Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 65

Wątek: Making-ogf i pierwsze 5 minut filmu Ghost in the Shell

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Podobal mi sie napis Maciej w 4:10.
    chocofur.com
    store.chocofur.com

Demiurg
    Awatar CzAk1
    Podziękowania

Domyślnie

Forum dla grafików, wszyscy coś jazgoczą, ale nikt nie pisze nic merytorycznego. :)

Nikt też nie komentuje, że jej głowa jest przypięta do ciała CG, co widać mocno przy zdejmowaniu płaszcza na dachu (dlaczzego scena zdejmowania płaszcza musiała być robiona CG?), a kostium, o którym jest cały materiał, jest tylko do niektórych scen z dużymi zbliżeniami :F
    www.iamczaki.com

"Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza."
    Witruwiusz

Demiurg
    Awatar CzAk1
    Podziękowania

Domyślnie

Zaktulizowałem wątek o nowe materiały.
    www.iamczaki.com

"Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza."
    Witruwiusz

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Forum dla grafików, wszyscy coś jazgoczą, ale nikt nie pisze nic merytorycznego
    bo to troche jak gadanie o marchewce przy obiedze po powrocie z calego dnia w szklarni.

Oosbiscie bardziej mnie zainteresowal temat temp-music w produkcjach hollywoodzkich niz aspekty wizualne. To jak wybitni profesjonalisci sa zatrudniani do pracy dla stazystow (podrobic temp music). Mi od czasow Hobbita zbiera sie na wymioty myslac o efektach spejalnych. Wole gadac o czym innym jak fizyczne rekwizyty czy oswietlenie, kulisy produkcyjne itp.

p.s. lekki offtop ale wklejam, bo pewnie bedzie taki sam efekt w GITS (bo chyba nigdzie w zwiastunach nie slyszalem genialnej sciezki z GITS'a).
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Znakomita część obecnych filmów komercyjnych wygląda jak okaleczona książka... z której wyrwano 80% kartek z opisami przyrody, spokoju i ludzkich odruchów wobec innych... zostało to co zostało.... ma wstrząsać co chwilę i doprowadzić do obniżenia poziomu humanizmu do zera....:)... i wtedy takiemu oskalpowanemu z człowieczeństwa osobnikowi można wcisnąć wszystko....!!!
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Demiurg
    Awatar CzAk1
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta
    bo to troche jak gadanie o marchewce przy obiedze po powrocie z calego dnia w szklarni.
    Nie musi być o marchewce, ale przynajmniej merytorycznie.

Temat, który poruszyłeś jest dość ciekawy. Zarówno materiał ten i ten, którym się podzieliłeś w wątku o JL pokazuje podejście Marvela do produkcji filmu. Są bardzo zachowawczy, tworzą wszystko ostrożnie, ale tak by pasowało jak najszerszej liczbie widzów.

Ktoś ładnie kiedyś porównał, że Marvel ma swój idealny przepis na film, podobnie jak babcia ma swój przepis na ciasto. To stary przepis, już trochę oklepany, ale wszystkim smakuje i z przepisem babci się nie dyskutuje.

Myślę, że każda wytwórnia szuka takiego idealnego przepisu. Wiedzą już, że dobry przepis zawiera coś co widzowie znają - bazuje na sentymencie.
    www.iamczaki.com

Witruwiusz

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Myślę, że każda wytwórnia szuka takiego idealnego przepisu. Wiedzą już, że dobry przepis zawiera coś co widzowie znają - bazuje na sentymencie.
    Idealnym case study - by wiedziec czego oczekiwac od studia jest kejs 'Heya' Outcast. W specjalnym sofcie mial super wysoki ranking (czyli pewny hit wsrod sluchaczy) ale byl totalna porazka. Wiec opakowali go masowo w cos, co ludzie znaja (przed i po przynajmniej dwa klasyki typu Celine Dion). Przyklad podany w ksiazce 'Potega nawyku'.

Chyba wlasnie Holywood to taki Celine Dion Factory. Osobiscie moge bez konca ogladac Iron Mana 1, ale cala reszta mnie mdli. W GITS'ie Hollywoodzkim brakuje mi tej statycznej kamery budujacej relacje nie ze scena ale z przekazem i aktorem.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar gryzon
    Podziękowania

Domyślnie

Byłem, widziałem, podobał mi się bardzo!

Oczywiście nie jest to filozofia jaką by wykreował Mamoru Oshi. Od pierwszych scen czułem, że ten film jest uproszczony dla większej widowni, ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze i cieszyłem się z każdą kolejną minutą.

Obsada jest bardzo dobrze dobrana. Film brew pozorom nie jest tak dynamiczny jak wiele osób przypuszcza sugerując się trailerami. Ja trailerów w ogóle nie oglądam, by nie zepsuć sobie zabawy. Wystarczy zerknąć na trailer animowanej wersji z 1995 r. :)

Sceny akcji przeplata wiele spokojniejszych scen wprowadzających nastrój i budujących dramatyzm, którego tak jak powyżej nie da się poczuć po reklamówce. Sporo pięknych kadrów i bardzo ładna gradacja kolorystyczna podkreślająca charakter danych lokacji w filmie. Cieszy to, że film nie jest tak nafaszerowany CGI i sceny są nakręcone z prawdziwymi robotami (animatronika, manekiny), też lokacje częściowo zbudowane (co można zobaczyć na making off ach) To cieszy i bardzo urealnia niektóre sekwencje.

Brakowało mi tej filozofii z oryginału, większego dramatyzmu, znacznie więcej spokojniejszych scen z muzyką wprowadzających w trans i klimat tej wizji. Nie mogę jednak narzekać bo czasy są "niespokojne" ;) Wszystko bardzo rozedrgane i rozpędzone... Bałem się ogromnego rozczarowania a tutaj takie miłe zaskoczenie. Chciałbym się wybrać jeszcze raz by to dokładnie przeanalizować, może pójdę na wersję 3d.
    Ostatnio edytowane przez gryzon ; 01-04-17 o 11:23
    ARTSTATION "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona." Albert Einstein

Member
    Awatar PLS
    Podziękowania

Domyślnie

Byłem na premierze i też miło mnie zaskoczył. Obawiałem się przesytu nużącej akcji jak w Transformerach czy jakichś innych marvelowskich popierdółkach ale dzięki Bogu wszystko było fajnie wyważone. Scarlett od pierwszych trailerów totalnie mi nie podchodziła do tej roli, ale w całym filmie fajnie się ją oglądało i się przekonałem.
    gryzon - jak będziesz na wersji 3d to podziel się wrażeniami, sam jestem ciekaw

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

ciekawe spojrzenie na film bez spojlerowania
    https://www.dobreprogramy.pl/Hollywo...ews,80298.html

Uprawnienia umieszczania postów