Skocz do zawartości

Sculpty: testy, proby, speedy, porady itp - 2019


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląda całkiem obiecująco na ostatnim obrazku, mimo tego, że coś mi się szyja nie widzi, natomiast sama twarz nabrała kobiecości :)

 

A ode mnie wynik ćwiczeń, pasuje po miesiącach obijania się wrócić do dziergania ;D tak więc mała przeróbka starej pracy, uznałem, że była za mało "orkowa" :D

 

fpyTc.jpg

CDnV2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@No]2 dzięki, co do twojej pracy to wygląda to fajnie, ale wg mnie za szybko poszedłeś w detal, widać w tej pracy więcej szczegółów niż samej bryły, popracował bym nad tym, wywalił wszystkie detale, i zabrał bym się jeszcze raz za samą bryłę.

Nie chcę Cię tu w żadnym razie indoktrynować , tylko pisze jak ja bym to zrobił :)

 

@Bany1991 fajna facjata tylko proporcje troszkę leżą... jak masz chwilkę to obczaj ten filmik powinien Ci troszkę pomóc, mi pomógł ogromnie :)

wip

 

0umQL.jpg

 

 

salut.

Edytowane przez indian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe powieki, zbyt płaskie płatki nosa. Uszy mają jakiś dziwny kształt i są za małe. Budowa skroni, łuków brwiowych, policzków też nie wygląda jeszcze tak jak powinna. Szczęka zbyt mocno wysunięta. Ogólnie popełniasz cały czas te same błędy. Polecam zacząć nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że baza zawsze definiuje cały sculpt. Ta akurat ma bardzo mocno zanzaczon detal wiec definuje ci prace jeszcze bardziej. Porób czasem coś z samej kulki, czy nowym dynameshem. Ja polecam czasem zrobić coś bez symetrii, trudne ale uwrażliwia na formę, bardzo rozwojowe.

 

Tak w temacie, stary sculpt dziadzia. Wykonane z kulki bez użycia symetrii w ogóle.

omOAG.jpg

Hires: http://i.imgur.com/omOAG.jpg

 

Fajnie by było mieć czas porobić jakieś rzeczy tylko dla siebie. Ja chce licealnego luzu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dziecko to trochę za mocno umięśnione pośladki uda i przedramię. Oczy ma bardzo szeroko rozstawione i nos dosyć wysoko. Ogólne proporcje wyglądają na pierwszy rzut okej. Nogi trochę za krótkie. Całe krocze, brzuch i uda z kolanami mógłbyś podsunąć do góry minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięśnie klatki piersiowej za duże, pamiętaj, że w takiej pozycji u małych dzieci będziesz miał chudą klatkę z widocznymi żebrami. Szyja za gruba moim zdaniem. Na plecach możesz zaznaczyć łopatki (również bardzo widoczne u małych dzieci). Z resztą pooglądaj sobie fotki, referencje, tylko uważaj bo to karalne czasem jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się podoba pomysł lampki gdzie symbole dwóch sił ( znanych ;) grzebią w "świetle duszy". Nadal jestem na etapie nauki ZB, ale staram się uczyć pod konkretne pomysły. Wszystko jest tutaj "szkicowe". Ale i tak ciekaw jestem Waszej opinii. Przyznam ze nowy ZB to potężne narzędzie i sporo ułatwia. Pozdrawiam

https://www.facebook.com/pages/Design-F3H/154212004633858?sk=wall

 

Lampka-odlewana-A%26D.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No]2- bo to spadnięty anioł jest ;)

Monio - na razie to faza mocno szkicowa... potrzebowałem w miarę szybko to zwizualizować koncepcję. Diabeł jako spadnięty będzie miał mocniej popsute skrzydła(a la chora wrona) , ale to nieco później ;) Ogólnie to dopiero początek tego tematu. Mocno jestem niedouczony w kwestii tworzenia materiałów w ZB. Ale nie wszystko od razu...Najpierw anatomia, i trochę emocji "dobra i zła".

Co do tematu jaki sobie wymyśliłem tarcza to będzie piaskowane szkło, może nieco grubsza, może bardziej w soczewkę. Docelowo chcę zrobić taką lampkę fizycznie. Będę musiał zmienić "drzewko" bo jednak to mi nie pasuje ale mniej wiecej w ten deseń. Korzenie drzewa będą przebijały sie na drugą stronę tego "gruntu" na którym stoją postaci i opierać będą sie o podstawę ...może jądro ziemi... tego jeszcze nie przemyślałem.

Cholernie fajny program ;) Pozdawiam

Edytowane przez marekf3h
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany, tak troszkę bardziej rzeczowo, żebyś ogarnął :

- kształt żuchwy, cała szczęka

- pozycja i wielkość uszu

- kształt czaszki

- szyja, a raczej jej brak

- kąciki ust i długość ust

- zmarszczki, popatrz na zdjęcia, to nie do końca leci tak jak to przedstawiłeś

- kości policzkowe, skroń, ogólnie anatomia czaszki

 

Te elementy mogę ja Ci zaproponować do poprawy bądź do całkowitej zmiany, a najlepiej do treningu na nowym modelu, chociaż ja specem nie jestem i można mi to śmiało zarzucać ;) Pomijając to widzę, że masz podobne symptomy jak większość z ludzi, którzy rzeźbią (włącznie ze mną) - za mało bryły, za szybki detal lub złe jego wykonanie. Tyle ode mnie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek mógłbym prosić ciebie albo kogokolwiek innego o szybki over, tak chyba łatwiej skapuje co robię nie tak :)

Postaram się mu wyjąć tą podkowę z ust, ale over zawsze bezcenny :)

 

update:

 

0KPHR.jpg

 

salut.

Edytowane przez indian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm1Pe.jpg

Propozycja ode mnie :

- obszary z biała otoczką - za bardzo zarysowane lub jak w przypadku oczu, źle wykonane o czym później,

- czerwone linie to zarys wg mnie jak powinien iść.

 

Generalnie leża okolice łuku brwiowego i kości jarzmowych, o których wspomniał Lucek. Ponadto uszy są za duże, troszkę w złym miejscu ( zarysowałem Ci liniami gdzie mniej więcej powinny być ). Cofnij też szczękę, jest za bardzo wysunięta. Jeśli chodzi o oczy to całkowicie zrąbana jest płaszczyzna ;) Popatrz na foty, jak wygląda skóra i mięśnie do około oczodołów. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie indian, ale mam dwie uwagi. Zdaja mi się, że kość jarzmowa o ile dobrze ją nazywam w miejscu gdzie jest granicą boczną oczodołu za bardzo odstaje do zewnątrz, pchnął bym ją trochę to wewnątrz bo zdaje mi się zbyt gruba. Do tego usta chyba zbyt płaskie, kąciki ust na widoku z profilu powinny iść głębiej według mnie. Teraz tak spojrzałem i nie wiem czy szczęka nie jest za krótka względem długości czaszki z profilu. Ale ogólnie bardzo fajnie, jedziesz dalej.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności