Skocz do zawartości

Model 3D : Ciacho


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Chciałbym się z wami podzielić moim nowym projektem, nad którym pracowałem przez ostatnie 3 dni. Praca była ciężka gdyż walka z głodem nie pozwalała momentami w pełni skoncentrować się nad projektem

Wszystko od początku do końca zostało wykonane przeze mnie. Bazowałem w dużej mierze na fotografii, która znalazłem na internecie. Render wykonany w Coronie.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

 

ice_cake.jpg

ice_mesh.jpg

ice_cake_02.jpg

ice_mesh_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim za komentarze ! :)

 

kozioo : Wszystkie okruchy ręcznie mesh painterem, trochę to zajęło ale bardzo zależało mi na osiągnięciu zamierzonego efektu.

xmass : Workflow w Coronie to przede wszystkim bycie kreatywnym, więcej czasu spędza się na pracy nad modelem i shaderami (i idzie to bardzo szybko). Starałem się wszystko od początku zrobić meshem. Praktycznie jedynie bump na ciastku sprawił mi największy problem. Drobinki, kokos i kakao rozrzucałem randomizerem z mesh painta. Studio to jeden softbox 150cm wysoki. To by było na tyle :)

 

W Art : Dzięki ! Może jakbym wyrenderował go dwa razy większego i zeskalował schody by zniknęły. Spróbuje jak czas pozwoli.

 

Eden-3d : Dzięki !

 

stach13 : burczenie brzucha gratis przy tym projekcie :D

 

PLS : Dzięki ! :D

 

maciek.m : Dzięki ! :) Miał być młotkowany talerzyk, materiał mosiądz... Może uda się następnym razem :)

 

porti : mówisz i masz ! :D

mesh.jpg

 

Hris : Zgadza się :D śmietankowa i 70% ;) Podstawka z żeliwa... kurde starałem się ehh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo dobrze zrealizowany projekt – bardzo mi się podoba.

Kilka razy podchodziłem do podobnych projektów ale ulegałem “głodowi” i traciłem zapał do kontynuacji...

 

 

Mam dwie drobne uwagi:

1) podkładka pod misę z czekoladą, ten bump/ zniszczenia są słabej jakość..

2) denko od pojemnika – konserwy nie do końca mi się podoba, ale tym bym się nie przejmował...

 

 

Gratuluje wytrwałości i bardzo fajnego projektu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz - się nie przejmuj tą podstawką, na szczęście jest ona tylko małą częścią sceny...na pocieszenie dodam że 2 razy w życiu podchodziłem do materiału metalu "młotkowanego" i nigdy nie byłem z tego zadowolony, słabo mi wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPająk : Dziękuję ! Już od jakiegoś czasu moja Panna naciskała mnie żebym coś podobnego skleił no i w 3 dni się udało :)

Miejmy nadzieję, że następnym razem dopracuję niedociągnięcia i będzie to jeszcze lepiej wyglądało.

 

Hris : jak to mawiają Indianie, better luck next time ;D

 

Tymczasem zapraszam na behance gdzie wrzuciłem takie mini making-of

 

https://www.behance.net/gallery/21663907/Ice-Cream-Cake-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super człowiek się robi od razu głodny :)

Nie z czepialstwa: widzę ze wychodzą ci krawędzie ząbkowane na refleksach , sam miałem z tym problem i tu dwa patenty na to :) :

-w vfb settings podbij parametr internal res na 2-3 ( uwaga trochę zapycha ram )

- zmieniasz z tent na gaussian i width na 9px

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny obrazek!

 

Minusy są drobne i chyba wszyscy już o nich wspomnieli - choć i tak traktuję je jako zauważalne wyłącznie dla branży :) Kowalskiego spokojnie byś nabrał.

 

Świetnie to wygląda, głownie przez detale i materiałówkę.

Ja bym dodał do tego jeszcze trochę soczystości w ps, ale to przez moje ciągoty do piżdżących kolorów.

 

Smakołyk :)

 

Pozdo

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akierek : Dzęki ! Cieszę się, że się podoba.

 

mateusz_s : Dzięki! Okazuje się, że przez nich dotarł do mnie 3d Artist Magazine i zanosi się na publikację ciacha w gazecie :)

 

RAFX : Dzięki ! i dzięki za wsparcie ! :)

 

Pawelkos : Dzięki !

 

NEBULA-Grafika : Dzięki Neb ! Niestety jeszcze nie ma ale jeszcze mam zamiar odrobinę to podkręcić w finałowej wersji 5000px która mi się aktualnie piecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za miłe słowa :)

Co do organizacji pracy silverfox to sprawa nie była skomplikowana. Po prostu założyłem co ma zostać wykonane aby praca wyszła (moim zdaniem) dobrze i po kolei koncentrowałem się na poszczególnych etapach. Lepiej się pracuje kiedy wiesz ile i czego masz do wykonania. Generalnie nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za miłe słowa :)

Co do organizacji pracy silverfox to sprawa nie była skomplikowana. Po prostu założyłem co ma zostać wykonane aby praca wyszła (moim zdaniem) dobrze i po kolei koncentrowałem się na poszczególnych etapach. Lepiej się pracuje kiedy wiesz ile i czego masz do wykonania. Generalnie nic nadzwyczajnego.

 

Ostatnio mnie hardzo inspirujesz tym co robisz a teraz dodatkowo tym co napisales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności