Skocz do zawartości

finished 2D - WH40K - Frontis Attack


Morbid Karbid

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetna rzecz wręcz towar luksusowy będący wytworem ludzkiego umysłu i rąk.Przy okazji spytam. Jak sobie radzisz z tymi super ciemnymi walorami? Od razu lecisz z takim walorem czy dopiero na końcu przyciemniasz.. To taka cienka granica którą można przekroczyć, że raz może być za ciemno a raz za słabo. Ty masz to opanowane perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten podział działów to kompletnie nieporozumienie na teczki i finished;/ gdyby nie przypadek ze kliknalem nie tu gdzie trzeba pewnie bym nie zobaczyl tej pracki...

 

a pracka mega i faktycznie az sie prosi na panorame, bo teraz to wyglada jak fragment wyciety z calosci;/ najbardziej podoba mi sie swiatelko na tych jetpackach.

 

ile czasu zajela ci ta pracka? masz moze jakies wczesniejsze etapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość była narzucona.

Serio: co do walorów to właściwie nie mam wyrobionej procedury. Na pewno podstawą jest dobry monitor, który umie to wyświetlić, a nie wycinać i zlewać w czarną plamę. Odkąd zmieniłem monitor mam bez porównania większą kontrolę nad walorem i widzę jakie moje wcześniejsze prace są niedopracowane.

A w czasie malowania robię tak, że jak gdzieś jest za ciemno to ustawiam kolor docelowy (jakiś jaśniejszy) i w trybie lighten zamalowuje te ciemne miejsca.

Florian: Katedra w większości namalowana od zera, ale jako tekstury użyłem foty katedry w Kolonii (np okna).

Nicponim: coś koło 25 godzin o ile się nie mylę. Etapów nie zachowałem.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako doświadczony grafik powiedziałbyś czym się kierować w wyborze kupna monitora?

I tak skorzystałbym z tematu, sory z laikowe pytanie ale jak ogarnąć kalibracje monitora? żebym wiedział że to będą najwłaściwsze ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała ilustracja Marcin. Doskonale oddana skala i do tego rewelacyjne światło, nie mówiąc o tych superowych rykoszetach i ogniu z dysz! W ogóle to strasznie podoba mi się zestawienie chłodu specularów i ognia z dysz z ciepłym światłem tła! 5*****!

 

P.S. No i graty fronta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki bardzo.

Rozmiar był zadany przez wydawcę, nie mogłem robić panoramy.

Swiezy, Levan - używam monitora Eizo CG222W - kosztowal ponad 5k. Generalnie świetny monitor, ale chyba drugi raz bym go nie kupił, bo to jednak kupa kasy.

mant-raz - okna i drzwi pochodzą z fot katedry w Kolonii.

THX - no jest chaos. Ale pasuje to do ogólnego klimatu obrazków z WH40K. Większość z nich to jednak kompozycyjna sieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności