Skocz do zawartości

samolocik dla relaksu czyli co robić zeby nie zwariować


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ha, do tej pory używałem tylko TS.

Ale widzę, że piękne efekty można uzyskać stosując MS w połączeniu z talentem.

Uzupełniłem trochę wiedzę i chyba trochę niedoceniałem MS.

 

Widziałem różne opinie dotyczące stabilności działania maxa pod MS i też że mocno "ramożerny" jest - jak dużo jest w tym prawdy? Pamiętam, że Twój komp to gigant chyba z 12GB ramu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, do tej pory używałem tylko TS.

Ale widzę, że piękne efekty można uzyskać stosując MS w połączeniu z talentem.

Uzupełniłem trochę wiedzę i chyba trochę niedoceniałem MS.

 

nie chce tu rozwiewac iluzji ( :D ) o talencie kliemnta, ale MS dziala dokladnie tak samo jak TS. MS jest poprostu starszy, ma troche inne featury wyswietlania i wolniej dziala w viewporcie, ale efekt taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitów o MS i TS jest naprawde wiele. Mnie najbardziej rozbawil ten mowiacy o tym ze MS jest lepszy bo nie zageszcza siatki :). Moze to temat dla Mythbuster?

 

Odnosnie pracki to super sprawa. Niby dopiero start a przebija poziomem nie jedna prace z finished.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem również wśród francuskich samolotów (tych najstarszych), no mieli dość oryginalne kztałty i rozwiązania:), śmieszne troche ale takie czasy.

Ciekawie sie zanosi, z tego co wiem to były jeszcze z wirującymi cylindrami (śmigło oraz cylindry się kręciły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do grona podziwiających materiał blachy :)

A jeżeli chodzi o odchylenie osi silnika - to w konstrukcjach z USA także było "modne", tyle że do dołu (Mustang, Hellcat, żeby tu dużo nie szukać).

 

(Z punktu widzenia aerodynamiki jest to jednak diametralna różnica - w Blochu chodziło o kompensację skręcania samolotu wywołanego przez strumień powietrza za śmigłem. W maszynach z USA - to było tylko ułatwienie technologiczne, by nie męczyć się z klinowaniem skrzydeł pod niewielkim kątem w stosunku do kadłuba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ten znowu swoje! Przyszedł z obiadu i mówi - dziś zrobię takiego frenczmena - może zdążę przed podkurkiem - będzie fasolka i jaja więc się sprężę. No i nakręca sprężynę i wali obuchem niczego nie spodziewającą się gawiedź. Ja się czuję znokaucony.

I choć samolot koszmarnie brzydki to wyciska z niego całe piękno: blaszki, kabiny i silniki.

AAAAAAaaaaa rewelacja jak zwykle. Słowem nuda i ekstaza w jednym! 5***** daję na wyrost bo może z tego jakas kicha jeszcze wyjść ;P Doskonale!

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie klimenta chociaż ekspertem nie jestem ja robie panel by panel i utrzymanie prawidłowych kształtów jest bardzo trudne, panele przy krawędziach mają tendencję do prostowania się i trzeba zagęszczać siatkę a przez to siatka finalnie jest bardziej skomplikowana niż przy robieniu w całości, łączenia robione bevelem są dziwne, ja to robie tak extrude - local normal z wartością ujemną - edge - crease=1, krawędzie rowków są ostre nie trzeba zagęszczać siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Mam pytanie i uwage do KLIMENTA WORSZYLOWA, po co wystawiasz to w WIP ?? potrzebujesz pomocy przy tym projekcie czy poprostu chcesz sie pochwalic jaki jestes fajny ?. Cos mi sie wydaje ze ktos tu potrzebuje sie dowartosciowac ;]. Sory ze zwrocilem uwage na to w twoim poscie, jest tu wielu takich co mysla ze sa na scenie i czekaja tylko na oklaski za kazdym postawionym ruchem. Niektorzy to chyba juz robia tylko pod publike nie dla wlasnej satysfakcji.

 

Pozdro

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. samo założenie tematu w dziale WIP to z automatu +10 do EGO :P

a tak poważniej. po to ten dział jest żeby pokazywać prace nad modelem. oprócz pokazywania kolejnych obrazków pokazuje się też np siatki, co tak na prawdę jest nie do przecenienia jeżeli chce się doskonalić modelowanie. poza tym da się wyciągnąć z wątków takich osób jak kliment sporo wniosków co do samego workflow. no nie wiem. mi takie wątki sporo pomogły i pomagają dalej.

z drugiej strony pokazując innym to, nad czym się pracuje pozwala na wyłapanie wszelakich błędów samego modelu, tekstur, itd itd.

 

a co do samego modelu. to wypas jak zawsze :) się w dziwny sposób relaksujesz klimencie :P ja to tam poleżeć wolę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Ego Klimenta jest gigantyczne, ale tez ma pare dziur to tu to tam, z tego powodu wymaga ciaglego dopompowywania zeby nie zmalalo - stąd te WIPy.

 

A odnosnie komentazy i chwalenia sie: popatrz na sama gore tego wątku, gdzie jest opis do czego sluzy dzial WIP

 

Work in Progress (WIP) Nie jesteś pewien czy uda ci się osiągnąć zamierzony efekt? Czy po prostu chcesz pokazać swoje umiejętności?

 

:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci po co, a no w takim celu aby taki sobie Ja czy inni mieli na co popatrzec. Przesledzic krok po kroku razem z autorem proces powstawania, podejrzeć podejscie do niektorych tematow. IMO bardzo wazne i pozyteczne. Oby wiecej takich: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3Dart widocznie nalezy do ludzi ktorzy zazdroszcza ładnych i bardzo detalicznych modeli nie moze zniesc ze ktos tak robi a ja nigdy tego nie osiagne hehe :) Klimek piekna robota oby tak dalej jak sie patrzy to az sie oczka ciesza :D powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 3Darta zwrócił mi uwage na coś ważnego , chce mu podziękować serdecznie i powiedzieć że przepełnia mnie wdzięczność iż zechciał przekazać mi swoje cenne uwagi, nie znamy się ale czuje że odtąd nasza znajomość może wejść na jeszcze wyższy poziom i bardzo mnie ta perspektywa raduje. Przy okazji chciałem złożyć samokrytykę i przyznać się że mniejsze nity zrobiłem "za gęsto", k-wa! musze poprawić :/

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to oglądam w ramach motywacji do pracy i nie życzę sobie krytyki tego wątku .

 

Przeszkadzają tylko w studiowamiu detalu insekty jedne : D

 

kliment dajesz dalej ten "krzywy " samolot ;)

Edytowane przez zeet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem sobie, że nie wytrzymam i odwinę z bekhendu ale się powstrzymałem, będąc wiernym swojemu postanowieniu, że nie piszę na gazie lub będąc w stanie innej czasowej niepoczytalności. Zgadzam się w 100% z tym co napisał 'zeet', Można oglądać wątek i wytykać buble, ale jeśli takowych nie znajduję a wątek powoduje, że nogi mi kapcanieją to siedzę na klęczkach przed telewizorem i podziwiam i delektuję się i się wprost pławię w pikselach. Dla mnie taki wątek to skarbnica inspiracji i wiedzy.

Zastanawia mnie co chcesz osiągnąć swoim pytaniem 3Dart? Że Klimczur zamknie konto i zajmie się hodowlą żuka wiosennego "Geotrupes vernalis" i będzie mu pomagał toczyć kulki z gnoju. No po prostu nie pojmuję Twojego pytania. Dziwi mnie, że ktoś kto robi takie fajne rzeczy, jak Ty i na takim poziomie, może wyjechać z czymś takim...

 

Klimku: popraw te nity, blur i odległości i będzie cudo.

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pytanie było do Klimenta ale widzę, że tu już kilka osób się wypowiedziało, więc i ja napiszę: praca nie jest skończona, więc nie nadaje się jako taka do galerii. Here is Work In Progress - czyli WIP, więc miejsce jak najbardziej odpowiednie. To czy setka osób zaraz będzie się rozpływać "w ohach i achach" czy wyciągać wnioski i czerpać inspirację to nie jest kwestia Klimenta tylko tej setki osób.

 

Kliment - jak zwykle ... zaje..sty model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje tylko ze kliment nie opusci forum maxa, jak reszta wymiataczy z powodu takich robali, gniotow, przedszkolakow, nie wiem jak to nazwac, ciezkie klocki w dziecinstwie czy cus??!!, no nie wiem, rece mi opadaja....

 

kliment, jestes paliwem dla wielu i jedz dalej z tym koksem i zakladaj pinćset watkow wip jak chcesz, mie to ino chumor polepszy :]

 

co do modelu, nie wiem co napisac, miodek!!! :)

 

a dam pionteczke an przekor robalom :) , zaslozona juz teraz!!!

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności