Skocz do zawartości

Prometheus - Official Trailer #2


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ten trailer chyba za dużo pokazuje bo zaczynają mną targać ambiwalentne odczucia :P Z jednej strony cieszę się jak małe dziecko że powstaje kolejny film z universum Aliena, i reżyseruje go sam Ridley Scott! A z drugiej strony szkoda mi że jedna z najfajniejszych filmowych tajemnic, czyli kim jest Space Jockey i cała historia wraku, zostanie pewnie wyjaśniona w najdrobniejszych szczegółach ;) I obawiam się że magia oryginału może prysnąć.

 

Ale i tak jest to dla mnie najbardziej oczekiwany film w tym roku ;) Wizualnie będzie to prawdziwa uczta, tylko tego jestem pewien :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z powyższym... trailer za dużo smacznych rzeczy pokazuje, za dużo zdradza samym obrazem, zdecydowanie psuje mi to humor... naprawdę przydałoby się tym "the best of the best of the best" amerykanom lepszego smaku... czy naprawde trzeba być geniuszem zeby zrobić ciekawy trailer, ktory zaintrygowałby widza bez nadmiaru efektywnych scen i przejścia między kadrami rodem z powerpointa? schemat schemat i jeszcze raz schemat... nienawidze tego holywodzkiego szitu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że znamy już wszystkie, a przynajmniej większość kluczowych elementów filmu. Chciałbym wierzyć, że oprócz tego co pokazano będzie jeszcze sporo niespodzianek, ale jakoś słabo mi to wychodzi. Trochę żałuję, że obejrzałem ten trailer.

Nienawidzę Cię, wesol ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi te nadmuchiwanie balonu "Prometeusz", tak na dobrą sprawę najlepsze filmy Scotta to przełom lat 70/80-ych, od tamtego czasu chyba tylko "American Gangster" zasługuje na wyróżnienie. Osobiście obawiam się bardziej superprodukcji a'la "Gladiator", bazującej na legendzie "Obcego", poprawnej jako widowisko ale słabej pod względem historii. Poza tym doświadczenie mówi mi, że im większa i dobra kampania reklamowa, tym gorszy rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu premiery chyba powstrzymam się od oglądania jakichkolwiek nowych materiałów. Może też uda mi się zapomnieć niektóre fragmenty obejrzanego wcześniej trailera. Także dzięki, ale nie, michalz00 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mookie: przesadzasz z tym twierdzeniem, że Scott skończył się na przełomie 70/80. Thelma i Louise, Hannibal są znacznie późniejsze a osobiście cenię je bardziej niż American Gangster. Tak - Scott to mistrz widowisk i nawet jego słabsze filmy robią wrażenie a np. taki Helikopter w ogniu obok Szeregowca Ryana zmieniły sposób pokazywania wojny w kinie. Chciałbym, żeby którykolwiek z naszych "topowych" reżyserów zbliżył się do poziomu najsłabszego filmu Scotta, jeżeli chodzi o "widowiskowy" rodzaj kina.

Co będzie z Prometeuszem? nie wiem - ale dobrze, że robi to Scott a nie jakiś młodzian, wychowany na Alien vs Predator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrys - OK, ale ja na przykład nie cenię Scotta za widowiskowość, ale sposób budowania klimatu i świata, w którym dzieje się akcja; co do polskich reżyserów to sądzę jednak, że znalazłby się ktoś, kto przebiłby G.I.Jane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mookie: co do klimatu, to bardzo lubię mocno niedoceniany W sieci kłamstw, tudzież krótkometrażówki, które Scott robi w ramach różnych projektów filmowych. G.I. Jane to faktycznie słabszy film R.S, jednak rzemieślniczo poprawnie opowiedziany. A u nas najczęściej właśnie tego rzemiosła brak i albo mamy niestrawność artystyczna albo narracyjną. Dawny Machulski miał takie właściwości, także Pasikowski. W tej chwili sporo ciekawego młodego kina się tworzy (np. Daas gdy chodzi o klimat), ale raczej trudno je zobaczyć w "normalnym" kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja z tym rzemieślnikiem, ale sądząc z trailerów na pewno część wizualna (nie widowisko ale np. światło, kadrowanie itd) będzie warta uwagi. A czy znowu zobaczymy Scotta wizjonera? Boję się, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja z tym rzemieślnikiem, ale sądząc z trailerów na pewno część wizualna (nie widowisko ale np. światło, kadrowanie itd) będzie warta uwagi. A czy znowu zobaczymy Scotta wizjonera? Boję się, że nie.

 

Po obejrzeniu zwiastunów ryzykuję stwierdzenie że część wizualna filmu na 100% nie zawiedzie oczekiwań ;)

 

Bardziej martwię się o treść, ale Ridley wszędzie powtarza że film ma być prowokujący... więc jakaś nadzieja istnieje że poza pięknymi obrazami zobaczymy jeszcze ciekawą historię :) Aha i martwi mnie jeszcze jedna rzecz... Na czym w końcu stanęło film ma być PG-13 czy R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo zdradzone, ale myślę, że to będzie mega wypas. No i tak jak wspominałem przy poprzednim trailrze - po tym co widziałem to ten film koniecznie, absolutnie tylko w 3D albo w Imax 3D - bo wreszcie porządnie zrobione. To jest film gdzie 3D ma sens.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę że cały ten trailer który zdradza czym są "pewne" rzeczy to jeden wielki plan. Plan producenta jak przyciągnąć ludzi. Bo sądzę iż film będzie zawierał wiele lepszych smaczków niż te przedstawione w trailerze.

 

Zastanówcie się. Ciągle w trailera udostępnia się nikłe informacje... a tutaj totalna zmiana. Czemu?... Bo film może być o niebo lepszy niż trailer.

 

 

Takie moje przemyślenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym filmem wiąże tylko takie nadzieje, że ruszy coś w nieco przykurzonym gatunku hard s-f w kinie. Nie pamiętam ostatnio (oprócz może Pandorum i Moon choć oba kompletnie rożne) kiedy oglądałem dobry film s-f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności