Skocz do zawartości

Teczka 3D: Mortom


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

1546974078_sxzpx1_600.jpgPost z okazji 40 urodzin - Skąd mi sie te 40 lat wzięło? Kiedy? WTF...? A ja nadal w głowie mam 18 latek i nadal jestem człwiekiem co nic nie wie, nic nie umie i niczego nie osiągnął.

Wy to przynajmniej coś macie, jakieś sukcesy, idealne życia, @Destroyer idealną figurę i siłę niedźwiedzia, @Nezumi świetnie pixeartuje i konstruje wspaniałe ogrody wiszące na ziemiach Majów, @SebastianSz geniusz malarski....! @RaVirr mega skil rzeźbiarza malarza...! ehh... tylko otworzyć żytniówkę i wypić samemu do lustra. 

Daję wstępnie zaakceptowanego Caparoniego. Dzięki wam obrazek lepiej wyszedł. Ehhh to pokazuje tylko jak bardzo zawodzę i jaki kiepski zemnie rzemieślnik 😞 No nic urodzinowa depresja
 

caproniCa3_v6_m.thumb.jpg.966890146ba84956dcec54180801f251.jpg

caproniCa3_v6_CU.thumb.jpg.0e3a7382551acf9a360342d4b0516bfd.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memy memami, ale głowa do góry, i tak nas wszystkich AI wygryzie xD

49fe93.jpg.98fc7d54da9a31de9eca438581624133.jpg

Znasz się na samolotach i umiesz w 3D, może np. spróbować wyspecjalizować się w designie statków powietrznych? Do tego potrzebna jest wiedza techniczna i znajomość różnych nieoczywistych detali żeby to było jakoś wiarygodne, a sporo ludzi od designu pewnie ma tutaj braki, bo skupiają się bardzo na stronie czysto artystycznej. Są ludzie, którzy robią tylko samochody albo tylko mechy i jakoś chyba im się kręci, trzeba grać na swoje mocne strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wszyło duży progres od pierwszego obrazka! 🙂 

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale biała linka po lewo trochę za bardzo się wybija zwłaszcza dlatego że ma ciemne tło pod sobą i ściąga uwagę, te pozostałe z przodu już tak nie mają bo dużo się dzieje pod nimi

oncHCW1.jpg

Ale chyba zabrakło sampli dla tych cieniutkich linek i jest problem z aliasigniem i schodkowanie albo to może być wina obrazka i kompresji więc nie wiem 🙂

DH62zYS.jpg

Ale wygląda kozacko i jest się czym pochwalić! 🙂 

-

Co do 40tki to gratuluję i/lub współczuję ( skreślić niepotrzebne) mi też już niewiele zostało 😕 Na pocieszenie (albo i nie) to chyba dla większości życie jest ciężkie jak 200 na klatę na płaskiej tzn ja tle nie dźwignę 🙂 Przede wszystkim przestań się samobiczować i wypracuj sobie podejście bardziej narcystyczne 🙂 Nawet wymuszony uśmiech czy postawa power pose z wypiętą klatą i podniesioną głową wpływa na poprawę nastroju więc trzeba wziąć głęboki oddech, stanąć jak bohater i powiedzieć sobie jestem zajebisty i powtarzać to codziennie aż się uwierzy 🙂 

4 hours ago, Mortom said:

@Destroyer idealną figurę

a dziękuję 😛 

oKLDxGW.jpg

idealna kula 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego naj! Ach, miec znowu te 40 lat 😄 Spoko stary - tez niczego nie osiagnalem tylko w innym kraju 🤣👌 Ciebie AI nie wygryzie bo to gow....o nie umie niczego co wymaga detalu a w twoich prackach detal wylewa sie z monitora. Nie boj nic, do 40 sie ludzie przejmuja wiekiem a im dalej po 40 tym bardziej masz to w dupie. Przynajmniej ja tak mam. "It is what is".

Obrazek jest miod. Jakbym mial na sile szukac czegos co mi nie pasuje - ale juz tak na prawde wymuszone doszukiwanie sie - to swiatlo. Mimo tla troszeczke mi wyglada na makiete oswietlona spot lightem przy tych ostrych cieniach jakie rzuca gorny plat skrzydla na dolny. Ale nie wiem, moze jakby byla pelnia ksiezyca to tak by to wygladalo wysoko na niebie. Jest super.

Mroczna konstrukcja tego samolotu... Zwlaszcza to gniazdo koleszki strzelca.. Zero oslony, wystawiony, ze tak powiem, do wiatru 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO jeszcze chociaż raz te 40 ci życzę i sykcesów i spełnienia 😄

Jeśli chcesz to ja też ci posłodzę 😉

Świetnie modelujesz, masz megaśnego skilla. Myślę, że mógłbyś takie rzeczy do druku robić i pewnie byś miał masę roboty.

No i jesteś taki zabawny, że czasem aż mam łzy w oczach (nie koniecznie ze śmiechu)

Ni i chce ci się...

 

 

Ja niedawno miałem doła bo mam już prawie 37 i jak to policzyłem, to wyszło mi że pół życia spier**** 😉 nic tylko wykopać sobie dołek, położyć się w nim i przysypać. No nic, trzeba jechać dalej tym wagonikiem.

Ale już mi przeszło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalo napisał(a):

TO jeszcze chociaż raz te 40 ci życzę i sykcesów i spełnienia 😄

Jeśli chcesz to ja też ci posłodzę 😉

Świetnie modelujesz, masz megaśnego skilla. Myślę, że mógłbyś takie rzeczy do druku robić i pewnie byś miał masę roboty.

No i jesteś taki zabawny, że czasem aż mam łzy w oczach (nie koniecznie ze śmiechu)

Ni i chce ci się...

 

 

Ja niedawno miałem doła bo mam już prawie 37 i jak to policzyłem, to wyszło mi że pół życia spier**** 😉 nic tylko wykopać sobie dołek, położyć się w nim i przysypać. No nic, trzeba jechać dalej tym wagonikiem.

Ale już mi przeszło.

 Dzięki brachu sukcesem i spełnieniem będzie jak dożyję 50tki w dobrym zdrowiu psychicznym (co nie jest dzisiaj już tak pewne! 🙂)

37 lat - wspaniały młody wiek. Czasy rozpusty, chlania i nieograniczonego hedonizmu.... ehhh... i pomyśleć, że żadne z wymienionych nigdy mnie nie spotkało xD No może po za chlańskiem na grillach w ogródku dawnego kumpla... ahh to chyba już ten wiek kiedy wspomina się z rozrzewnieniem głupotę dawnych lat 😄 

A z tym skilem to bym nie przesadzał... ja to widzę raczej tak: że doszedłem do poziomu pana Miecia co codziennie machał łopatą w na budowie ale zamiast zyskać skila w kopaniu rozmiłował się w drinkach ze spirytusu i soczku z malin. 🙂 nie koniecznie z sokiem z malin 😉

2 godziny temu, Nezumi napisał(a):

Wszystkiego naj! Ach, miec znowu te 40 lat 😄 Spoko stary - tez niczego nie osiagnalem tylko w innym kraju 🤣👌 Ciebie AI nie wygryzie bo to gow....o nie umie niczego co wymaga detalu a w twoich prackach detal wylewa sie z monitora. Nie boj nic, do 40 sie ludzie przejmuja wiekiem a im dalej po 40 tym bardziej masz to w dupie. Przynajmniej ja tak mam. "It is what is".

Obrazek jest miod. Jakbym mial na sile szukac czegos co mi nie pasuje - ale juz tak na prawde wymuszone doszukiwanie sie - to swiatlo. Mimo tla troszeczke mi wyglada na makiete oswietlona spot lightem przy tych ostrych cieniach jakie rzuca gorny plat skrzydla na dolny. Ale nie wiem, moze jakby byla pelnia ksiezyca to tak by to wygladalo wysoko na niebie. Jest super.

Mroczna konstrukcja tego samolotu... Zwlaszcza to gniazdo koleszki strzelca.. Zero oslony, wystawiony, ze tak powiem, do wiatru 😉

Jak to niczego nie osiągnąłeś?! Rodzina, kwitnący biznes no i kroczysz śladami samego Santa Anny! Jak dla mnie osiągnąłeś całkiem nie mało! 
A co do AI to obyś sie nie mylił - choc już czuje zgniły oddech tego tworu "uczącego" się na modelach ze sketchfaba 🙂 ale może nie będzie tak źle jak się może wydawać 👍 CHYBA!

Co do światła to chyba racja.. choć z moich obserwacji wynika że cienie nocą są dużo bardziej ostre niż w dzień. Ale może wyjdę sobie w księżycową noc i obyczaje czy aby na pewno. Niestety dzisiaj pochmurna noc... może jutro się uda 🙂 

A co do tylnego strzelca to ma podwójnie przewalone.. nie dość, że stanowi wyśmienity cel od boku i tyłu to jeszcze przez całą misje musi stać! Ale to i tak nie jest tak źle, bo zrobili inną rewizję strzelca przedniego który miał stanowisko za pilotami i siedział niemal na skrzydle. Nie wiem jakim kozakiem trzeba by być aby zaufać koledze do tego stopnia że podczas nawalanki ten nie pojedzie za daleko z ciągłym ogniem i nie zacznie borować dziur w czaszce kolegi pilota 🙂

5 godzin temu, Destroyer napisał(a):

Świetnie wszyło duży progres od pierwszego obrazka! 🙂 

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale biała linka po lewo trochę za bardzo się wybija zwłaszcza dlatego że ma ciemne tło pod sobą i ściąga uwagę, te pozostałe z przodu już tak nie mają bo dużo się dzieje pod nimi

oncHCW1.jpg

Ale chyba zabrakło sampli dla tych cieniutkich linek i jest problem z aliasigniem i schodkowanie albo to może być wina obrazka i kompresji więc nie wiem 🙂

DH62zYS.jpg

Ale wygląda kozacko i jest się czym pochwalić! 🙂 

-

Co do 40tki to gratuluję i/lub współczuję ( skreślić niepotrzebne) mi też już niewiele zostało 😕 Na pocieszenie (albo i nie) to chyba dla większości życie jest ciężkie jak 200 na klatę na płaskiej tzn ja tle nie dźwignę 🙂 Przede wszystkim przestań się samobiczować i wypracuj sobie podejście bardziej narcystyczne 🙂 Nawet wymuszony uśmiech czy postawa power pose z wypiętą klatą i podniesioną głową wpływa na poprawę nastroju więc trzeba wziąć głęboki oddech, stanąć jak bohater i powiedzieć sobie jestem zajebisty i powtarzać to codziennie aż się uwierzy 🙂 

a dziękuję 😛 

oKLDxGW.jpg

idealna kula 🙂 

Schodki to chyba efekt zbyt mocnego bumpu który emuluje skręconą metalową linkę. Zobaczę jak wyjdzie bez bumpu albo z dużo mniejszym natężeniem 👍

Co to świecenia linki... tak, jak mi to teraz uwypukliłeś to odznacza się za bardzo... przymówię stal to może pomoże 🙂 

A co pozy bohatera... też oglądałem Chirurgów 😉 ALE spróbuję, a nuż widelec... najwyżej nabawię się przepukliny od napinania grzbietu xD 
images?q=tbn:ANd9GcRSjIwjzF3qo7ydNcZnFFr

Co do sylwetki... jeśli ty masz się za takiego jak na obrazku, to ja minimalnie wyglądam tak, tylko x5:
images?q=tbn:ANd9GcQS3an_tJmeXvusLO0L9qj

No ale dobra, depresja mija... zeżarłem 2 gałki lodów i popiłem soczkiem z truskawków... przynajmniej wątroba dzisiaj popracuje jak trzeba 🙂 
o3.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mortom napisał(a):

Post z okazji 40 urodzin - Skąd mi sie te 40 lat wzięło? Kiedy? WTF...? A ja nadal w głowie mam 18 latek i nadal jestem człwiekiem co nic nie wie, nic nie umie i niczego nie osiągnął.

caproniCa3_v6_CU.thumb.jpg.0e3a7382551acf9a360342d4b0516bfd.jpg

Nie no taki duży a tak prosi o atencję 😂. Piękne osiągnięcia są w tej teczuszce a chciałbym byś drugie 40 lat pomagał swoim mniej doświadczonym rówieśnikom czyli mnie np. Żeby i do tej szuflady tworzyli. 

Same Twe posty to już duże osiągnięcie wypływające z czeluści nastoletniego umysłu spakowanego w ciele 40latka. 

Życzę dumnego wąsa na miarę inżyniera karwowskiego xD. No i mnóstwa pięknych prac które inspirować będą kolejne rzesze użytkowników tego forum i rozpalać wyobraźnię pasjonatów lotnictwa 💪🎉. Nie dorastaj nie warto 🐸

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to śpiewał sławny raper który stał sie sławniejszy jeszcze bardziej z politykierstwa: "Następna panna, następna dziewczyna. Jedno się kończy drugie się zaczyna"

Tak i ja maszczę kolejny sprzęt lotniczy 🙂 Seria włoska w natarciu.
Tym razem SIA 9B. Lekki bombowiec który ma spuścić co ma spuścić i wiać do domu przed myśliwcami wroga. Historia stara jak świat 🙂 Oni bum, to my im teraz bum bum 🙂

Niestety w necie na temat tego sprzętu niema niemal nic! 🙂 Zaczynam się przyzwyczajać, że dostaje jakieś niszowe sprzęty gdzie istnieje parę fotek opublikowanych w sieci o rozdzielczości 680 x 420 a ty sobie potem radź sam człowieku.
NASZCZĘŚĆIE znalazłem idealne rozwiązanie! 😎 Kradnę rozwiązania techniczne z Ansaldo A1 i SVA 5 🙂 Ten sam kraj to i rozwiązania muszą mieć podobne 🙂 A co?! Niech udowodnią, że takie śrubki i mocowania nie były sosowane to chętnie zmienię! A jak nie to morda w kubeł! KROPKA! 😄

Siatki nie pokaże, bo mnie @drakul okrzyczy, że jest za rzadka i konsystencja jakaś taka kupkowata😉 Więc nie będę ryzykował! Siatki pokazuje odpłatnie za okazaniem dowodu 🙂Jak się komuś nie podoba --> tam są drzwi! 😉 

Mnóstwo rzeczy jeszcze brakuje, ale powolutku dodajem sobie po kawałeczku uchwyciki, niciki i inne duperleciki 😉 Płozę zaiwanili Niemcy! - chciwy naród! 😉 Silnik podprowadzili cyganie - WIADOMO! 🙂 Nawet farbę zdrapali z kół! Apropos, materiały  to takie blenderowe przed substance-paiterowe - styl aby było co pokazać panu zza wody 🙂 
Te wystające cyce ze skrzydeł (na górnym płacie nad kadłubem) to chyba zbiorniki paliwa - więc NIE nie wywaliło mi tam subdiva! 🙂 Mają tam być wlewy... musze popilnować aby chłopaki złomiarze nie podwędzili! 😉 
SIA9B-test01A.thumb.jpg.fa7d3ce189b554d25de4e3cdf68fc2e9.jpg

SIA9B-test01B.thumb.jpg.d53447b405832d5315e32e37ef7c39e6.jpg

SIA9B-test01C.thumb.jpg.3c0584a251e06fa7ff0c719d2b1e76b6.jpg

SIA9B-test01D.thumb.jpg.896920d601c873b865f9b0a4179131a1.jpg

Dla wytrwałych na końcu filmiku FX dźwiękowy dla melomanów! 🙂  

Głowy model nie urywa, ale może poleci! 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mortom said:

@Destroyer na dogonienie Piotra to mi życia nie starczy. To jak by gonić Lamborgini taczkami. 🚀🙂

Trzeba mierzyć wysoko a żeby było łatwiej dogonić to trzeba mu powiedzieć:

Ale fakt ma chłop świetny warsztat i natrzaskał tych renderów do oporu 🙂 że też mu się chciało 🙂 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał(a):

Trzeba mierzyć wysoko a żeby było łatwiej dogonić to trzeba mu powiedzieć:

Ale fakt ma chłop świetny warsztat i natrzaskał tych renderów do oporu 🙂 że też mu się chciało 🙂 

 

Wujek google mnie pocieszył i wypluł taki oto cytat:
Mierz wysoko, bo nawet jeśli chybisz, znajdziesz się wśród gwiazd.

Jak znam życie mierząc wysoko jedyne co mi się uda to mierzenie ale centymetrów w pasie 🙂 
BUT I WILL TRY!
SuccessKid.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samoloty robisz to trzeba mierzyc wysoko, hue hue dad joke 😄 Modelik fajny ale sprawiles ta wzmianka o cyckowych zbiornikach ze zamiast robic swoje zaczalem sie zastanawiac teraz nad lotnictwem.. A Ty fachowiec od latajacych trumien to moze wiesz - jak to jest z paliwem do samolotow?

Bo tak...

Z tego co tam kiedys slyszalem czesto zbiorniki paliwa sa w konstrukcji skrzydel. Ale paliwo jest plynne. Wiec sobie laicko mysle ze jak samolot kladzie sie na jednej stronie (w sensie zawraca czy koluje - no przy zmianie kierunku - nie wiem jak to sie tam nazywa fachowo) to jedno skrzydlo idzie w gore drugie w dol. W zwiazku z tym plynne paliwo wewnatrz zbiornikow sie musi przelewac - w uniesionym skrzydle w strone kadluba a w tym opuszczonym w najodleglejsza czesc zbiornika w skrzydle. To teoretycznie - tak sobie wyobrazam - sprawia ze samolot musi pokonac te sily ciazace w jedna strone jakos, nie? Zastanawia mnie jak duzy to stanowi problem jesli w ogole. I czy dobrze kombinuje czy wymyslam jakies niestworzone rzeczy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Nezumi said:

Jak samoloty robisz to trzeba mierzyc wysoko, hue hue dad joke 😄 Modelik fajny ale sprawiles ta wzmianka o cyckowych zbiornikach ze zamiast robic swoje zaczalem sie zastanawiac teraz nad lotnictwem.. A Ty fachowiec od latajacych trumien to moze wiesz - jak to jest z paliwem do samolotow?

Bo tak...

Z tego co tam kiedys slyszalem czesto zbiorniki paliwa sa w konstrukcji skrzydel. Ale paliwo jest plynne. Wiec sobie laicko mysle ze jak samolot kladzie sie na jednej stronie (w sensie zawraca czy koluje - no przy zmianie kierunku - nie wiem jak to sie tam nazywa fachowo) to jedno skrzydlo idzie w gore drugie w dol. W zwiazku z tym plynne paliwo wewnatrz zbiornikow sie musi przelewac - w uniesionym skrzydle w strone kadluba a w tym opuszczonym w najodleglejsza czesc zbiornika w skrzydle. To teoretycznie - tak sobie wyobrazam - sprawia ze samolot musi pokonac te sily ciazace w jedna strone jakos, nie? Zastanawia mnie jak duzy to stanowi problem jesli w ogole. I czy dobrze kombinuje czy wymyslam jakies niestworzone rzeczy...

Ciekawe spostrzeżenie i zacząłem szukać jak to wygląda i nawet w nowych samolotach tak składują paliwo

https://aviation.stackexchange.com/questions/57913/why-are-fuel-tanks-located-in-wings

ale są podzielone na segmenty żeby nad tym bardziej panować

Modelon_Aircraft-Fuel-System-Designing-and-Validating_1200_627.jpg

Tak ja w cysternach gdzie też jak ona się rozpędzi i nagle zahamuje to siłą rozpędzonej płyn urwie kabinę 🙂 dlatego są przegrody 

tank-truck-safety-features-1-thegem-blog-default.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Nom Destro całkiem to dobrze zobrazował. Dodam że jeszcze jest tam pompka która tłoczy paliwko do silnika aby utrzymać stałe ciśnienie - w samochodach chyba tez tak jest, górnopłaty chyba załatwiają to grawitacyjnie i zbiorniki sa połaczone rurką, no i nie jest to jeden zbiornik skrzydłowy parę mniejszych aby dało sie równomiernie odprowadzać paliwko.
No i nie są to główne zbiorniki (wiadomo) obstawiałbym że główny (SIA 9B) zbiornik jest za silnikiem. Bywało że główne zbiorniki były umieszczane za pilotem - co jak łatwo się domyślić było ekstremalnie niebezpiecznym rozwiązaniem, bo podczas kapotażu pilot mógł trafić na prasę w postaci zbiornika i zginąć. Zresztą dzisiejsze maszyny cywilne, choćby takie awionetki (np. Cesna czy 
Beaver) z tego co się orientuję, mają bardzo słabe zabezpieczenia jeśli chodzi o strefy zgniotu w przedniej części kadłuba. Dlatego tak wielu młodych pilotów popełniając błąd pilotażu ginie. A dzieje się to dlatego że te maszyny to unowocześnione konstrukcje z lat podajże 50-60tych. Które mimo udogodnień nowoczesnej techniki, bazują na starutkim szkielecie. 
No dobra rozpisałem się, a ekspertem zdecydowanie nie jestem! Na takie tematy mógłby się rozpisać mój wujek, który jest konstruktorem lotniczym (i moim mentorem w tej dziedzinie 🙂) i zdecydowanie bardziej fachowo wyłożył by temat 🙂 Ja to tam taki chałturnik co modeluje sobie samolociki 🙂  

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra SIA 9B od jakiegoś czasu skończona. Scena półki co wyszła tak:

TAK wiem szału NI MA! Ale samolot jest 🥲

Zresztą po tym co Piort Forkasiewicz dzisiaj pokazał na artstacji, to już w ogóle dostałem depresji... Wystarczy popatrzeć na jego robotę i na moją chałturę, u niego widać mistrzostwo, a ja to jakąś padakę a nie grafikę z samolotem zrobiłem 😢 No nic... mówi się trudno i płynie się dalej?!
Tradycyjnie idę sobie popłakać ale tym razem na strych... czemu na strych? Bo okazało się, że po kominie / belce zaczęła cieknąć woda i jakoś tak raźniej płakać razem z nim w czasie deszczu. I na wszystkie święte końcówki Wacoma... kiedy ja tą moją ruinę doprowadzę do dobrego stanu? 😞  

SIA 9B_001a.jpg

SIA 9B_001b.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 22:24, Nezumi napisał(a):

Jak samoloty robisz to trzeba mierzyc wysoko, hue hue dad joke 😄 Modelik fajny ale sprawiles ta wzmianka o cyckowych zbiornikach ze zamiast robic swoje zaczalem sie zastanawiac teraz nad lotnictwem.. A Ty fachowiec od latajacych trumien to moze wiesz - jak to jest z paliwem do samolotow?

Bo tak...

Z tego co tam kiedys slyszalem czesto zbiorniki paliwa sa w konstrukcji skrzydel. Ale paliwo jest plynne. Wiec sobie laicko mysle ze jak samolot kladzie sie na jednej stronie (w sensie zawraca czy koluje - no przy zmianie kierunku - nie wiem jak to sie tam nazywa fachowo) to jedno skrzydlo idzie w gore drugie w dol. W zwiazku z tym plynne paliwo wewnatrz zbiornikow sie musi przelewac - w uniesionym skrzydle w strone kadluba a w tym opuszczonym w najodleglejsza czesc zbiornika w skrzydle. To teoretycznie - tak sobie wyobrazam - sprawia ze samolot musi pokonac te sily ciazace w jedna strone jakos, nie? Zastanawia mnie jak duzy to stanowi problem jesli w ogole. I czy dobrze kombinuje czy wymyslam jakies niestworzone rzeczy...

A nie jest to  jeszcze dodatkowo w takich workach jakby elastycznych ? Chyba że to w wojskowych samolotach tak bardziej było/jest i wtedy by to podciśnieniem się zgnisatało utrzymujacmniej więcej paliwo na jednej powierzchni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko jasne... wsadzasz czołg do samolotu a potem tankujesz paliwo... czego tu nie rozumieć... jest czołg... jest paliwo.. samolot startuje i gotowe 🙂 Dzieci w przedszkolu przeciez sie o tym uczą... o tych wszystkich rokładach masy, środku ciężkości, oporu powietrza... wiatr boczny tylny... startowanie pod wiatr z rzeki i takie tam bambikowe tematy...

 

@yarosh a z tymi workami w baku to nie słyszałem, ale kto ich tam wie... kiedyś ziemia była płaska... a nie czekaj... przecież nie ma naukowego dowodu na to, że jest okrągła bo naczelny płaskoziemiec wystrzeliwując się w kosmos - i tu nie pamiętam, udusił się w swoim kosmicznym pojeździe, czy nie przetrwał lądowania po odbyciu dziewiczego lotu rakietą zbitą z blachy i drewnianej ramy, no i już się nie dowiemy i będziemy żyć w niepewności. Bo wiadomo NASA kłamie, rządy kłamią i latają za samolotami aby nie wydało się że lecą po linii prostej... a słońce to kulka o średnicy paru setek kilometrów jaśniejąca magicznym światłem.  Czy jakoś tak. Trudny temat, bez minimalnie tytułu inżyniera nie ogarnę sprawy.

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mortom napisał(a):

Nie no wszystko jasne... wsadzasz czołg do samolotu a potem tankujesz paliwo... czego tu nie rozumieć... jest czołg... jest paliwo.. samolot startuje i gotowe 🙂 Dzieci w przedszkolu przeciez sie o tym uczą... o tych wszystkich rokładach masy, środku ciężkości, oporu powietrza... wiatr boczny tylny... startowanie pod wiatr z rzeki i takie tam bambikowe tematy...

 

@yarosh a z tymi workami w baku to nie słyszałem, ale kto ich tam wie... kiedyś ziemia była płaska... a nie czekaj... przecież nie ma naukowego dowodu na to, że jest okrągła bo naczelny płaskoziemiec wystrzeliwując się w kosmos - i tu nie pamiętam, udusił się w swoim kosmicznym pojeździe, czy nie przetrwał lądowania po odbyciu dziewiczego lotu rakietą zbitą z blachy i drewnianej ramy, no i już się nie dowiemy i będziemy żyć w niepewności. Bo wiadomo NASA kłamie, rządy kłamią i latają za samolotami aby nie wydało się że lecą po linii prostej... a słońce to kulka o średnicy paru setek kilometrów jaśniejąca magicznym światłem.  Czy jakoś tak. Trudny temat, bez minimalnie tytułu inżyniera nie ogarnę sprawy.

https://lotnictwo.narkive.pl/nrjUe8PD/czy-podczas-drugiej-wojny-wiatowej-samouszczelniaj-ce-si-zbiorniki-paliwa-by-y-naprawd-op-acalne#

 

Chodziło mi w ten deseń - worki to skrót myślowy xD. Podobne zbiorniki samouszczelniające chyba w czołgach i samochodach wyścigowych były czasem stosowane tak coś mi moją zawodna pamięć podpowiadamy Na komercyjnych samolotach zapewnie kosztowne i za dużo wagi by dodawało Jakiegoś inżyniera się ma ale niekoniecznie z lotnictwa xD

2 godziny temu, Destroyer napisał(a):

hmmm ummm....

cP4in82.jpg

What-meme-12129.jpg

RxhgeHk.jpg

😄 

 

Oj tam translatora google fie czepiasz 😁 toć to standard reporterski 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom Render wygląda dobrze ale chyba trochę brakuej kontrastów i oddzielenia samolotu od tła, walor jest bardzo podobny i wszystko się trochę zlewa. Piotrek w swoich pracach ma dużo bardziej dramatyczne ujęcia i nawet jak nie ma bombardowania czy ostrzału to czuć, że zaraz będzie ratatatata 😄 Zawsze jest jakoś tak dramatycznie i intensywnie jak w JoJo's Bizarre Adventure gdzie zwykłe przejście z punku A do B jest intensywne nawet jeśli nie wiesz o co chodzi 🙂 

9cf.png

ECbLRuWXoAEpau1?format=jpg&name=900x900

its-intense.jpg

Ewentualnie możesz próbowąc iśc w niszę z samolotami jeśli nie chcesz walczyć z Piotrkiem 🙂

bA0Edn6.jpg

MizxQ8I.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bA0Edn6.jpg MizxQ8I.jpg

@Destroyer Otworzyłeś mi oczy na nowy nieznany mi absolutnie rynek! Sam nie wiem czy te prace mnie obrażają czy podniecają xD 😄 No i te workowe zbiorniki paliwa o których wspominał  @yarosh teraz nabierają sensu!
Ciekaw jestem jeszcze jak wyglądają dysze wylotowe z silników 😄 Ale raczej to obrazki nie na to forum 😉 

I dzięki za overa @Destroyer! Zrobię dynamiczniejszy kadr z takim lekkim dolly tiltem i mniejsza ilością żółci! (a że dużo we mnie żółci, to ulewa się na to moje cyfrowe płótno 😉)  🙂 Może lepiej wyjdzie, MOŻE! czy morze... a nieważne 😛 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Destroyer napisał(a):

To musisz zgłębić temat rule34 i zobaczyć jak głęboko sięga królicza nora 😄

Trochę się boję wkraczać głębiej w ten temat xD ALE w imieniu nauki poświęcę się abyście wy NIE MUSIELI! Godspeed evryone! xD Wraczam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mortom said:

w imieniu nauki poświęcę się abyście wy NIE MUSIELI!

O mnie się nie musisz martwić, co zobaczyłem to moje 😄 Ale czasem serio warsztatowo to bywają obrazki topowe i to dawnej zanim AI weszło bo teraz nie da się ocenić czy ktoś to namalował czy wygenerował w 2 minuty 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer OK... po 2 nieudanych wykukiwaniach trafiłem na tą stronę:
https://4archive.org/board/d/thread/6856331/plane-thread#p6856578 - Uwaga wchodzicie na swoja własną odpowiedzialność!
I faktoza niektóre pracki to bardzo solidna grafika - pomijając oczywiście fetysz na nich przedstawiony 😄 Ale co kto lubi...? cnie? No ale luzik nie oceniam 😄 Zdecydowanie nieszkodliwa dla osób postronnych dolegliwość... od macanko z rurą wydechową mesera czy korsarza 😄

  • Haha 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Od dzisiaj przestanę używać skrótu myślowego: "kocham samoloty" - zbyt dużo dziwnych konotacji napłynęło mi teraz do bańki 😄 

P.S.
Ciekaw jestem też, jaką drogę trzeba przebyć aby trafić na TEN koniec karuzeli? 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom ale co jak co to mnie zadziwia kreatywność i pomysłowość twórców i tych różnych społeczności, często nawet gdybym chciał to bym nie wymyślił takich sytuacji, obiektów zainteresowania i tej całej abominacji 😛 Ciekawe ile osób robi to dla jaj tj dla śmiechu i absurdu a ile z potrzeby.. serca 😛 

b6ca67fa73f334ed68f66e018b0e551198e064fa

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra @RaVirr napierdziela trole, czerwonych księdzów pustyni to i ja sie dokładam do stosiku modeli 😄 
Pochwale się A CO! Muzeum Lotnictwa z Krakauu sie odezwało i zażyczyli sobie kalendarzyk 🙂 Nic wybuchowego tym razem, same sportowe lub szkoleniowe maszyny. Jako, że zaczynam od stycznia więc i biała maszyna leci sobie w chmurkach 🙂 ZNACZY ma lecieć 😉 
Na razie jeszcze w wersji przed lakiernikiem 😄

 Docelowo malowanko ma wyglądać tak (jedyny profil jaki udało mi się dorwać) Muzealniki nie potwierdziły czy to tak wyglądało... ale też nie zaprzeczyły 🙂 , więc mam nadzieję, że to prawidłowy profil malowania 😄 
Oczywiście rysunek jak zwykle zawiera inną wersję samolotu ALE malowanie częściowo pokrywa się ze zdęciami tej maszyny więc uznaję go za "wzorcowy" 🙂

Samolot-arabski.png.036be9f038757e69b5e4622194bfafe9.png

GipsyMothDH-60G.thumb.jpg.11cdfd331e5fc01408ad90eb8157812f.jpg

GipsyMothDH-60G_2.thumb.jpg.b7218d35a281384decc466e3d7f87cc6.jpg

GipsyMothDH-60G_3.thumb.jpg.93071ddb3c94836217509c2a5a8bfa1f.jpg

GipsyMothDH-60G_4.thumb.jpg.f987b287d75b55ebe5ebc97b631812f9.jpg

No i wim... doopy nie urywa. Ale może jak dostanie zielone wstawki i lekkie przybrudzenia będzie prezentował się odrobinkę lepiej. Zapomniałem też pomalować na czarno tylną cześć śmigła aby pilota nie raziło... no ale tu z lakiernikiem uzgodnię sprawę jeszcze 😄 Najwyżej Pan Skórzewski i jego żona będą mieli wqur**ne minki bo będzie raziło ich światło odbite ze śmigła 🤷‍♂️

Edytowane przez Mortom
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Destroyer napisał(a):

No proszę muzeum lotnictwa na wsi z której mieszkam 🙂 Gratki bo to chyba fajny klient...

Moje dotychczasowe stosunki z Muzeami są jak najbardziej pozytywne. Ja robię i wysyłam grafiki, oni płacą faktury bez zbytniej zwłoki i bez wydziwiania akceptują propozycje 🙂 

6 minut temu, Destroyer napisał(a):

.... i będzie czym się pochwalić?  🙂 

No zobaczymy 😄 OBY! MOŻE jak sie sprawie to strumień a może i nawet mały potoczek zamówień razem z $ zacznie płynąć w kierunku mojego konta 😄 Trzymaj kciuki! 🥳

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek.m a dziękuję 🙂 Naciąganie materiału to osłabiona w procentach funkcja gstretch, bo materiał wybrzusza się jak jest wklęsły profil skrzydła a gdy jest wypukły płótno opina się do środka - ale to wszyscy wiemy więc nie wiem po co to pisze 😄 

Co do mapowania to do większych siatek ręcznie robię UVki a resztę tych blaszek puszczam automatyczne mapowanie w substance lub w blenderze, przez co nie tracę miliona godzin na rozplanowywanie i ustawiania seamów do tego całego metalowego złomu. Mam też UV-packmastera do Blendera i tam bardzo precyzyjnie da sie "powiedzieć" gdzie mają lądować poszczególne wyspy UV co jest mega wygodne jak sie zapomni coś wymodelować i trzeba dodać UDIMa 😄 Same plusy tylko brać 😄 tańsze i jak dla mnie wygodniejsze od Rizoma bo nie muszę exportować i inportować siatek - win-win 🙂 A jedynym odbiorcą modelu jestem JA więc i nie wydziwiam że TA wyspa jakoś tak tu sie pojawiła a nie tam koło tamtego zaokrąglonego dynksa 😜 No i to nie jest model do gry, więc dość marnotrawię trochę miejsca na mapach - ALE za to jest porządeczek! 😄 
Dodam też "pro tipa" - nie wypalam mapek od razu na 8k w substansie - dlaczemu?  A no właśnie jak się coś niedopasuje ale śrubka zawieruszy czy inny kawałek silnika to 512 czy 1k do podglądu starczy a i szybciej sie wypali ta 8k przy ponownym reimporcie siatki 😄 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update-cik 🙂 Farba jeszcze schnie a już rdza chwyciła xD (słynna angielska robota 😄)
No ale lot trwał 5 miesięcy, wiec mogło być różnie z blaszanym poszyciem 🙂 Odrobinkę zakurzyłem samolot bo miał lecieć nad pustynnym krajobrazem. 

A tak BTW okazało się, że zrobiłem malowanie do portfolio, bo ja głupi zacząłem prace jeszcze przed podpisaniem umowy, BŁĄD! Zmienili mi maszynę i prezentowane malowanie właśnie stało się ćwiczeniem do galerii xD A myślałem, że wszystko już ustaliliśmy xD Ehh... no nic, będzie na artstacje A CO! Nie ma tego złego co by w pięty nie poszło xD 

GipsyMothDH-60G_1.thumb.jpg.4a6a1e7a1a4b00460908ecf0f562129e.jpg

GipsyMothDH-60G_2.thumb.jpg.65a0e124c86bbbfeed6e6d55dece422b.jpg

GipsyMothDH-60G_3.thumb.jpg.e9de0b87e225294dfa931b0897b9a3e7.jpg

GipsyMothDH-60G_4.thumb.jpg.4fb2a991fd2160accc6173debf38b290.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał(a):

Ładnie wygląda taki zielony, od razu rzuca się w oczy, To chyba nie jest zbyt popularny kolor dla samolotów? 🙂A ten napis to allahu akbar? 🙂  

To "rajdówka" więc taki zielony może być. Jeszcze nie wiem czy taki odcień zostawię. W substancse był nieco bardziej stonowany, więc troszkę ujmę saturacji. Ale zielony na samolotach to dość często spotykany kolor w tamtym okresie - no ale nie tak jaskrawy jak ten z obrazków.

Co do drugiego pytania to tak, to Arabski alfabet i po naszemu znaczy Zarzis - taka wiocha w Afryce (Tunezji) gdzie pana lotnika i jego małżonkę nie chcieli zjeść tamtejsi autochtoni 😄 I byli tam na tyle mili ludzie, że Skórzewski rozczulony ta dobrocią, kazał sobie namalować na burcie nazwę tej miejscowości 🙂

Mam nadzieję że dobrze odwzorowałem "litery" i nie napisałem tam coś w stylu: dupa czy HWDP itd. xD 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze posta ku przestrodze:

Gdybyście, moje misie malowane, kiedykolwiek spotkali się z tym że wasz model w Blenderze podczas renderu wygląda tak:

Zrzutekranu2023-08-31153239.png.ee43a579d8ca7277784d7df5197a6c8c.png

i nieważne co byście nie zrobili nie da się tego naprawić... to mówię od razu: wasza scena jest do śmieci i odrazu zostańcie człowiekiem buszu czy hodowcą drobiu - to koniec...odbudowa sceny nic nie da... model do śmieci... życie wasze do śmieci... A TON do WIĘŻIENIA!

A tak serio 😉 to aby naprawić tego buga przez którego straciłem niemal 3h życia a mój zywaot skrócił się o jakieś 2 lata to przestrzegam - ustawianie instancji jakiegokolwiek obiektu na więcej niż 3km od początkowych koordynatów skutkuje spierdoleniem renderu. Tylko to że mój żabi (czy tam gadzi) umysł przypadkiem wpadł aby przesunąć środek sceny do zerowych koordynatów to jebnołbym dzisiaj komputer ze schodów - SERIO! xD no może nie serio 😉 ale CHCIAŁEM! Biedna kołderka i materacyk dostały dzisiaj niezłe lanie xD Ale przynajmniej mniej w nich kurzu xD 

Pozdr 🙂 

P.S.
Co za koszmar! Już chciałem jechać i ubić św Tona! Na jego szczęście udało się uratować i jego i mój zdrowy rozsadek xD

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności