Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam z Hudym tak jak wiekszosc z Blenderem. Co wychodzi nowy to mowie "fajna sprawa, musze sie w koncu mu przyjrzec!".
I nigdy tego nie robie.
I o ile mnie pamiec nie myli za kazdym releasem wypisuje ten koment tez  😄

Ale spoko - ciekawe co pokaza!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie, ale mi się udało 2kg złapać jak siedziałem raptem 3 tygodnie na zdalnym. Więc trzeba uważać 😉

Ale żeby nie było, jako opcja to zajebista sprawa. Jak jestem podziębiony, czy coś podobnego, to daje znać, że jestem na zdalnym i problemu nie ma. Więc bardzo cenię to jako możliwość i ostatnie kilka lat regularnie z tego korzystałem 🙂

Edytowane przez makak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

jaka dietka? bo ja -5kg 

Juz półtorej roku na home office, i ko**ica powoli bierze na tym odludziu 🙂 Człowiek tak sie rozleniwił, że już zapomniał jak to jest w jeansach chodzić...

dietka malo ruchu + sprawdzanie lodowki co 30 min, czy cos nowego moze sie pojawilo 😄 

No ja tak samo, wszystkie spotkania w gaciach 😄 ale plus jest taki ze mam teraz pieseczka, wiec zaczalem ruszac dupe czesciej i waga troche spadla 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KLICEK napisał:

nie no mi bardziej chodzi o to ze mozesz sobie mieszkac w polsce, a bez problemu zarabiac dolahy 😄 bogactwo czesc glowna

przy obecnych cenach w PL ten wariant jest coraz mniej atrakcyjny, pisze to siedzac w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, le_chu napisał:

przy obecnych cenach w PL ten wariant jest coraz mniej atrakcyjny, pisze to siedzac w DE

e no nie jest jeszcze tak zle 🙂 to prawda drozyzna w sklepach jest i ten kto sie buduje/remontuje ten wie ze dzieja sie dziwne rzeczy 😄 ale ogolnie nadal sie oplaca przytulac dolarki 🙂 Wiesz na samym koszcie wynajmu/czynszu oszczednosc jest ogromna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KLICEK napisał:

Wiesz na samym koszcie wynajmu/czynszu oszczednosc jest ogromna 🙂

Nie do konca, wynajem biura w DE kosztuje tyle samo albo i mniej niz w Bialymstoku iks de, przynajmniej 3 miesiace temu tak bylo jak porownywalem ceny. Czynsze to tez juz nie jest jakas wielka roznica, 20-30% mniej w PL ale przy gorszym standardzie. Wschodni Reich to mysle ze juz spokojnie sa te same ceny co w PL albo nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KLICEK napisał:

e no nie jest jeszcze tak zle 🙂 to prawda drozyzna w sklepach jest i ten kto sie buduje/remontuje ten wie ze dzieja sie dziwne rzeczy 😄 ale ogolnie nadal sie oplaca przytulac dolarki 🙂 Wiesz na samym koszcie wynajmu/czynszu oszczednosc jest ogromna 🙂

Kto zdołał znaleźć ekipę remontową z wolnymi terminami przed 2023 niech pierwszy opluje z pogardą innych 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że teraz ceny są powiedzmy 150% to nie znaczy, że w przyszłym roku będzie 100%. Raczej pewnie 200 które powoli stanie się normą. Tak jak z paliwem i wszystkim. 

No ale dobrobyt trzeba podnosić powoli i stopniowo. Jakby najpierw podniosły się tak bardzo zarobki to by wszystkie w głowach się poprzewracało 😉 A to jak się najpierw ciśnie a potem luzuje to się odczuwa większą ulgę - Jak z oddawaniem moczu 😉  nawet jak pętla nie jest luźna jak kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, le_chu napisał:

Nie do konca, wynajem biura w DE kosztuje tyle samo albo i mniej niz w Bialymstoku iks de, przynajmniej 3 miesiace temu tak bylo jak porownywalem ceny. Czynsze to tez juz nie jest jakas wielka roznica, 20-30% mniej w PL ale przy gorszym standardzie. Wschodni Reich to mysle ze juz spokojnie sa te same ceny co w PL albo nizej.

nie no(akurat nie mam porownania do DE), nadal w polszy za 850 euro zyjesz jak krol (standard mieszkania) - jak kiedys moja baba pojechala do uk na wymiane to za 800 funtow mieszkala praktycznie w ruderze. Chociaz to pewnie jak ze wszystkim, czyli jak trafisz tak masz 🙂

Wiem ze w berlinie dzieja sie teraz jakies zmiany i chca ograniczyc rynek najmu mieszkan, w sensie ze chca odebrac mieszkania korposom. Ciekawe czy to wplywa na te ceny

9 minut temu, RaVirr napisał:

Kto zdołał znaleźć ekipę remontową z wolnymi terminami przed 2023 niech pierwszy opluje z pogardą innych 😄 

ej no mam ten sam problem ostatnio, ale ostatnio kumpel mi polecil fixly.pl (bo lodowka powiedziala nała), to znalazlem tam fachowca w 5 min 🙂 a z googli dzwonilem po ludziach 3h i nikt niechcial przyjsc, bo lodowka za nowa i panie ja sie nei znam na tych nowych 😄 Sprobuj moze ekipa znajdzie Ciebie 😄 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KLICEK napisał:

ej no mam ten sam problem ostatnio, ale ostatnio kumpel mi polecil fixly.pl (bo lodowka powiedziala nała), to znalazlem tam fachowca w 5 min 🙂 a z googli dzwonilem po ludziach 3h i nikt niechcial przyjsc, bo lodowka za nowa i panie ja sie nei znam na tych nowych 😄 Sprobuj moze ekipa znajdzie Ciebie 😄 

Pierwsze słyszę o tej stronie, dzięki, sprawdzę!
My z lubą akurat mamy grubszą sprawę- remont dużego tarasu nad pomieszczeniem. Robota całkiem spora, ale jednocześnie zbyt mała by normalna firma się tym zainteresowała- dużo bardziej opłaca im się wziąć budowę całego domu. Mniej więcej od 3 lat staramy się znaleźć jakąś ogarniętą ekipę. Do tej pory bez skutku bo zawsze terminy i pandemia w międzyczasie... a jak już się ktoś znalazł to oferował tylko robotę- wywóz gruzu, betoniarka, dostawa materiałów itd w swoim zakresie co kompletnie mija się z celem 😄 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KLICEK napisał:

ej no mam ten sam problem ostatnio, ale ostatnio kumpel mi polecil fixly.pl (bo lodowka powiedziala nała), to znalazlem tam fachowca w 5 min 🙂 a z googli dzwonilem po ludziach 3h i nikt niechcial przyjsc, bo lodowka za nowa i panie ja sie nei znam na tych nowych 😄 Sprobuj moze ekipa znajdzie Ciebie 😄 

Faktycznie szybko ekipy reagują. Poszło zapytanie i po 5 min z 4 oferty 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, makak napisał:

Faktycznie szybko ekipy reagują. Poszło zapytanie i po 5 min z 4 oferty 🙂 

no ja tez bylem w szoku 🙂 teraz bede tam zamawial ALL 🙂 gosc przyszedl do mnei na chate w ciagu 10h od zgloszenia i naprawil wszystko 🙂 zostawil po sobie porzadek. Mega, bo widac ze gosciom zalezy, bo dostaja ocene

  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KLICEK said:

Ale tru w piersze 3 miechy covidowe +10 kg, takze LEGANCKO

No to witam Pana! 🙂 Ja też ratowałem polską gastronomię 🙂

Przyjeżdża dziewczyna z dostawą z pizzerii
- czyżby jakaś impreza?
- ja to nazywam kolacją dla jednej osoby w czwartek no ale ok, można to i tak nazwać 😛

SpO0YgC.jpg

Ale jak w tym roku otworzyli siłownie to od razu ruszyłem, szybko zrobiłem sobie zapalenie powięzi podeszwowej w jednej stopie co leczyłem ze 3 tygodnie, potem druga zaczęła mi trochę puchnąć dla równowagi ale w mniejszym stopniu i nie takim bólem. Teraz jest już ok i chodzę regularnie ale odkąd zacząłem chodzić to dobre 6kg przytyłem tylko cycki mam teraz bardziej kwadratowe 😛 
Prawdziwy wielki  chłop jak Thor z god of war a nie chudy szczur 😛

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz do tych chudych co? 


Ja to mam odwrotnie jak wy. Zamiast tyć to ja chudnę. W latach świetności to i dieta i siłka, ale to było ponad 10 lat temu.

Tak czy siak widać, że komputerowiec po mnie. Najgorsi są ci wyżyłowani ala top model - 0 profesjonalizmu i szkodzą branży.. 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wrzucic, zeby sie brac Blenderowa podniecila ale widze ze mnie uprzedzono 😄
Rewelka robota. To chyba ten sam kolo co wczesniej pracowal na Lightwave i takie cuda robil. Lightwave umarl - albo zapadl w jakis letarg, diabli wiedza - i przesiadl sie na Blendera. Strach pomyslec co by bylo jakby jakiegos porzadnego softu uzywal... 😛😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, EthicallyChallenged said:

Nie tylko sie przesiadł, ale go jeszcze chwali! A do tego maluje w Kricie i mówi, że nie tknie produktu Adobe nawet kijem! Wbijaj w wątek i go uświadom, zanim se chłop życie zmarnuje 😄

Luzik, koles zrobil zajebista rzecz, obserwuje jego poczynania od czasow jak go na Lightwavie robil. Nawet w tym watku cos tam pisalem wczesniej jak jeszcze bylem czlonkiem sekty 😄
A z cieszeniem sie, ze ktos cos zrobil fajnego na Blenderze pokazuje tylko jego miejsce w stadzie programow. Wyobraz sobie, ze kazdy uzytkownik Mayi, Houdiniego, C4D, Maxa sie cieszy, ze ktos tam cos fajnego zrobil na sofcie ktorego uzywa 😉

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie w przypadku tego pana głównie robi wrażenie to czego mu się udało dokonać, jego zapał i umiejętności, a to, że w blenderze to drugie miejsce i daleko w tyle za pierwszym. Poczytaj sobie jego blog o filmie który robił samodzielnie w Lightwave, robiąc samemu wszyściutko włącznie z muzyką. Na ten najnowszy fimik można patrzeć pod kątem programu, tak jak to robisz Ty, ale to nie Blender zrobił tę głowę, lecz Chris Jones. Zauważ, że nikt nie wspomniał o Blenderze oprócz Ciebie 😉 Płachta na byka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michalo napisał:

Co masz do tych chudych co? 


Ja to mam odwrotnie jak wy. Zamiast tyć to ja chudnę. W latach świetności to i dieta i siłka, ale to było ponad 10 lat temu.

Tak czy siak widać, że komputerowiec po mnie. Najgorsi są ci wyżyłowani ala top model - 0 profesjonalizmu i szkodzą branży.. 

 

Jeszcze przed pandemią zacząłem regularnie jeździć na rowerze do pracy. Jak się na dobre wirus rozpanoszył to stwierdziłem, że śnieżyca albo burza z piorunami to nadal akceptowalna pogoda na rower (w Warszawie niby zbiorkom rozbudowany ale ludzi też dużo, więc nie powiem - zwyczajnie się bałem). Efekt jest taki, że schudłem do rekordowo niskiej wagi mimo wpierdzielania 5 posiłków dziennie łącznie z ~1kg obiadu naszykowanego przez  żonę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, EthicallyChallenged said:

Na mnie w przypadku tego pana głównie robi wrażenie to czego mu się udało dokonać, jego zapał i umiejętności, a to, że w blenderze to drugie miejsce i daleko w tyle za pierwszym. Poczytaj sobie jego blog o filmie który robił samodzielnie w Lightwave, robiąc samemu wszyściutko włącznie z muzyką. Na ten najnowszy fimik można patrzeć pod kątem programu, tak jak to robisz Ty, ale to nie Blender zrobił tę głowę, lecz Chris Jones. Zauważ, że nikt nie wspomniał o Blenderze oprócz Ciebie 😉 Płachta na byka.

No nie ma co sie powtarzac wiec... powtorze 😄 Faceta znam, uwazam ze robi rewelka rzeczy, wiem ze od dawna.
Na Blendera najezdzam dla zartu. Ani mnie on teraz ziebi ani parzy. Lubie sie podroczyc z fanami, to wszystko. Lighthearted joke. Z Blenderem jak z prawie wszystkim na sieci - nikt nikogo nie przekona do swojego zdania. Ani Blenderowcy nie przekonaja reszty swiata o jego wspanialosci ani tez nie dadza sie przekonac ze nie jest znowu taki dobry.
Ot taka zaczepka z mojej strony. Zauwaz ze nikt sie nie odezwal tylko Ty 😉 Stol, nozyce... No niewazne, teraz na serio - naserio powiem ze zartuje sobie tylko i tyle.
Co do tego co koles robi to MEGA mi sie podoba animacja. Nie czuc tej zwyczajowej, sztucznej plynnosci komputerowej. Wyglada tak ze mialem watpliwosci czy to jest CG czy pomalowany ktos.
 

@Lucas - wszystko git, tylko ze jak pracujesz w domu to sie ciezko dojezdza do pracy 🙂
Powoli wracam do biegania. Zapuscilem sie zdrowo i wcale nie przez pandemie, uklad planet, pogode tylko przez... lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender nie jest zly.
Jest zle prowadzony, jego potencjal jest marnowany przez chaotyczny "rozwoj" we wszystkich kierunkach na raz. Soft jest spoko - za to "komjunity"/sekta...
Tak wygladam jak wchodze na watek o Mayi i czytam "a w Blenderze to bym to szybciej zrobil hue hue, ale gupi autodesk hue hue".
No, ale dosyc o mnie 😄 Gdzie jest ten watek o newsach blenderowych bo chcialem cos wartosciowego wrzucic dla sekciarzy 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumiostatni mohikanin, trochę sam ze sobą tę blenderową wojnę prowadzisz 🙂

Myśle, że to nie kwestia blendera. Są ludzie, którzy jarają się grafiką 3D, ale mają słomiany zapał, robią to amatorsko i toczą tego typu dysputy - po paru latach w ogóle 3D ich nie interesuje. Blender nie wszedł na salony, ale ludzie wykorzystują go w profesjonalnej pracy. To się nazywa lobby. Są dziedziny życia, że nie da się wejść tak po prostu z ulicy. Spróbuj załatwić np. pozwolenie na budowę obiektu energetyki jądrowej albo nawet formalnie stwórz firmę, działaj na rynku, który jest zmonopolizowany i wymaga fortuny.

Słyszałeś o historii wskrzeszenia polaroida? Tego typu idea bez pieniędzy nie istnieje w praktyce.

Obiektywnie rzecz biorac, to mimo chaosu jest w tym wszystkim progress duży.

 

Możliwe, że nie tylko blender będzie Ci się śnił po nocach 🙂

https://www.maxon.net/en/cinema-4d/features/user-interface-enhancements

Edytowane przez alex3d
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nezumi napisał:

Na Blendera najezdzam dla zartu. Ani mnie on teraz ziebi ani parzy. Lubie sie podroczyc z fanami

Mnie to przypomina wegetarianina, który jest wegetarianinem tak od miesiąca i w związku z tym musi co jakiś czas przypomnieć wszystkim, że już nie je mięsa. No i jakiś joke puścić w stronę tych, co nadal kotlety wpierdzielają. 🙂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest ten rig - wiem, bo mam Human Body. Swego czasu robiłem nim pozy na szybko, ale teraz mi szybciej jakimś pociętym manekinem prosto w zbrushu. 

No  bo rig super spoko ale coś proporcje nie teges tego modelu są. 

 

Także podjarka była bo fajnie się pozuje ale jednak model taki se. Nie mniej można go sobie jakoś tam przerobić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj, wiedzialem ze Blender to religia ale zeby filmik az edytowac?..
Glupi zarcik zapodalem i tyle a tu uniesienie jakbym Mahometa obrazil.
😛

@alex3d Widzialem. Biorac pod uwage jak w Cinemie to UI dziala to podobienstwa szybko sie koncza 🙂 Ale Cinemy uzywalem ostatni raz na Amidze tak ze sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris na Lightwave wyszedł na wyżyny w tych swoich RIGach i widać że kontynuuje swoje dzieło na sofcie który działa. Lightwave3D już umarł? Zaczynałem na tym sofcie swoją przygodę ze 20 lat temu. Z POV-Raya przeskoczyłem na Lightwave3d. Odkrywanie grafiki 3d na nim to była poezja 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryzonoficjalnie nie bylo jakos upadlosci ogloszonej ale zero newsow, oficjalny Twitter martwy, ostatnia wersja z zeszlego roku a w tym nic sie nie pojawilo... Moze ktos wykupi, moze sie dzwigna jakos ale ciezka sprawa z tego co widac. Uzywales Lightwave'a w wersji Amigowej? Teraz sie wkurzamy jak cos sie "dlugo" renderuje a wtedy linia po linii sie renderowalo 😄 Byle co zajmowalo wieki 😄 Ale emocje byly. Zero filmikow instruktazowych, jakas ksiazka do starej wersji jak miales szczescie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Dostałem od kolegi płytę drogą pantoflową na PC i była to wersja 4 albo 5.6. Nie pamiętam. Faktycznie nauka zajmowała masę czasu, nie miałem do tego manuala. Dopiero po jakimś roku kupiłem książkę w Helionie grubą jak biblia 😄 Co za czasy to były. Pierwszy tutorial ściągałem na modemie z naszego ukochanego ogólnopolskiego szerokopasmowego i szybkiego internetu 0202122 🤪 o animacji z użyciem kości. Przepraszam za smęty nostalgiczne!!! 😄

Wracając do Chrisa, zainteresował mnie ten jego RIG. Na filmach działa to wspaniale. Ja tam animatorem nie jestem ale lubię sobie pooglądać takie rzeczy. Kiedyś rigowałem dla wiedzy i zabawy na XSI. 

Edytowane przez gryzon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jak ja - w zyciu same obiekty zanimowalem tylko - jakies duperele z serii spadajaca puszka. Ale poogladac lubie. Ja zaczynalem zabawe na Amigowej wersji Lightwave, C4D i Real3D.
A co do smedow nostalgicznych - ksiazki Heliosa to bylo cos! Ze starych ksiazek szczegolnie pamietam ksiazke "Maya 2 Character Animation" (nie pamietam czy to Helios wydal u nas czy ktos inny) z ilustracjami Alexa Alvareza z Gnomona. Chcialem ostatnio kupic ja sobie na amazonie - myslalem ze bedzie jakies grosze kosztowac bo w koncu Maya 2... A tu zobaczylem ze chca $80 za nia i mi przeszlo 😄
Byly czasy 😉

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności