Skocz do zawartości

Najlepsiejszy dyplom licencjacki.


gutekfiutek

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to że kierunki typu dezajn, grafika, fotografia itp. - to dzisiejszy odpowiednik marketingu, psychologii, pedagogiki itp. sprzed paru lat.

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,12518743,Zdolni_czytelnicy__Obrazy_z_gier_lodzkiej_w_galerii.html?bo=1

 

Swoją drogą - czy tylko ja mam wrażenie że tego typu screeny to ze 4 console commands i 10 minut roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Świetny pomysł, mnie się podoba. Można by zrobić całą wystawę fotografii z takich bajkowych światów. W każdym razie ktoś miał coś do powiedzenia (pokazania), a to o niebo więcej od większości pokazywanych tutaj dyplomów, dzięki którym zostaje się w Polsce inżynierem za przerobienie 10 tutków z 3dsmaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wykonania pojedynczej panoramy trudno określić, załóżmy że średnio zajęło to około miesiąca - razem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, które chciałem pokazać, oraz informacji jak mogę pozbyć się zbędnych informacji z ekranu.

 

czyli 30 dni szukania miejsca (czyt. grania) i jeden na zrobienie panoramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łódzkiej Filmówce o ile się orientuję foto zawsze było tak o, trochę na uboczu. Ale rzeczywiście, tak jak gutekfiutek mówi, nie wydaje mi się żeby to było mnóstwo roboty. Zwłaszcza śmiesznie brzmi "problem" z usunięciem dodatkowych elementów na ekranie, minimapek i pasków życia - nie wiem jak w Dead Island ale z tego co wiem to w Crysis i BF są dość potężne konsole i dość dużo można zdziałać. A w BF2 to chyba wszystkie te elementy można było nawet w opcjach wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm w nazwie wątku moim zdaniem jest nie na miejscu. Gościowi należy się jakaś statuetka za pomysłowość. Oto panowie znalazł on sposób na bezstresowe, a wrecz przyjemne zdobycie nikomu niepotrzebnego papierka. Dla mnie jest chempionem pomysłowości. Za to ci co dali ten papierek pokazali swój "poziom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam.

Kierunek wzornictwo przemysłowe na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Taki mix techniki z ASP tutaj nam zrobili.

 

Gdybym przeczytała o tym studencie wcześniej to bym pomyślała o jakimś projektowaniu ergonomicznego miecza dla Wiedźmaka, albo zaprojektowałabym kuchnię w simsach z gotowych elementów. Nic że meble były w grze, ważne że sama umieściłam je w domku ;)

Jenen profesor u mnie szczerze powtarza, że na studiach "cwaniactwo popłaca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guys, wyluzujcie. To jest całkiem spoko. Pomysł wystawienia czegoś takiego wcale nie jest zły. Podane to jest w miarę estetycznie. Można się przyczepić paru rzeczy z wywiadu, ale też nie wiadomo co gostek powiedział a co źle zanotował pan dziennikarz, poza tym to raczej takie śmiesznostki niż gwałtu rety straszne cwaniactwo.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ładne :D jestem ciekaw czy to zainspiruje jakichś hobbystów. Zdaje się na Steam są specjalne systemy do dzielenia się screenami z gier.

Pomysł fajny, docenił i wyeksponował przy okazji pracę grafików pracujących przy tych produkcjach. Nie powtarza utartego banału który słyszę od niektórych fotografów, że "chcą pokazać piękno tego świata", a co wymyślone światy gorsze? :)

 

Co do studiów, nie należy traktować tego tak poważnie, większość studentów nie wie co chce robić po studiach, on przynajmniej wie, że che być graczem :D może jakoś w przyszłości wykorzysta pasję do gier i fotografii, kto wie.

 

Ja tam się tym nie załamałem, ale na pewno zabawny news ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu jest to praca z dziedziny fotografii, razi jednak fakt że pejzażu nie stworzyła natura, działanie czasu, przypadek ale grupa świetnych grafików i programistów. Więc to coś z pogranicza found footage, readymade i dokumentowania malarstwa renesansowego [Mona Lisa Warhola].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu jest to praca z dziedziny fotografii, razi jednak fakt że pejzażu nie stworzyła natura, działanie czasu, przypadek ale grupa świetnych grafików i programistów. Więc to coś z pogranicza found footage, readymade i dokumentowania malarstwa renesansowego [Mona Lisa Warhola].

 

 

O to właśnie chodzi. To jest fotoreportaż ze światów, z którym paręset milionów ludzi spędza codziennie wiele godzin. Przez rozmiar tych panoram, banalne "levele" stają się krajobrazami, i o to, zdaje się, chodziło chłopakowi. Niby nic, a jednak pomysł miał dobry.

 

 

Wychodzi na to że dyplomy na filmówce także staniały. Do tej pory mówiło się że polską szkołą operatorską hollywood stoi.

 

Mity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest śmiech na sali i tyle. I nie chodzi tu o pomysł studenta, który połączył dla własnych potrzeb przyjemne z przyjemnym, ale o poziom dopuszczających i promujących taki styl prezentacji na uczelni.

Może za chwile ktoś wpadnie na pomysł wydruku kilku klatek z ulubionych filmów ustawiając je w formie chronologicznej lub tworząc spójną historie. Może przeskanują kilka albumów z najlepszymi fotografiami innych autorów tworząc z nich np własny kolaż.

Bezsensowna odtwórcza bazująca na pracy innych forma autopromocji podparta ideologicznie pomysłowością i próżniactwem autora oraz niskim poziomem prowadzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamczykarts : Już kiedyś ten link wklejałem, ale Twoj opis skojarzył mi się bezpośrednio z

http://evanerichards.com/posts

Jedną z najlepszych stron, które można wykorzystywać w szukaniu refek dla oświetlenia. Ot, klatki z ulubionych filmów ustawione chronologicznie :-) :-)

 

No nie poradzę. Dla mnie ten dyplom ma w sobie jakiś pomysł. Facet nie robi czarno białych fotek brudnych łódzkich murów po raz tysięczny, tylko szuka czegoś nowego. Poza tym to licencjat na prowincji Europy wschodniej a nie wystawa w MOMA.:-)

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symek: Czyli już po filmówce nie jest tak wesoło? Zawsze sądziłem że po wydziale operatorskim powinno się mieć solidny warsztat i mocne przygotowanie do tworzenia obrazu w tej czy innej roli. Nam na produkcji tłuką do głowy że jednak w polsce w tej dyscyplinie jest niezły poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koleś jest niezły, znalazł złoty środek na napisanie pracy dyplomowe w niezykle prosty i przyjemny sposób.

 

Ja ze swoją pracą dyplomową męczyłam się ponad rok, już miałam zamiar to rzucić, ale zrobiłam jakaś "szmire", która w mojej pracy nosi miano "wizualizacji" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności