Skocz do zawartości

Można już testować Renderfarm.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliśmy informację, że ruszyła i można już od jakiegoś czasu testować polską renderfarmę MyFarm. Szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem Renderfarm.pl. Użytkownicy forum mogą liczyć na mały bonus.

 

Aplikację MyFarm znajdziecie bezpośrednio pod adresem: https://myfarm.renderfarm.pl. Aplikacja w wersji beta obsługuje na ten moment:

 

  • 3ds max (2011+)
  • Maya (2011+)
  • mental ray
  • V-Ray 2.0

 

 

Użytkownik na starcie dostaje 2500 FarmCredits (to odpowiada ok. 60zł). Twórcy poinformowali mnie jednak, że użytkownicy forum mogą liczyć na dodatkowe doładowania. W tym celu należy powołać się na konto na max3d.pl i wysłać maila na adres [email protected].

 

 

W razie pytań technicznych można pisać pod adres: [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Juzwa, ja maxwellem renderowalem poprzednia animacje i nie dziwię się że go nie mają, bo rendering sieciowy i cały klient maxwella to kpina! W mayi/vray daje BF/BF i efekt jest lepszy niz z maxwella a renderuje sie duzo duzo krocej juz pomijam ze w vrayu jak wrzoce na siatke emitera to dziala to mniej wiecej tak szybko jak rect light, a w maxwella z np 800 sampli masz trupa 80 O.o I ten cały export... NIGDY WIECEJ :D

Tamyl91, a .hdr też nie ma? Zmartwiles mnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderfarm nie radzi sobie obecnie z Max 2009 - File-> Archive. Wyrzuca błąd renderu. Obszedłem to w ten sposób, że wyrzuciłem z katalogu projektu, wszystkie zbędne pliki, spakowałem ręcznie zipem i dopiero wrzuciłem na farmę. Czasami render kończy sie niepowodzeniem, a kredyty zjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderfarm nie radzi sobie obecnie z Max 2009 - File-> Archive. Wyrzuca błąd renderu. Obszedłem to w ten sposób, że wyrzuciłem z katalogu projektu, wszystkie zbędne pliki, spakowałem ręcznie zipem i dopiero wrzuciłem na farmę. Czasami render kończy sie niepowodzeniem, a kredyty zjada.

 

Widocznie tak jak w newsie napisałem. Dostałem informacje, że 2011+ only.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z Farmy grzecznie mi odpisał, że Max 2009 zainstalowany jest na kilku maszynach w ramach testów. Moje zadanie zostało przetrawione, gdy osoba obsługująca farmę, "ręcznie" zawęziła liczbę maszyn, mogących obsłużyć Max 2009. W takim razie czekam na pełną funkcjonalność farmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowałem się, chętnie przetestuje. Dobre rozwiązanie dla kogoś kto ma tylko 1 komputer ;) Możecie mi napisać jak to wychodzi cenowo? Albo co ja mam wpisać w tym kalkulatorze żeby policzyć? Dla przykładu chcę 1 wizkę w rozdziałce 5000x4000. I jaki procesor? Klatka chyba 1 bo to nie animacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowałem się, chętnie przetestuje. Dobre rozwiązanie dla kogoś kto ma tylko 1 komputer ;) Możecie mi napisać jak to wychodzi cenowo? Albo co ja mam wpisać w tym kalkulatorze żeby policzyć? Dla przykładu chcę 1 wizkę w rozdziałce 5000x4000. I jaki procesor? Klatka chyba 1 bo to nie animacja?

 

Wybierasz swoj procesor i ile czasu zajelo wyrenderowanie klatki na twoim sprzecie. Kaklulator ci obliczy ile to by trwalo u nich i ile by cie to kosztowalo.

 

Blender Cycles kiedykolwiek tam będzie? Ostatnio mi wyszło miesiąc renderu na mojej maszynie na parę turntabli do folio. :(

 

Nie wydaje mi sie zeby kiedys byl, koncu sila takich farm opiera sie na mocy obliczeniowej CPU maszyn jakie znajduja sie na farmie. No chyba ze gdzies tam jakas firma postawila farme do obliczen na GPU i udostepnia taka usluge, ale mi sie o uszy takie cos nie obilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam "szczytna" idee robienia szybkich renderingow na farmie - faktycznie warto czasami zaplacic rozsadna kase zeby miec szybki efekt (zamiast samemu tworzyc skomplikowana i droga instalacje u siebie), ale pozostaje pytanie, ze skoro sama farma tego typu lamie postanowienia licencyjne Autodesk to czy w przypadku zainteresowania organow scigania (np. z powodu "uprzejmosci zyczliwych") ich zakres obowiazkow obejmie rowniez osoby korzystajace z tych rozwiazan? Niestety wszystkie takie farmy dzialaja poza granicami licencji, co wydaje mi sie bez sensu - poniewaz ADSK juz dawno powinno rozwiazac ten problem i wprowadzic osobne postanowienia dla komercyjnych farm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RenderFarm

Witam :

Pozwolę sobie odpowiedzieć po kolei na kilka kwestii :

Aplikacja nie uwzględnia całego przekroju oprogramowania, którym dysponujemy - tylko to co na razie udało nam się do niej dodać.

Format exr planujemy dodać tak szybko jak będzie to możliwe.

Blendera z cycles obsługujemy - ale faktycznie liczenie na cpu jest mało opłacalne - są farmy specjalizujace się w obliczeniach na gpu - wychodzi to kilkukrotnie taniej.

Odnośnie licencji - to prawda że Autodesk NIE posiada rozsądnej licencji dla renderfarm - ale również monitoruje ściśle firmy oferujące podobne usługi - mieliśmy dość wizytę Autodesk Territory Sales Executive u nas w firmie - działamy w pełni legalnie z 'błogosławieństwem' od Autodesk'u.

Edytowane przez RenderFarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze to jest "ciche" przyzwolenie ADSK - akurat sam sie zajmowalem tymi sprawami jakis czas temu. Michael co najwyzej moze "przymknac oko". Ale niestety (to rowniez M. L. wie :)) Wasze dzialanie nie ma umocowania w licencji i tym samym lamie jej postanowienia, ale z drugiej strony troche to slabe, ze ADSK nie ustali dla takich firm jak Wasza odrebnych postanowien za sensowna kase. Ja akurat odpuscilem juz wspolprace z ADSK okolo rok temu, ale na biezaco z chlopakami jestem i wiem, ze to jest problem ogolnoswiatowy. Moze jak bedzie coraz wiecej farm to zobacza, ze Wasza dzialalnosc to przyszlosc renderingu dla mniejszych podmiotow i freelancerow, ktorzy z roznych powodow nie beda inwestowac we wlasne serwerownie. Sa "naciagane" sposoby na "obejscie" licencji - wykombinowane przeze mnie i prawnikow ADSK, ale to dalej dzialanie na granicy legalnosci - powiedzmy, cos jak w naszej ustawie o prawie autorskim - "uzycie dozwolone" :).

Niemniej zycze Wam mega powodzenia i rozwoju oraz zeby wkoncu sie to bezapelacyjnie i jednoznacznie zalegalizowalo na bazie osobnej licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RenderFarm

Nasz zespół pracuje nad implementacją formatu EXR do aplikacji MyFarm, dostępny wkrótce.

 

Będziemy informować na naszym profilu FB.

http://www.facebook.com/renderfarmltd

 

MyFarm obsługuje tylko część oprogramowania i funkcjonalności - na razie :)

Obsługujemy i testujemy też inne oprogramowania poza aplikacją.

 

Wielkie dzięki za dotychczasowe testy!

Edytowane przez RenderFarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności