

pozdrowionka

 

czaps

 

P.S wszelkie komentarze typu "od Juzia" to zwykłe marnotrawienie miejsca na tym forum i literki niepotrzebnie wyklepane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak nie poprawiłeś tego połączenia asfaltu z krawężnikiem o którym pisałem już w testowych :/ Poza tym na ostatnim ujęciu 3 bloku joggerzy po lewej wyglądają jakby biegli przez krzaki - coś tam perspektywa mi nie siedzi.

 

Poza tym wiadomo - klasa sama w sobie. *****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem miłośnikiem drzew, szczególnie wysokich i "dorosłych" ;) dlatego ujęcia, na których je widać do mnie przemawiają, głównie budynek nr 2; nr 3 w miarę się broni, ze względu na otoczenie, bo jego wygląd kojarzy mi się raczej z jakimś pensjonatem, albo czymś podobnym ;) i w zależności od "targetu", brakuje jakiś miejsc dla dzieci, ale tych starszych (jazda na rowerze, gra w piłkę itp)

Budynek nr 4 skomentuje, krótko - osiedle wygląda jakby było na polu, a tego bardzo nie lubię :)

Jeszcze budynek nr 1 - mało drzew, a ujęcie nr 4 sugeruje jakieś podmokłe, bagienne tereny :P bałbym się grzybów i wilgoci w mieszkaniu, nie wspominając o tych dzieciach co się tam potopią :P (wyjątkiem jest ostatni render).

A z punktu widzenia grafika daje 5+ :) rendery pierwsza klasa, ujęcia również i nie ma sensu się czepiać szczegółów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genearlnie budynek nr 1, ma praktycznie identycznie odwozrowane otoczenie, nawet troche bardziej uporzedkowane niz w rzeczywistosci... zalew faktycznie tam jest tej wielkosci, i otoczenie/ujecie bylo rekonstruowane w 3d na podstawie zdjec.

Do mnie to tez faktycznie nieprzemawia, juz nie ze wzgledu na potencjalne utopienia, ale na hordy komarow ;) no coz... zawsze mozna powedtkowac z balkonu? ;)

 

w reszce ujecie mialem wolna reke. ostatni bez drzew, dla odmiany. (ilez tych drzew mozna narobic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze najwiecej kombinujesz ostatnio z trawa i podlożem, kępkami, jakimiś lisciami wydeptanymi sciezkami i widac ogromny progress... ciagle robisz ta trawe w onyxie czy jak..? zmiata to z nog.. daj kilka podpowiedzi albo jakis making of... ze Ci nie dorownamy to wiadome ale moze zaczniemy gonic :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno, ale już nadrabiam. Więc jak zobaczyłem to mnie zamroczyło. Uwielbiam twoje wizki bo oprócz mistrzostwa warsztatu są niesamowicie ENERGETYZUJĄCE! No i ten Twój pociąg do ogrodnictwa! Nawet słaba architektura nie kłuje tak w oczy kiedy okrasisz ją zielenią.

Wizki rewelacyjne. Bardzo mi się podoba ta z wodą i auta na większości wyglądają fajnie co jest rzadkością w wizualizacjach. Jestes GENIUSZ! Graty fronta :) +rep +*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja też późno, ale jednak...;)

Każdy render robi wrażenie, widać masę pracy itd.

Jednak na niektórych obrazkach ludzie lub samochody psują całą wizke. Audi a4rs widziałem może raz w życiu a passata w8 to już w ogolę ciężko spotkać- a takie samochody ładuję się na wizki...dla mnie dziwne.

 

Zazdroszczę umiejętności ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracki mnie wgniotły naprawdę mega wypas. Tylko na niektórych renderach auta wyglądają sztucznie reszta chad.

 

A teraz lamerskie pytanie: ta zieleń to jak została zrobiona? Czy są jakieś biblioteki takich zdjęć czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności