Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja to robie jeszcze inaczej :)

przełączam render na mental >> wybieram materiał composite>> zaznaczam drugi materiał i wybieram wire>> wracam do composite i ten wire przeciągam do slotu mat1 w composite.

 

EDIT: przetestowałem metode podaną przez Santiego i stwierdzam wszem i wobec że jest lepsza :) można sobie regulowac grubość lini siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model/render w XSI. Chciałem dojść do tego jak zrobić szkło. Sporo siedziałem nad tym niestety nie udało mi się za bardzo. Enviroment z mapą HRDI niewiele pomaga tylko na szklance robi się kolorowa kupa. Użyłem niskiego samplingu co widać w pewnych miejscach.

 

glass6ws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slajver: skrętka trochę inaczej się układa :] poza tym nie jest płaska w przekroju lecz owalna u podstawy (czyli cylindryczna).

 

kontakt fajny ale już widzę problemy z materiałami przy zaślepce od skrętki:

 

http://img512.imageshack.us/img512/3640/gniazdkortvtelsiatka24xm.jpg

 

są tam takie dziwne plamy. nie wiem czy to wina samplingu ale po nałożeniu jakiegoś materiału, możę (nie musi) się wysypać i pojawią się jakieś dziwne artefakty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maczuga:

Nauczylem sie min. tego jak zrobić (nie wiem czy mi wyszło :P), dobrze zrobic siatke by po ms kwadrat wygladał jak koło :)

@tweety:

Bardzo dziekuje za cenne uwagi :)

Czy to skrętka jest to nie jestem pewien (skretka bodajze jest do LAN'u).

Co do artefaktów. Chyba chodzi Ci o te 2 małe dziurki. Nie skonczyłem tego do konca poniewaz one tak naprawde przytrzymuja taki dings (wyciete i wygiete blaszki)

Jak zrobie fotke wteczki to wrzuce :)

 

Edit: Chyba ze chodzi Ci o kabel telefoniczny :P

Troche się z nim nie postarałem.Trza bedzie w najblizszym czasie poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem opkaowanie na cd/dvd.

Modeling ok. 2h. W najblizszym czasie wrzuce render z materiałami. Byłby juz teraz ale wysypała mi sie windows podczas renderingu :[ (materiały, ustawienie sceny itp)

 

32c3c0e6-cd_tower_6_jpg.jpg

siatka:

bc497e13-cd_tower_6-SIATK.jpg

C&c plz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slajver -> Te płyty cd/dvd wyglądają jakby były połączone z opakowaniem, z tym bolcem czy jak to się nazywa :D ... chyba powinno tam być pare milimetrów wolnego ... ale ogólnie fajny modelik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel--dzięki:)

Chveti -- to było pierwsze podejście do te pani :),modelowałem z spherki a to nie daje dobrego modelu,usta uszy wychodzą kiepsko. Muszę przygotować siatkę wyjściową w innym programie i z tego zrobię tutka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki.

Mam jeszcze małe pytanko dot. Zbrusha ...niektórzy w tutorialach robiąc głowę do uszu , oczu , ust w fazie zsphere używają jakiegoś jakby 'ujemnego zsphere'

jeśli wiesz gdzie to się włącza to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności