Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gryzon napisał:

I tak samo będzie z 3d modelowaniem. Genracja 3d z obrazków, na początku niedokładne modele, ale potem będą coraz lepsze i z coraz lepszą topologią. Modelowanie outsourcowe odpadnie. Może warto rozwijać się w wielu kierunkach by potem móc łatwiej adaptować się do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Czy to faktycznie będzie postępować tak dynamicznie, czas pokaże. 

Eeee... spokojnie z tym 3D 🙂 Niech zrobią AI co z historycznych kiepskich zdjęć wyłuska kształt bryły z detalem, to zacznę się bać 🙂 Ba, niech zrobi chociaż dobry model z 1 lub 2 widoków/konceptów. Ale na to to by musiało umieć myśleć a nie automatyczne klepać poligony 🙂 Bo wbrew nazwie z inteligencją to na razie tylko i wyłącznie dzieli nazwę 🙂 Do tego dochodzą materiały, odpowiednia topologia uzależniona od typu modelu i jego przeznaczenia, UVmapping, itd.

A nawet jak zrobią takie IA to tak czy siak ktoś będzie musiał to umieć obsłużyć. I raczej wątpię czy kiedykolwiek "zbudujemy" sztuczną inteligencję która całkowicie zastąpi w tym człowieka. 

Choć mogę się mylić i może staniemy się taksówkarzami w świecie Ubera 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Czy ludzie czytali by książki pisane przez IA? Ciekaw jestem jak wyglądał by proces wydawniczy takiego dzieła. Jak by sie to reklamowało? Czy w ogóle ktoś wziął by to do ręki? 

I jeszcze jedno, ciekawe czy pracują nad AI które samo koduje kod pod aplikacje? Bo jak tak, to ciekawy jestem czy ci programiści zastanawiają się nad tym, że pracują ku swojemu przyszłemu bezrobociu lub sporym cieciom płac 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jedynym wygranym w wyścigu "IA vs Ludzie" to będą tylko i wyłącznie korporacje. Małe firmy padną pod naporem taniochy a indywidualne przypadki radzenia sobie z konkurencją będą rzadkie jak jednorożce 🙂 

Witamy w świecie cyfrowego bełkotu, taniochy i marazmu umysłowego 🙂 Yey! 

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mortom napisał:

Witamy w świecie cyfrowego bełkotu, taniochy i marazmu umysłowego 🙂 Yey! 

To już ten czas, kiedy wszyscy zaczynamy brzmieć jak dziadek3d, z tym, że zamieniliśmy słowo "toster" na "AI" 🤣

  • Haha 1
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ZiN napisał:

To już ten czas, kiedy wszyscy zaczynamy brzmieć jak dziadek3d, z tym, że zamieniliśmy słowo "toster" na "AI" 🤣

Być może... 🙂  ale zobaczymy co przyniesie jutro... ja powoli zaczynam mniej optymistycznie spoglądać w przyszłość. Bo pólki co to pierwszy akord tej AI'owej rozpierduchy 😉 

Ale półki co róbmy swoje 🙂 👍

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 17:36, RaVirr napisał:

Jeśli zleceniodawca nie widzi różnicy i (póki co) nie będzie za to ścigany prawnie to będzie cisnął ile się tylko da. Bardzo łatwy pieniądz... Co nie zmienia faktu, że niemal wszystkie te obrazki są po prostu takie same xD

 

Godzinę temu, Mortom napisał:

Być może... 🙂  ale zobaczymy co przyniesie jutro... ja powoli zaczynam mniej optymistycznie spoglądać w przyszłość. Bo pólki co to pierwszy akord tej AI'owej rozpierduchy 😉 

Ale półki co róbmy swoje 🙂 👍

Robmy swoje, kiedy wiesz ze Ai jest juz lepsze, szybsze i tansze od Cb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos No od ciebie jeszcze nie jest lepsze 🙂 

@RaVirr No po 40stce to i nie koniec świata... ale wyobraź sobie zaczynać w tym wieku od niemal zera w innej dziedzinie 😄 Np. jako treser lwów 😉 alboo.... stolarz czy wykończeniówce wnętrz 😄 śmiechu chichu i pogardliwy wzrok ekipy, niezastąpione 😄  

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mortom napisał:

@Kalberos No od ciebie jeszcze nie jest lepsze 🙂 

@RaVirr No po 40stce to i nie koniec świata... ale wyobraź sobie zaczynać w tym wieku od niemal zera w innej dziedzinie 😄 Np. jako treser lwów 😉 alboo.... stolarz czy wykończeniówce wnętrz 😄 śmiechu chichu i pogardliwy wzrok ekipy, niezastąpione 😄  

A gdzie tam nam do fizycznej z naszymi wątłymi ramionami i popsutym wzrokiem xD 
Mówca motywacyjny, urzędnik, nauczyciel ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą jak wygląda branża- to jest to 😄 

  • Haha 2
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Jako mówca motywacyjny prawdopodobnie doprowadziłbym nie jednego do czarnej histerii

Urzędnik - najpierw musiałbym umrzeć w środku

Nauczyciel Ludzi.... - no teraz od 1 klasy podstawówki mają informatykę - może takich bym jeszcze ogarnął ;D MOŻE! 🥸 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mortom napisał:

@RaVirr Jako mówca motywacyjny prawdopodobnie doprowadziłbym nie jednego do czarnej histerii

Urzędnik - najpierw musiałbym umrzeć w środku

Nauczyciel Ludzi.... - no teraz od 1 klasy podstawówki mają informatykę - może takich bym jeszcze ogarnął ;D MOŻE! 🥸 

Improvise. Adapt. Overcome | Know Your Meme

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RaVirr napisał:

A gdzie tam nam do fizycznej z naszymi wątłymi ramionami i popsutym wzrokiem xD 
Mówca motywacyjny, urzędnik, nauczyciel ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą jak wygląda branża- to jest to 😄 

Ja tam jestem zdrow jak mlody Byk rozplowody;D praca fizyczna mi nie straszna;D jeszcze nie tak dawno Babci wegiel ogarniałem plus przerzucenie z placu do piwnicy. Bardziej mnie meczy użeranie sie z klientem niz to.

 

2 godziny temu, Mortom napisał:

@Kalberos No od ciebie jeszcze nie jest lepsze 🙂 

@RaVirr No po 40stce to i nie koniec świata... ale wyobraź sobie zaczynać w tym wieku od niemal zera w innej dziedzinie 😄 Np. jako treser lwów 😉 alboo.... stolarz czy wykończeniówce wnętrz 😄 śmiechu chichu i pogardliwy wzrok ekipy, niezastąpione 😄  

No moze lepsze nie, ale tansze i szybsze.
 

Powiem tak, za jakis czas i tak bedziemy musieli pochwycic ten orez i nim walczyc, inaczej zostaniemy w tyle splakani i niechiani. Ja wiem ze z lapy jestem duzo rzeczy narysowac i wtopic sie pod dana stylistyke ale ja to potrzebuje czasu, ktory jest cenny dla mnie i dla klienta. Wyobraz sobie scenariusz. Klient chce na jutro koncepty dajmy na to 3 rozne formy. Ja potrzebuje 4 -5 dni a Ai jedna noc a moze szybciej. Czasem wygenerujesz 100 i masz wpytke komcept a czesem dopiero przy 300 cos podlapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kalberos napisał:

 jeszcze nie tak dawno Babci wegiel ogarniałem plus przerzucenie z placu do piwnicy.

Ta, tera nie ma węgla to nie ma czego przerzucać 😄
A tak swoją drogą- jedną z najbardziej znienawidzonych przeze mnie czynności jest przerzucanie i układanie porąbanego drewna. 


Co do pracy fizycznej ogółem się zgadzam, nie jest najgorsza, czasem wręcz "lżejsza" niż siedzenie za biurkiem (nie mówię na wyrost, przerobiłem swoje w obu "typach"), ale raczej bym nie chciał do niej wracać 😄 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos wow a gdzie wy mieszkacie że był węgiel? Ja od czerwca nie mogę znaleźć choćby tony na składzie... zazdrość! Zaczynam chrust nosić z lasu, bo jak przyjdzie zima to przynajmniej gniado sobie uwije 😉

A co do SI to racja... tylko jakoś tak głupio będzie walić paluchami po klawiaturze żeby końcu wypluło ten Dobry koncept/model. No ale jeść trzeba 😉 tylko Where is fun in that? 

A fizycznie nie pracowałem... chyba że wliczę w to prace na roli i prace remontowo-renowacyjne w mojej ziemiance 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mortom napisał:

@Kalberos wow a gdzie wy mieszkacie że był węgiel? Ja od czerwca nie mogę znaleźć choćby tony na składzie... zazdrość! Zaczynam chrust nosić z lasu, bo jak przyjdzie zima to przynajmniej gniado sobie uwije 😉

A co do SI to racja... tylko jakoś tak głupio będzie walić paluchami po klawiaturze żeby końcu wypluło ten Dobry koncept/model. No ale jeść trzeba 😉 tylko Where is fun in that? 

A fizycznie nie pracowałem... chyba że wliczę w to prace na roli i prace remontowo-renowacyjne w mojej ziemiance 😄 

 

Żywiec! No trzeba bylo kombinowac i na szczescie pojawil sie moj kumepl. Sąsiadom ogarnial to i dla mojej babci zalatwil. Kazdemu po 5 ton nie mniej nie wiecej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos u mnie w okolicy ani groźbą ani prośbą węgla nie dostałem 😐 a kombinować nie było z kim... sąsiady wq... ja wq... a dupa, węgla ni ma. Jeden mówi aż że nie weźmie bo mu sie nie opłaci.. drugi że nie przywiezie - bo mu nikt nie kupi, a ty chłopie marznij. Powiem tak... jak w zimę zamilknę to będą 2 opcje:
1) Zamarzłem - wienic wysyłajcie na adres podany w zapowiedziach u proboszcza
2) Wygrałem w lotka i mam to już wszystko D 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2022 at 9:17 AM, Mortom said:

Myślę że jedynym wygranym w wyścigu "IA vs Ludzie" to będą tylko i wyłącznie korporacje.

Jak zawsze z wszelką automatyzacją, technologią i postępem chodzi o pieniążek, oszczędności ale dla pana a nie niewolnika 🙂 Ile to się mówiło przy rewolucji przemysłowej, że technologia sprawi, że ludzie będą pracowali mniej i będą mieli czas na odpoczynek, rozwijanie pasji i przyjemności a tu dziesiątki lat później w większości nadal pracujemy te min 8h jak w fabryce w godzinach kiedy słońce umożliwiało pracę 🙂 A w takich chinach mają cudowną praktykę pracy 996工作制 od 9 do 9 przez 6 dni w tygodniu czyli chyba nawet gorzej niż było 🙂 

On 9/3/2022 at 11:11 AM, ZiN said:

To już ten czas, kiedy wszyscy zaczynamy brzmieć jak dziadek3d, z tym, że zamieniliśmy słowo "toster" na "AI" 🤣

Ale co jak co w pracach AI tego legendarnego Humanzimu nie będzie! 😄

On 9/3/2022 at 1:14 PM, Mortom said:

No po 40stce to i nie koniec świata... ale wyobraź sobie zaczynać w tym wieku od niemal zera w innej dziedzinie

40letni stażysta to się za często nie zdarza a tempo zmian może sprawić ze zacznie się zdarzać częściej i niestety możemy tego dożyć 😕 

On 9/3/2022 at 1:20 PM, RaVirr said:

A gdzie tam nam do fizycznej z naszymi wątłymi ramionami i popsutym wzrokiem xD 
Mówca motywacyjny, urzędnik, nauczyciel ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą jak wygląda branża- to jest to 😄 

No ze wzrokiem to trafiłeś 😄 ale ciało to mam jak młody bób 😄 

Ja mogę udzielać szkoleń życiowych i opowiadać autobiograficznie  moją historię życiową, nawet mam idelny tytuł "Jak od zera dojść do niczego" 😄

On 9/3/2022 at 4:07 PM, RaVirr said:

Co do pracy fizycznej ogółem się zgadzam, nie jest najgorsza, czasem wręcz "lżejsza" niż siedzenie za biurkiem (nie mówię na wyrost, przerobiłem swoje w obu "typach"), ale raczej bym nie chciał do niej wracać 😄 

Praca fizyczna jest super pod warunkiem, żę nie muisz jej wykonywać prze 8 godzin 7 dni w tygodniu ale właśnie jako odskocznia, wtedy rąbanie drewna, przerzucanie węgla, remont, majsterkowanie,  praca przy żniwach czy sezonowe zbieranie jabłek może być bardzo fajnym odpoczynkiem psychicznym a nei jak w pracy cyfrowej i "artystycznej" po 2 tygodniach jak już chcesz zakończyć to mówić ci że to jednak nie to i zaczynamy od nowa a w pracy fizycznej jak kopiesz rów szpadlem to widzisz ile jest ukopane i wiesz ile do końca i nagle ci to nie zniknie bo wiatr inaczej zawieje 🙂 

On 9/3/2022 at 4:42 PM, Mortom said:

2) Wygrałem w lotka i mam to już wszystko D 😄 

O! tego nam wszystkim tutaj życzę i od razu na emeryturę bo ile można się tak męczyć  🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 3
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Destro jak ja lubię cię czytać! Nie dość że mi nastrój poprawiłeś to jeszcze otuchy wlałeś w moje mroczne zakamarki umysłu! 😄 Dej adres to ci piwko w paczkomatem wyśle! Co pijasz? Żywiec? A może jakiś lokalny browar? Wino? Zastrzegam na dobrego szampana mnie nie stać 😛 
images?q=tbn:ANd9GcQ4sRTrcBqj02Q9eBmSvIj

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Mortom said:

@Destroyer Destro jak ja lubię cię czytać! Nie dość że mi nastrój poprawiłeś to jeszcze otuchy wlałeś w moje mroczne zakamarki umysłu! 😄 Dej adres to ci piwko w paczkomatem wyśle! Co pijasz? Żywiec? A może jakiś lokalny browar? Wino? Zastrzegam na dobrego szampana mnie nie stać 😛 
images?q=tbn:ANd9GcQ4sRTrcBqj02Q9eBmSvIj

Panie! Gdzie tam piwko czy wino, w tym wieku to tylko woda i to bardzo delikatna źródlana, niegazowana, alkaiczna, strukturyzowana o zmniejszonej wielkości klastrów żeby bardziej płynnie wchodziła 🙂 i jeszcze wzmocniona siłą świętej geometrii drzewa życia to wtedy może jakoś to będzie znośnie, na żadne inne ekscesy zdrowie już nie pozwala w moim wieku 😄 

LUWahzw.jpg

 

  • Like 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Destroyer napisał:

Panie! Gdzie tam piwko czy wino, w tym wieku to tylko woda i to bardzo delikatna źródlana, niegazowana, alkaiczna, strukturyzowana o zmniejszonej wielkości klastrów żeby bardziej płynnie wchodziła 🙂 i jeszcze wzmocniona siłą świętej geometrii drzewa życia to wtedy może jakoś to będzie znośnie, na żadne inne ekscesy zdrowie już nie pozwala w moim wieku 😄 

LUWahzw.jpg

 

I nie wiem, czy mam się cieszyć z tego że inni też cierpią podobne męki jak ja? Czy jednak nie?

1uwof7.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Mortom said:

I nie wiem, czy mam się cieszyć z tego że inni też cierpią podobne męki jak ja? Czy jednak nie?

1uwof7.jpg

Jak to ktoś celnie zauważył głównym celem życia jest przetrwać za wszelka cenę a jedyną pewną rzeczą jest to że się to nie uda 🙂 

Ciesz się, że inni też cierpią, mnie to bardzo pomaga 🙂 Zawsze tak miałem, że nawet jeśli byłem w tarapatach ale nie byłem w nich sam to zawsze mnie cieszyło, że ktoś się bardziej przejmuje i stresuje niż ja i zawsze wtedy to zdejmowało ze mnie niemal cały ciężar 🙂 Gorzej jak sam jestem w czarnej to już cały stres mój i pewnei ze zdwojoną siłą 😛 
Zresztą po prawdzie, moje zdrowie fizyczne i psychiczne jest najlepsze od lat, pewnie od szkoły średniej, tylko z małymi potknięciami i upadkami ale ostatnio zawsze dość szybko się podnoszę z kolan więc moje narzekanie to tak trochę z nawyku bo nie jest już tak źle i trochę przywykłem i się pogodziłem z życiem 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

Ciesz się, że inni też cierpią, mnie to bardzo pomaga 🙂 Zawsze tak miałem, że nawet jeśli byłem w tarapatach ale nie byłem w nich sam to zawsze mnie cieszyło, że ktoś się bardziej przejmuje i stresuje niż ja i zawsze wtedy to zdejmowało ze mnie niemal cały ciężar 🙂 Gorzej jak sam jestem w czarnej to już cały stres mój i pewnei ze zdwojoną siłą 😛 
Zresztą po prawdzie, moje zdrowie fizyczne i psychiczne jest najlepsze od lat, pewnie od szkoły średniej, tylko z małymi potknięciami i upadkami ale ostatnio zawsze dość szybko się podnoszę z kolan więc moja narzekanie to tak trochę z nawyku bo nie jest już tak źle i trochę przywykłem i się pogodziłem z życiem 🙂 

 

hmmm.... z jednej strony tak. Ale mimo wszystko nadal się głupio czuje z tego powodu że cześć mnie cieszy się z tego, że nie tylko ja mam przej....e. To dość ambiwalentne uczucie, przynajmniej dla mnie 🙂
W tamtym roku jak zachorowałem na Covida zdrowie mi tak zjechało pod kreskę, że po przeszło roku nadal nie wszystko działa jak kiedyś 😐 

No ale jakoś to musi być co nie? 🙂 Jak to ktoś kiedyś powiedział: życie jest cierpieniem... nie wiem dlaczego, ale te słowa wlewają we mnie trochę otuchy 🙂 

ubowepq5ing61.jpg?auto=webp&s=d3d19cc4797bb3734be323febe899fc554dd2861  😄 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 08:41, Mortom napisał:

I jeszcze jedno, ciekawe czy pracują nad AI które samo koduje kod pod aplikacje? Bo jak tak, to ciekawy jestem czy ci programiści zastanawiają się nad tym, że pracują ku swojemu przyszłemu bezrobociu lub sporym cieciom płac 🙂 

Dowiedziałam się, co o tym myślą:

"Artyści zostaną całkowicie zastąpieni przez AI, ponieważ to najprostszy zawód świata, który istniał już u jaskiniowców, programiści nie zostaną zastąpieni, ponieważ to zawód skomplikowany i nowoczesny." + jakieś wyjaśnienia, że to AI co koduje, to tak naprawdę nie koduje i w kodowaniu potrzebny jest czynnik ludzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, formconstant napisał:

Dowiedziałam się, co o tym myślą:

"Artyści zostaną całkowicie zastąpieni przez AI, ponieważ to najprostszy zawód świata, który istniał już u jaskiniowców, programiści nie zostaną zastąpieni, ponieważ to zawód skomplikowany i nowoczesny." + jakieś wyjaśnienia, że to AI co koduje, to tak naprawdę nie koduje i w kodowaniu potrzebny jest czynnik ludzki.

Bo wcale nie da się stworzyć gry od podstaw w takim Unrealu nie znając nawet linijki kodu 😉 
I rozumiem, że blueprinty ktoś napisał, ale to podobnie jak z tym karmieniem AI różnymi obrazkami- z tą różnicą, że za obrazki nikt nie zapłacił, a blueprinty są udostępnione za darmo (zgodnie z wolą twórcy), płatne lub nielegalnie piracone. 

Ta wstawka o "skomplikowanym i nowoczesnym zawodzie" przypomina mi gadkę wykładowców ze studiów (budownictwo)- że musicie się czuć wyjątkowi bo ten zawód jest wyjątkowy xD Ta, no, a po studiach dostosowywanie gotowych projektów budowlanych do istniejących warunków. Skomplikowany i nowoczesny zawód xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, formconstant napisał:

programiści nie zostaną zastąpieni, ponieważ to zawód skomplikowany i nowoczesny.

Gdzieś tam horyzoncie budzi się ich przekleństwo pod nazwą AlphaCode. Może nie odbierze to wszystkim pracy od razu, ale tam też może zrobić się bałagan. Praca najpierw stanie się tańsza, potem juniorzy nie będą już potrzebni i tak dalej, aż zostaną tylko sami geniusze, koszący najgrubszy hajs. Problem w tym, że pule geniuszy stanowi może 3% wszystkich programistów, a co z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straciliscie pracy przez specow z Bombaju, co za piec groszy zrobia to co wy, a sie martwicie "AI", ktory jest glupszy nawet od tych specow z Bombaju. Nawet jesli to kiedys osiagnie taki poziom o jakim mowicie - albo bedziecie na emeryturze albo was juz nie bedzie.

Cencie sie do cholery jasnej. Na prawde uwazacie ze mozna was zastapic, kur*a, zlepiaczka obrazkow??? Serio macie tak niskie mniemanie o sobie? Czesto widze wymiataczy, ktorym do piet nie dorastam, trzesacych portkami, ze oto zlepiaczka ich zastapi. Ludzie, wezcie gleboki oddech, spokojnie. Ja wiem ze teraz wszystko jest podane sensacyjnie, ze wszystko zwiastuje cos zlego. Ale przestancie sie zachowywac jak ci kolesie co sie boja ze imigrant nie znajacy jezyka, wychowany w jakiejs zaprutej wsi w kraju tak beznadziejnym, ze az z niego uciekal z narazeniem zycia - ze "zabierze im prace". To jak kiepscy sa ci co sie tego obawiaja?

Co sie pojawi cos nowego to placz a prace jak mieliscie tak macie. Jak dawno temu pojawily sie skanery 3d? W cholere dawno temu. Tez mowili ze "no, to modelarze straca prace". I co? Skanery jak wypuszczaly slaba siatke tak wypuszczaja slaba i trzeba czyscic. Nie znam modelarza co by stracil prace bo firma skaner kupila... Przestanmy sie wszystkiego obawiac, jak rany... Wieczny placz i przewidywanie przyszlosci. Co wy, wrozki jestescie? Pompuja w nas codziennie wiadomosci ktore maja nas przekonac o zajebistosci tych wynalazkow ale koniec koncow to sie okazuja w duzej mierze duperele. Po raz kolejny - nawet nie mamy automatycznego retopo ktore zastapiloby w 100% to reczne. A sie wszyscy martwia ze ich AI zastapi... Ludzie, na serio... Rozumiem, ze drama jest popularna ale to juz jest smieszne pomalu.

Zeby nie bylo na sucho - Michael Pavlovich ostatnio na streamie zostal zapytany o AI w kontekscie tracenia pracy i dosc ciekawie odpowiedzial:

Jesli chodzi o scenariusze filmowe to mam wrazenie, ze AI mogloby wrecz pomoc bo to go*no, ktore ludzie serwuja od ladnych kilku lat mozna juz tylko poprawic. Teraz te wieksze produkcje to tylko odhaczanie kolejnych punktow "czy jest gej, czy jest czarny, czy jest wahman, czy jest slaby i glupi bialas...". Ja bym sie osobiscie cieszyl jakby ci "tfurcy" wlasnie stracili prace. Go*no w kinach bedzie takie samo ale przynajmniej na tym nie zarobia 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi EJ Z TYMI SPECAMI Z BOMBAJU TO NIEMAL DOKŁADNIE TO SAMO GDZIEŚ NAPISAŁEM, ALE NIE WIEM CZY NA MAX3D XD 
Ja w ogóle widzę, że młodzi są strasznie zdemotywowani tym AI, a starsi jakby te zdemotywowanie na maxa podkręcają (tutaj też trafnie zaznaczyłeś, że tworzy się taki jakby efekt domina- jakiś wymiatacz się boi to niewymiatacze boją się jeszcze bardziej).

Swoją drogą- jeśli to nie zostanie w żaden sposób uregulowane prawnie to mamy niemal otwartą drogę do kradzieży skąd chcemy- jak ktoś się doczepi to można powiedzieć, że AI ZROBIŁO, OBRAZKI Z AI WYSZLI. 

NO MUWIE WAM LEGANCKO BENDZIE!

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, RaVirr said:

Ja w ogóle widzę, że młodzi są strasznie zdemotywowani tym AI, a starsi jakby te zdemotywowanie na maxa podkręcają

Dobrze, dobrze

ej33g.jpg

też tak rób, mniej konkurencji, mniej kogoś na zastępstwo, większa presja płacowa i walka o pracownika z doświadczeniem czyli dostajesz więcej za mniej i jesteś spokojniejszy bo na kogo zamienią? 🙂

Wyedytuj swojego posta bo jeszcze ktoś młody przeczyta i się nieco uspokoi i będzie dalej w grafikę brnął zamiast iść do fabryki kroić pieczarki nożykiem 🙂 Przekaz zawsze powien być " Łola boga, umrżem, już prawiem umarlim, i tak nie mam za co zyć a teraz nie mamy jeszcze bardziej tylko dokładamy do interesu od 15 lat z wujaszkowych oszczędności. Branża starcia sto milairdów bilionów już teraz a będzie tylko gorzej" reparacje niemeickie to tram nic tu jest cios dla polskiej gospodarki i klasy inteligentów. Trzeba się zjednoczyć i niech nam rząd też nadrukuje pieniondzów bo jak będziemy cicho siedzieli to nie będą drukowali a już prawie wszystkim drukują a zaraz nowa generacja kart graficznych wchodzi a procesory już weszły a same się nie kupiom 😄

pW5ZGMn.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Destroyer napisał:

Dobrze, dobrze

ej33g.jpg

też tak rób, mniej konkurencji, mniej kogoś na zastępstwo, większa presja płacowa i walka o pracownika z doświadczeniem czyli dostajesz więcej za mniej i jesteś spokojniejszy bo na kogo zamienią? 🙂

Wyedytuj swojego posta bo jeszcze ktoś młody przeczyta i się nieco uspokoi i będzie dalej w grafikę brnął zamiast iść do fabryki kroić pieczarki nożykiem 🙂 Przekaz zawsze powien być " Łola boga, umrżem, już prawiem umarlim, i tak nie mam za co zyć a teraz nie mamy jeszcze bardziej tylko dokładamy do interesu od 15 lat z wujaszkowych oszczędności. Branża starcia sto milairdów bilionów już teraz a będzie tylko gorzej" reparacje niemeickie to tram nic tu jest cios dla polskiej gospodarki i klasy inteligentów. Trzeba się zjednoczyć i niech nam rząd też nadrukuje pieniondzów bo jak będziemy cicho siedzieli to nie będą drukowali a już prawie wszystkim drukują a zaraz nowa generacja kart graficznych wchodzi a procesory już weszły a same się nie kupiom 😄

 

PANIE CIII, JA PLANUJĘ UCZYĆ MŁODYCH!! PINIONDZ MUSIS SIĘ ZGADZAĆ!!

a tak serio to nie 😞 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpieprzaja mnie te posty - zaraz mi weselej 🙂 I tak ma byc a nie jakas zaloba kurna a jeszcze nic nie umarlo.

Taki jeszcze zwrot akcji mi przychodzi do glowy. Teraz i tak juz mlodziez oglupiona i sobie z niczym nie daje rady sama bo tik tok zamiast ksiazek i tylko mysla czy sa binarni czy niebinarni i o co by sie tu obrazic dzis... A teraz jeszcze dochodzi jedna, jeszcze bardziej oglupiajaca technologia na ktorej beda polegac i bez niej ani rusz. A co jezeli AI wyhoduje stadko kolejnych nic nie umiejacych matolkow zdziwionych, ze to oni pracy nie moga dostac. I jak to sie stalo, przeciez sa wysokiej klasy "AI Prompt Specialists" 🤣

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czasem dostaję koncepty jak wyplute z ai. Pierwszy rzut oka - "OK" ale jak chcesz sobie zbliżyć,  zobaczyć jak ten przedmiot w ogóle trzyma się ciała -  a on lewituje, lub jaką formę ma ten element zbroi a tam kurłą jakieś maźnięcie pędzlem na kawałku fotki z którego nijak nic nie można wyczytać 😉

I potem okazuje się przy feedbacku, że każdy inaczej interpretuje to co widzi hehe

 

Ogólnie dla takiego mnie, te obrazki z AI mogą być spoko do robienia jakiś prywatnych rzeczy. Nie wiem jak wy, ale ja jak robię sobie prywatę nie wzorując się na żadnym konkretnym koncepcie to nigdy jej nie kończę. 

Zawsze mam po drodze milion zmian, nowych pomysłów a w końcu nadchodzi ten NAJNOWSZY pomysł i zaczynam nową prackę, tamtą chowając do szuflady. 😉

A jak sobie wygenerujesz pomysł to może i skończysz. 

Dobra sprawa też na własny sklepik stlowy z figurkami jak nie stać cię na konceptarty, sam rysujesz jak 5-latek...

 

Ma to już zastosowania ale nikogo nie zastąpi.  Najwyżej kolega koncepciaż z briefem dostanie koncept a AI i tyle. Ale potem i tak są rozkminy z pozą, itemami itd. Zanim to do 3d pójdzie to jeszcze przejdzie serię zmian. 

A dokładniejsze koncepty? Tutaj też ai nie poszaleje za bardzo. 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na wersję desktopową 🙂 Ktoś to uprości... spakuje miło do installera, a potem zacznę liczyć 💸💰  😉 

P.S.
W społeczności MidJourney podobno zrobił się kwas o to, czy powinno się dzielić tajemną sztuką pisania dobrych promptów dających dobre efekty... no bo jak to zdradzać swoje super tajne sztuki wpisywania literek nie wtajemniczonym akolitom! Jeszcze by im przyszłe nieistniejące zawody pozabierali! 😄 

305317714_10217072495122880_3283914814022606972_n.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Haha 4
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to AI oferuje już więcej, niż ktokolwiek tak naprawdę by potrzebował 😅 BTW, to czyta człowiek czy jakiś bot? Bo odsłuchania typa aż dostaję zadyszki, tak się wszystkim ekscytuje 😮

  • Like 1
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZiN napisał:

Wygląda na to, że to AI oferuje już więcej, niż ktokolwiek tak naprawdę by potrzebował 😅 BTW, to czyta człowiek czy jakiś bot? Bo odsłuchania typa aż dostaję zadyszki, tak się wszystkim ekscytuje 😮

To Hindu prawdopodobnie

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KLICEK said:

a jak mowilem ze oni wszyscy brzmia jak hindu to sie smialiscie XD

Bo zawsze mowiles przy kolesiu co mial hiszpanski akcent XD

Mnie tam zwisa jakiej narodowosci jest - codziennie slysze pierdylion angielskiego z roznymi akcentami. Ja nie znosze JEGO glosu. Sposobu w jaki wypowiada slowa, jak wlasnie jara sie WSZYSTKIM.. brrrrr...

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KLICEK napisał:

hiszpan, hindus nie ma dla mnie roznicy mowia dokladnie tak samo XD ale fakt fakt ten gosciu mowi jakby byl robotem 😄 moze to faktycznie hinduska Iwona? 😄

Przez ten jego głos to wszystko brzmi jak fake 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności