Skocz do zawartości

Blender - NEWS oraz dyskusje


n-pigeon

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu LineArt, w blenderze 3.0 modyfikator wykorzystuje wiele wątków przez co linie ładują się szybciej. Na moim przedpotopowym i5 w testowej scenie jest dwa razy szybciej niż w 2.93.

LineArt tworzy obiekt Grease Pencil, więc nie jest to rozwiązanie real-time. Na forum developerskim ktoś poruszył wątek konturów renderowanych w czasie rzeczywistym przy pomocy shaderów.

Edytowane przez Tvaroog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 15:22, Tvaroog napisał:

Grease Pencil nie renderuje się poprawnie gdy linie są położone bezpośrednio na obiekcie. Żeby uzyskać ładny efekt musiałem wyrenderować linie na osobnej warstwie, ale żeby to zrobić trzeba najpierw wybejkować LineArt (opcja na dole modyfikatora).

Proszę to zignorować. Wystarczy zaznaczyć "in front" w Object Properties > Viewport Display. Zostałem poinformowany, że prawdopodobnie zostanie to włączone domyślnie w 2.93.1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa bo Adobe wchodzi na rynek 3D mocniej. Pytanie - po co mieliby finansowac wlasna konkurencje? A jesli nie uwazaja Blendera za konkurencje to tez nie wiadomo po cholere daja kase 😄?
PR stunt? Bo w dobre intencje firm przestalem wierzyc jeszcze zanim dowiedzialem sie ze to mama podklada prezenty pod choinka 😉
BTW, rozmawialem z kolesiem. ktory pracowal jakis czas w Blender institute. Sam do mnie napisal zeby sie wygadac o tym jak to fajnie bylo w Blender Institute. Ech... Korpo jak kazde inne. Inny model finansowania ale reszta sie nie rozni zasadniczo.
Pytanie pozostaje - co Adobe moze miec z tego. Bo Blender Institute ma kase, wiec sprawa jest jasna z tej strony. Czyzby dolaczyli zeby Blenderowcy kupili Paintera? Bo rownoczesnie pojawil sie ten plugin tez... Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, JoseConseco said:

Studio odpowiedzialne za Next Gena właśnie kończy swoją działalność:

https://www.cartoonbrew.com/business/tangent-animation-shuts-down-with-up-to-400-people-laid-off-207637.html

W tym samym momencie wrzucilem to do ogolnych newsow. Szkoda ludzi co tam pracowali oczywiscie no i szkoda bo sporo robili dla Blendera, do ktorego wciaz mam sentyment mimo ze mozna sadzic inaczej po moich niektorych wypowiedziach 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo. Ciekawe jak skończy się ta historia. Podobno ostatnio wyrzucili z pipeline blendera i działali na maya z houdinim, ale w ich przypadku taka zmiana i postawienie na USD była zgubnym ruchem w kontekście deadline'ów. Inna sprawa, że dla zwolnień podatkowych Tangent też tworzyło swoje open sourcowe projekty i może przewalili z taxem. 

Ton dostał strzał z Kanady. Dla przyszłości blendera to kiepska wiadomość. Pewnie poznamy niedługo szczegóły. Ciekawe czy Tangent całkowicie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i uj no i cześć 😕 szkoda ludzi i studia

Quote

Netflix was displeased with Tangent’s work

Zapewne nie chcieli wcisnąć na siłę netflixowego sjw bullshit tzn pewnie nie sądząc po komentarzach byłych pracowników ale ponarzekać na netfflixa warto zawsze nawet gdy akurat przypadkiem nie zawinił 🙂

Podobno powodem było przejście na mayę i houdiniego i USD mimo że jedno i drugie jest jeszcze baardzo młode i niestabilne, brakuje narzędzi, ludzi i doświadczenia żeby się na to rzucać w nadzieim że zadziała zwłaszcza przy dużej produkcji. Szkoda 😕

Zaryzykowali dużo ale kto nie ryzykuje nie pije szamp..ona no i ryzyko się widać nie opłaciło. 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerNie sadze. Stary, z tego co widze to jak teraz nie masz rozowych wlosow, koszulki z BLM i teczowego loga na Tweeterze w "miesiacu dumy" to nie masz czego szukac w "industry" 😄
Ale fakt, ponarzekac zawsze mozna a nawet trzeba.

I przy tej okazji zadam nieco prowokacyjne, ale powazne i zasadne w zaistnialej sytuacji pytanie - skoro Blender jest taki super, to dlaczego studio uzywajace glownie Blendera w ogole zaczelo myslec o zmianie dotychczasowego pipeline'a? Osobiscie nie pracowalem "IN PRODUCTION" jak to zawsze elyta okresla, ale z tego co sie nasluchalem to taki dobrze naoliwiony i sprawdzony pipeline jest swiety i sie go nie rusza z byle powodu.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi USD - ma być doskonałym narzędziem do wymiany danych między wszelkimi dcc, opisem sceny, wersionowaniem asstów, efektów, światła  itd minus jest taki że to dopiero się rozwija, Solaris w houdinim w pierwszej wydanej wersji było niezdatne do użycia, teraz jest ok-ish ale nadal babolce się pojawiają, tzn w hudym to się pojawiają wszędzie a viewport taki zaawansowany jak w wingsie 🙂 A dlaczego USD a nie blender? Pewnie dla tego samego powodu dlaczego katana a nie maya, maya kilka dni temu dostała update z nowszą wersja USD w wersji 0.10.0 to daje do myślenia czy pchać się z tym w produkcję 🙂

I ostatnia sprawa zatrudniali 400 osób, znaleźć tylu dobrych blednerowców w Kanadzie gdzie są szkoły mayi czy houdego  albo ściągnąć z innych miejsc to jak to mawiał poeta "nie w mąkę pierdnął" 🙂 więc pewnie dlatego poszli bardziej w industry standard bo są ludzie do pracy i nie wiadomo jak to USD będzie w blenderze wyglądało a w majce czy hudym to już od lat studia i tęgie głowy nad tym robią więc zaczyna to wychodzić na prostą 

---

A tak przy okazji to badi badi szuka blenderowców żeby nie było że w Polsce to tylko freelancerzy butelki w piwnicy renderują 🙂

bMGwAmE.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie dziwi to fakt, ze Jeff Bell nie wypadl sroce spod ogona i nawet jesli zauwazyl, ze Blender do czegos tam mu nie wystarcza to spodziewalbym sie, ze zachowa sie bardziej racjonalnie z ta przesiadka.
Teraz wyglada na to, ze nazbieral armie Blenderowcow po czym w pewnym momencie kazal im pracowac na Mayi i Hudym uzywajac formatu, ktory poki co jest niedorobiony.
Staram sie zrozumiec jakie byly motywacje i nadzieje plynace z tych... nazwijmy to odwaznych 😉... decyzji. Bo ich efekt mozemy wlasnie podziwiac i nie sadze zeby odpowiadal zalozeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pablo naprawi sculpt, pozniej sie wezmie za teksturowanie - bedzie super!"

A jak mowie, ze rozwoj Blendera jest chaotyczny i nieprzewidywalny to mi nie wierza. I jak mowilem, ze wyglada na to, ze Pablo sie znudzil juz tez mi nie wierzyli. No coz.

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi właśnie wszedłem żeby to zapostować, wiedziałem że Cię to ucieszy 🙂 Bogiem a prawdą Pablo miał zryw i tam się bawił w dodawanie różnych rzeczy a potem niemal całkiem poszedł w robienie modeli anime i chyba bardziej mu się spodobało niż klepanie kodu, zresztą nie ma się czemu dziwić 🙂 

Dobrze się stało ale powinno nawet wcześniej i jest szansa, że jak ktoś przyjdzie na jego miejsce to będzie robił więcej bo mniej to już się za bardzo nie da 😛 

Paul Ambrosiussen z SideFx skomentował, mam nadzieje, że nie nie będą chcieli go zatrudnić, hell no! 🙂

yEy3LkF.png

Edytowane przez Destroyer
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ucieszy... O ile fajnie jest powiedziec "a nie mowilem?" to wolalbym jednak zeby rozwoj tego softu nie zalezal od kaprysow przypadkowych kolesi ktorym sie dzis zachce a jutro odechce.

Ale reakcja fanow jest jednoznaczna - sa w wiekszosci szczesliwi ze ich idol bedzie sobie robil cos innego niz soft dla nich 😄 Powaga nie kumam tych ludzi - to juz religia prawie. Nie wazne jak cos jest kiepskiego dla nich - trzeba sie klaniac w pas idolom z Blender Institute.

To co - teraz czekamy na nastepnego przypadkowego koleszke, ktoremu moze pewnego dnia sie zachce cos popracowac nad sculptem/teksturami? Bo przeciez byloby zbyt normalne i sensownie gdyby po prostu oglosili ze szukaja kogos do tego i zatrudnili go jak normalna firma...

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę naiwnie, ale liczę, że to będzie jakiś krok do przodu i szczerze się cieszę, że gość się określił- lepiej tak, niż grzać stołek nie robiąc nic sensownego. od dłuższego czasu..

 

22 minuty temu, Nezumi napisał:

To co - teraz czekamy na nastepnego przypadkowego koleszke, ktoremu moze pewnego dnia sie zachce cos popracowac nad sculptem/teksturami? 

A mi "wystarczy" zatrudnienie łebskiego człowieka do ogarnięcia wydajności ogólnej i sculptu właśnie 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle sie znecam nad Blenderem ale tym razem cos co moze sie przydac uzytkownikom bez wzgledy na moje sympatie czy antypatie 😉

Jezeli szukacie zlecen pod Blendera to polecam zapisanie sie i sprawdzanie Upwork.com
Codziennie widze tam bardzo duzo zlecen pod ten soft, zwlaszcza po tym jak sie NFT pojawilo i kazdy chce zostac milionerem. Kiedys sporadycznie sie pojawilo zlecenie wspominajace Blendera ale teraz jest tego sporo. Warto sprobowac jak szukacie platnego zajecia. Pod gamedev i nie tylko.
Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlepek zerznietych pomyslow. Teen slasher w stylu zapozyczonym z Aardman Animations (o ile na poczatku przypomina fajnie poklatkowa animacje to pozniej sie im odniechcialo...), potworki to smerfy (nawet kurde papa smerf jest i spiewaja jak ida gesiego... Normalnie mi sie przypomnialo "Hej dzieci jesli chcecie zobaczyc smerfow las - przed ekran dzis zapraszam was" 😂), klimat z Happy Tree Friends. Jakby tego bylo malo to piosenka na koncu jest kopia Walk This Way od RUN DMC/Aerosmith.
Nie wiem po co pozlepiali to cos, ale... Fani Blendera i tak beda wniebowzieci. Najbardziej ujal mnie komantarz, ze tworcy filmu byli bardzo kreatywni.
No rzeczywiscie, zajebiscie kreatywni...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ani fan ani nie fan blendera patrzę na to historyjkę jako przyjemna animacje. A że papa grzybek przypomina papę smerfa to co?tylko on podobny. Może taki byl zamysł aby delikatne skojarzenie zrobić, nie wiem. Może to nie miał być blockbuster a tester możliwości i rozwoju funkcji blendera jako softu, nie wiem. Ja nic od tego nie oczekiwałem. Nezumi, pokaż mi te dobre filmy i animacje w których nie ma zerznietych pomysłów. Może kilka się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drakulWystarczy spojrzec na oryginaly z ktorych tutaj rzneli rowno 😄
Ale zeby nie bylo, ze tak strasznie narzekam bo Blendera nie lubie. Praktycznie wszystkie poprzednie animacje Blenderowe byly bardziej oryginalne. Nie mowie ze byly wybitne, ale tez nie oczekiwalem po nich jakiegos Obywatela Kane'a animowanego. Przynajmniej mialy w sobie cos oryginalnego.
Swoja droga znowu widac ta ich tendencje do zaczynania czegos i nie konczenia. Zrobili "Cosmos Laundromat", w ktorym za cholere nie wiadomo o co chodzi, bo jest to pierwsza czesc niby. Mogli go dokonczyc, ale nie - trzeba szybko cos nowego robic bo maja nowe zabawki.
Swoja droga z Blenderowych animacji najbardziej mi sie podobala zajawka do agenta na podstawie komiksu. Swietna robota. Tez nic nie slychac, temat umarl.
A ten filmek jest tak marny ze musialbym znowu do sekty wstapic zeby sie nim jarac 😛. Najfajniejsze w nim jest to uczucie poklatkowej animacji, zwlaszcza na samym poczatku w scenie ze slimakiem. Potem tego juz nie czuc. Design postaci tez spoko nawet. Technicznie sie nie czepiam. Ale "historia" jest mega kiepska, pozlepiana na zasadzie "to bedzie jak w tym filmie, a to jak w tamtym... Dodajmy jeszcze motyw z tego moze!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeszcze sie taki nie narodzil zeby fanow Blendera przekonal, ze cokolwiek z nim zwiazane jest mniej niz "AWESOME!!!!",
Poza tym zapominam, ze teraz trzeba tylko pozytywnie mowic, nie wychylac sie, za stadkiem ladnie powtarzac i bron Boze nie miec wlasnego zdania innego jak reszta. A jak sie nie dostosujemy to Tuiter Komjunity juz ma sposoby na takie wywrotowe elementy - na poczatek nie dostaniemy lajkuff  i bedzie dramat. A jak to nie pomoze to sie nacisnie "unfollow" albo "block" 😱
A tak na serio - kurna, wizualnie fajny filmek tylko historia jest kiepska. Nie bede jak glupi pisal "ale super jest" skoro tak nie uwazam. A reszta swiata nawet moze miec zdanie inne. Luzik.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi nie w tym rzecz, ślepe fanbojstwo jest tak samo złe jak ślepe hejterstwo a chyba wszyscy już tutaj dobrze wiemy po której stronie barykady stoisz 🙂 Miłość i nienawiść to dwie strony tej samej monety i czasami niewiele potrzeba zęby ją odwrócić. 

sgsdDCR.png

Trochę się tutaj wyzłośliwiam ale to jest męczące i tym narzekaniem zaczynasz przypominać dziadka3d który samodzielnie doprowadził do upadku umierającego forum bo ta resztka osób która jeszcze tu wchodziła to w niemal każdym wątku mogła przeczytać o jego humanizmie, artyzmie i (urojonej) arystokratycznej wyższości jego sztuki nad absolutnie wszystkim w całym znanym i nieznanym wszechświecie. To jak rzucająca gównem małpa, pogadać nie pogadasz a gównem dostaniesz więc po co się zbliżać 🙂 
Z psychologicznego punktu widzenia takie narzekanie i hejtowanie też jest złe bo mimo, że masz jakiś konkretny cel ataku to podświadomie psychika działa w taki piękny sposób, że przy okazji krzywdzisz się też sam, tak samo jak powiesz komuś " nie jesteś głupi, nie jesteś brzydki" to gdzieś głęboko w podświadomości mózg już sobie to słowo "nie" pominie i znajdzie sposób żeby się tym biczować.
Dlatego Nezumi zawróć z tej drogi do jasnego grzyba! 🙂

---
A co do samej animacji to też mi się nie podobała, wykonanie spoko, grafika ładna, postacie bardzo stereotypowe ale ładne stylistycznie ale fabuła i historia taka trochę odrzucająca. Jeśli dobrze pamiętam to ten pierwszy short z białym króliku również miał podobny "vibe" i równie "górnolotna i zręcznie" opowiedziana historia, agent chyba był najlepszy i to ostatnio o tej dziewczynce chodzącej po magicznym lesie choć fabularnie to chyba z grubsza o niczym to było 🙂 
Ja tam się po tych filmikach oskara nie spodziewam, właściwie to niczego się nie spodziewam, jak poprawią jakieś narzędzia przy okazji produkcji i zrobią coś przyzwoitego to już chyba warto się w to bawić? 
Kiedyś jeszcze takie animacji pokazywały, że blender też może, teraz chyba już to niepotrzebne więc może i lepszym pomysłem byłoby nie robić kolejnego shorta z garstką ludzi który pewnie w większość nie pracowali przy czymś dużym tylko zapytać większe studia które używają blednera czego im najbardziej brakuje i co ich najbardziej boli - a potem jak jak bezdyskusyjni i fanatycznie wielbieni bogowie wszelkiego oprogramowania tj twórcy zbrusha wszystko to zignorować i nastać na środku pokoju bo taką mieli wizję - chwalcie pana! 😄
przepraszam znowu się wyzłośliwiam 😛

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer
To co, Tobie sie moze nie podobac a mnie nie? To jest sajberbuling normalnie! 😄
Ja pisze o filmie nie o Blenderze. Jakby go zrobili uzywajac ZBrusha z Maya i Hudym bylby rownie kiepski w moim mniemaniu 😕
Malo tego - napisalem ze dwa razy, ze TECHNICZNIE (czyli wszystko co wiaze sie z Blenderem) mi sie PODOBA. Wiec tak troche slaby moj hejt na Blendera skoro mi sie podoba, nie?

I mam takie samo zdanie (jesli moge oczywiscie - czy tylko Ty mozesz miec takie zdanie a ja juz nie? 😛 ) ze wczesniej musieli pokazywac "zobaczcie co sie da na Blenderze!" a teraz juz od jakiegos czasu nie trzeba.
-----------------------------
Moze i masz racje - po kiego grzyba narzekac? Jeden widzi, ze jest slabe, golym okiem. A jak sie komus podoba to i tak nie zmienie jego zdania. Z reszta - po co mialbym.
Taka sama wartosc ma to moje narzekanie jakbym wrzucal zdjecia posilkow.
Nikogo to nie obchodzi co ja jem albo co sadze.
Bez ironii, masz racje w sumie.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko idzie w kierunku intelektualnego upadku cywilizacji. Ta animacja, nie ma treści, a te sikające grzyby odrzucają. Nie wiem co się dzieje, ale ostatnio bardziej mnie przekonują ruskie efekty specjalne w filmach propagandowych z laską dynamitu niż te wymuskane vfxy z green screenem. Recesja ;)?

Z bajek to wolę sto razy obejrzeć film "Iwan i jego zaczarowany kucyk" 🙂

 

 

Edytowane przez alex3d
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestancie narzekac bo jeszcze wyjdzie na to, ze nie jestem jakims freakiem co mu sie nie podoba z zalozenia tylko ogolnie jest to kiepskie 😉
I tak, prawda tez jest ze narzekaniem nic nie zmienimy.
Tylko znowu - jak nie mozna ponarzekac nawet to po cholere forum. Wpisywac "osom" albo milczec mozna wszedzie.

@alex3d Zajebisty ten trailer 🙂 Pokazuje przy okazji ze mozna bylo zrobic film rosyjski, sponsorowany przez miedzynarodowa korpo Sony, ale nie trzeba bylo wrzucic czarnego Cara do rosyjskiej legendy. Bo taki Ruski ma w dupie konwenanse a my mamy w naszym wiedzminie czarne elfy i czarne driady, UDAJEMY ze to wcale nie bylo tak ze Wiedzmin jest slowianski. Zeby sie tylko ktos nie obrazil. Trailer do nowego wiedzmina ma jakis gowniany rap wrzucony co pasuje tam jak piesc do oka, no ale my sie cieszymy. Zaraz Sapkowski powie ze tak na prawde Wiedzmin byl pomyslany jako historia afrykanska tylko zeby sprzedac ja w Polsce to tak naciagal troche...

Ech... Wiesz co @Destroyer ja chyba jednak mimo tego ze to nic nie daje bede dalej narzekal. Moze i samodestrukcyjnie ale jednak duszenie w sobie tego co mysle i przemilczenie jest gorsze. Poki jeszcze jest to forum. Poki jest ktos z kim mozna pogadac bez obawy ze sie obrazi, ze swiatowo oskarzy cie o rasizm, faszyzm, nienawisc bo nie mowisz tego co reszta... Zebym sobie w brode nie plul jak juz zostanie tylko twitter i inne "meta" ze sobie nie ponarzekalem jak jeszcze moglem i mialem z kim.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/2/2021 at 2:59 AM, Nezumi said:

czy tylko Ty mozesz miec takie zdanie a ja juz nie?

Tak tylko ja mogę mieć jakieś zdanie i rację bo jestem wybitnie oczytany i oświecony, kiedyś czytałem książkę "czy jestem najwspanialszą istotą w całym uniwersum, wszystkich wymiarach i liniach czasowych" - czy jakoś tak podobnie, już nie pamiętam  i wyszło mi że tak 🙂 

rPZS6uT.jpg

Nikomu niczego nie bronie, miałem tylko wrażenie, że znowu bardziej chcesz pognębić blendera niż obiektywnie skrytykować animacje ale mogę się mylić, mylenie się to druga rzecz którą robię najlepiej, pierwsza to otłuszczanie się 🙂

--

 

@alex3d fajnie wygląda ten trailer, nie wiem czy to bazuje na starej rosyjskeij "mitologii" 😛 ale za czasów gdy ruscy sprzedawali różnie pierdoły na bazarkach to przypominam sobie podobną historię z kucykiem. 
Też podoba mi się, że jest rosyjska i lokalna, tak jak gra wiedzmin3, też było czuć, że jest bardziej europejska a nie merykańska. Gdy oglądam azjatycki film to też chcę zobaczyć tamtych aktorów, kulturę, wierzenia i obyczaje a nie znowu Matta Damona wyglądającego jak rajski ptak w latrynie na tle tego azjatycko merykanskiego cośia 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Destroyer said:

mylenie się to druga rzecz którą robię najlepiej, pierwsza to otłuszczanie się

Znam to z autopsji 🙂 Jeszcze mi niezle wychodzi natychmiastowa choroba po powrocie do cwiczen zeby nie moc cwiczyc i sie dalej otluszczac...
Nie, powaznie nie podoba mi sie ta animacja. Blendera juz nawet nie bardzo mam czas sledzic. Ale dla kontrastu zobacz to jesli jeszcze nie widziales:

14-latek to zrobil na Blenderze. Sam. W nieco ponad 2 miesiace. Say what?..
Moze historia jest prosta jak budowa cepa ALE - ma styl, jest wizualnie imponujace jak jasna cholera, swietne detale, kapitalne ujecia, z jajem. Chyba tylko moglbym sie czepic tego "szlafroka" ale sie nie czepie bo koleszka wymiata. Na Blenderze.
Tak ze jest na kogo ponarzekac ale jest i ktos, komu mozna klaskac.
Jak dorosnie do Mayi to dopiero bedzie sie dzialo!
(nie moglem sie powstrzymac 😄 )

Acha, a co do tego
Matta Damona to Chinczycy go sami zaprosili do produkcji zeby podniesc ogladalnosc. To co mial facet powiedziec "nie" na ta furgonetke wypchana po brzegi Yuanami? 😉 Sie mu nie dziwie wcale.
Ale wiem o czym mowisz - tez wole filmy z innych krajow teraz. Juz mi sie opatrzyly hamerykanskie. Te same twarze, te same historie koniecznie EPICKIE albo woke... Ja na tych woke to... usypiam 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 14 latek, pewnie jakiś weteran na emeryturze teraz się identyfikuje jako dzieciak żeby ludzi niepotrzebnie denerwować 🙂  Styl pracy i renderów jest bardzo podobny do Iana Huberta, ja w wieku 14 lat to nie wiem czy już komputer miałem nawet 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie nie chce wierzyc ale mam 14 letniego syna ktory wymiata w Davinci Resolve wiec nie jest to niemozliwe. Ja w wieku lat 14 robilem jakies mega slabe grafy 😄 Tyle ze juz nie pamietam czy na c64 czy juz Amidze. Inne czasy byly. Teraz od kolyski dzieciaki maja twarz przyklejona do jakiegos ekranu... Moj syn siedzial mi na kolanach jak gralem w cos zanim umial dobrze chodzic.
Ale nie zdziwilbym sie gdyby to byla jakas sciema.
Teraz w ogole trudno powiedziec czy cos jest na serio, czy jest zartem czy glupota po prostu. Wszystko jest w jednakowym stopniu mozliwe i az nazbyt czesto pada na glupote. Tak ze cholera wie - moze to jest alter ego Iana na przyklad 😄 Ale tak czy owak, kto by to nie byl i w jakim by nie byl wieku zrobil cos co bardziej mi sie podoba od tych wymeczonych grzybo-smerfow zrobionych przez caly team 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ma niedociągnięcia, np. woda w basenie, ale faktycznie lepsze od Blender Studio, jest jakość. Fajne techniki, projekcja kamery a la Ian Hubert, czyli szybko i fotorealistycznie.

Z tym wiekiem to zagadka, niby na youtube koleś ma głosik jak dzieciak, ale scenariusz to już taki konkretny bardziej, z alkoholem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności