Skocz do zawartości

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Też początkowo widziałem wrzucanie pojedynczych obrazków jako wadę, ale przemawiają do mnie argumenty Adka. Można do galerii wrzucić najlepsze ujęcie a w opisie dodać link do wątku na forum z pozostałymi ujęciami. Warto by było tylko dodać wzmiankę przy wrzucaniu obrazków, że będą jako niezależne galerie, bo jak się ktoś rozpędzi to będzie niezły bałagan 😉

PS. Woo, można przesuwać emotki kursorem o.o

PS2. Rzeczywiście Firefox sam w sobie ma bloker reklam, wyłączyłem i już za 6 miesięcy zostanę Java Developerem.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że tagi będą najlepszym wyborem do softów z mała popularnośćią, tj zostawić działy max, maya bledner a resztę wrzucić do inne z koniecznością otagowania jakiego softu pytanie dotyczy i jeśli jakiś soft będzie bardzo popularny to chyba dałoby się wyciągnąć posty z tagiem do nowego działu?
 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michalo napisał:

Fajna sprawa. Jakie proporcje obrazka?

no, nie wiem tbh 🙂  sprawdze pozniej 🙂

 

2 minuty temu, Destroyer napisał:

Też myślę, że tagi będą najlepszym wyborem do softów z mała popularnośćią, tj zostawić działy max, maya bledner a resztę wrzucić do inne z koniecznością otagowania jakiego softu pytanie dotyczy i jeśli jakiś soft będzie bardzo popularny to chyba dałoby się wyciągnąć posty z tagiem do nowego działu?
 

no, spoko zaczynam o tym myslec ze to moze byc dobry pomysl 🙂 hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie można komentowac newsów, np. wchodzę na info o reaktywacji albo wiedzminie i jest 0 komentarzy i nie ma jak ani gdzie napisać..

- w galerii nie można "doładować" kolejnych obrazków, jest tylko kilka ostatnich, kolejne powinny się ładować same po przewinięciu strony albo jakiś guzik "pokaz wiecej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobają kolorki 😄 Wchodzę dziś na stronkę patrzę gdzie jestem czy aby się nie pomyliłem 😛. Fajnie, że ta zmiana jest, może ludzie się opamiętają bo na fb ciężko coś znaleźć, musisz być w grupie, zaraz zaczynają się wycieczki personalne itd . Co do ikonek czy nazw programu przy zakładaniu tematu/działu to fajna sprawa

Wszedłem w galerię i tam takie coś, powinno być  Zrób zdjęcie profilowe bo teraz mam skojarzenia, że komuś będę je zmieniać

Screenshot_2019-07-25 Zamek Pińczów (2018).png

Edytowane przez mandragora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateusz_s napisał:

- nie można komentowac newsów, np. wchodzę na info o reaktywacji albo wiedzminie i jest 0 komentarzy i nie ma jak ani gdzie napisać..

- w galerii nie można "doładować" kolejnych obrazków, jest tylko kilka ostatnich, kolejne powinny się ładować same po przewinięciu strony albo jakiś guzik "pokaz wiecej"

bo jest 0 komentarzy ;))

 

image.thumb.png.8019d7f961b12a0b9450e368ab81ae53.png

galeria laduje sie cala, jak wejdziesz w kategorie o tu:

image.thumb.png.d7793d7a57ca335617619e4f902f1dd0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KLICEK napisał:

bo jest 0 komentarzy ;))

 

no właśnie nie, coś jest nie tak (uprawnienia?)

ja nie mam u siebie mozliwosci dodania komentarza, tak jak na Twoim załączniku.. może masz jakies dodatkowe uprawnienia jako administrator, ja tego nie mam.. wiec pewnie reszta zwyklych uzytkownikó też nie moze nic napisać

 

 

Edytowane przez mateusz_s
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zglaszam do Adka 😛

12 minut temu, mandragora napisał:

Mnie się podobają kolorki 😄 Wchodzę dziś na stronkę patrzę gdzie jestem czy aby się nie pomyliłem 😛. Fajnie, że ta zmiana jest, może ludzie się opamiętają bo na fb ciężko coś znaleźć, musisz być w grupie, zaraz zaczynają się wycieczki personalne itd . Co do ikonek czy nazw programu przy zakładaniu tematu/działu to fajna sprawa

Wszedłem w galerię i tam takie coś, powinno być  Zrób zdjęcie profilowe bo teraz mam skojarzenia, że komuś będę je zmieniać

Screenshot_2019-07-25 Zamek Pińczów (2018).png

jak sobie klikniesz w swoj profil to to sie ustawi w tle 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trzeba coś z galerią zrobić, bo nie można oglądać wszystkich obrazków:

- w galerii nie można "doładować" kolejnych obrazków, jest tylko kilka ostatnich, kolejne powinny się ładować same po przewinięciu strony albo jakiś guzik "pokaz wiecej"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateusz_s napisał:

jeszcze trzeba coś z galerią zrobić, bo nie można oglądać wszystkich obrazków:

- w galerii nie można "doładować" kolejnych obrazków, jest tylko kilka ostatnich, kolejne powinny się ładować same po przewinięciu strony albo jakiś guzik "pokaz wiecej"

na zewnatrz glalerii sa pokazane prace rekomendowane i ostatnio dadane. Jak klikniesz w Dzialy Galerii to dopiero masz dostep do wszystkiego co jest w galerii 🙂 

obczaj tu:

https://max3d.pl/gallery/category/1-galeria-3d/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mateusz_s napisał:

jeszcze trzeba coś z galerią zrobić, bo nie można oglądać wszystkich obrazków:

- w galerii nie można "doładować" kolejnych obrazków, jest tylko kilka ostatnich, kolejne powinny się ładować same po przewinięciu strony albo jakiś guzik "pokaz wiecej"

Co to znaczy? Czytałeś ten wyróżniony wpis ode mnie? Chodzi o to, że nie można albumów? Nikt nie ma problemu z galerią. 

Nie wrzucamy po 10 obrazków. 

Przeglądanie - jak wejdziesz do galerii - są strzałki, prawo, lewo...

Na głównej wyróżnaniamy prace. Ale jak wejdziesz do galerii: https://max3d.pl/gallery/ - klikniesz w kategorie, filtrujesz po czym chcesz - od wyświetleń, po rating, komentarze. Może to ustawić pod siebie itp...

W kwestii działania galerii: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adek napisał:

Co to znaczy? Czytałeś ten wyróżniony wpis ode mnie? Chodzi o to, że nie można albumów? Nikt nie ma problemu z galerią. 

Nie wrzucamy po 10 obrazków. 

Przeglądanie - jak wejdziesz do galerii - są strzałki, prawo, lewo...

Na głównej wyróżnaniamy prace. Ale jak wejdziesz do galerii: https://max3d.pl/gallery/ - klikniesz w kategorie, filtrujesz po czym chcesz - od wyświetleń, po rating, komentarze. Może to ustawić pod siebie itp...

W kwestii działania galerii: 

 

aa ok, dobra, troche nie czytelne bylo to dla mnie na poczatku przewijałem na koniec i bylo tylko pare grafik dopiero teraz przeczytalem ze to nowe prace, a cala galeria np. 3d jest na poczatku i trzeba kliknać.. po prostu zlało mi się to wszystko wizualnie..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mateusz_s napisał:

aa ok, dobra, troche nie czytelne bylo to dla mnie na poczatku przewijałem na koniec i bylo tylko pare grafik dopiero teraz przeczytalem ze to nowe prace, a cala galeria np. 3d jest na poczatku i trzeba kliknać.. po prostu zlało mi się to wszystko wizualnie..

Codziennie coś zmieniamy i jest coraz lepiej 🙂

Faktycznie na głównej brakuje mi przycisku więcej co całej galerii i może te tytuły - Galeria (wyróżnione) - są mało czytelne. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii jeszcze by się przydało albo podzielić na więcej działów albo lepiej umożliwić czy nawet wymusić dodawanie tagów którymi będzie można filtrować prace tj postać, pojazd, produkt, architektura, model, rzeźba, ilustracja, animacja, vfx, zdjęcie etc bo tak to szybko zrobi się bałagan i ciężko będzie znaleźć coś co akurat nas interesuje. 

Kolejna  rzecz Leaderboard? czy to potrzebne? tak samo lista online users gdzie większość to guest 🙂 takie niepotrzebne zawalanie przestrzeni czymś co mało wnosi i mało komu jest potrzebne.

I oferty pracy na samym dole, dało by się uprościć tę listę? Teraz jest strasznie zagracona masą niepotrzebnych informacji a wystarczyłoby w zasadzie  zostawić  sam duży i czytelny tytuł + ewentualnie  nazwę firmy a nie login konta

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niebieskim ptaku czasami pokazują interesujące rzeczy, jak tu się to umieszcza bo zwykle mi wyświetli sam kod a wiadomości ni widu ni słychu

Albo jak wstawić filmik np https://dev-files.blender.org/file/data/6xd5to6ydhtlamqst7mk/PHID-FILE-4urgobhvi5omha4232xj/2019-07-26_19-25-20.mp4

 

Edytowane przez mandragora
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arte17 napisał:

Może warto spróbować odwrócić kolejność pokazywanie postów w temacie? W tej chwili z tego co widzę jest od najstarszego i trzeba się przeklikać zawsze do nowej zawartości. 

wiem,wiem tez mnie to wkurza, ale chyba trzeba bedzie sie przyzwyczaic 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Arte17 said:

Może warto spróbować odwrócić kolejność pokazywanie postów w temacie? W tej chwili z tego co widzę jest od najstarszego i trzeba się przeklikać zawsze do nowej zawartości. 

To nie fejsbuk, fora zawsze tak działały, nic się tutaj nie zmieniło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, olaf napisał:

no mi właśnie brakuje dostępu - jeszcze może nie odkryłem - do ilosci postów na stronę i tego właśnie sortowania plus innych detali. Pewnie źle szukam.

wydaje mi sie ze tutaj, ustawia sie globalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 12:58, Destroyer napisał:

Też myślę, że tagi będą najlepszym wyborem do softów z mała popularnośćią, tj zostawić działy max, maya bledner a resztę wrzucić do inne z koniecznością otagowania jakiego softu pytanie dotyczy i jeśli jakiś soft będzie bardzo popularny to chyba dałoby się wyciągnąć posty z tagiem do nowego działu?
 

Myslimy o tym wlasnie i czekamy na opinie 🙂
Wtedy zostaje jeden dział z softem, tagujesz oprogramowanie, na zasadzie pomocy jak teraz. Bardzo podobnie do StackOverflow.

 

W dniu 25.07.2019 o 11:32, Loozack napisał:

Też początkowo widziałem wrzucanie pojedynczych obrazków jako wadę, ale przemawiają do mnie argumenty Adka. Można do galerii wrzucić najlepsze ujęcie a w opisie dodać link do wątku na forum z pozostałymi ujęciami. Warto by było tylko dodać wzmiankę przy wrzucaniu obrazków, że będą jako niezależne galerie, bo jak się ktoś rozpędzi to będzie niezły bałagan 😉

PS. Woo, można przesuwać emotki kursorem o.o

PS2. Rzeczywiście Firefox sam w sobie ma bloker reklam, wyłączyłem i już za 6 miesięcy zostanę Java Developerem.

Hmm... o jakim blokerze mówimy? Firefox u mnie nie blokuje domyślnie. Na pewno nie masz dodatkowej wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest ciężki temat bo z jednej strony taki dział maya ma dużo postów ale jednocześnie jest martwy od dawna. max i blender są najbardziej aktywne i te bym zdecydowanie zostawił, Sculpt jako dział i od softów i od technik ogólnych czy referencji też wydaje się być logiczny a czy cineme i mayę zostawić to bym rzucił monetą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzmy na ilość postów. Czasy się zmieniły. Jedyne co się straci na łączeniu działów to uporządkowane posty do Maya na przykład.LUb można aktualne posty wrzucić do archiwum, a nowe pytanie jeśli ktoś zada to w inne.

Pytanie też na ile to jest problem - te działy. Teraz zauważyłem, że w prosty sposób mogę tam dodać ikonkę, aby to lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, adek napisał:

(...)

Hmm... o jakim blokerze mówimy? Firefox u mnie nie blokuje domyślnie. Na pewno nie masz dodatkowej wtyczki?

Wtyczkę mam wyłączoną (uBlock), ale od pewnego czasu Firefox blokuje "elementy śledzące" (ikonka obok kłódki po lewej od adresu strony) i tam też musiałem dodać wyjątek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikajac z feed'u (lista unread comment) zawsze przenosi mnie do pierwszego postu więc tak naprawdę nie wiem gdzie należy się cofnąć w czytaniu. Odrobinę irytujące szczególnie w wątkach, gdzie dużo sie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest aby usunąć okienko z potwierdzeniem, gdy klikam żeby oznaczyło wszystko jako przeczytane? Trochę irytujące 😜 
@adek czy za kliki w reklamy dostajecie hajsy? Bo klikam przy każdym wejściu na forum i nie wiem czy nie na darmo 😜
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xmass napisał:

Możliwe jest aby usunąć okienko z potwierdzeniem, gdy klikam żeby oznaczyło wszystko jako przeczytane? Trochę irytujące 😜 
@adek czy za kliki w reklamy dostajecie hajsy? Bo klikam przy każdym wejściu na forum i nie wiem czy nie na darmo 😜
 

Możesz pokazać o co chodzi? Nie bardzo wiem o jakie okienko chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 09:02, xmass napisał:

Możliwe jest aby usunąć okienko z potwierdzeniem, gdy klikam żeby oznaczyło wszystko jako przeczytane? Trochę irytujące 😜 
@adek czy za kliki w reklamy dostajecie hajsy? Bo klikam przy każdym wejściu na forum i nie wiem czy nie na darmo 😜
 

Apropo okienka, nie mam dobrych informacji na ten moment, nie znalazłem takiej opcji.

Apropo reklam - tak. To reklamy Google. Warto jeśli już klikniecie zapoznać się z tym w co kliknęliście. To nie jest tak, że za samo kliknięcie jest jakaś kwota. Cieszy mnie, że po tych dwóch tygodniach te reklamy zaczynają (przynajmniej u mnie) być tematyczne - widziałem reklamy V-Ray'a, Autodesku, firm VFX itp. Co cieszy 🙂

Wyświelić reklamy możecie wykupująć Google Adsy i kierując je na max3d.pl. 

Tutaj tak jak pisałem, teraz są wakacje, zobaczymy czy uda się poprawić ruch w późniejszych okresie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, olaf napisał:

@adek gdzieś ten post przeskoczył - jak sprawić, że klieknięcie w unread content będzie przenosić do strony, która jest najnowsza? Na ten moment zawsze przenosi do pierwszej i trzeba szukać, co się ostatnio czytało.

Nie wiem, ale się dowiem (postaram). 
Możesz napisać w którym miejscu dokładnie. Z tego widoku aktywności, tak? 
Cholera powinna być taka opcja raczej (pogooglam na pewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

@adek - super, że odświeżasz forum, może też się zmusimy do postowania:D

Jako, że wszystko za fajnie, to przylazłem ponarzekać na galerię bo się o nią potknąłem i mi się nie podoba🙂

No to jedziemy:D

Imo dodawanie obrazków pojedyńczo jest bardzo chaotyczne i zaniży poziom galerii a nie zawyży. Bo jeśli ktoś zechce wrzucić "dziadostwo" to i tak wrzuci 15 screenów, które wylądują na wierzchu, a tak, byłby tylko jeden kafelek. Jak się kliknie w usera, to też nie ma jego portfolio czy galerii. 

Ludzie chcą (oni tego chcą bo już to widać jak zajrzycie do galerii🙂) wrzucać po kilka powiązanych obrazków, nie tylko finalną wersję w postaci jednego screena.
Chciałem zrobić tak samo i się mocno zdziwiłem, że to wyląduje wszystko "na wierzchu" zasrywając galerię screenami z zbrusha, różnymi ujęciami.
Czaicie, dodaję np 12 screenów z projektu i wszystko ląduje na ekranie głównym jako osobne obrazki, beauty render, clay rendery, siatki, texturki.
Do tego opis pracy i hashtagi, też trzeba copypastować do każdego wrzucanego obrazka jeśli chcesz mieć wszystko opisane jak należy.

Wydaje mi się, że standardem są takie rozwiązania jak na artstation, 3dtotal, behance, gdzie każdy user ma swój profil z "projektami" wewnątrz których może być wiele screenów, a w galerii widać tylko okładkę w postaci wybranego obrazka. One są sprawdzone i one działają.

Losowe scrollowanie obrazka za obrazkiem to masz na socialach, insta, fejsie. Tutaj byłoby fajnie, jakby można było w polskim języku pogadać o danej pracy/projekcie.
A teraz masz obrazek, można zalajkować, ale pogadać już cieżko, nie można się w jednym wątku odnieść do innego screena z tej samej pracy.

I tutaj argument, żeby się zastanowić co wrzucić bo jakość, do mnie nie przemawia, jak ktoś ma świadomość "jakości" to starannie wybierze te kilka screenów do wrzucenia. Jeśli ktoś tej świadomości nie ma, to wpierdaczy 15 screenów w galerię bez namysłu. Wiesz, jak będzie taki mechanizm jak teraz, spoko, będę przychodził, wrzucał jeden obrazek i cześć. Ale co mi to da? Exposure? Oh, please:) A co oglądającym moją pracę to da? Jeśli mają ten sam screen na insta, artstation i facebookach i tam sobie mogą dać lajka i napisać "awesome" to po kiego mają jeszcze na max3d zaglądać? Jeśli forum ma działać, to na pewno nie na zasadach podobnych jak panują w social mediach, czyli, "o ładne, zalajkuję". Jeśli ktokolwiek ma się tutaj pojawiać, to tylko ze względu na polskie community i realny feedback a nie dawać lajki czy szybko skomentować pracę.

Social media to chłam zastępujący obecnie telewizję to czemu się na tym wzorować? Lajki? Potrzebujemy merytoryki, dyskusji, wymiany doświadczeń.
Polycount działa i ma się nieźle, bo tam jest merytoryka branżowa a nie same obrazki z komentarzami "fuc...ng awesome!".

Kolejna rzecz, cg to nie jest malarstwo, gdzie jest jeden "obraz", upraszczając. Pokazując model, chcę podzielić się też stroną techniczą, rzeźbiarską, texturami, pokazać kilka różnych, bardzo istotnych aspektów danej pracy, często zapodać jakieś casestudy, jakieś dodatkowe materiały.

Wspominając "stare dobre czasy" najlepsze co się działo na forum to feedback i krytyka. I tego teraz brakuje. Beauty content niedługo na lodówce będą wyświetlać w AR.
Chcecie robić galerię typu 500px? Takie coś zadziała w moim mniemaniu tylko w skali globalnej. Po co max3d skoro masz te 500px, masz beha, masz insta, pinteres,artstation, 3dtotal? To są globalne portale i dlatego działają w ten sposób.

pozdrówki!

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Levus napisał:

Hej!

@adek - super, że odświeżasz forum, może też się zmusimy do postowania:D

Jako, że wszystko za fajnie, to przylazłem ponarzekać na galerię bo się o nią potknąłem i mi się nie podoba🙂

No to jedziemy:D

[...]

 

Cześć

Podpisuję się obiema ręcami pod tym co Levus napisał, bardzo podobne przemyślenia miałem wczoraj przy pierwszej próbie ogarnięcia jak tu wrzucać swoje arty w nowym Max3D (myślałem, że coś źle robię, nawet zacząłem szukać jakiegoś poradnika na stronie :D). 
Szczególnie fakt, że nie można stworzyć wrzuty z wieloma artami, jest mocno problematyczny. Miałem wczoraj do wrzucenia growy model z 25 screenami, różne techniczne głupotki, itd. Ale zaspamowałbym główną strasznie. Więc wrzuciłem 3 i musiałem podlinkować do Artstation po więcej. Fajnie gdyby można było wrzucić całość swojego projektu tutaj, a nie tylko zajawkę z odsyłaniem do innych portali.

To samo odnośnie dyskusji pod artami. Nie jestem pewien jaki był zamysł przy reworku portalu. Wcześniej Max3D był takim polskim Polycountem, teraz to jest bardziej galeria.

Ale ogólnie super, że zmiany się pojawiły, bo chyba spowodowały zwiększenie aktywności! Teraz tylko szlifować :)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie odniose do tego dawania feedbacku itp jak na starym maxiku, czasy sie zmienily i to mocno widac, nikt praktycznie nie marnuje czasu na pisanie komentarzy. Nie da sie czasu cofnac i na bank nie bedzie tak, ze na max3d.pl jest super mocny feedback, bo po prostu nie ma go kto pisac. Ludzie lubia poczytac i kliknac lajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levus: Dzięki za 3 grosze. To zawsze pomaga. Tak właśnie chcę, aby ten wątek działał.

Co do galerii.

No więc tak, mieliśmy dylemat - galeria i WIP - jak to odróżnić. Mamy moduł galerii, poprzednio ludzie byli przyzwyczajeni do wrzucania prac w wątek no i postanowiliśmy, że będą dwie możliwości. Nie wiem czy widziałeś. 

 

Dział PRACE + WIP: https://max3d.pl/forums/forum/18-work-in-progress-wip/

Być może nazwę trzeba zmienić. Tutaj chcemy prace jak dawniej, z makingofem, możesz wrzucać dużo prac, progress, dyskutować - to jest jakby zrobione przez forum.

Moduł galeria - ma służyć do chwalenia się tymi najlepszymi. Jeśli masz więcej prac - właśnie w WIPie tworzac nowy wątek/teczkę (dowolność) - robisz to w ten sposób. Do wątku prace wrzucasz z łatwością (kilka) - galeria - jedna, najlepsza lub kilka.

Umożliwiając w galerii tworzenie serii, albumów - utoniemy właśnie w pracach, ludzie będą uploadować jak leci - te trzeba opisać. Zerknij na kilka prac, są np. zrobione tak, że ktoś wrzucił jedną - najlepszą pracę, w opisie jest link do WIPu - łatwo przejść do WIPU gdzie dzieje się dużo.

Na ten moment to właśnie ten dylemat - dyskusji o której mówisz sprzyja forum - (WIP), oglądaniu prac, promowaniu na zewnątrz (galeria). I to działa. Praca dobrze opisana z portfolio działa całkiem nieźle do promocji. Moim zdaniem jest WIN-WIN - my mamy pracę, promujemy, masz możliwość zalinkowania portfolio, firmy itp. 

 

Tutaj dwa przykłady prac, które moim zdaniem zostały dosyć fajnie wrzucone:

Jak klikniesz, oglądasz prace, masz link do WIPa gdzie masz dyskusje, progress, cokolwiek chcesz - Twój wątek. 

 

Tutaj mamy przykład pracy projektu:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba wrzucić jeden screen w galerię a resztę w wątek wip i podlinkować - czyli naokoło. Lepiej jest wrzucić w album który ma podpięty wątek do komentowania.

Zaprezentowałeś Adek przykłady mechanizmów, które zostały rozwiązane właśnie przez albumowe podejście do galerii, a nie jakieś zakładanie wątków i ręczne wklejanie liku do wipu,
to jest po prostu upierdliwe i niewygodne.

Godzinę temu, adek napisał:

Umożliwiając w galerii tworzenie serii, albumów - utoniemy właśnie w pracach, ludzie będą uploadować jak leci

To artstation i behance tonęły by właśnie w luźnych screenach, ale nie toną bo są one wszystkie w albumach:) U nas jest dokładnie odwrotnie - właśnie teraz będą uploadować jak leci i już to się dzieje. Ja się powstrzymałem w ostatniej chwili, bo uznałem, że zrobię śmietnik. Zobacz galerię: Karakan, Soulinka, Kliment, Mateusz_s, Plasti - multiwrzutki, bo autorzy chcieli zaprezentować więcej niż jeden obrazek. I zapewne będzie więcej takich sytuacji.

"Zachęcanie" do linkowania jest sztuczne. Ułatwmy sobie życie i od razu umożliwmy wrzucanie. Bo bronisz mechanizmu, który wymusza ręczne wklejanie liku do wipu i przez to utrudnia publikację. No kaman😄

Wszystkie dobre serwisy mają mechanizm albumów, dlaczegóż nie skorzystać z tego samego rozwiązania? Wówczas masz w galerii na głównej jeden wybrany przez autora obrazek, z reguły najlepszy, czyli efekt elegancji galerii, o którym piszesz, a jak w niego klikniesz to masz rozszerzenie tematu o kolejne media.

Jak chcecie rozróżnić galerię i wip, to proponuję rozróżnić tak:

1.galeria z albumami przypisanymi do userów, możesz kliknąć w usera i tam są jego albumy - mechanizm artstation
2.forum - tutaj cała reszta, wipy, newsy userów, dyskusję itp - mechanizm strony głównej polycount

I teraz pomysł na layout, wiele się nie zmieni:

Na górze galeria z albumami/projektami, każdy z wybranym przez usera najlepszym screenem, najlepiej z możliwością kadrowania bo automatyczne psuje estetykę strony,
można to zaobserwować na załączonym obrazku (MEGA + za opcję wklejania screena w wątek przez ctrl+V! :).
Niżej newsy oraz wall z wątkami/wipami forum a la polycount - czyli odpowiednik "Teczki 2D,3D (Work in progress)" tego co teraz jest wklejony.

A teraz patrz, masz źle wykadrowane wyróżnione prace a niżej w ostatnio dodanych trzy obrazki od Karakana w jednej linii bo chciał pokazać więcej niż można.
To po prostu niefunkcjonalny mechanizm:)

image.thumb.png.59bcb2534f6078cc5469fdddc656c010.pngrii źle

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levus

Czekaj, bo chyba tutaj się  nie zrozumieliśmy. W WIPIE teraz (zobacz jak to wygląda), nic nie linkujesz. Wszystko tworzy się automatycznie. Jedyne co musisz zrobić to opisać pracę w galerii (o ile chcesz mieć tam jakieś linki, korzyści). 

W WIPie wrzucasz ile chcesz prac, na nasz serwer, upload jest dozwolony. Nie bawimy sie jakimiś zew. serwerami. 

W ten sposób tworzysz czy to teczkę czy wątek dla projektu. A jeśli chcesz później taki wątek wypromować dodatkowo wrzucasz do galerii.

@Karakan - to jest dobry przykład bo nie wiem jak to rozwiązać. Faktycznie do takiego projektu, aż się prosi wrzucenie pracy do WIPoGalerii, nie przez ten moduł. 

Na razie mamy pojedynczych użytkowników, którzy tak robili. 

Pisałem to wielokrotnie - w żadnym wypadku nie myślę o konkurowaniu z ArtStation bo to inna bajka.

Cały czas testujemy to co jest możliwe (z tym silnikiem). Więc dlatego to jest ważne, aby zbierać ten feedback.

Jeśli znowu pozwolimy na upload albumów (nie wiem czy to nawet możliwe), WIPy i prace przez forum umrą, a tam się fajnie rozmawia.

Ten silnik ma bardzo dużo plusów, sharowanie własnego kontentu jest bardzo łatwe. Linkowanie go w galerii na przykład nie wymaga od ciebie nic więcej jak tylko wrzucenie linka (reszta tworzy się automatycznie).

Sprawdzę opcje galerii jeszcze, ale tak jak napisałem. Jeśli chcesz napisać coś więcej o projekcie:

WIP -> Nowy wątek -> wrzucasz tyle prac ile chcesz. Nie trzeba ich opisywać. Jesteś też wyróżniony na głównej, wybierasz, która ma być miniaturką (nie trzeba tego wgrywać osobno itp). 

Galeria - sugerujemy, aby wybierać najlepsze prace i tutaj wrzucać (ale też nie jest tak, że limitujemy - 3,4 - OK). Ale 100 - raczej słabo. 

Max3D nie będzie Flickrem do przechowywania albumów, ma pomagać promować. Do tej pory wątki sprawdzały się i właśnie do takich zastosowań jak WIP lub po prostu opis projektu sprawdzą się lepiej. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Levus said:

multiwrzutki, bo autorzy chcieli zaprezentować więcej niż jeden obrazek. I zapewne będzie więcej takich sytuacji.

zgadzam się, takie praktyczne rozwiązanie znaleźli twórcy i trochę bałagan się robi. Może jakie komunikat/info co powinni robić w galerii i jak wrzucać WIPy

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności