Skocz do zawartości

Social Support - pomoc na spolecznosciowkach


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, KLICEK napisał(a):

a dajcie tutaj jak mozecie 😄 nameczonko i napracowanko jest

https://www.artstation.com/artwork/5vdA5A

No dobra jak dla Klicuszka to po znajomości puszczam lajka 🙂 @RaVirr spłacił dług (niestety nie w polu 😞) więc czas na nowego dłużnika 😄 W razie niespłacenia długu nasyłam Byka @Destroyer-a AKA "Masz pan ryj" z łapą jak bochen chleba i głosem 60cio letniego pijaka - Jemu sie nie odmawia - no chyba że pacierz zaraz przed spuszczeniem łomotu 😉 
sneaky-smile.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Mortom said:

W razie niespłacenia długu nasyłam Byka @Destroyer-a AKA "Masz pan ryj" z łapą jak bochen chleba i głosem 60cio letniego pijaka - Jemu sie nie odmawia - no chyba że pacierz zaraz przed spuszczeniem łomotu 😉 
sneaky-smile.gif

Zwykle unikam niepotrzebnych walek 🙂

Ale ostatnio zrobiłem sobie test osobowości i wyszło mi, że mogę mieć do tego talent

JXMLAp0.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer i i czemu sie dziwie... to od razu było jasne....  równie dobrze mogli by napisać PATAŁACH 😭

patalach.thumb.jpg.03ab4f5614ed57cd6cf3f7446980508d.jpg

A wiesz co jest najbardziej wkuwające że ten opis pod spodem jest dość akuratny do mojej osoby... nie no.. idę kopać dół z wapnem... czas sie kłaść do ziemi... przynajmniej kwiatuszki będą ze mnie miały jakiś pożytek! 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logik.jpg.6be108ca9554af1469c34749a464ec71.jpg

Staralem sie odpowiadac realnie a nie tak jak chcialbym sie pokazac swiatu. No jest dosc prawdziwie, choc nie zadowala mnie introwertyk na 86% tylko... Taktyka - planowanie na 22% uwazam tez ze za wysokie w zwiazku z tym jak moja praca wyglada... 😄

BTW @KLICEK, daje lajka nie dlatego ze ktos sie napracowal tylko jak cos fajnie wyglada 😄 Na razie wszystkie sa fajne, wiec lajki leca ale mozesz studentom powiedziec, ze nie bedzie lajkow jak chujowke odstawia chocby sobie rece i nogi urobili 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ekstremalni introwertycy to nie dziwne, że tylko na forum się widujemy 😄 

@Nezumi Kiedyś też mi Logik wychodził a teraz architekt i dwa razy zrobiłem test żeby unikać odpowiedzi pośrodku jak za pierwszym razem czasem kliknąłem 🙂

@Mortom ni jest to nic czego długotrwały i nieprzerwany prze lata cykl sterydowy i testosteronowy by nie mógł naprawić 🙂 Ale musisz sobie odpowiedzieć czy możesz poświęcić swoje zdrowie, czas, włosy na głowie, cerę, min kilkanaście tys rocznie żeby wstąpić do elitarnego klubu ludzi ewidentnie niezdrowych na ciele i umyśle 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @Nezumiego to o introwertyzm bym nie podejrzewał NIGDY! Nie po tym co pisze o blenderze... bo trzeba mieć jaja ze stali i mocną psyche aby opierać się falom zajebisości św Tona zbawcy!

@Destroyer (...) ni jest to nic czego długotrwały i nieprzerwany prze lata cykl sterydowy i testosteronowy by nie mógł naprawić 🙂 Ale musisz sobie odpowiedzieć czy możesz poświęcić swoje zdrowie, czas, włosy na głowie, cerę, min kilkanaście tys rocznie żeby wstąpić do elitarnego klubu ludzi ewidentnie niezdrowych na ciele i umyśle 🙂 (...)
Do tego drugiego typu ludzi juz dawno należę 😄 a do tego pierwszego - I'm getting there 😜 SOON! 😄  

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi miałem to samo, jedno pytanie to maks po lewej albo prawej a na drugie to tak siedzę i rozważam bo odpowiedz brzmi "to zależy" 😄 No ale jak w dwóch testach, mimo że w jednym miałem kilak po środku wyszło mi to samo to trzeba przyjąć, że za bardzo się nie da tego zmienić🙂

Logik to prawie najrzadszy typ, architekt jest jeszcze rzadszy tylko pytanie który to rodzaj rzadkości bardziej ten z rozwolnieniem czy z zaparciem 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Destroyer said:

który to rodzaj rzadkości bardziej ten z rozwolnieniem czy z zaparciem 🙂 

Jak RZADKOSC to z rozwolnieniem pewnie... 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Nezumi said:

Ja RZADKOSC to z rozwolnieniem pewnie... 😄

Ale z zaparciem też rzadko idzie tylko w innym sensie 😄 Trzeba przygotować trójwymiarową wizualizację grafu zależności obu opcji między czasem a konsystencją i dzięki bigData analysis i AI może poznamy odpowiedź na to bardzo istotne pytanie 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... tu Architekt tam Obrońca dalej jeszcze Logik i tylko ja jak ta sierota jakiś Pośrednik... jak bym jeszcze w deweloperce robił to by pewnie uszło. A tak to czuje się jak bym z pośredniaka wrócił i głosił powszechnie znaną maksymę że dla takich fachowców jak ja nie ma pracy... a tak w ogóle to gdzie jest moje piwo kobieto! 😉
No nic kolejny raz dostaje dowód na to że jestem uszkodzony... a tam na metce wciąż widnieje napis - dusza nie podlega reklamacji - pozdrawiamy i życzymy miłego życia! 🙂 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane architekty, eleganckie chłopaki 🙂

SQuUrg4.jpg

Piękny offtop nam się narodził 😛 

Jakiego znaku zodiaku jesteście? 😄 Ja wężownik 🙂 
"Według starożytnych mitów jest urodzonym uzdrowicielem, który zszedł na ziemię, aby leczyć ludzi z chorób psychicznych" XD 

"ma szansę spełnić wszystkie swoje marzenia o ile przezwycięży swój wewnętrzny mrok."

giphy.gif?cid=ecf05e471z3b48gsd1soxv5vhg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • bogactwo 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten test. Muszę przyznać, że jednak osobowość mi się trochę zmieniła odkąd znalazłem się w trochę innym środowisku i zostały postawione przede mną nowe wyzwania, których początkowo się bałem, ale z czasem się oswoiłem i zmieniłem podejście adaptując się do nowych okoliczności. Kilka lat wcześniej wolałem klepać kod do niszowego projektu "w piwnicy". Dziś zdecydowanie wolę wyjść do pubu na billard/kręgle, domówkę/planszówki a im więcej osób tym lepiej 😄Oczywiście jak jest tego za dużo w zbyt krótkim czasie to czuję lekkie wypalenie wewnętrzne, ale jakoś mnie to już tak nie krępuje.

image.jpeg.9fd75cfd4b927a40781a1247a9a3c476.jpeg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zamieniliśmy Social Support na Social test osobowościowy 😄 Klasyczne dla naszego forum 🙂 
@ZiN A ja mam odwrotnie... po przejściu pewnej choroby stałem się introwertykiem do kwadratu. Kiedyś lubiłem nawet przebywać z ludźmi i wcale mnie to nie męczyło. A teraz po 2h czuje że umieram w środku i maże o swoim przytulnym pokoiku gdzie panuje cisza (po za zawalaniem metalu w głośnikach) a zagęszczenie ludzi w pomieszczeniu rzadko przekracza 1 osobę na 10m2 😄 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowała tematyka, to zapraszam na swój kanał na YouTube - https://www.youtube.com/@visuallyideally

Ogólnie na chwilę obecną są tam pokazane moje artbooki (strona po stronie) - 50 z około 200, ale codziennie teraz staram się coś nowego wrzucać. A w najbliższym czasie będę to rozwijać o recenzje, relacje z projektów 3d i foto sesji, różne porady, tricki, rzeczy związane z social mediami itd. Ogólnie jak znowu zaczną mi statystki takie fajne jak kiedyś lecieć i tymi artbookami rozruszam ruch na kanale, to zacznę już pozostałe video wrzucać. Tak więc byłoby miło jakby ktoś dał suba na zachętę ku bardziej wytężonej pracy 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KLICEK napisał(a):

dziekuje za ta miniaturke 😄 rozumiem ze to takie puszczenie oczka 😄 

Właśnie odpisałem na YouTube, ale powtórzę i tutaj. Jak wybierałem najciekawszą rozkładówkę z tego Expose to nie wiedziałem, że to Twoje. Dopiero potem jak się wczytałem to ogarnąłem. Takie miłe zaskoczenie miałem. No i przy spotkaniu na żywo musisz mi podpisać tego arta 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na mnie pora posmarkać. Jak wiecie (albo nie) do kwietnia byłem art direm w Carbonie. Przyzwoita firma (żaden szał, ale też bez histerii), w sumie niezła praca. Wiadomo że zawsze na coś można narzekać bo ludzie nie anioły, ale generalnie- taki polski średniak, 7/10. Przez ostatnie dwa lata prowadziłem projekt jako project owner i art dir równocześnie- gierkę w XVII w., w cartoonowej stylówie. Nazywa się toto Crimen- nie mało być jakoś super ambitne ani bardzo drogie- po prostu gierka w którą można (w założeniu) pograć 15 minut, odłożyć a potem wrócić. Wszystko poszło w miarę ok, ale... no właśnie. Zaczęło się jebanie gry na socjalach przez recenzentów że hur dur, nie taka jak pełnowymiarowe produkcje, że tego za mało tamtego za mało. Kurde- no wiem. To nie miało być GTA 5 tylko mała giereczka i tak jest wyceniana. Gówno- oczywiście- spada głównie na mnie, a mi z tym mocno chujowo. Jak sobie radzicie z takimi sytuacjami?

Edytowane przez RK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RK napisał:

Dziś na mnie pora posmarkać. Jak wiecie (albo nie) do kwietnia byłem art direm w Carbonie. Przyzwoita firma (żaden szał, ale też bez histerii), w sumie niezła praca. Wiadomo że zawsze na coś można narzekać bo ludzie nie anioły, ale generalnie- taki polski średniak, 7/10. Przez ostatnie dwa lata prowadziłem projekt jako project owner i art dir równocześnie- gierkę w XVII w., w cartoonowej stylówie. Nazywa się toto Crimen- nie mało być jakoś super ambitne ani bardzo drogie- po prostu gierka w którą można (w założeniu) pograć 15 minut, odłożyć a potem wrócić. Wszystko poszło w miarę ok, ale... no właśnie. Zaczęło się jebanie gry na socjalach przez recenzentów że hur dur, nie taka jak pełnowymiarowe produkcje, że tego za mało tamtego za mało. Kurde- no wiem. To nie miało być GTA 5 tylko mała giereczka i tak jest wyceniana. Gówno- oczywiście- spada głównie na mnie, a mi z tym mocno chujowo. Jak sobie radzicie z takimi sytuacjami?

nie ma na to lekarstwa, musisz czuc sam czy zrobiles dobra robote. Jezeli tak, to pamietaj ze nie wszystko jest twoja odpowiedzialnoscia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
gdzie te negatywne opinie? Trochę poszukałem info o grze, negatywów nie znalazłem, do tego premiera chyba dzisiaj więc dopiero się to zweryfikuje w czasie.

Za wcześnie na gówno.

 

Nioe byłem w takiej sytuacji ale parę razy zaliczyłęm konkretne wtopy.. ja skromnie przyjmuję odpowiedzialność w duchu czuję zażenowanie ale staram się w miarę profesjonalnie podejść do takich spraw, wyciagnąc wnioski i iść dalej z poczuciem wstydu i niską samooceną 😛

Nie wiem czy tutaj czujesz się winny, czy w ogóle można mówić o twojej winie. Jeszcze nie ma porażki więc walka trwa 😉 Głowa do góry.

A jak by co to tylko "twoja" kolejna gra i wyciągnij jakieś wnioski i następnym razem weź to całę doświadczenie pod uwagę.

Nie dręcz się bo to czasu nie cofnie. I w ciężkich chwilach pomnyśl o chłopakach z CDPro co są do dzisiaj jeszcze jebani za Cyberpunka - co kolwiek by nie zrobili dobrego, jaka by ta gra nie byłą zajebista (jedna z moich ulubionych gier ever) to i tak są ciągle i ciągle jebani przy każdej okazji jak pada słowo "Cyberpunk" lub "CD projket".

ALe działają dalej z tym gównem na plecach i się nie podddają. Chwała im 🙂

 

Mam wrażenie, że ludzie mają mega wyhajpowane oczekiwania. Tak samo z Dying Light 2 - pomimo, ze dobra gra też leci na nią fala krytyki, bo coś tam.

A Ostatnie gry AAA to niedopracowane gówno 😛 strach je kupować

 

Mója kolejna ukochana gra - ELden Ring - od groma nagród i kopii sprzedanych. Setki godzin filmó na yt i fanów z tatuażami z gry. A i tak jest dużo narzekaczy, ze bossowie źli, że za łatwa, że za trudna, że nie ma tego a jest to, że świat otwarty itd.

 

Chodzi mi o to, że tak czzepiać się można w nieskończoność. Zależy w jakie community trafisz ze swoja grą.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyny minus jaki widze to ze na VR 😄 Jako fan gierek w stylu Chivalry - obczilbym. Ale nie na VR 🙂

Stary, brales udzial przy zrobieniu fajnej giery, projekt zostal skonczony - wszystko gra. Ze komus tam sie nie podoba cos?  Wiadomo, ze jak masz 100 glosow pozytywnych i 5 zjebek, to sie skupisz na zjebkach bo to gdzies tam uwiera. Ale nie ma sensu sie biczowac. Wez pod uwage ze dzieki internetowi nagle twoj produkt trafia w zasadzie do calego swiata. TO POTEZNA widownia - nie ma sily zeby wszystkim sie spodobalo.

Jest taki raper z UK, Ren, ktory niedawno o tym wspomnial w szorcie swoim:

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze najgorzej miałem, jak zrobiłem robotę, przykładałem się mega, ponad wymiar godzin najebane... a koleś do mnie: "aleś odjebał na kolanie, ile na to poświęciłeś godzinkę?" itp... A jak rzeczywiście na odpierdol zrobiłem to mnie chwalili haha i jeszcze najlepiej zarabiałem... trochę się wyleczyłem z brania tego do siebie jak zobaczyłem jak jakiś idiota z agencyji jedzie po pracy bigleba, tu pomarańcz nie taki, tu kompozycję zmienić... to sobie myślę, ty mu buty powinieneś wylizać, a nie popraweczki dawać.

Także chyba dystans do tego. I tyle. A przy tak złożonych projektach, to wiadomo że constrainy za pysk trzymają, a audiencja ma na nie wyjebane.
A i tak w naszej branżuni to duży random.

Taki dziad jak Paul Rand (koleś od logosów, IBM, UPS, ENRON etc) miał fajne podejście... anegdotka jak projektował dla NeXT Steve'a Jobsa: Jak już go ubłagali, żeby zrobił logo za jakieś $100k, pytają jak wygląda proces, czy on proponuje kilka rozwiązań, oni sobie myślą i jak im się nie spodoba to następna runda... a on na to: Nie. Ja wam przygotowuję rozwiązanie, za 100k, wy je dostajecie i możecie z tym zrobić co chcecie, możecie wyrzucić do śmieci... a jak chcecie mieć warianty bo moje rozwiązanie się wam nie podoba, to idziecie do innego projektanta płacicie mu jego stawkę i on wam przygotowuje coś innego.

Wiadomo, że status legendy ziomek miał, to na więcej mógł sobie pozwolić. Ale ostatnio ja na zlecenia, przygotowuję jedno rozwiązanie, wbrew standardom rynkowym, i liczę się z tym, że może się nie spodobać, ryzyko zawodowe. Ale uważam, że to tak jak z programistą, zlecasz ziomkowi coś do zrobienia i nie prosisz o kilka wariantów. Zdarzają się lepsi/gorsi programiści, a zostajesz jako klient z tym za co zapłaciłeś i w najgorszym przypadku musisz kupić usługę u kogoś lepszego. Wybór kontrahenta to odpowiedzialność zleceniodawcy.

Wiem, że to trochę inne przykłady, ale zasady te same. Zrobiłeś robotę, uczciwą, jak umiałeś najlepiej. To wszystko co się liczy. Reszta to random. Carry on.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy za support, means a lot. Tak serio- serio.

Generalnie- ja wymyśliłem tą grę, prowadziłem jako product owner (czyli nie tylko art dir, ale nadzorowanie wszystkiego, total- od okładek, po rozwiązania gameplayowe, muzę, głosy- wszystko). Ujebałem sie z tym naprawdę bardzo (zresztą- macie wyobrażenie o ilości pracy), kasy wcale nie dostawałem więcej niż za samo bycie art direm (bo mój projekt- więc "inwestuję w niego" i jestem wdzięczny za szansę- studio jednak zaryzykowało pozwalając mi na to). Nie wszystko szło idealnie- bo taki jest game dev, taka praca- ale teraz chyba nałożyło mi się to, że jak coś nie tak- to moja wina, plus z kolejną robotą ciężko (75 aplikacji, 35 odpowiedzi negatywnych póki co, jak tak dalej pójdzie skończę w biedrze) i każdy kolejny negatyw który spada po prostu ciśnie na czachę. Dochodzi wiek i porównywanie sie z innymi (bezczelni gówniarze, żyją krócej niż ja robię 3d, a już są ode mnie o wiele lepsi)- i ... no trudno to wszystko dźwignąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej musisz poczekać z samobiczowaniem się, niech użytkownicy wkroczą do dawania ocen a nie krytycy z yt.

Będzies mógł porównać efekt z innymi tworam,i studia i wtedy się zweryfikuje czy to sukces, czy klapa, czy coś pomiędzy.

 

CO do szukania pracy.. wszyscy mają ciężko, uwierz mi. Każdy z kim rozmawiam, czy to młodsi czy starsi ni z te moje prawie blisko 40, mają z tym problem.  Takie czasy. Boom już minął, do tego nastały  trudne czasy dla firm w PL i tak to wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michalo napisał(a):

No to tym bardziej musisz poczekać z samobiczowaniem się, niech użytkownicy wkroczą do dawania ocen a nie krytycy z yt.

Będzies mógł porównać efekt z innymi tworam,i studia i wtedy się zweryfikuje czy to sukces, czy klapa, czy coś pomiędzy.

 

CO do szukania pracy.. wszyscy mają ciężko, uwierz mi. Każdy z kim rozmawiam, czy to młodsi czy starsi ni z te moje prawie blisko 40, mają z tym problem.  Takie czasy. Boom już minął, do tego nastały  trudne czasy dla firm w PL i tak to wygląda.

Michało- stary, rzeczy oczywiste wiem. Naprawdę- nie pracuję 10 lat i nawet nie 20. Been there, seen it. Po prostu są momenty kiedy nie dźwigam. Tyle. Może zmęczenie "materiału ludzkiego". I tym bardziej doceniam życzliwość i to że w ogóle chce się Wam pisać- także kapeluszem do ziemi. Bez przekąsu i innych takich. Czasami drobne gesty pomagają bardzo mocno. Anyway- nie ma co się smarkać- młotek do ręki i zapierdzielamy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK a jak do ciebie wygląda rekrutacja na taki mentorship? Trzeba wpłacić jakąś kwotę na onlufans ? Czy może selekcja przebiega wg. nieskazitelności cery? Albo to na kartki, jak w za starych "dobrych" czasów? 
Nie pytam dla siebie, tylko dla kolegi z ciekawości 😉
 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mortom napisał:

@KLICEK a jak do ciebie wygląda rekrutacja na taki mentorship? Trzeba wpłacić jakąś kwotę na onlufans ? Czy może selekcja przebiega wg. nieskazitelności cery? Albo to na kartki, jak w za starych "dobrych" czasów? 
Nie pytam dla siebie, tylko dla kolegi z ciekawości 😉
 

poki co budka zamknieta do konca wrzesnia 😛 nie da sie, bo sie wakacjuje, a pozniej lece po liscie zgloszen 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności