Skocz do zawartości

Sculpty: testy, proby, speedy, porady itp - 2019


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i kolegi :P sculptuję w Blenderze przy użyciu myszki i spotkałem się z opiniami, ze to nie jest najlepsze rozwiązanie... w bitwach też wychodzę mizernie, choć jako początkujący sikam z radości jakie cudo wyrzeźbiłem :D... wrzucę Wam na pożarcie wojaka z prośbą o wskazówki na co powinienem zwrócić uwagę... mam świadomość że niedoróbek jest sporo no i ciężko żeby mój komp pociągnął większe zagęszczenie siatki...

 

Aha i nie patrzcie na tarczę... bo jest po prostu niezrobiona l:P

 

wojownike.jpg

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@ Papa Pio, też śmigam na myszce, więc nie ma co się poddawać, aczkolwiek też zamierzam na tablet przejść. Co do modelu to kolega chyba nie ma szyi(ale to się da zakryć troszkę zbroją). Największy babol to rozstawienie nóg - mega szeroko :d wyobraź sobie jego nogi bez tej zbroi ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za niski ten facet ? Tak jakoś patrząc na głowę to wychodzi 1/7, przynajmniej takie mam wrażenie. Pozdro

 

 

Znalazłem troszkę czasu więc up :

sdasadq.jpg

Edytowane przez No]2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie do renderowania ? może jakiś engine konkretny czy jedziecie po prostu vray'em. Mam na myśli renderowanie postaci, a więc sporo uwagi na skórę. SSS czy coś innego, prooooooooszę o podsunięcie czegoś jeśli ktoś posiada stosowną wiedzę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ,że non stop masz te same proporcje, usta budowę oka i tak dalej. Wyćwiczyłeś się w tym i trzaskasz teraz łeb za łbem kropka w kropkę. Może coś zupełnie z innej bajki? Albo łeb z referek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już proponowałem referki jakiś czas temu, widać, że jest problem z ucieczką od schematu. Jeśli już chcesz trzymać się takich podejść to może spróbuj nadać jakąś specyficzną mimikę itp ? Może spróbuj wykonać kobietę itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio robię wszystko byle by się do matury nie uczyć wiec oto co ostatnio udało mi się stworzyć:

 

blac.png

 

Generalnie jeszcze nie skończone ale proszę was o pisanie wszelkich uwag.

Mama nadzieje ze za niedługo zacznę ogarniać maxa bo na razie modeluje tylko z kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) zamieszczam by poznac opinie mojej pierwszej jeszcze nie skonczonej pracki w ZBrush. Dzis dopiero zaczolem przygode z tym programem do tej pory tylko 3DS Max ale w tym tez chce sie sprawdzic:)

Krytyka i rady mile widziane

modelowanie tego zajelo mi ok 2 godzin a od poludnia zalaczylem program

attachment.php?attachmentid=79021&stc=1&d=1301343441

 

Mam nadzieje ze na pierwszy dzien nie ma az tak zle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@yasamaru - myślę że powinieneś zacząć od czegoś z refki. Ciężko to ocenić co pokazałeś, bo ani to poprawnie anatomicznie, ani nie wygląda zbyt fajnie. Jeśli do obczajenia brushy to ok. Pooglądaj trochę timelapsów innych i zobacz co z czym się je. Oczy i zęby raczej bym robił z osobnych subtooli...ale to zależy od tego jaki workflow sobie wyrobisz. Początki są ważne, więc się skup na tym co robisz i szukaj najłatwiejszej metody abyś nie tracił czasu na zbędną robotę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f - Zwracam honor bo zle zrozumialem:)

tr3buh - Dzieki a od dzis raczej bede czesciej w Zb by pouczyc sie jeszcze wielu podstawowych rzeczy:)

slowiak - Dzieki za rady a co do osobnych subtooli to do tego jeszcze nie doszedlem bo gdy dodaje drugi objekt to nie wiem jak powrocic do edycji poprzedniego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Trochę się tu ożywiło to skorzystam z okazji i zaproponuję pewną zabawę ;).

Co wy na to aby zrobić coś takiego jak Daily speedsculpt w tym wątku?....a konkretnie:

W każdą niedziele wieczorem ktoś podawał by 5 tematów na każdy dzień od pon do pt. Kto by chciał wrzucał by swoje interpretacje tematów które uda mu się zrobić... powiedzmy do soboty (niedzieli w południe). I tak co tydzień od niedzieli do niedzieli. Bez żadnych ograniczeń czasowych, sond i regulaminu :) tak o luźna zabawa motywująca trochę do pracy.

Czekam na opinie i sugestie, jak coś to mogę podać pierwsze 3 tematy na śr,czw,pt i zobaczymy jak to się sprawdzi.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Chodziło mi bardziej o to żeby był jakiś wybór, nie trzeba robić wszystkich 5, jak komuś podejdzie jeden zrobi jeden, jak 3 to 3. Jeden temat się trochę mija z celem bo będzie to to samo co Dwutygodniowy Speed Sculpt tyle że zamieni się w tygodniowy. Jednym tematem będzie trudno trafić w gusta wszystkich zainteresowanych.

 

Ale jak wolicie ;)

 

pzdr.

 

EDIT//

ok, nikt nic nie pisze to podam na probe 3 pierwsze tematy i zobaczymy czy coś się z tego urodzi do niedzieli.

Edytowane przez fishinthewater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Daily SpeedSculpt (Week 1 -28.03 || 03.04 ):

1.Środa: Frankenstain

2.Czwartek: Dracula (vampir)

3.Piątek: Ślimak

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater
slowiak się skarżył, że mu ludzie komcia sępią, więc będę szczodry i zaspamię. xD

 

Sz.

 

!kk ....

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marqson

Nie wiem czy to zamierzone ale we wszystkich twoich pracach bryła głowy jest zwężona. Profil zdaje się mieć prawidłowe proporcje. Szyja ma przekrój elipsy a powinna być zbliżona do koła.

 

 

Ja tam jestem za minispeedam, Czy też grupą speedziarzy.

 

Temat z dzisiaj :O

Frankenstein

 

frank29032011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności