Skocz do zawartości

Platige Image - nowe filmy 3d promujące Polskę


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdania, że jako kraj bylibyśmy znacznie dalej niż dziś, gdyby właśnie nie to nasze głupie, nieuzasadnione i chorobliwe przywiązanie do tradycji, włączając w to nadal pianie nad naszą historyczną krzywdą. Czas iść do przodu Panie i Panowie, a takie imprezy i takie nowatorskie podejście do promocji Polski może zaczną coś w końcu w naszej mentalności zmieniać, a w efekcie również w samym kraju. Jedziecie z koksem PI!:) Gratulacje z ukończenia tak dużego projektu. Brakuje jeszcze tylko informacji, kiedy wspomniane Targi się odbywają?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trailer "Tourism" na początku wprost krzyczy "widzieliśmy Kaeloo i nam się bardzo podobało!". ;) Ale mi to nie przeszkadza bo Kaeloo to miazga i nie wstyd się na tym wzorować.

"Culture", również rewelacyjne.

Najsłabiej jakoś wypada "Nature", niektóre modele postaci nie sprawdzają się tym shadingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W kwestiach filozoficznych sie nie wypowiem, bo jest sobota, dzien w ktorym cwiczenia umyslowe ograniczam do kwestii : co dobrac do pieczeni? ziemniaki czy makaron?" czy Pan z nas kpi?

-japońskie stworki, amerykanski orzeł, brazylijski capoerzysta, hinduski taniec-to ma być nowatorskie? te symbole już się kojarzą i bynajmniej nie z Polską. A co do Polski, to ona ma ogromny potencjał tylko trzeba się nad tym zastanowić i tego poszukać. Może powstać wtedy coś nowatorskiego, wspaniałego, niepowtarzalnego! I jeśli ktoś zwraca wam twórcom (jak sami zauważyliście nie pierwszy raz) na coś uwagę to należy się nad tym zastanowić, szczególnie że nie są to pojedyncze głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sophie, gdy znajdziesz w reklamie coś nowatorskiego, wspaniałego, niepowtarzalnego(!) tam znajdziesz niezadowolony jej 'target'. Kochamy stare piosenki i te kupujemy najczęściej. Poza tym, każdy rzuca słowami jak wściekły, radosne abstrakty i ogólniki, do tej pory konkretów brak. Padły wcześniej pytania od ludzi z PI, możesz na nie odpowiedzieć? Łatwo klepnąć "mało oryginalne", trudniej zrobić (nawet to mało oryginalne) :P

Poza tym zawsze jest problem. Zrobi się po polsku, to źle, bo zachód z przodu, a my klepiemy starą biedę. Zrobi się po zachodniemu, to ubolewanie, za tymi ogólnikami, które nam dzielnie przez lata wpajali do głów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe sophie: chyba za poważnie potraktowałaś tego posta :)

 

japońskie stworki? a gdzie one są japońskie? no chyba, że dlatego, że narysowano na tablecie wacom'a, ale ten niestety ma nalepkę "Made in China". japończycy właśnie popełniają harakiri.

 

brazylijski capoerzysta? hinduskie tańce? taniec nowoczesny, choreografia Egurolli, mocne wejścia na szybkim montażu... mało w tym capoeiry, szybciej uwielbiane przez masy You Can Dance. mistrzowie capoeiry raczej się obrażą za tą opinię a hindusi namalują sobie jeszcze jedną kropkę Shiwy.

 

amerykański orzeł? przez cały film lecimy nad namalowaną ręcznie Polską, pokazujemy masę polskiego krajobrazu, góry, doliny, jeziora, lasy, zabytki, drogi, parki, wodę, zieleń, chmury, Kraków, Wrocław, Warszawę, Gdańsk... a wszyscy się tego biednego orła czepili. aż mi go żal. orzeł jak orzeł, wiem mógłby być bocian, ale wtedy obrońcy jaskółek by się obrazili.

 

co ciekawe, głosy krytyki podniosły się w środowiskach które film widziały tutaj... w sieci. i to tylko trailer czyli szybki miks kilkudziesięciu ujęć z 5 różnych filmów. ech ci nasi komentujący w sieci :)

 

sophie: nie mam nic do krytyki, ale śmieszą mnie te "nie tylko pojedyncze głosy". czytałem niedawno bloga pewnego "eko-redaktora" z Wyborczej (wybaczcie nie będę robił reklamy temu Panu). cały swój smutek z Rospudy wlał w notkę o filmach POTowych. główny wątek krytyki? brak bociana, quady na polskich łąkach i skutery na jeziorach. tylko tyle był w stanie zapamiętać z tego trailera. mam nadzieję, że publiczność w Berlinie będzie bardziej kumata. jak nie będą to aż drżę o rodzaj ludzki :)

 

wiem że każdy krytykujący zrobiłby to lepiej, ale jak to zwykle w tym naszym polskim światku bywa, wielu się tylko wydaje, kilku o tym powie trochę głośniej, ale jak szukałem ludzi do zespołu to z miesiąc nie mogłem znaleźć dobrego generalisty. stay tuned sophie, następnym razem oddam Ci cały scenariusz pod kopytko ;)

 

pozdrawiam serdecznie

tweety

ps: z góry przepraszam wszystkich: na końcowej mapie trochę oszukałem z umiejscowieniem Zakopanego. mea culpa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poza tym, każdy rzuca słowami jak wściekły, radosne abstrakty i ogólniki, do tej pory konkretów brak."- a) nie bylo w mojej wypowiedzi ani kszty wściekłości b) to że spoty kojarzą mi się z japonskimi grami typu bomberman, amerykańskim orłem, brazylijskim kapoerzystą, i tańcem z boolywoodu nie jest dla Ciebie wystarczającym konkretem? jednak w tym wszystim najbardziej uderzyło mnie to że REŻYSER nie chce sie wypowiadać nt. filozofii, założeń bo zastanawia się czy na obiad zje makaron czy kartofle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda się powtarzać, graficznie wiadomo. Rewelacja. Fajnie, że pojawiły się trailerki. Coś więcej można o tym powiedzieć. Jak długie są pełne filmy?

 

Moje top3 to zdecydowanie Turystyka, Kultura i Taniec.

Najmniej niestety Przyroda (w zupełnie innej stylistyce).

 

Fajnie, że pojawiły się też te krótkie opisy bo po trailerze faktycznie można było odnieść wrażenie, że promocja Polski to "taniec". Ale wtedy mieliśmy 10 sekund filmu. A tutaj się okazuje, że taniec służy jedynie filmie jako środek przekazu.

 

Ale nr1 to Turystyka. Widać rękę Bigleba, pamiętam lata temu pokazywał serię takich stworków (jak z banera: http://www.max3d.pl/artykuly/020/small/baner.jpg). Nie do końca to, wiem, ale jakoś stylistycznie mi się przypomniało.

 

@tweety, nikt chyba nie napisał, że zrobiłby to miesiąc lepiej. Ale to już chyba zostało powiedziane. Warsztatowo, wizualnie jest pięknie. Jeśli tu nie można mieć ich zbyt wielu zastrzeżeń zawsze będą jakieś do treści. I chyba do tego trzeba się przyzwyczaić. Co zrobić :)

 

Z reklamą chyba ciężko trafić do wszystkich. Ta wpada w oko, w pamięć, to chyba jest ważne. Od początku staram się tych filmów nie odbierać jako filmów kierowanych do mnie Polaka, to przecież produkt skierowany do obcokrajowców. Jestem ciekaw ich odbioru, zobaczymy jak to zostanie odebrane przez zagraniczną prasę.

 

Tak jak pisałem, stworki, nie każdemu faktycznie się spodobają, ale postawiono zdecydowanie chyba na młodsze pokolenie. Tak mi się wydaje.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sophie, konkrety co zrobić zamiast i jak, nie konkrety co się nie podoba. Tak to i ja potrafię. O wszystkim. Filozofia, polityka, piłka nożna, sytuacja gospodarcza w Nairobi, produkcja gumiaków, hodowla kurcząt i ostatni odcinek Top Model. Tylko podrzuć wątek, a konkretnie wytknę co mi się nie podoba i z czym kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Teraz to nabrało sensu :) Mam nadzieję, że skończy się malkontenctwo, że bez sensu, że nie poslkie... Ale z drugiej strony niektórym nie dogodzisz. Jeżeli ktoś będzie chciał zobaczyć japońskie stworki to zobaczy je nawet w reklamie jogurtu.

Spociki zapowiadają się fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poza tym, każdy rzuca słowami jak wściekły, radosne abstrakty i ogólniki, do tej pory konkretów brak."- a) nie bylo w mojej wypowiedzi ani kszty wściekłości b) to że spoty kojarzą mi się z japonskimi grami typu bomberman, amerykańskim orłem, brazylijskim kapoerzystą, i tańcem z boolywoodu nie jest dla Ciebie wystarczającym konkretem? jednak w tym wszystim najbardziej uderzyło mnie to że REŻYSER nie chce sie wypowiadać nt. filozofii, założeń bo zastanawia się czy na obiad zje makaron czy kartofle.

 

sophie, powtarzam jeszcze raz: za poważnie bierzesz tego posta. Tomek jest naszym userem od bardzo dawna, jest luźno i każdy to rozumie. poza tym faktycznie była sobota a zapiekanki Baginsa są naprawdę wypas :)

 

to nie wywiad w TVN... come on ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykański orzeł? przez cały film lecimy nad namalowaną ręcznie Polską, pokazujemy masę polskiego krajobrazu, góry, doliny, jeziora, lasy, zabytki, drogi, parki, wodę, zieleń, chmury, Kraków, Wrocław, Warszawę, Gdańsk... a wszyscy się tego biednego orła czepili. aż mi go żal. orzeł jak orzeł, wiem mógłby być bocian, ale wtedy obrońcy jaskółek by się obrazili.

 

sophie: nie mam nic do krytyki, ale śmieszą mnie te "nie tylko pojedyncze głosy". czytałem niedawno bloga pewnego "eko-redaktora" z Wyborczej (wybaczcie nie będę robił reklamy temu Panu). cały swój smutek z Rospudy wlał w notkę o filmach POTowych. główny wątek krytyki? brak bociana, quady na polskich łąkach i skutery na jeziorach. tylko tyle był w stanie zapamiętać z tego trailera. mam nadzieję, że publiczność w Berlinie będzie bardziej kumata. jak nie będą to aż drżę o rodzaj ludzki :)

 

Nie musi być bocian, może być orzeł, byle polski a nie amerykański. Kiepski straw man Tweety.

 

Poza tym argumenty podniesione przez Wajraka są całkiem logiczne i wynikają z realnych problemów. Aż dziwne że nie pojechałeś bardziej i zamiast "pan" nie nazwałeś go ekoterrorystą czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrszalony: aby odpowiedzieć na twoje pytnie co? zamiast czego? musiałabym się dobrze przygotować i nad tym zastanowić i nie mowie ze doszłabym wogole do dobrej odpowiedzi.

blinq: nawet(?) w reklamie jogurtu? huh.niesamowite, ciekawe skąd się tam wzięły.

może i za poważnie, to z powodu że w naturze wszystko sie równowazy i musiałam zniwelować niepowagę pana reż.. Nie moze odpowiedziec bo mysli o jedzeniu w sobote to niech odpowie w poniedziałek.

-a moje zapiekanki są: wyczesane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym argumenty podniesione przez Wajraka są całkiem logiczne i wynikają z realnych problemów. Aż dziwne że nie pojechałeś bardziej i zamiast "pan" nie nazwałeś go ekoterrorystą czy coś w tym stylu.

 

Haha juz widze jaka furore na TARGACH TURYSTYCZNYCH robia filmiki z polskimi krajobrazami i wielkimi tablicami "Zakaz jazdy na quadach. Zakaz plywania na skuterach wodnych. Mozna patrzec" ;]

 

Niektorzy to w tych reklamach (bo coz to innego jest jak nie reklama) szukaja chyba jakichs prawd objawionych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki: biały orzeł średnio wypadł w renderach :]

 

no dobra na poważniej: Pan Wajrak skomentował konkretnie jedno zdanie:

- Można promować Polskę jako kraj nowoczesny bez bocianów i folkloru - mówią twórcy z Platige Image, którzy przygotowali billboardy i animacje na berlińskie targi turystyczne.

 

pewien skrót myślowy (błędnie wytłuszczony w leadzie przez pana Wielińskiego) zapewne Kuby czy Baginsa mający dalsze rozwinięcie w tekście jaki linkuje Pan Wajrak na blogu stał się głównym tematem rozważań nt. polskiej prezentacji na targach ITB. hmm... jedno zdanie?

 

tym jednym zdaniem redaktor piszący ten artykuł podsumował zapewne dłuższyw wywód podsumowujący dotychczasowe niezbyt udane prezentacje polski na ITB. polskie krajanki, zespoły ludowe, właśnie bociany... to wszystko już było. każdy kraj prezentuje się z grubsza tak samo. POT nie chciał tego. nie chciał być jednym z kolejnych krajów w którym wystąpią zespoły ludowe, pokaże siępiękne zdjęcia, albo film nakręcony cyfrową kamerą. Chcieli coś innego. Nie chcieli po raz 10 ściągać zespołu Mazowsze i zamawiać u górali drewnianych domków. Nie chcieli montować do stockowej muzyki filmików z Tatr, przeplatanych ujęciami z Mazur. Chcieli ożywić naszą Polską kampanię i pokazać, że Polska to właśnie nie tylko bociany i folklor ale też masa przyrody, zabytki, ciekawe miejsca warte odwiedzenia. O to w tym chodziło. I tak powinien brzmieć artykuł w Wyborczej. Pan Wajrak zdumiał się po przeczytaniu leadu. potem obejrzał TRAILER i zobaczył quady:

 

Po górach zasuwają quady, a po jeziorach ryczące skutery wodne. A jedynym ptakiem jest bielik....tylko że amerykański. Widać polskie kompleksy naprawdę dają się twórcom we znaki.

 

cudownie. tylko, że tak jak wcześniej napisałem:

 

przez cały film lecimy nad namalowaną ręcznie Polską, pokazujemy masę polskiego krajobrazu, góry, doliny, jeziora, lasy, zabytki, drogi, parki, wodę, zieleń, chmury, Kraków, Wrocław, Warszawę, Gdańsk... a wszyscy się tego biednego orła czepili. aż mi go żal.

 

Turystyka to nie tylko siedzenie pod lipą i podziwianie zachodów słońca. to nie tylko czatowanie z lornetką na dziekiw zwierzęta. to też aktywna turystyka: wspinaczka, żagle, kitesurfing, rowery i właśnie quady i skutery. skoro ludzie na zachodzie uwielbiają to robić to czemu nie pokazać, że w Polsce też można tak wypoczywać?

 

Panu Wajrakowi zapewne quady płoszą ptaki a skutery ryby, ale z racji wielbiciela natury trudno mu się dziwić. Jednak są ludzie którzy takie rozrywki lubią i nie można im tego całkowicie zabronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tylko tak się da? Albo pokazać jazdę na quadach, albo tablice jej zabraniające?

Żeby było jasne, nie bolą mnie te quady, bo w filmiku nie jest pokazane, że buce rozjeżdzają park narodowy. Ale rozumiem Wajraka, który nie chciałby, żeby do polskiej bucery doszła jeszcze bucera zagraniczna, która świecąc w oczy euro różnym smutnym, wąsatym panom, wynegocjuje że właściwie to i przez siedliska żubrów w Puszczy Białowieskiej można jeździć.

 

 

Edit:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bielik

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bielik_ameryka%C5%84ski

 

Nie trzeba być mistrzem riserczu, żeby to znaleźć.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mnie też wkurzają skutery na jeziorach kiedy człowiek leniwie płynie pod żaglami. Ale na to nie ma rady. Na zachodzie istnieją trasy quadowe, odpowiednio przygotowane i utrzymywane. Są też strefy dla skuterów wodnych, też odpowiednio przygotowane.

U nas tego nie ma, ale może napływ ludzi żadnych takich emocji, w końcu zaowocuje odpowiednimi zmianami. Spekuluję ale miło myśleć, że im więcej turystów tym więcej się w Polsce może zmienić.

 

Ludzie lubią tak wypoczywać i pokazując tylko żagle, lotnie i spacerki zaczynamy się ograniczać w naszych atrakcjach. A to niedobre dla filmów promocyjnych. Niektórym ludziom nawet rowery przeszkadzają (znam takie osoby) a wspinaczkę uważają, za niszczenie kosodrzewiny i wspomaganie erozji skał. Nie tędy droga.

 

Jakkolwiek byśmy nie zrobili tego filmu zawsze ktoś by się czegoś doczepił. Taka jest naturalna kolej rzeczy i nie mam z tym problemu.

Szkoda tylko, że Pan Wajrak tak obeznany z naturą, doczepił się dwóch ujęć. Razem circa 200 klatek (!) z całego 3 minutowego filmu. Szkoda, że postawił tą opinię na podstawie tylko jednego trailera (zaraz po premierze w sieci) i jednego zdania wyrwanego z artykułu. Tym samym jako osoba opiniotwórcza nakręca opinię innych.

 

To mnie boli w tym wpisie: zawiązał małe kółeczko TWA, na podstawie trailera i JEDNEGO zdania z artykułu w wyborczej. Słabe to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweety: Właśnie miałem zapytać czy wiadomo jaki był odbiór... a z tego co sprawdziłem, targi odbywają się dopiero w dniach 9-13 marca.

 

Zobaczymy jak zostaną odebrane i jestem ciekaw co inne kraje pokażą. Zagraniczna prasa na pewno o tym napisze to zobaczymy jak to nawet dziennikarze zagraniczni widzą.

 

W sumie niezły eksperyment można by przeprowadzić prezentując te filmy (jak będą w całości) na wybranych forach zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po premierze w Multikinie odniosłem wrażenie, że się wszystko spodobało. Były brawa i kilka osobistych gratulacji (dla Tomka B. hehe). Generalnie mam wrażenie, że będzie dobrze. Oglądało to już sporo "ważnych" osób i wszyscy póki co byli zachwyceni. Nie było najmniejszego problemu z odbiorem filmów, ich zrozumieniem, etc.

 

Premiera z tego co wiem pojutrze więc trzymamy jeszcze kciuki za ekipę techniczną i naszych przedstawicieli którzy jeszcze pracują w pocie czoła testując obraz i dźwięk na projektorach i tym gigantycznym bo 22 metrowym ekranie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile tylko pozdrowie z Berlina. Proby poszly swietnie. Mam nadzieje, ze bede mogl pokazac jakies zdjecia. Co do dyskusji z checia odpowiem na pytania, powazne lub niepowazne, latwe lub trudne, wazne zeby byly konkretne. Takowych pytan, jak sie wczytac w dyskusje to wlasciwie nie ma. Jest za to burza w szklance wody troche jak tu widze:)

 

salut

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety, zluzuj, nie ma sensu się przejmować jakimś jednym dziennikarzem.

Trochę szkoda że Przyroda się najmniej podoba. Filmowo chyba najlepiej wyszła. Najlepiej się ogląda.

Ja tam szacun składam wszystkim chłopakom i dziewczętom ze wszystkich ekip bo wyczyniali cuda żeby to powstało na czas i wstydu nie przyniosło. I się udało.

 

Może jeszcze tylko w ramach reklamy uwagę zwrócę że w Turystyce za część teł i konceptów odpowiadał Michał "Śledziu" Śledziński a wokalnie udzieliła się Maja Kleszcz z Kapeli ze Wsi Warszawa i incarNations :)

Oczywiście nie tylko oni zasługują na wyróżnianie. Tweety powinien zgarnąć kolorowe ordery na swojej moherowej klacie, Asblaze uratował animację w tym filmie, Mikołaj Rajden i Mime zrobili artłorków za 5 osób a Kwazi znowu wykotlecił mocny kawał muzy w bezpardonowym tempie. Zuchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że Przyroda się najmniej podoba. Filmowo chyba najlepiej wyszła. Najlepiej się ogląda.

 

No ja właśnie nie bardzo rozumiem bo mnie się akurat NATURE najbardziej podoba... i wiele bym oddał za taki cartoonowy styl w renderze :)

Z drugiej strony, najmniej "krajowy" wydał mi się EURO 2012,

może ze względu na wygląd wojownika/piłkarza - taki azjatycki brunet :)

No i oczywiście technicznie..... wypas :)

 

powodzenia,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety

 

"ps: z góry przepraszam wszystkich: na końcowej mapie trochę oszukałem z umiejscowieniem Zakopanego. mea culpa ;)"

 

No koledzy .... tak się nie robi ;-)) to już poważna wpadka i to bardzo !

mam nadzieje , że inni górale tego nie dostrzegą bo może polecieć siekercka ;-))

 

pozdrawiam i tzrymam kciuki za świetną robotę !

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udalo sie. Bylo goraco do ostatniej chwili,, ale pokaz poszedl perfekcyjnie, dalismy maksymalnie po garach,Byla owacja, fajnie wygladali oficjele w okularach do 3D. Juz oficjalnie mozna powiedziec ze to jedno z najmocniejszych jezeli nie najmocniejsze otwarcie tych targow w historii. Wielkie brawa dla calej ekipy, dla tancerzy, dla swiatla, naglosnienia - no wszystko zagralo. Moze i tam jest wschodni wojownik i hamburgerowy orzelek, ale za to nie dalismy plamy;) Pisze to na goraco w pociagu, ciagle jeszcze czujac w kosciach wczorajsza impreze.

 

A zeby nie bylo, ze jestem sedzia we wlasnej sprawie wklejam linka z dzisiejszej gazety:

http://wyborcza.pl/1,75477,9223356,Polscy_kosmici_podbili_Berlin.html

 

salut

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakims radiu rano, chyba w trójce, nie mogli wyjsc z zachwytu nad pokazem w Berlinie. Gratulacje.

 

Ogolnie calosc po kilku slowach wyjasnienia i dokladniejszej prezentacji pomyslow trzyma sie ostro kupy i ma znacznie wiecej wspolnego z promowaniem polski niz moglo sie wydawac po wstepnym klipie. Mam wrazenie, ze to bylo nieco prowokacyjne zagranie z waszej strony. Prowokacja skuteczna, ale beda niewinne ofiary jak Adam Wajrak i inni milosnicy bocianów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział przy tworzeniu tylko jednej z animacji, więc jestem niezmiernie ciekawy jak wyglądają w całości 4 pozostałe. Szczególnie interesuję mnie animacja związana z Turystyką.

 

A co do sprawy z Wajrakiem, to cieszę się że Polska przestaje być w końcu promowana ocierającą się o kicz martyrologią, patosem i utartymi schematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając w jednym zdaniu nazwiska Wajraka i martyrologii tak to wyglądało.

 

Co do martyrologii to się zgadzam, sam czuję wręcz obrzydzenie to tego typu tematów, wszędzie tego pełno, od filmów po politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Z roznych przyczyn dopiero teraz zobaczylem watek, obejrzalem animke, przeczytalem artykul w wybiorczej...

Platige pozostaje na moim prywatnym piedestale. W koncu nie jest smutno, rzewnie i przasnie. W koncu nie ma chlopa z bocianem i babci dziergajacej stringi na szydelku. W koncu nie pobrzmiewa polski Chopin o francuskim nazwisku a polski Mickiewicz nie teskni za Litwa.

Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem jak wyszedł na pokazie synchron tancerzy z 3d... podczas nagrania mocapu można było odczuć ile pracy wymaga przygotowanie samych układów i zgranie ich w spójną całość...

oby więcej takich odważnych projektów...

 

mam nadzieje że będzie można zobaczyć więcej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchro wyszło kapitalnie. Augustin wałkował to z tancerzami do ostatniej chwili i opłaciło się. Pokaz poszedł idealnie.

 

Niestety nie wiem czy będzie okazja zobaczyć to na żywo ponownie. Nie sądzę, żeby się to udało w takiej skali. Chyba tylko w Narodowym jest tyle miejsca, żeby dało się rozwiesić ten ekran. W przypadku takich pokazów skala ma znaczenie. Sporo ludzi o to pytało i możliwe, że przygotujemy z Augustinem wersje z mniejszą ilością tancerzy, ale możliwe też, że nie - cały pokaz trwa raptem 30 coś minut i rozkręcanie całej tej machiny byłoby jednak trochę mało praktyczne już teraz.

 

Filmy na pewno trafią do internetu i to zapewne już niedługo, ale to nie będzie to samo.

 

t.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie tak to można odebrać. Japonia (japońskie zabawki designerskie), Ameryka (nieszczęsny orzeł)i Brazylia (oczywiście Brazylia z powodu capoeiry w filmiku o euro, widać piłka kojarzy nam się bardziej z Brazylijczykami niż z polakami)

Chłopaki, taki to ma odbiór i trzeba to przełknąć. to nie wygląda na omijanie kliszy, tylko na stosowanie kliszy cudzych. Przy czym poza tym, urywa głowę, gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek Zawada : przy czym liczy sie tez kontekst. Pokaz byl przeznaczony dla gosci targow wsrod ktorych Europejczycy majacy podobne skojarzenia byli mniejszoscia. Dla pozostalych owe znajome , ale jednak tworczo przetworzone i bezdyskusyjnie spolszczone elementy byly atutem. Widzieli cos do czego mogli sie odniesc.

 

A co do kwestii promocji Polski, bo to wraca co jakis czas w roznych wypowiedziach. Czy to promowalo Polske czy nie. Tuz przed pokazem w czesci oficjalnej slowo Polska padlo z 50 razy w roznych jezykach. Nikt nie mial watpliwosci, kto odpalil to widowisko.

 

Te wszystkie uwagi mialy by szanse bytu gdyby sie nam nie udalo, gdyby noga sie nam powinela, ale na szczescie opinia o pokazie wsrod tych ktorzy go widzieli byla jednoglosna i entuzjastyczna. I to , musze przyznac bardzo ulatwia mi bronienie naszych pomyslow ;)

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jak zawsze rozbija sie o to "co to jest to coś co jest rozpoznawalnie polskie". Odrzucając negatywne skojarzenia zaryzykowałbym, że nic nie jest właśnie takie. Nie mamy pozytywnych i przyswajalnych polskich symboli ani czysto treściowych ani graficznych - no może poza faktycznie legendarną gościnnością. Ekologiczne strzechy to Dania, bocian to taki ptak co przynosi dzieci, nasza ornamentyka i kolorystyka to mieszanka wzorów indiańskich i meksykańskich z barwami z peru - wszystkie dzięki popkulturze lepiej znane na całym świecie. Wystarczy popatrzeć na ostatnie expo - najciekawsze budynki nie miały nic wspólnego z elementami narodowymi. Na całym świecie odchodzi się powoli od takiego "symbolicznego" szufladkowania. Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej wypowiedział fajną rzecz. Polska nie ma jednej, super zwartej, charakterystycznej oferty. Zaletą naszego kraju jest różnorodność. Nie mi mierzyć jak otwarcie przełoży się na ilość turystów, bo to co zrobiliśmy to zaledwie mały ale dosyć zaskakujący błysk, który miał na nas zwrócić uwagę. To się udało a reszta to ciężka robota długoterminowych kampanii i tradycyjnego promowania, którym musi sie zająć POT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na ostatnie expo - najciekawsze budynki nie miały nic wspólnego z elementami narodowymi.
expo w założeniu to festiwal techniki nie tradycji, dodatkowo okres stylu międzynarodowego zrobił (na świecie) w tej dziedzinie swoje...wiec chyba nie do końca trafne porównanie, tak czy inaczej fajnie, że się obroniło.

 

ps: nie chcę dyskutować o expo :) ale dla wyjaśnienia (z Wikipedii):

Wystawy światowe – nazwa zwyczajowo nadawana cyklicznym ekspozycjom prezentującym dorobek kulturalny, naukowy i techniczny krajów i narodów świata.

VVVVV

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bracia

takie swoje 5 groszy chcialem dodac.

To bylo mega mega szalenstwo ;) Do chwili zakonczenia pokazu mialem uczucie ze moja przepona wciagnela reszte moich organow hehe.

Na szczescie wszystko poszlo zgodnie z planem. Projektory i ekran daly rade. Stereoskopia z kazdego miejsca na tej ogromnej hali byla widoczna dokladnie tak jak miala byc. Elementy wychodzace z ekranu (negative paralalax) lataly nad glowami waznych panow w garniturach hehe :D

W tancu ekipa Augustina idealnie zsynchronizowana byla z obrazem - w pewnym momencie kostka z jednego z ujec zawisla dokladnie nad tancerzami. Wszystkie krysztalowe pnacza lataly w przestrzeni hali az chcialo sie siegnac po to :)

W euro w jednym z ujec ogromny glaz zawisl nad vipami po czym rozsypal na ich glowy (hehe - ciekaw jestem jak zareagowali na to ochroniarze)

W przyrodzie orzel przelatywal nad widzami, a krajobrazy dawaly poczucie ogromnej przestrzeni .

Kultura - eh na kulture mozna by zalozyc osobny watek :) Tutaj zastosowalismy dwie techniki stereoskopowe - pewnnie jeszcze o tym napisze. W ujeciu gdzie jaeden stworek wyciaga lapke po drugiego i wrzuca go na swoja glowe - mialem wrazenie ze podnosil go z jednego z pierwszych rzedow :D

Turystyka otwierala cale pokazy - to projekt nie stereoskopowy. Tutaj widzowie juz na wstepie dowiedzeli sie ze to koniec ze sztywniactwm na ITB. Mocna dawka przepieknej kolorystyki, ciekawej i smiesznej bajki - ludziska dostali artystyczny deser jeszcze przed obiadem hehe.

Ach szkoda ze nie bylo was tam przyjaciele. Oddal bym wiele zeby wlasnie w takiej formie (oprocz nudnawych przemowien oczywiscie) mozna bylo pokazac to u nas na naszym podworku.

pozdrawiam serdecznie

soshka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zostałem sam, mnie tam od strony koncepcyjnej, plastycznej mało się co podoba, trudno. No nic mój głos to skowyt z prowincji. Rozumiem teraz , że najważniejsza była trójwymiarowa oprawa. Fakt może to dowód dla notabli , że polsza to nie taka prowincja europy. A zapytam ile jest firm w kraju naszym, które mogłyby w najjaśniejszej udźwignąć taki projekt? Czy w opiewaniu szczęśliwości i doskonałości dla której gorliwie każdy zaprzedałby duszę, uczestniczą tutaj na forum ludziska od konkurencji?

I zapytam jeszcze o stary projekt:Historia Polski", .Kto napisał scenariusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności