Skocz do zawartości

The Hobbit: The Desolation of Smaug - trailer


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ooo dobry trailer na poczatek dnia :)

 

Moim znajomym nie majacym zielonego pojegia o cgi przecietnie bardziej sie podobalo niz tym ktorzy cos o cgi wiedza i sami pracuja jako "graficy"(bez obrazy do nikogo za "grafikow", sam jestem takim "grafikiem"). Wydaje mi sie jednak ze to wynika troche z niespelnioncyh ambicji i frustracji, bo chcialoby sie pracowac przy takich produkcjach. Poza tym hipsterstwo jest w modzie i komentarz typu "bad cgi" o superprodukcji czyni cie lepszymw swojej dziedzinie :D

 

Dziendobry wszystkim! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze "Bad CGI" po pierwszym trailerze są niepotrzebne, bo do grudnia jeszcze trochę czasu zostało. A jak ktoś oglądał dodatki na płytach do poprzednich filmów to wie, że pewnie efekty będą poprawiane do ostatniej sekundy przed premierą ;) Co innego komentarze typu "Too Much CGI" z tymi bym się już zgodził :P

 

Mi się trailer podoba, zapowiada się fajna przygoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...nie wiem dlaczego ale... trochę jak gra wygląda;/ jakoś nie leży mi... ten smok na końcu też jakiś taki wstawiony... O_O dziwne bo poprzednia część była świetna a tutaj... CG widać że jest wstawione, efekty też, ....takie to nie dopieszczone ....? ;/ :( mam nadzieje ze jeszcze posiedzą nad tym:)

Edytowane przez Selena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajne komentarze :D Zastanawiam sie tylko czemu wy jeszcze w polscie siedzicie a nie pracujecie z peterem jacksonem? :) Wyglada bardzo dobrze :) Rozumiem ze mozna wytykac bledy w roznych rzeczach ktore od razu sie rzucaja w oczy co sam zreszta robie. Chocby sam ostatnio marudzilem ze Geralt ma zbroje jak panienka :) Ale szukac w caly dziury? C'mon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi że efekty są ZŁE, są zwyczajnie gorsze niż w pierwszej części co mnie bardzo zdziwiło, ale podejrzewam że wszystko będzie jeszcze dopieszczane... np. smok, moment skaczących elfów po drzewach nad rzeką (w grach widuje się lepsze efekty), ogólnie wygląda to jak WIP (nie mówię o animacjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile miejscami nie powala to ogólnie jest spoko :) Xaia - jak już ktoś wyżej wspomniał efekty ciągną do samej niemal premiery, więc po co się przyczepiać. Zresztą na screenach zawsze można się do czegoś przyczepić - zawsze rozpatruje takie ujęcia w ruchu bo kto będzie przeglądał film klatka po klatce? :) Zacytuję tu może Ray'a Harryhausen'a - "Jeśli czynisz rzeczy zbyt realnymi, czasami sprawiasz, że stają się przyziemne" :)

 

Dziękuję za uwagę :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom ja sie dziwię ludziom, że się przyczepiają o te efekty. Według mnie to będzie jeden z najładniejszych filmów w tym roku. Jak można się czepiać smoka skoro pokazali jego głowę w cieniu, którą oświetla lekki rim. Nie wiem czy ludzie nie zauważyli, ale Oko smauga świeci własnym światłem i oświetla Bilba. Według mnie wszystko tutaj gra jak powinno.

 

Jak już pisałem wyżej, trailer jest śliczny, aż zbierałem momentami szczękę z podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygladu to wszystko mi lezy poza wlasnie elfami skaczacymi po drzewach i smokiem. I nie, nie umialbym zrobic lepiej :D Bo widze ze tu juz sie pojawil wspanialy "argument" ze jak ci sie cos nie podoba to pewnie powinienes umiec zrobic lepiej.

 

Elfka mi sie najbardziej podoba z calego tego jazgotu i epickosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xaia ludzie spodziewali się LOTR'a z wyniosłą muzyką i ciężkim klimatem, stąd te głosy niezadowolenia. Oni po prostu nie pojmują, że to zupełnie inna klasa wagowa. A co do CG u Petera J. to się nie martwię, zawsze trzymał poziom swoich produkcji i myślę, że tutaj nie będzie inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda @Mortom. Sam Hobbit jest lekki i kolorowy. Gdyby wszystko było jak w książce to na pierwszym filmie ludzie by się zanudzili. To jest lekka przygoda małego hobbita, który idzie walczyć ze smokiem. Tutaj nie ma epickich walk co chwile i mrocznego klimatu. Nawet w samym Mroczym lesie nie jest ciężko i wieje nudą. Książka jest skierowana do dzieci i sam film nie może być kolejnym wielkim mordobiciem opowiadającym o ratowaniu świata.

 

Jak brakuje wam ratowania świata to zostaje Pacific Rim, który wychodzi za miesiąc :)

Edytowane przez Xaia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chcę ratowania świata tylko gobliny, potwory, mrok i zło czyli zarąbiste CG i efekty, plus kolorowe i barwne widoczki przeplatane z mrocznymi gnijącymi miejscami tak jak było w pierwszej części :D

 

p.s a to wszystko o czym Ty piszesz nie wyklucza dobrych efektów ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrok i zło w pierwszej częsci? Chyba inny film oglądaliśmy ...

 

Z tego co widziałem to pierwszy plan był zawsze zbudowany przez Wete Workshop, a gobliny i potwory to w dużej częsci kostiumy też zrobione przez Wete Workshop. Dużo rzeczy można obejrzeć na behind the scenes w sieci.

 

Chcesz mrok i zło w książce dla dzieci? Wróć do Władcy Pierścieni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałaś 2 minutowy trailer i wydaje Ci się, że to wszystkie sceny z filmu? Podobne kolory będzie miał mroczny las i nocny atak smoka na miasto. Po za tym pokażą pewnie zniszczenie miasta Dale. W nocy również był atak pająków na całą brygade. Do tego dojdzie również to co robił Gandalf po tym jak opuścił naszych krasnoludów.

 

miłego :)

Edytowane przez Xaia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaia - pisalem ze MI LEZY czyli "odpowiada". A nie ze lezy po prostu.

Co do tego "Gdyby wszystko było jak w książce to w pierwszym filmie ludzie by się zanudzili." to nie moge sie zgodzic. Gdyby bylo tak jak w ksiazce wszystko to po prostu powstalby jeden film w ktorym sila rzeczy byloby wiecej akcji niz w trzech opowiadajacych ta sama historie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że przyzwyczailiśmy się do 640x420 jakbyś przekonwertował ten film do rozdzielczości DVD i potem powiększył odrobinę i znowu spowrotem do DVD i odpalił na telewizorze w domu a i zrzucił do 24 klatek na sekunde. to by był git majonez realizm i tak dalej. Wraz z rozdzielczością sporo spraw wychodzi. Moc CGI jest tak silna że lokacje i tak adlej wyglądają tak od czapy że mimo że wszystko jest realistyczne to mózg wie że to CGI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że darcie szat o efekty w trailerze nie ma sensu dobrze ilustruje to porównanie: U góry ujęcie z trailera Wojny Światów - Poniżej to samo ujęcie tylko ze skończonego filmu:

 

9OFUbocl.jpg

 

Jak widać trailer to jest jeszcze work in progress :)

Co nie zmienia faktu, że trylogia Hobbita która opiera się już głównie na efektach komputerowych wygląda przez to mniej realistycznie niż trylogia Władcy. Ale nic na to nie poradzimy ;)

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się tutaj zdecydowanie z Seleną.

Poprzednie filmy z LOTR i CGI były na zdecydowanie wyższym poziomie w sensie użycia efektów wizualnych . Nie oceniam po trailerze , który się pewnie zmieni na plus ale zwyczajnie po I częsci Hobbita. Strona wizualna super hyper ale widać sporo niedpopracowań jak już było wspomniane.

 

Jak miałbym porównać klimat i jakość CGI Hobbita vs LOTR to mimo upływu lat daje plus na korzyść starej trylogii zdecydowanie pod każdym względem.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty komputerowe w Hobbicie są na takim samym poziomie jak w LOTR, momentami nawet lepsze. Chodzi o to, że efekty praktyczne też zastąpiono komputerowymi. Jackson jeszcze przed premierą mówił o tym, że ograniczy ręcznie robione miniatury, na rzecz tych komputerowych.

 

This time around, there are no miniatures. It’s all done with CGI. Everything that we need to build, from a miniature point of view, we build as a CG miniature. I can now swoop in, over rooftops and through doorways. I can do things that I never could have dreamt of doing with the miniatures. For me, that’s actually one of the most profound differences.
Link do całego artykułu.

 

Mnie to smuci. I z całym szacunkiem dla speców z Weta Digital ale porządnie zrobiona miniatura zawsze będzie wyglądała lepiej niż ta z komputera (co pokazały filmy LOTR). Smutne, że Jackson rezygnuje ze starych sprawdzonych technik i wszędzie wpycha CGI. I ja nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, przecież budowa takiej miniatury kosztuje pewnie dużo mniej niż zrobienie jej w kompie... już nie wspominając o tym, że efekt końcowy wygląda dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalz00

 

Nie chodzi o żadne minatury tutaj.

Chodzi o czyste CGI jako dodatek czy NIE dodatek. Pomijąjąc domalówki i inne mattes, które też mi się bardziej zgrywały i komponowały ze starą trylogią niż z Hobbitem. Pewnie kwestia indywidualna, odczucia , gustu itd. Ja mam takie zdanie na ten temat , każdy ma swoje.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia indywidualna, odczucia , gustu itd. Ja mam takie zdanie na ten temat , każdy ma swoje.

 

Nie, no jasne spoko ;)

 

Tylko piszę jak ja to odbieram. Też się zgadzam, że efekty w LOTR miały lepszy klimat. Ale według mnie było tak dlatego, że proporcje były lepiej rozłożone. Efekty robione ręcznie były wspierane komputerowymi i na odwrót. I takie na przykład ręcznie robione miniatury mają, według mnie, bardzo duży wpływ na to jak odbieramy film :) Efekt wygląda bardziej realnie bo miniatura jest... prawdziwa, oświetlona prawdziwym światłem itd. Do tego wkomponować dodatkowe elementy w kompie i mamy wspaniałe ujęcie. Hobbit stawia głównie na CGI, nie ma tam tej fajnej równowagi. Efekty są czytelne... czyli od razu widać, że to tylko piękny render ;) To jest powód dla którego ja wolę efekty w LOTR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wole efekty w LOTR pomijając całkowicie miniatury , które były tam wykorzystywane

jak sam zaobserwowałeś w więĸszym dużo stopniu niż w przypadku Hobbita.

Powiem szczerze , że jak wybierałem pomiędzy wersjami filmu 48 fps, 3D czy 24 w przypadku Hobbita to nie spodziewałem się takiej róznicy w klimacie samych efektów pomiędzy LOTR a Hobbit. Nie przeszło mi przez myśl wtedy że coś może być gorsze lub inne itd.

Nie mam tu nic do zarzucenia fabule rozkręconej mniej lub bardziej. O inne aspekty chodzi o kótrych się więcej nie będę tu roztaczał.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności