Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2010


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich obserwacji wynika że vraydisplacementmod do niczego się w wypadku zbrusha nie nadaje. Ten disp przy 2048 i dokładności 20 był mało widoczny. Wg mnie dużo lepiej działa metoda Turbosmooth + displace.

 

No ze specularem to i ja tak robię tylko muszę widocznie pogrzebać w ustawieniach. Nie dajesz do swojego shadera mapki reflect? Analizowałem sobie rendery biggunsa i jest tam na pewno mapka odbić. zastanawiam się tylko z czego ją wypalić bo uwzględnia ona mikrodetal . Chyba trzeba będzie się ręcznie w shopie z tym pobawić. Dzięki za rady. Update soon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pressenter: smutny nastrój, mocny kontrast.. :) . Prawie jak muzyka poważna.

 

Polecam szczególnie Leo Delibesa "Dome epais". Zdaje się, że to najpiękniejszy utwór jaki znam, no ewentualnie jeszcze "Gymnopedie no.1" Erika Satie. ;) A ma być bardzo jak muzyka poważna, spokojnie, miejscami szaleńczo, kolorowo, ale z inspiracją. :)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba :) Czy to trawsko to full 3d, czy opacity?

 

Tym razem front

 

llijxpw.jpg.jpg

Co do ujęcia nocnego to niestety w PS nie da sie w ciekawy sposób rozjaśnić tych drzewek w nocy. A praca ze światłem jakoś mi nie idzie, by uzyskać to poprzez render...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter Fajna sceneria, wszędzie gdzie widzę zborze od razu kojarzy mi się mój projekt, który leży od chyba 3 lat..I czeka na lepsza koniunkturę:) też..Zborze..Ale dom stoi na wzgórzu, trochę dopracować pozbyć się (powstałych z nie kontrolowania nasyceń w gammie jeśli jest robiona owym LWF.) czarnych miejsc i przyjemny obrazek byłby, mimo że arch. tak bycza totalnie tam nie siedzi..Ale to osobiste odczucie, nie znam się.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter Fajna sceneria, wszędzie gdzie widzę zborze od razu kojarzy mi się mój projekt, który leży od chyba 3 lat..I czeka na lepsza koniunkturę:) też..Zborze..Ale dom stoi na wzgórzu, trochę dopracować pozbyć się (powstałych z nie kontrolowania nasyceń w gammie jeśli jest robiona owym LWF.) czarnych miejsc i przyjemny obrazek byłby, mimo że arch. tak bycza totalnie tam nie siedzi..Ale to osobiste odczucie, nie znam się.

Pozdrawiam.

 

Dzięki man. No przyznaję, że ciężko mi idzie opanowanie lineara, ale przyznajęCi w 100% rację, dużo lepiej się panuje przy nim nad kolorami niż przy Reinhardzie na przykład. I poka, poka co tam masz za zboże, tutaj zawsze jest zapotrzebowanie na dobre wiz, wydaje mi się, że to powinno napędzać koniunkturę samo w sobie... czy coś. :D

 

achtung: zboże to pełne 3d.

 

Sz.

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter: Dobrze, odsłucham tą muzykę. Uwielbiam poważną, klasyczną i indonezyjską. Nie nadążam za współczesnymi trendami muzycznymi.

Morphe, przestań kurcze robić foty i je photoshopować żeby na wizke wygladalo bo oszaleję! A poza tym nie ma kaczek, to Kliment się bardzo zawiedzie.

Na pocieszenie:

kaczka_kaczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że vraydisplacementmod do niczego się w wypadku zbrusha nie nadaje. Ten disp przy 2048 i dokładności 20 był mało widoczny. Wg mnie dużo lepiej działa metoda Turbosmooth + displace.

 

No ze specularem to i ja tak robię tylko muszę widocznie pogrzebać w ustawieniach. Nie dajesz do swojego shadera mapki reflect? Analizowałem sobie rendery biggunsa i jest tam na pewno mapka odbić. zastanawiam się tylko z czego ją wypalić bo uwzględnia ona mikrodetal . Chyba trzeba będzie się ręcznie w shopie z tym pobawić. Dzięki za rady. Update soon.

 

Lucek szto ty gawarisz?

Tu jest render z vraydisplacementmod i normalnym materiałem bez żadnych map. Czas renderu 2min:30sek

 

dispp.jpg

 

A tu fragment mapki displacement z zbrusha której użyłem:

 

dispmapsample.jpg

 

Jak widać wszystko działa. Można by się jeszcze pobawić z ustawieniami i więcej wycisnąć z tego dispa ale mi do testów w zupełności tyle wystarcza.

Co do mapy reflection to chodzi Ci o reflection w materale vraymtl? Tam mam mapę tylko dla glossiness.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamyl91:Vray Dirt obowiązkowo.

Tomala: Z podobnym dispem na moim modelu vraydisplacementmod zupełnie sobie nie radził. Tak jakby wygładził mikrodetal. Natomiast zwyczajny displace działa wzorowo. Znalałem wątek rastamana na zbrushcentral gdzie robi shader skóry z pomocą reflect. IMO dużo lepszy efekt niż sam specular. Będę kombinował w tę stronę.

 

BTW masz jakieś specjalne alphy przygotowane dla skóry? Może podzielisz się:D Bo mapka disp wygląda niezwykle obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś zrobię tylko muszę trochę potestować.

Dunuś może zapodasz jakieś ustawienia jak Ty byś to zrobił bo już kombinowałem na różne sposoby i matowo wychodzi :(

 

Edit:

lucek ustaw rgb ofset dla mapy displacement na -0,5.

W opcjach vraydisplacementmod mam ustawione 2d mapping, i precission 30.

Edytowane przez Tomala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala, pobawiłem się. Chyba zęby mają trochę takiej szklitości jak ceramiczna biel, są do niej tez podobne, czasem wychodzi szarawo nawet przy takim świetle jak Twoje studio pod tą murzynkę, czy dobrze mówię? Tu są ustawienia, które dają moim zdaniem trochę możliwości - pobawić się tym miksem aby uzyskać biel na Twój gust no i te odbicie matowe nie powinno być ;) dziwię się, że zęby które szkliście odbijają światło nie są łatwe do odwzorowania w 3d bo matowo wychodzi. Jakbyś chciał, dodaj do zębów fog. W tym teściku, ponieważ to jest shellac, dałem GI amount w opcjach vray object properties na 0,2 zeby nie przeodbijało GI miedzy zęby. Region render i testuj. Jak Ci się uda ładnie wykombinować z tego, to możesz podziękować. Pozdr.

 

P.S. W sumie nie wiem czy naprawdę w dobrym kierunku to idzie, ale staram się pomóc jak mogę.

Prawdopodobnie masz też za słabe odbicia i za duży gloss po prostu?

 

setupw.jpg

Edytowane przez Camel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe bardzo ładnie ukryłeś budynek przed wzrokiem potencjalnych klientów :)

 

haha, strzał w 10 :)

Zieleń świetna, naprawdę światowa klasa - ale nie za dużo? Na miejscu projektantów byłbym z lekka wkurzony, że ktoś tygodnie pracy zasłania "badylami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania, że jak ktoś kogoś poucza, to powinien się pochwalić jakimiś osiągnięciami w danej dziedzinie.

Już Nvidia pisał o tym parę stron temu, jak widać za małymi literami.

 

Szkoda tylko że przez taką mnogość chęci zaistnienia przez liczbę postów, wymiatacze tracą ochotę żeby napisaś coś wartościowego.

 

Sory, ale po prostu cholera mnie bierze na takie spamowanie.

 

Tyle chciałem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania, że jak ktoś kogoś poucza, to powinien się pochwalić jakimiś osiągnięciami w danej dziedzinie.

Już Nvidia pisał o tym parę stron temu, jak widać za małymi literami.

 

Szkoda tylko że przez taką mnogość chęci zaistnienia przez liczbę postów, wymiatacze tracą ochotę żeby napisaś coś wartościowego.

 

Sory, ale po prostu cholera mnie bierze na takie spamowanie.

 

Tyle chciałem.

Pozdro.

 

Co takiego liczba postów daje!? Tylko większą liczbę wypisanego róźnorodnego gówienka.

Napisałem jasno "ja uważam że.." i napisalem jak to moim zdaniem wygląda więc podobnie jak Ty mam prawo swoje zdanie wyrazić. Nie narzucam się przecież. Kropka.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkeruj nie rzucaj się trochę więcej reflecta tu nie zaszkodzi, wszystkie corteny które widziałem (na żywo) mają jeszcze coś z metalem wspólnego

 

a tak w ogóle to materiał jest ciężki, bo corteny są różne. mieliśmy z nim kiedyś przeboje. rozumiem że loki pokazuje surowe rendery i jeżeli zrobi ten materiał to chapeau bas!

Edytowane przez remanent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z obu stron barykady - trochę luzu :)

 

remanent - Corten o którym piszesz to ten z "Office Island"? jest szansa żeby zobaczyć jakieś zbliżenie na te panele tam? (w szerokim kadrze wyszło to całkiem OK, ale u mnie na pewno będzie kilka ujęć ze zbliżeniami więc chcę dopracować ten materiał).

 

i test z mocniejszymi odbiciami.

 

corten_test_03www.jpg

 

przy okazji, macie jakieś pomysły jak zrobić (bez konieczności ręcznego mapowania każdego panelu) zacieki od krawędzi tych paneli ? kombinuję z dirtem ale wychodzi to średnio jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loki,kozio, macie zbyt konserwatywne podejscie do sprawy. przeanalizujcie ile % powierzchi budynku jest zasloniete. a po drugie, ja nie wizualizuje architektore, tworze materialy reklamowe pod sprzedaz mieszkan, a nie budynku. ma byc milo i przyjemnie. jakos trudno mi sobie wyobrazic zeby kogokolwiek obchodzilo specjalnie jak ten budynek "pieknie sie prezentuje", zwlaszcza, ze wogole sie nie rpezentuje bo jest mocno sredni, zeby nie mowic brzydki.... jak architektora jest ambitna to tworzy naturalne piektno i warto jes pokazac, jak architektora jest mierna, trzeba zrobci tak zeby wizki przyciagnely odbiorcow, a nie ich odstraszyly tak?

 

kozio - jezeli jaksi archietkt tworzyl to tyle czasu to chyba zdal na mierny mgr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie problem cortenu i odpowiedniego shadera, taka szybka zabawa ;)

5wkqw4.jpg

Multitexture (textury mapowane per face) + malowany dirt (planarnie na całość). Obrazek prosto z maxa.

 

morphe - mniej ciśnienia, nie chciałem urazić;) Zapomniałem do posta dopisać pytanie dla kogo to robisz. Jak dla dewelopera to wszystko jasne. Peace and love!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego liczba postów daje!? Tylko większą liczbę wypisanego róźnorodnego gówienka.

Napisałem jasno "ja uważam że.." i napisalem jak to moim zdaniem wygląda więc podobnie jak Ty mam prawo swoje zdanie wyrazić. Nie narzucam się przecież. Kropka.

 

Miałem więcej nie spamować, ale skoro kilka osób wymienia mnie z nicka, to się ustosunkuję:

 

1. Nie wiem, Dunuś, skąd Ci przyszło do głowy że piszę właśnie o Tobie? A może wiesz, co innym wskazało, że piszę o kimś konkretnym?

2. Nie chcę być niczyim adwokatem - z tego wątku JA nauczyłem się bardzo dużo i boli mnie osobiście, że wielu ludzi przestało w nim pisać ciekawe rzeczy przez zalew śmieci.

Bo 2/3 postów to śmieci - niech ktoś zaprzeczy

 

Co daje liczba postów? Piszącemu nic. Ale jak widze kilka durnych postów to przechodzi mi ochota pisać coś (w moim mniemaniu) wartościowego, bo i tak utonie w - jak to ktoś powyżej nazwał - gównie.

 

 

Niech jakiś mod wywali tego oftopa po południu, żeby nie było śmietnika.

Może niektórzy zmądrzeją, chociaż wątpię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem więcej nie spamować, ale skoro kilka osób wymienia mnie z nicka, to się ustosunkuję:

 

1. Nie wiem, Dunuś, skąd Ci przyszło do głowy że piszę właśnie o Tobie? A może wiesz, co innym wskazało, że piszę o kimś konkretnym?

2. Nie chcę być niczyim adwokatem - z tego wątku JA nauczyłem się bardzo dużo i boli mnie osobiście, że wielu ludzi przestało w nim pisać ciekawe rzeczy przez zalew śmieci.

Bo 2/3 postów to śmieci - niech ktoś zaprzeczy

 

Co daje liczba postów? Piszącemu nic. Ale jak widze kilka durnych postów to przechodzi mi ochota pisać coś (w moim mniemaniu) wartościowego, bo i tak utonie w - jak to ktoś powyżej nazwał - gównie.

 

 

Niech jakiś mod wywali tego oftopa po południu, żeby nie było śmietnika.

Może niektórzy zmądrzeją, chociaż wątpię.

 

Bardzo konstruktywna uwaga:)

 

Loki – druga wersja zdecydowanie lepsza od poprzedniej, ale brak urozmaicenia, zrób z 4. Do 8 map i wtedy zmapuj, minimalnie poróżnij dobicia na każdej z map..A powinno być znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały królik - bardzo przyjemnie to wychodzi, choć trochę przesadziłeś z głębią ostrości.

 

W czym renderowane? (i jeśli Vray - podzielił byś się ustawieniami materiału brylantów?)

 

jeśli już to przesadziłam ;] no w sumie chyba masz rację.

 

renderowane w mentalu było, posiłkowałam się tym tutkiem: http://mentalraytips.blogspot.com/2009/11/fire-and-ice-rendering-diamonds-and.html

 

ale nie wiem czy będzie jakkolwiek pomocny w vrayu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały królik - Brylanty ładnie się prezentują. Do pełni szczęścia pokusiłbym się o delikatną dyspersję.

Loki - Dobrze zaczyna to wyglądać. Do pełnego fotorealizmu brak słabych zacieków i trochę większej różnorodności - chociaż w sumie nie mam pojęcia jak to w naturze wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to przesadziłam ;]

 

a to przepraszam, dzięki za linka.

 

 

mały królik - Brylanty ładnie się prezentują. Do pełni szczęścia pokusiłbym się o delikatną dyspersję.

Loki - Dobrze zaczyna to wyglądać. Do pełnego fotorealizmu brak słabych zacieków i trochę większej różnorodności - chociaż w sumie nie mam pojęcia jak to w naturze wygląda ;)

 

no właśnie sęk w tym że ten Cor-ten (czy Corten, czyli "zardzewiała blacha") wygląda różnie. Na razie zostaje jak jest, dorobię tylko tak jak sugerowano wyżej 4-5 diffuse map i dodam multitexture. Na razie zostało jeszcze sporo do wymodelowania w tym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności