Skocz do zawartości

Another Day of Life - zwiastun


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mi brakuje dynamicznej kreski na postaciach, nadało by to nieco życia, przynajmniej ja to tak sobie wyobrażam bo na technicznych sprawach w animacji 3d-2d się nie znam, ale widzialem takie animacje 2d i bardzo dobrze to działało... fajnie, że porusza mocny temat, kibicuję i czekam na finał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Świetny styl graficzny. W Paths of Hate się sprawdził, tutaj też bardzo pasuje. Ciekawy temat. Fajny pomysł z tym podziałem na fabułę i animację, gdzie animacja robi za wspomnienia z przeszłości. Bardzo mnie ten zwiastun zaciekawił. Gdzie i kiedy będzie można to zobaczyć w całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wplatanie animacji w tak ciezkie tematy jakby mocniej wplywa na widza. Super jak bedzie mozna to umiescic pomiedzy Persepolis i Walcem z Baszirem.

 

No i oczywiscie licze na ogolnodostepnosc, by nie krylo sie gdzies za kurtynami dla wybranych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze strasznie się jaram tą produkcją, a książki Kapuścińskiego robią ogromne wrażenie. Tak sobie oglądam, któryś raz i zastanawiam się, czy byłoby możliwe zrobienie gry w takim poważnym dokumentalnym klimacie. Pewnie bardzo łatwo można by przekroczyć granicę dobrego smaku, ale może jakby było to zrobione z odpowiednią powagą, bez zbędnego komentarza fabularnego, z prawdziwymi zdjęciami i informacjami?

Aparat przeciwko karabinom, dotarcie do istotnych miejsc, zbieranie prawdziwych informacji i dowodów w postaci zdjęć i oczywiście element ryzyka (przetrwania) dla grywalności ;), trochę jak RPG , ale prawdziwe dialogi, zamiast efektownych głupot prawdziwe informacje i historie prawdziwych ludzi.

Chociaż nie wiem czy nie byłoby przegięciem granie Ryszardem Kapuścińskim, bo gry kojarzą się tylko z rozrywką i "głupotą", ale może kiedyś to się zmieni.. W końcu to tylko medium do przekazywania treści, jakby ktoś kompetentny, może jakiś dziennikarz coś takiego zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WWWoj: Bardzo ciekawy pomysł. Taka gra byłaby jednak sporym ryzykiem finansowym, gdyby zrobić ją taką jak piszesz. Chętnie bym zagrał w coś takiego, tylko pytanie ile osób również. A trzeba się liczyć z tym, że konfrontując koszty zrobienia gry lub animacji (na zbliżonym poziomie wizualnym), koszt gry wypada oczywiście dużo mniej korzystnie.

Natomiast po grę pewnie by sięgnęło i tak więcej młodych ludzi niż po film. Być może działalność PISFu (lub podobnej instytucji) należałoby kiedyś poszerzyć o finansowanie również takich interaktywnych projektów? Ale to się nie stanie dopóki gry będą postrzegane tak jak piszesz, jako "głupia" rozrywka.

 

Wracając do treści newsa - również mam nadzieję na ogólnodostępność tego filmu. Żeby nie krążył parę lat jedynie po festiwalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mallow: No to prawda finanse to niestety temat przekreślający większość tematów na gry innych niż pewne ustalone trendy i tylko niektórzy mogą sobie na to pozwolić. Jednak jak pomyślę ile czasem nieistotnych informacji zostaje w głowie po przejściu jakiejś gry to zastanawiam się czy nie dałoby się zrobić podmianki :D, chociaż to na pewno nie takie proste jak brzmi, bo gra musiałaby też wciągać i motywować, a nauka, wiadomości, czy myślenie raczej tego nie robią najlepiej ;), ale może reporter w ciekawych miejscach i niebezpiecznych sytuacjach dałby radę i przyciągnął by młodych. Temat bardzo mocny i "globalny" + świetna grafika i animacje dodać do tego jeszcze chociaż nie frustrującą grywalność i mamy spektakularny sukces i miliony dolarów ;D no i coś w głowach zostanie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie chcieliby w to raczej grać. Węszę tutaj marną grywalność. Gry to nie miejsce na poważne rzeczy. To tak jak próbować robić wykład o historii w wesołym miasteczku.

 

.. no to nareszcie wiem skąd wokoło tyle głupoty... a wszystko pomału staje się kiczowatym wesołym miasteczkiem...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1: Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię i trzeźwą ocenę potencjału grywalności ;)

No wszystko kwestia podejścia, podejrzewam, że niejeden reżyser filmowy usłyszał, że ludzie nie chcieliby tego oglądać. Medium jak medium, film i kino też ewoluowały patrząc od początków. Gry też się zmienią, powstają takie produkcje jak to np.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,13841227,Silent_Enemy__gra_spolecznie_zaangazowana__Oto__co.html

Ja tylko gdybam wiadomo jak jest, ale może za jakiś czas?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie żartujesz.... po obejrzeniu tych wszystkich pokazywanych tu cinematików i zwiastunów gier musiał bym być mocno głupi żeby w to grać.... tylko mi nie pisz, że są jeszcze inne gry... bo jak by były to by je tu pokazano....:)))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przyjemnie sie zapowiada ADOL ! ładne połączenie filmu z komiksem

dziadek - dlaczego obrazasz innych uzytkowników forum ? przeceiz to zabronione w regulaminie... wez se idz stąd i nie zaśmiecaj ludziom wątków głupim ględzeniem nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujesz się obrażony..???. musisz widocznie mieć powód.... a do tego wyrażaj swoją opinię, a nie zabieraj głosu za wszystkich użytkowników.... chyba... że jesteś z zestawu na Wiejskiej...:)))... a jak przeczytałeś cały wątek to powinieneś wiedzieć że to nie ja zacząłem temat gier... dostałem imienne pytanie wiec odpowiadam.... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności