Skocz do zawartości

Akademia Twórców Gier od Techland


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Techland przygotował naprawdę miłą niespodziankę! Pod adresem akademia.techland.pl uruchomiony został bezpłatny kurs Level Design. A wszystko przygotowane jest z wykorzystaniem idei e-learningu. W ramach kursu nabędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do zaprojektowania i budowy map dla gry FPS w środowisku Chrome Engine.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2238

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość EllEss

Co wlasciwie oferuje ten edytor Techlandu? Gotowe presety czy jest szansa na popuszczenie wodzy fantazji? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się bo lubię level designer ;) W sumie też w tym siędzę i chciałbym się dowiedzieć więcej na ten temat, także cieszę się, że takie coś powstało :)

Niestety serwery nie wytrzymują ;) co chwile pada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego, ze to kurs level designu, a nie tworzenia assetow. Masz sie skupic na projektowaniu poziomow, gameplayu, itp, a nie wciskaniu swoich modeli :)

Dokładnie :)

Na forum napisali że kurs grafiki 3D też prawdopodobnie będzie, więc nie ma co się spinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz własnych modeli dlatego że level ten będzie w nowej grze jak wygrasz hehehe :D To do pupy że nie można swoich assetów zrobić, bo miałem pomysł na falny level, a teraz będę musiał kleić z gotowców zapewne scene Westernową... Gdyby w regulaminie od razu napisali to bym sie nawet nie rejestrował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jasne, kumam. Pomyślałem tylko że skoro trzeba stworzyć krótki level SP, to i pomysł na krótka historię się przyda, a co za tym idzie można lekko nagiąć standardową bazę z modelami, dodając swoje. Rodzi się tylko pewien problem, a mianowicie ściągnięte modele z sieci i pytanie czy to sprawiedliwe czy nie, w końcu to tylko kurs Level Designu, a nie modelowania itd.

 

Im więcej o tym myślę tym bardziej logiczne zdaje się być to, że "swoje" modele nie są dozwolone. Dla pewności poprosiłem na forum coby oficjalnie wypowiedzieli się na ten temat, bo stwierdzenie "Nie obejmuje on własnej grafiki 3D." nie oznacza że jest ona zabroniona, a jedynie nie będzie brana pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reanimator - jedno drugiego nie wyklucza, tak więc to nie musi wynikać z niewiedzy. Ktoś może mieć gotowe modele, które by chciał wykorzystać aby stworzyć jakiś klimat i tyle... Moim zdaniem to powinno być tak jak wspomniał Creator - że można używać, ale modele w tym wypadku nie będą miały wpływu na ocenę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie questy, muzyka w grze? :D niektórzy wrzucali muzykę w programie w którym sklejali film. Są mistrzowie którzy robili film 1,2min jak chodzą po mapie która bym powiedział ze jest pusta ;) co taki techland z nimi zrobi. Teoretycznie mapa nie spełnia wymagan z regulaminu. Odrzuci sie ich to bedą płakać i sie zalic jaki to techland jest bezndziejny, itd.

 

 

Wysłano z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o tym Vega ;/, tylko że samą mapę i rozstawianie przeciwników skończyłem około 23, z filmem, konwertem i wrzutą na youtube ledwo się uwinąłem, questy i muzykę miałem zamiar wrzucić lecz czasu brakło, w sumie wystarczyła by mi maksymalnie godzinka albo dwie. Co do tych mistrzów, też to zauważyłem i właśnie mam nadzieje że może mi zaliczą. Ogólnie nie ma co się spinać :) Questy, muzykę i pogodę dodam jeszcze dzisiaj i wrzucę naprostowanie, tak o dla siebie :)

 

Cóż, haterzy są wszędzie i zawsze, na forum akademii gier nawet widziałem wątek w którym ktoś wycofał się z kursu tylko dlatego że nie mógł stworzyć "własnej" gry i dać jej kumplowi ;D...

 

Edit:

Jak napisałem tak zrobiłem, http://www.youtube.com/watch?v=k8gl74B5Scg&hd=1 ogólnie lepsza jakość, dodane dźwięki i questy, chociaż z nazwami questów problem mam lekki, ale i tak dużo zapamiętałem z kursu :)

Edytowane przez Arthus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności