Skocz do zawartości

samolocik dla relaksu czyli co robić zeby nie zwariować


Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze wielka burza sie rozwinela, jednak widze ze Kliment z calej reszty przyjal najlepiej komentarz niz reszta i to jest plus dla niego.

 

WIECHO - nie mozesz mowic ze ja mu zazdroszcze, bo wiez mi nawet w 1% mu nie zazdroszcze, tu chodzi o prosta rzecz, kliment radzi sobie z modelingiem jak nalezy wiec nie potrzebuje zbednej aprobaty podczas budowania takiego modelu bo po co jak moze ja uzyskac po ukonczeniu, dodatkowo mysle ze finish zrobi wieksze wrazenie niz WIP ktory pokazuje cala Historie projektu.

 

Rozumiem WIP w kwestiach bardzo rozleglych, typu animacja nad ktora bedzie sie pracowac kilka lub wiecej miesiecy, czy poprostu ktos sie uczy i potrzebuje pomocy przy danym projekcie malym lub duzym, ale nie u klimenta bo widac jak sobie radzi. Inni pisza ze ich to motywuje a czy ukonczona praca nie bedzie was motywowala rownie skutecznie jak WIP ?, przeciez przy finishu tez dostaniecie siatki czy jakies clay rendery zeby sie zmotywowac. Ale skoro sami nie potraficie sie zmotywowac to wiele swiadczy o was samych.

 

 

Pozdro Kliment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ty po prostu masz maly problem z rozumowaniem,

 

wielu z nas w tym ja, bardzo lubimy widziec jak kliment tworzy swoje cudenka, jak to wszystko powstaje, i w taki sposob wiele osob moze sie nauczyc wielu rzeczy, przy okazji pytajac o porady, inna kwestia jest ze nawet kliment potrzebuje paliwa, i napewno lubi rowniez uslyszec co jakis czas aprobate, to normalne....

 

 

a tak ogolem to dziwie sie tobie ze zaczynasz i ciagniesz walke z wiatrakami, wip jest stary jak swiat byl jest i bedzie, po to aby taki kliment czy kto inny mogl wrzucic i pochwalic sie swoim skillem, wiec zastanow sie nad nastepnym czczym gadaniem

 

pozdro, wez sie za cos bo sie nudzisz widac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.

Takie głupie pytanie laika, na co takie ostre barwy z przodu? Bo z tego co rozumiem to samolot wojenny, chyba go łatwiej zauważyć i zestrzelić jak ma dziób w kolorze namiotu cyrkowego? Czy po to żeby rozróżnić swoich od wroga albo jakieś plutony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty po prostu masz maly problem z rozumowaniem,

.....chlopczyku ;]

 

A ty masz wszy, jestes glupi i nic nie rozumiesz...

A tak serio, to jak chcecie sobie nawrzucac i powypominac kto ma problem z czym i dlaczego to moze na privie? Bo nie widze sensu zeby wątek o modelowaniu samolotu sprowadzac do poziomu rozmowy ze Szkoly Podstawowej kl. 2b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mirach ;)

Ania, illusion - Prezentowany fragment malowania pochodzi z okresu Francji Vichy, zapewne chłopaki nie liczyli że będą musieli w ogóle wojować, ale to na marginesie. Samoloty bojowe juz podczas I wś malowano krzykliwie, przykład czerwony fokker DR I Barona Richthofen'a. Piloci myśliwscy to specyficzna zbieranina indywiduów których często charakteryzowała ułańska fantazja- stąd te krzykliwe malowania ich samolotów- wbrew zasadom i logice. To oczywiście jedno z możliwych wytłumaczeń ;)

 

3dart - nie rozumiem jednej rzeczy w tym co piszesz,chcesz mi powiedzieć że reperowanie swojego EGO w dziale finished jest lepsze od tego samego tylko w dziale wip? W czym leży problem? I w związku z postem miracha, mego rycerza w złocistej zbroi na białym koniu, zalicz to pytanie do kategorii retorycznych, nie oczekuje od ciebie odpowiedzi. chyba ze na PM jak juz musisz.

pozdrawiam.

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie idzie Panie Kapitanie! Mam tylko jedną uwagę co do nitów. Zastanawiam się czy nie powinieneś zaakcentować samego nitu, bo mamy wklęśnięcie, ale nitu nie widać, przynajmniej z tej odległości. Co myślisz?

 

Ponadto znowu wjeżdżam w wątek i znowu mię roznosi coś wewnętrznie. Wprowadzam się więc nazad w zbroję i przeistaczam w zakutego mściciela i obrońcę ciemiężonego Klimczura.

3Dart, powiedz proszę o co Ci chodzi? Jaki masz cel, pisząc to co piszesz? Wypowiedziało, się już wiele osób, które tłumaczą Ci, że taki wątek jak ten to dla nich inspiracja i motywacja. Co w tym złego????! Ty jedziesz po nich, pisząc, że sami się nie potrafią zmotywować. Wyjeżdżasz tu, że Klimczur chwali się skillem i tylko po to zakłada te wątki. Wierz mi, znam go i zapewniam Cię, że to nie beton, który ma gdzieś jakiekolwiek uwagi i myśli, że wie wszystko. Daleki jest od tego. Ale nawet jakby przyjąć, że jest tak jak mówisz, to co Ci to przeszkadza????

Może powinniśmy wywalić dział finished bo to w sumie tylko dla łechtania ego bo robota już skończona.

Zastanów się nad tym co piszesz, bo przy okazji jedziesz też po innych. Czy naprawdę warto?

Pozdrawiam i wesołych Ś.

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nitów: wydaje mi się, że po prostu są zbyt duże. Czy jesteś pewien, że na Blochu miały wpuszczane łby? Nawet jeżeli tak (takie zakończenia mają większą średnicę), to i tak za duże. A jeżeli nie - to tym bardziej. Przez te duże nity kadłub zaczyna przypominać mi zestaw 1:72, a nie prawdziwy samolot - psuje tę fajną blachę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówicie o tych nitach to wtrącę swoje 5 groszy. Powiem tylko że pracowałem przy kadłubach śmigłowców i nitów naoglądałem się mnóstwo. Nie wiem jak w przypadku tego modelu bo go nie znam ale te nity co ich najwięcej na kadłubie wyglądają na nity płaskie, a to znaczy że technologicznie powinny być zrobione na równo z powierzchnią blachy. Nie mogą być tak wgłębnie jak to widać. Za taką robote to bym po łbie dostał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kliment. Bardzo ładne zagłębienia - z bliska super (na marginesie - jaka to rozdzielczość?). Tyle, że jak oglądam różne samoloty, to nity płaskie są jeszcze bardziej płaskie. Prędzej blacha się lekko wygnie wzdłuż linii szwów, tworząc charakterystyczne lekkie "poduszeczki". Masz może jakieś zdjęcie Blocha, gdzie widać tak pozakańczane nity? Łby wpuszczane dopiero wchodziły w modę w 1939...

Edytowane przez wjaworski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym szczęściem i motorem napędowym artysty jest to że to co tworzy się podoba :) Osobiście będąc człowiekiem którego zdolności są w tej dziedzinie raczej słabe nie widzę żadnego problemu żeby uznać wyższość kogoś innego w tej dziedzinie. Co do samego WIP to sprawa raczej prosta podoba się oglądasz nie podoba to piszesz uzasadnioną krytykę lub nie wchodzisz. Poza tym ja tak jak wiele osób wypowiadających się przedtem bardzo lubię WIP'y a szczególnie wipy KOMIC'a bo pokazuje w nich właśnie chociaż część procesu modelowania. Kliment tylko teksturowanie natomiast jest to również bardzo cenny materiał.

 

Kliment: fajny materiał :) kończysz tą brykę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przyznam że po zadaniu pytania o nity pogooglowałem trochę, starając się znaleźć jakieś zbliżenia Blocha. Zupełnie brak! Więc jak nie ma faktów, rodzą się domysły :).

Osobiście wątpię, czy go robili go "na gładko", ale, znając trochę Francuzów, wiem ze czasami stać ich na jakiś wyskok.

 

Może jednak spłaszczysz te otoczki wokół nitów, bo, jak pisałem, z większej odległości psują efekt - nity wydają się być dużo większe, niż je narysowałeś. Dzięki za szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjaworski- w finishu model bedzie malowany, więc jak dojdzie difuse koloru farby plus zabrudzenia przetarcia etc etc to ten efekt zagłębien nieco zmaleje w stosunku do materiału blachy z duzym specularem. tak mysle. jak bedzie sie okaze. zaraz wrzuce test nierówności blach poszycia.

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Mam pytanie i uwage do KLIMENTA WORSZYLOWA, po co wystawiasz to w WIP ?? potrzebujesz pomocy przy tym projekcie czy poprostu chcesz sie pochwalic jaki jestes fajny ?. Cos mi sie wydaje ze ktos tu potrzebuje sie dowartosciowac ;]. Sory ze zwrocilem uwage na to w twoim poscie, jest tu wielu takich co mysla ze sa na scenie i czekaja tylko na oklaski za kazdym postawionym ruchem. Niektorzy to chyba juz robia tylko pod publike nie dla wlasnej satysfakcji.

Pozdro

 

Po co? Żeby takich userów skręcało z zazdrości.

 

Nie daj się Klimek! POKAZUJ!

 

Trochę przesadzacie z tą analizą nitów. Jasne, że oryginalnie tego prawie nie widać. Np. Mustangi miały szpachlowaną powierzchnię. Ale jednocześnie lekkie podkręcenie rzeczywistości przydaje w efekcie końcowym plastyki obrazowi. Zawsze mozna znaleźć coś, co jest ni etak w porównaniu z oryginałem. Np. że nie z blachy.

 

A model deliszys...

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment, masz rację. Po dodaniu tych kolejnych warstw tekstur całość wygląda przekonująco. (Trochę tak, jakby robotnicy francuscy nie przykładali się specjalnie do roboty, ale wiadomo - już przegrali, więc po co się przemęczać :))?

 

Zgodnie z sugestią mrysia kończę dyskusję o nitach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) no fakt czasem i siatke pokażesz też, ogólnie dobry z Ciebie kolega :D tak czy owak nie porównuje Ciebie i KOMICa bo oboje jesteście mistrzami ;)

 

Co do samolotu to śliczny. Mam pytanie ten z czarną farbą to taka wersja ultimate coś jak Ferrari w samochodach? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest niesamowity jak wszystkie Twoje modele, Chociaż na ostatnich renderach materiał blach, jak dla mnie jest taki za mokry. Klimencie pewnie słyszałeś już to pytanie wiele razy i pewnie jestem ostatnim nie uświadomionym, ale powiedz, od ilu lat zajmujesz się grafiką 3d? ***** oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie rewelacyjna robota Wojtuś. Te zagniecenia na blachach, a szczególnie na większych panelach robią niesamowite wrażenie. Będziesz robił ślady spalin? Tak czy inaczej, jesteś Mistrzem, taki model w parę dni! Niesamowite. Teraz czekam na tą scenkę no i ten drugi model :) Pozdrawiam. Nie wiem czy dawałem gwiazdy. 5*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, te blachy są zbyt wypolerowane,tak na wysoki połysk, szczególnie na skrzydłach. Oglądnąłem w sieci kilka zdjęć samolotów, fakt że były to inne maszyny niż ta konkretnie, ale zazwyczaj mają dość matowe te blachy, bez refleksów. Ale to tylko zdanie laika samolotowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio w Classic Auto, wzmiankę o strażaku z Grodziska Maz., który z papieru wykonał a raczej wymodelował niezwykle wierne modele wozów strażackich z przełomu kilkudziesięciu lat...

Pomyślałem od razu, widząć precyzję modelu papierowego... Rety! A więc jest ich więcej...!

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności