Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2010


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

mały królik - Brylanty ładnie się prezentują. Do pełni szczęścia pokusiłbym się o delikatną dyspersję.

 

a znasz jakiś szybki sposób na dyspersję? ;D czyli inny niż renderowanie 3 lub 6 obrazków z różnym iorem? próbowałam się doszukać w necie czegoś na ten temat, ale wychodzi na to, że w mentalu chyba nie ma szybszego sposobu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mały królik, mam sposób, ale to sposób vRayowy, spróbuj rozgryźć, może uda Ci się zblendować w mentalu. Jak przyda się to możesz dziękować ;)

kristalr.jpg

dodam jeszcze to, że te 3 materiały to coat materiały z refractem bez koloru natomiast blend amount powinien zawierać kolor. Chyba że w mentalu nie ma takiej mozliwosci, to wtedy refract musi mieć kolor, ale nie wiem z czym to się je.

a natomiast Base material to zwykły materiał z refractem (szklo, plexi itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś, dzięki, niestety nie mogę znaleźć żadnego mentalowego materiału, który by dawał podobne możliwości, jeszcze sporo nauki przede mną ;]

 

La R, gdzie mogę dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego pluginu, tzn. jak to działa? bo... może to trochę lamerskie, ale nie wiem co z tym zrobić ;D

 

------

edit:

już sobie poradziłam ;P

Edytowane przez mały królik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La R, no właśnie zauważyłam, że bawię się innym materiałem, który jest w mentalu pod maxem 2010, a pod 2011 już go nie ma, stąd myślałam, że to to ;D w każdym razie xyz generator chyba też ma potencjał, tylko trzeba by potem to w szopie odpowiednio zmixować, bo przyciemnia cały diament niestety, ale to już tylko 1 dodatkowy render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze posta mi ucięło...miało być:

Bardzo dobrze z problemem poradzić można sobie przy użyciu materiału typu Composite.

Coś w stylu jak tu Dunuś napisał.

Najprostszy przykład: trzy materiały po jednym na kolor bazowy w stosunku mieszania 0,33 i z przesunięciem indeksu refrakcji o pożądaną wartość. To tylko trzy, a można dać aż 10!

Taki Blend :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze posta mi ucięło...miało być:

Bardzo dobrze z problemem poradzić można sobie przy użyciu materiału typu Composite.

Coś w stylu jak tu Dunuś napisał.

Najprostszy przykład: trzy materiały po jednym na kolor bazowy w stosunku mieszania 0,33 i z przesunięciem indeksu refrakcji o pożądaną wartość. To tylko trzy, a można dać aż 10!

Taki Blend :).

 

hmm... a dokładniej? bazowy materiał rozumiem daję normalny diament i potem co, 3 dodatkowe z innym iorem? i tyle? coś bardzo wydłuża czas renderu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie dla małego królika

-znalazłem skrypt, który zadziała w max 2010 i starszych, 2009 nie obsługuje skryptu

-materiał diamentu wczytujesz jako Instance

-masz tam dostępne przestrzenie - 3 kolory lub 6 kolorów (to drugie oczywiscie dluzszy render)

-spróbuj też z LWF jak tam wolisz.

 

Działanie skryptu polega na automatyzacji renderingu w różnych kanałach kolorystycznych które później są ze sobą automatycznie łączone i jest obraz końcowy.

 

link do skryptu (przeciągasz pobrany pliczek od razu do okna 3ds maxa :) ) :

http://wyslijto.pl/plik/kfhpjm69fk

 

Jak się przyda to możesz dzięknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cfaniak, drzwi chyba za małe 25%

Jeśli skos jest taki jak sugeruje wizka, to ciasnota tam niemiłosierna - mnie też to za chwilę czeka... :/

Te kible na czym wiszą?

 

No skala sprawa dyskusyjna, wstępny otrzymany model był z archicada, skala tegoż, chyba dla krasnali do tego w stopach, calach sam nie wiem, skalowane do 90cm na podstawie otworu drzwiowego, więc mogą być kwiatki. Wiszenie kibli też mnie zastanawiało, ale otrzymałem fotę, pod listewkami niby jeszcze coś świeci i mimo to jakoś się trzyma. Nie wnikałem, robię swoje, jak komuś podczas dumania zleci porcelana na pięty nie moja broszka :).

 

Tutaj referencja:

 

scianazwcpietro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - to nie office island, szkoda nawet pokazywać.

 

wyskoczyłem dziś zrobić fotki cortenu, marne ale może się na coś przydadzą:

http://rapidshare.com/files/415103454/foto.rar

 

o widzisz, dzięki!

 

(w pobliżu mnie nie wiem nawet gdzie takiej elewacji szukać żeby sobie porównać).

 

No nic walki trwają, w ramach odpoczynku od wstawiania okien takie kamienie do późniejszego wykorzystania w zagospodarowaniu powstały:

 

Test kamieni i materiału kostki betonowej.

 

 

kostkawww2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jak najbardziej ta, przez to, że ludzie chcą lepiej i szybciej następuje rozwój technologii ;]

O panie ( pani ;) ) takie rzeczy to tylko w...no :).

 

Zainspirowany królikiem :), na dobranoc:

wersja prosto z maxa

diamonds001.jpg

 

"toksyczna" wersja z dodaną aberacją radialną

diamonds002.jpg

 

...i w hi kolorze

diamonds003.jpg

 

RK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie ( pani ;) ) takie rzeczy to tylko w...no :).

 

z tego co wiem mają być też w nowym v ray'u ;P

 

jak zrobiłeś dyspersję, compositem czy skryptem? bo widzę, że i u Ciebie w paru miejscach zrobiły się takie nieładne kolorowe placki, a w rzeczywistości wygląda to chyba trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pionix.

 

Placki? Czy ja wiem, może trochę przekombinowałem ze spektrum i fiolet trochę za bardzo wyłazi. FinalRender dyspersje ma w standardzie tak więc bez skryptów i bez composite :).

 

Loki te kamulce to skryptowe, rock gen ?

Edytowane przez La R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sporo się naszukałem tego pluga do 2011 bo na oficjalnej stronie od dawna nie działa. Znalazłem go w końcu na jakimś zapyziałym forum, musiałem się trochę pomęczyć ale w końcu go zdobyłem :)

http://www.mediafire.com/file/7oap3b0gei34a33/gwIvy_v0.94b-max-guruware.rar

Sprawdzane na 2011 x64, działa, prosze bardzo :)

 

Loki - dzięki za link do teksturki kamulców, ostatnio też sobie je robiłem ale nie miałem takiego fajnego materiału.

Edytowane przez Razer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La R - częściowo - tzn metoda jest taka jak opisana na blogu faceta który napisał ten skrypt (skrypt coś mi średnio chce działać nie wiem dlaczego).

 

koniec męczenia tych skałek, trzeba wracać do "prawdziwej" pracy.

 

 

renderpreviewkamienieww.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki a pokażesz siatę? Optymalizujesz jakoś te głazy czy to są hi-poly? Bo zastanawiam się co zrobić z takim głazem który ma ileśtam tysięcy poly żeby nie zapychał pamięci jeśli ma się ich kilka(naście) na scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki a pokażesz siatę? Optymalizujesz jakoś te głazy czy to są hi-poly? Bo zastanawiam się co zrobić z takim głazem który ma ileśtam tysięcy poly żeby nie zapychał pamięci jeśli ma się ich kilka(naście) na scenie.

 

na razie są high-poly - zakładam że i tak do tego projektu w którym teraz będą będę robił z tego proxy ( sprawdzałem różne "wielkości" i jestem zadowolony z jakości przy mniej więcej 300k poly/sztukę), jak znajdę trochę czasu to przerobię je do low-poly ( myślę że bez straty jakościowej z normal mapą dało by się zejść do 200 - 500 poly, ale muszę najpierw obczaić te wszystkie "game-artowe" niuanse, co w sumie może być dość ciekawe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę trochę czasu to przerobię je do low-poly ( myślę że bez straty jakościowej z normal mapą dało by się zejść do 200 - 500 poly, ale muszę najpierw obczaić te wszystkie "game-artowe" niuanse, co w sumie może być dość ciekawe).

 

Ooo, rzebyś wiedział że ciekawe. Nigdy nie zabrałem się za te wszystkie retopologie, unwrapowanie itp a kiedyś, gdy zaczynałem zabawę z maxem, chciałem tego spróbować. No to dawaj tutaj znać jak będziesz coś kombinować z tymi kamieniami to pójdę twoimi śladami, bo samemu nigdy się za to nie zabiorę, a tak to zawsze będzie jakaś mobilizacja. Tylko coś nie mogę znaleźć moich testowych kamulców na dysku, za to znalazłem skrypt do ich generowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności