Skocz do zawartości

Drimagine - rekrutacja 2011


Chasdiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadzieje że będą patrzyli głównie na umiejętności bo siedze od 4 lat w Blenderze a jakoś ciężko mi się przerzucić na Maxa czy Maye na razie... :/ Zbrush jest jeszcze dosyć przyjazny i w miarę łatwy. Gdybym poszedł do liceum humanistycznego to był aplikował w tym roku:/ ale poszedłem na profil "technik-informatyk o specjalizacji grafika komputerowa"... 4 lata psu w d. jedyna praktyczna rzecz którą wyniosłem z tej szkoły to zamiana klawiszów z i y (ctrl+shift) :| A właśnie, wie ktoś może jak uczą na Drimagine? tzn czy trzeba znać już troche Maye czy zaczynają jakoś od podstawowych podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy się dostaliście? Ja z moim kolegą nie. Dostaliśmy maile, że nie zostaliśmy zakwalifikowani. Ja startowałem na dzienne. Napisałem z prośbą o wyjaśnienie odrzucenia i oto co napisali:

 

Niestety poziom przedstawionych prac był za niski. Grupa w tym roku jest wybitnie dobra i niestety mogłoby to wpłynąć na Pana niekorzyść. W ciągu roku będziemy prowadzić kilka szkoleń, więc myślę, że następnym razem da Pan radę. O kolejnym naborze poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 

Pozdrawiam serdecznie

Marta Godzisz

Dyrektor Zarządzający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza edycja trwała równo 13 miesięcy ale mieliśmy to bardziej skondensowane niż przyszłe edycje. Edukacje już zakończyliśmy, teraz czas na praktyki

W tym roku z tego co słyszałem to ludzie na start już są bardzo silni. W tamtym roku też nie wszystkich przyjęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie Monio do Ciebie ;) jak to jest bo z tego co czytałem to efektem końcowym jest portfolio oraz jakaś animacja robiona w grupie ;) były już dwie edycje a na razie z tego co widziałem to tylko 3 animacje zostały przedstawione ;) HEXAEMERON, Facebug i Dusiołek. Jeszcze pisze coś o animacji Plumm ale nie widziałem tego jedynie w tym showreel ;) co z innymi animacjami ? nie zostały ukończony czy jak ? takie pytanie z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część projektów się nie finalizuje z takich to prostych powodów że grupy się rozpadają, kłócą w sprawach projektu czy nie wyrabiają z zaplanowanymi rzeczami i rezygnują. To jest normalne, szkoła nie zmusza żeby animacje dokończyć jeśli coś nie wypaliło w teamie.

Plumm i hexameron to ukończone animki z pierwszej edycji, trzecia grupa zrobiła bardzo długiego dopieszczonego animatica.

Facebug, Dusiołek i Frogged Out to tegoroczne animki które zostały już skończone a w drodze są jeszcze chyba 3. Bodajże 3 grupy się rozpadły w trakcie, z powodów różniastych.

Folio też nie było obowiązkowe i dodatkowo w tym roku przedłużył się znacznie czas w którym ludzie robili grupowe animacje,u niektórych grup nawet o 4 miesiące więcej gdzie na całe projekty było planowane po 3 miesiące. Dlatego jak na razie niewiele osób własne portfolio zrobiło takie typowo drimaginowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres grupy:

http://groups.google.com/group/drimagine2011

Adres e-mail:

[email protected]

 

O ile ktoś z tego będzie korzystał, póki co jest otwarte dla wszystkich, później można zrobić zaproszenia przez e-mail. Aktualnie wrzucam nowy wątek z harmonogramem dla dziennych. Jak ktoś zna lepszą alternatywe dla google group to można będzie się przerzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Również starałem się dostać do Drimagina więc postanowiłem dołączyć do reszty grupy.

Czy ostateczne wyniki rekrutacji zostały już ogłoszone, bo do tej pory nie wiem czy się dostałem i kiedy szkolenia się zaczynają.

 

Czy wiecie coś na temat kadry? Doszły do mnie słuchy że kadra ma być inna niż w zeszłym roku i że tym razem będą to absolwenci Drimagine... Powiem szczerze że nieciekawie to brzmi zwłaszcza że będę za to płacić 800 zł na miesiąc. Bardziej bym się spodziewał doświadczonej kadry a nie studentów.... co wy o tym myślicie ?

 

Też dowiedziałem się od znajomego z Drimagine że mocapa nie będzie bo jest zepsuty. Drugi rok też się miał na nim uczyć ale w ogóle go nie dotknęli. Ktoś może to potwierdzić??? Monio??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jutro i po jutrze mają być jeszcze rozmowy kwalifikacyjne. Byłeś na rozmowach 12-13?

Też się zastanawiam na temat kadry, póki co niczego się nie dowiedziałem.

 

Co do mocapa to raczej nie umieszczali by notki w rekrutacji na stronie gdyby nie działał nie wiem, to tylko takie przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dowiedziałem się od znajomego z Drimagine że mocapa nie będzie bo jest zepsuty. Drugi rok też się miał na nim uczyć ale w ogóle go nie dotknęli. Ktoś może to potwierdzić??? Monio??
Ale suchar. ;) Tak, był zepsuty jak grupka osób pojechała na szkolenie z niego ale już dawno został naprawiony i jest obecne bodajże w gdańsku.

 

W tamtym roku też było 2 mentorów z wcześniejszej edycji drimagine i wszyscy byli bardzo zadowoleni. Mieli bardzo dużo wiedzy i byli super pomocni. Z tego co wiem jednym z mentorów w tym roku będzie wyśmienity spec od riggowania który również całkiem dobrze modeluje, spoko gość i na pewno wiele sie od niego nauczycie bo potrafi dobrze wszystko tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pisał na coś takiego, będę przeprowadzał się do wawy w przyszłym tygodniu. Z dojazdem na miejsce raczej nie będę miał problemów, gorzej z powrotem do wawy w niedziele, gdyby ktoś dysponował autem i miał jedno wolne miejsce to bym był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba jakąś konkretną godzinę wybrać i miejsce gdzie się spotkamy. wieczorem podeśle moją propozycję bo sam muszę dostosować plan podróży i nie wiem czy już w czwartek nie zawitać do stolicy. jakbym jechał w piątek byłbym między 12-13. a jednak trzeba liczyć jakieś 2-3 godziny dojazdu tymi pks-ami. chyba, że Kayla już masz jakieś konkretne godziny odjazdów?

 

@faza - a co do powrotu to myślę, że wszyscy nie wejdziemy do samochodu :P chyba, że masz busa :P heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem odjazdy na tej stronie i moim zdaniem najwygodniej byłoby jechać busem o 12.30 spod Pałacu Kultury. Na miejsce dojeżdżamy około 15.00. Miejsce odjazdu charakterystyczne, więc nawet ludzie spoza Warszawy trafią. Następny który jedzie na miejsce jest koło 13.00 ale już ze Stadionu i dojeżdża na miejsce zaraz przed 16. Wcześniejsze chyba koło 11 startują, późniejsze po 16 dojeżdżają, więc chyba te 2 są najlepsze.

Na rezerwację jeszcze za wcześnie, ale może być sporo ludzi wracających do domu na weekend, więc lepiej być trochę przed czasem. W końcu to nie PKS, tylko bus. Pytanie, czy się chrish wyrobisz i jeśli tak to na który?

 

Przenosimy się na te grupy z tematem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli nic więcej nie wiesz.. ;/ ja muszę z niedzieli na poniedziałek przenocować ale to chyba pogadam z kumplem bo tak bedzie łatwiej ;) o 12.30 spod Pałacu kultury odjeżdża bus na sokołów jak co tam się mamy grupką spotkać zresztą wszystko jest napisane na grupie dyskusyjnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jade autem w takim razie. Bede musial do tej pani zadzwonic, bo nic o dojezdzie na koszt wlasny nie slyszalem.

Do autka moge zabrac ze 3/4 osoby. Wolałbym 3 jak coś pisać na PRV.

Jadę z Żoliborza. Jeszcze czekam na info od Pani Marty bo odpowiedziałem na email 31 wieczorem.

 

Oczywiscie zrzuta na paliwo.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności