Skocz do zawartości

Film studencki sf "R´ha"


jefim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobre. genialne. wszystko na bardzo wysokim poziomie, może poza animacją postaci. Reszta niesamowicie wykonana. Fabuła trzyma poziom, musiałem sobie powtarzać, ze to zrobiła jedna osoba.

Oczywiście pewnie było sporo oszczędności na mimice i dialogach dzięki takiej konwencji ale wszystko gra doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy czy trafi, bo nie wiadomo czy Kaleb Lechowski to user naszego forum. Fajnie by było;)

Sunedge: Więcej gada, bo przeca widać że to fan Ridleya Scotta i jego przegadanego sci-fi. Świetne, chociaż jakość sculptu postaci aż szczypie w oczy;) Cała reszta mega pro.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow super ! Jak dla mnie mega na wypasie i zrobila to jedna osoba !! Rzeczywiscie animacja troche kuleje ale podoba mi sie dbalosc o detal, jak np ruch miesni na klatce piersiowej kiedy probuje sie uwolnic. Fajnie jakby autor film ujawnil sie tutaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztatowo super, fabuła faktycznie - nic nowego, nie porusza zadnych nowych kwestii - schemat total. Czy zła? Nie mam pojęcia.

 

Dziadku, oczywiście że trafi, dlaczego miałoby nie trafić? Co jest lepsze, a co gorsze? Zrobić beznadziejny film warszatowo - głeboki treściowo, czy postawić na warsztat i zrobić "płytki" treściowo dyplom? Dzisiaj prawie każdy jest zniewolony. Zgadzam się z Tobą, chociaż film i tak mi się bardzo podobał. Na początku klimat kinowy fajna muzyka, dostałem gęsiej skórki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomite. Klimat, koncept plastyczny - bardzo mi się podoba - o wiele bardziej, niż w wielu wynoszonych tu pod niebiosa produkcjach. A co do wtórności fabuły to od dawna nie widziałem niczego, co wznosiłoby jakieś nowe treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dobre. Szacunek dla autora. Nie am sensu raczej rozpisywać się nad detalami na tle takiego ogromu włozonej pracy. Fajny desgin Ra i dobry pomysł z obsadzeniem takiej postaci jako głównego bohatera. Ciekawe czy będzie kontynuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał konkretny i tylko końcówka z animacją postaci odbiega od reszty, ale za to bardzo przyjemnie się ogląda. Miło że dalej powstają projekty w domowym zaciszu.

 

Nie chcąc być złośliwym, to jednak odniosę się do tych słów "Film powstał w 7 miesięcy i jego autor nie potrzebował, aby go zrealizować żadnego budżetu."

 

Brak budżetu przy realizacji projektu w takim czasie nie istnieje, bo: sprzęt, oprogramowanie, czas pracy człowieka i komputera/ów = generowanie dużych kosztów. Trzeba mieć kasę na to wszystko. No chyba że mówimy o tym że nie prowadzono statystyk. Nie uznał bym tego argumentu za plus w projekcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne! Jak na jednego studenta to ogrom pracy.

Film bardzo mi się podobał, z przyjemnością zobaczył bym więcej.

Co do fabuły, bardzo mnie zastanawia, czy ja nie mam dostępu do bazy filmowej w ogóle, bo jakoś zawsze jak widzę jakiś fajny film/trailer, to komentarze do niego są - było, powtarzanie, wtórność...

Ostatnio widziałem coś podobnego w Battlestar Galactica. Więcej przyrównań nie mogę przytoczyć, a chciałbym coś w takim klimacie obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc być złośliwym, to jednak odniosę się do tych słów "Film powstał w 7 miesięcy i jego autor nie potrzebował, aby go zrealizować żadnego budżetu."

 

Myślę, że to skrót myślowy. Oznacza raczej, że efekt uzyskany przy minimalnym budżecie zbliżonym do kosztów pracy własnej może być znacznie lepszy, niże w projekcie, gdzie zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób a budżet stanowią konkretne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. W moim przypadku ściąga prywatne wspomnienia o tym jak sam walczyłem z materią. Widać duży upór i pracę i podoba mi się, że ktoś udowadnia, że się da, ale... zakończenie do przewidzenia po pierwszych 30 sekundach. Trochę szkoda, że poszło wizualnie i koncepcyjnie aż w taką sztampę. Nawet w ramach SF da się sporo więcej ugrać.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrys zgadza się, tyle że często źle odbierany, bo oczywiście roboczo godzin nie da się przeliczyć na $ ale zbliżone dane mogły by pomóc wielu zapaleńcom w rozsądnym zaplanowaniu swojej wymarzonej produkcji. Innym faktem jest że trzeba mieć główną cechę mega uparciucha, który wytrwa psychicznie i fizycznie przy projekcie. Choć pewnie żaden czas poświęcony na naukę, nie będzie też czasem straconym.

 

Dużym rozwojem PI liczę że Baggins zrobi jeszcze shorta pokroju: "Sztuka spadania"

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadku musisz wierzyć w cuda i wiedz że taki dzień nadejdzie na pewno jak uwierzysz, a wtedy otrzesz oczy ze zdumienia.

 

Sam wierze że takich Dziadków będzie więcej, bo i filmów było by więcej, a wtedy było by oceniać i mieć prawo do narzekania.

Tak jak samych twórców nie rozumiem, tak bardzo sam im kibicuje.

BTW. mnie już nie raz ktoś chciał udup... za to że uważał że wie lepiej co jest dla mnie dobre i musi być tak jak on chce, a dziś udaje biedną ofiarę, bo zmierzył się z odpowiedzialnością za własną głupotę.

Pracując tu i tam przekonałem się że to nie problem kasy stanowi problemem, ale to jak traktuje się innych i komunikacja leży, bo wszyscy chcą być a nie są. Zawsze byłem przekonany że czas w którym ludzie dużo gadają o tym co by nie zrobili już minął wraz z rozwojem inteligencji, ale jednak jest inaczej gdy przychodzi odpowiadać, to każdy kuli ogon i udaje że nic nie wie. To jest jak zaraza która z czasem będzie miała szerokie konsekwencje, kwestia czasu jak utopią się we własnym g...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek>// Mysle ze nie chodzi o bycie upartym. Wiele problemow daje sie rozwiazac dobrym zarzadzaniem zasobow i ustawianiem taskow w odpowiedniej kolejnosci. Zasadniczo patrzac na powyzszy short...nie mamy tam zbyt wiele rzeczy do wymodelowania. Pracujac szybko bez zajmowania sobie glowy duperelami daje sie takie cos jak powyzej zrobic wlasnie w 6-7 miesiecy. Zaloze sie ze gdyby nie studiowal to dalby rade nawet w 5 ; >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nordem... to był cytat z posta @floo... trochę powyżej...:)))... Ty już się zmagałeś onego czasu z samotną produkcją więc wiesz jak to boli.... i jak Cię konsekwentnie przeszkadzali ci co wiedzą jak, ale jeszcze niczego nie urodzili...:))

 

@floo.... liczy się tylko i wyłącznie pokazanie ukończonego projektu.... każdy wczoraj był gorszy, a jutro będzie lepszy... albo odwrotnie.... ale w pewnym momencie trzeba powiedzieć na tyle mnie w tej chwili stać.... to duża odwaga.... ale i wielka satysfakcja, że się coś skończyło i pokazało....!!!...:)))... czego wszystkim życzę....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności