Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyslalem wlasnie ze obawy o to, ze nagle tlumy zaczna produkowac wspaniale dziela sztuki bo moga cos wygenerowac sa bezpodstawne.

Ludzie sa za glupi po prostu 🤷‍♂️ Wiekszosc nawet jak dostanie takie narzedzie do reki i tak nie wygeneruje w swoich pustych, nastawionych na konsumpcje glowkach zadnego pomyslu. Spojrzcie co sie stalo z internetem. Dostalismy w pewnym momencie do reki narzedzie pozwalajace nam na niemal nieograniczony dostep do wiedzy. Czy sprawilo to wysyp geniuszy, profesorow, wynalazcow? Nie - ludzie zaczeli fotografowac kanapki, koty, robic memy i klocic sie o pierdoly.

I w zasadzie tyle jesli chodzi o "general population".

Kazdego dnia poglebia mi sie niechec do ludzkosci jako takiej jak patrze na to jak sa glupi. Jest to jednoczesnie dla mnie dowod na istnienie Boga bo nie wierze ze to stado idiotow przetrwaloby tyle czasu bez boskiej interwencji 😄 Genialne sa jednostki, potem jest garstka takich jak my tutaj 😛 - takich powyzej sredniej i nie ma sie co krygowac i udawac ze nie jestesmy lepsi intelektualnie od jakiegos koksa w dresie. A pozniej mamy niezmierzony ocean durniow obojga plci. Obawy przed tym, ze ten ocean kretynow zaleje swiat wspanialymi pomyslami sa absurdalne. Pierwsze sito - trzeba to wpisac po angielsku 😄 Juz odpada spora ilosc potencjalnych "artystow ai". Pozniej nastepuje ten prog, ktory uwazam ze bedzie nie do przeskoczenia dla wiekszosci (ku mojej udrece, smutkowi i poglebiajacej sie depresji) - POMYSL. To, ze ktos ma pioro nie znaczy ze jest pisarzem. To ze ktos ma kawalek gliny nie znaczy ze ulepi wspaniala rzezbe. I tak dalej. To, ze ktos ma AI nie znaczy ze stworzy cos godnego uwagi bo jego pusty lepek nie jest w stanie wymyslic niczego. Nieograniczone mozliwosci wyboru wcale nie ulatwiaja sprawy a czesto wrecz przeszkadzaja. Widac to nawet na takich banalnych przykladach jak programy Gordona Ramsaya. Jesli restauracja ma dziesiatki potraw w menu ludzie czesto staja przed tak duza mozliwoscia wyboru, ze ich to blokuje, sami nie wiedza czego chca i siedza tam wertujac to menu w nieskonczonosc. Ramsay ogranicza te menu do kilku potraw zawsze.

Teraz wyobrazmy sobie nieograniczone mozliwosci - mozesz poprosic o co tylko chcesz zeby AI wyplulo. Co zrobi statystyczny? Najpierw poprobuje stworzyc niedorzeczne glupoty. "kot z gola dupa jedzie na motocyklu na wulkanie" hue hue hue, pa jakie fane hue hue. Czy to nam zagraza? Nie sadze. Po kilku probach jego lekko pofalowany mozdzek zmeczy sie i przyjdzie kolej na jakie polityczne pierdoly w stylu "Kaczynski z wasem Hitlera w tle plonaca mapa Polski" i postniecie tego na Twitterze i zebranie 1503 lajkow. Ale i to zrodlo inspiracji - czy moze raczej kaluza - szybko wyschnie. I co dalej?

Ano dalej nic. Petla i powrot do memow. I tyle.

Ludziom brakuje pomyslow, cierpliwosci, motywacji, checi - w przewazajacej czesci chca konsumowac a nie tworzyc. Nie stana sie nagle artystami przez to, ze bedzie istnialo narzedzie umozliwiajace stworzenie czegos. Swiata nie zaleje fala nowych tworcow ktorzy do tej pory byli powstrzymywani przed opowiedzeniem swiatu swoich genialnych historii brakiem narzedzi czy umiejetnosci. A jednostki ktore uzyja tego AI do stworzenia czegos na prawde fajnego? Pewnie stworzyliby cos genialnego i bez AI bo ich sila tkwi w ich glowach a nie w programiku zlepiajacym fotki.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Nezumi said:

Genialne sa jednostki, potem jest garstka takich jak my tutaj 😛

BRFTAOC.jpg

....

...

o43szzm.jpg

 

2 hours ago, Nezumi said:

Jesli restauracja ma dziesiatki potraw w menu ludzie czesto staja przed tak duza mozliwoscia wyboru, ze ich to blokuje

Paradoks wyboru - Barry Schwartz. Wiele było takich eksperymentów za duży wybór to niemożność wybrania lub niezadowolenie co by się nie wybrało bo na pewno byłby coś lepszego  🙂 

No i dużo racji w tym co piszesz, to narzędzie będzie dobre dla ludzi którzy już są trochę kreatywni i mają pomysły ale brakuje, umiejętności, warsztatu czy czasu a reszta to dalej bez zmian będzie 🙂

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Nezumi said:

Jak ide z zona do restauracji to juz zawsze zamawiam to co ona. Jak zamiawialem cos swojego to potem patrzylem z zazdroscia i moje mi sie wydawalo gorsze 😄

A to kolejna technika która działa w moim przypadku jak już niedawno tutaj pisałem, gdy jestem z kiepskiej sytuacji ale nie jestem w niej sam to od razu robi się bardzo znośna czy wręcz zabawna gdy widzę jak ktoś się z nią męczy 😛 Alternatywną opcją jest wziąć coś innego i udawać, że jesteś zachwycony, że to najlepsze danie/ wybór w życiu i jesteś przeszczęśliwy w ten sposób zassiesz całe szczęście z otoczenia i wszyscy wokół będą niezadowoleni i będą ci zazdrościć dużo lepszego wyboru i sytuacji 😛 

Wizualna reprezentacja zjawiska 🙂

wJtKdtO.jpg

Psychika ludzka umiejętnie wykorzystana może być przepotężną bronią.

Ale dobrze też mieć jakiś młot pod ręką gdyby sama wojna psychologiczna nie wystarczyła do odniesienia ostatecznego zwycięstwa nad przeciwnikiem. Bo jak to mówią bez młota to nie robota 🙂 
Niczym słowiański bóg Smaróg Twaróg 🙂

3dtPrzX.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nezumi napisał:

Jak ide z zona do restauracji to juz zawsze zamawiam to co ona. Jak zamiawialem cos swojego to potem patrzylem z zazdroscia i moje mi sie wydawalo gorsze 😄

Ja tak robię z lodami 😉 

 

Ten super długi tekst to sedno i niezłe podsumowanie. Szkoda, że żadne z nowo powstałych aitystów tego nie przeczyta... Myślałem o tym podobnie ale nie tak dosadnie.  Szkoda, że młodzi często pomyślą odwrotnie.

Zobaczą wypluty twór przez ai, który na pierwszy rzut oka miażdży ich umiejętności. Jedni odpadną, inni pójdą na skróty.. Gdyby nie było internetu pierwiastek idioty w wielu osobach by się raczej nie ujawnił bo nie miałby takiej widowni i poklasku jaką ma w sieci.  Tak samo AI zniszczy sporo potencjalnie niezłych artystów.

Nie wiem czy to dobre czy złe ale jakość umiejętności pewnie spadnie...

Jak ja interesowałem sie grafiką, potem 3d to takich turbo kozaków było dużoo mnie niż teraz. Mogłem ich wymieniać. Przez te parę lat, być może przez social media i szerszy dostęp do internetu, tych "turbo kozaków" już nie zliczę. CO chwilę pojawia się jakiś "nowicjusz" z takim skillem, że ciągle jestem pod wrażeniem jak piękne i technicznie trudne rzeczy ludzie tworzą w młodym wieku.

Oglądałem wywiad z okazji 20lecia CD Project i tam  jeden gość powiedział że "zatrudniamy ludzi, którzy są o wile lepsi niż my byliśmy".

Z rozwojem AI może się to dramatycznie zmienić.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że rozwijają się różne narzędzia. Jednak wątpię aby to mogło  mieć zastosowanie w obszarach produkcyjnych. Te siatki na pewno są jak z fotogrametrii. Ja jako modeler i technolog to od razu mówię, że nie łatwo się pracuje z takimi siatkami po fotogrametrii i takich siatek używa się w sporadycznych przypadkach. Kiedy trzeba naprawdę odwzorować coś konkretnego np. twarz aktora. Ale by to działało w projekcie trzeba sporo pracy i wkładu człowieka. Na przykład by mieć poprawne pipelineowe topologie, UV, vertex ordery i masę innych rzeczy wymaganych w projektach, na to trzeba sporo uwagi.  

Najbardziej ciekawi mnie by AI rozwijali w narzędziach typu RizomUV albo jakieś retopologizery np. ten z ZBrush. (moim zdaniem najlepszy retopo pośród wszystkich softów obecnie) które będą uczyć się jak układać dobrze topologię siatek. Moim zdaniem w tych obszarach developerzy mogli by najwięcej zarobić, bo branża produkująca multimedia jest ogromna. Tylko to są złożone procesy i pewnie nie łatwo jest stworzyć algorytmy które sobie poradzą z czymś takim. 

 

Edytowane przez gryzon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ru6V0kn.jpg

ylGErB5.jpg

h3EB6xD.jpg

wSUmT5T.jpg

9WgtgYb.jpg

😄

 

quIE4AV.jpg

Podobno w tym difusin ludzie generują 2 miliony obrazków dziennie więc kilka może być niezłej jakości 🙂

Alternatywną ścieżką rozwoju jest stworzenie generatora absolutnie każdej opcji obrazka, wszystkie możliwe kombinacje pikseli a potem z udziałem jakiegoś potężnego komputera kwantowego który powinien sobie z tym nieźle poradzić wyszukać obrazki np na którym jest jakaś osoba w jakiejś sytuacji i żeby obrazek wyglądał na rzeczywisty czyli przechodził wszelkie testy realności itd. I już mamy dobry system i możemy sobie wyszukać siebie we wszelkich możliwych sytuacjach tylko trzeba to dobrze opisać 🙂 

Zakładam startup który się tym zajmie, jednym z wstępnych założeń jest zbudowanie sfery Dysona wokół słońca żeby zasilić ten komputerek do przeszukiwania obrazków, finalnie to będzie szczelny płaszcz bo same pierścienie nie wystarczą a przy większym zainteresowaniu będzie trzeba wyjść poza nasz układ słoneczny 🙂 
Na razie mój kapitał zakładowy na ten cel wynosi 27,50 ale w apliakcji biedronki wyświetliło mi promocjęna lody 1+1 więc te niesprzyjające warunki mogą zakłócić płynność finansową tego przedsięwzięcia. Tak czy inaczej na dniach wystartuję ze światową kampanią croufundingową na stronie PolakPotrafi.świat,pl.
Nazwa mojego startupu to Assbest - ass best as it can be.
Będę wdzięczy za oddanie wszystkich swoich oszczędności po ówczesnym upłynnieniu całego majątku oraz maksymalnym zadłużeniu się dla tego jakże szczytnego celu. 


Wspólnie zmienimy świat!

R4m075S.jpg

 

 

 

  • kekw 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła Gównoburza wynikła po tym jak umarł Kim Jung Gi jakiś kolo z AI zaczął generować prace w jego stylu

image.thumb.jpeg.d93af296bd2d18cee7097798d1d204e0.jpeg

A takie są opinie hypniętych na ai

image.jpeg.4e5d01da18109553396d8c1c8e9b4aa9.jpeg

image.jpeg.f1c23a67e6eb80e380df2aed3e212e24.jpeg

 

niezłe bezmózgi co?   ehh

 

 

A same obrazy wygądają tylko ok jako miniaturki

image.jpeg.f8c278f945399a12a57c098fc76e1527.jpeg

masakra jakaś jak na to popatrzeć dłużej niż sekunda. Nawet nie umywa się do tego co tworzył Kim.

Ale wojna jest na całego 😉 

image.jpeg.b53617e87d580cd07e3c673d1b10c074.jpegAutor też pragnie credistów, w końcu się napracował. 

 

  • Sad 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, michalo napisał:

niezłe bezmózgi co?   ehh

 

To jest normalne zachowanie tzw. STEMlordów, oni mają po prostu ból dupy o to, że artyści (albo ktokolwiek zajmujący się zawodowo czymkolwiek nie-STEM) śmieją istnieć w 21 wieku i czasem zarabiać porównywalne pieniądze do małpki klepiącej kod w jakimś korpo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos daje takie "argumenty" zawsze mysle o tych artystych co przez ostatnie 50 lat pchali fotografie w strone artu i ciagle slyszeli od malarzy ze to jest gowno i nie ma nic wspolnego z artem. My tworzymy a ty naciskasz przycisk itp xd

image.gif.9f5ecc1afc65193d06613d3112c4867d.gif

"w komputer klikasz i samo sie pojawia" jeszcze 10 lat temu to uslyszalem od wielkiego Siudmaka XD

 

niesamowite ze nagle stalismy sie wszyscy starzy, pojawia sie nowe i nagle stajemy tam gdzie jeszcze kilka lat temu staly staruchy ktorym trzeba bylo udowodnic ze sie myla jezeli chodzi o digtal paint, 3d, fotografie itp 😄

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KLICEK napisał:

niesamowite ze nagle stalismy sie wszyscy starzy, pojawia sie nowe i nagle stajemy tam gdzie jeszcze kilka lat temu staly staruchy ktorym trzeba bylo udowodnic ze sie myla jezeli chodzi o digtal paint, 3d, fotografie itp 

No to jest dopiero ironia losu. 

Chyba taki właśnie kierunek obrała sztuka. Wszystko rozchodzi się o szybkość i jakość. Digital wyparł tradycyjne formy (oczywiście nie całkowicie, stały się one po prostu bardziej eksluzywne i drogie) bo jest szybszy a efekty są takie same albo czasem i lepsze i bardziej nadające się do produkcji, dystrybucji. 
AI to wszystko już całkowicie może rozpieprzyć, bo dotąd, jak by nie patrzeć czy tradycyjnie czy komputerowo liczył się skill a nie narzędzie. A teraz będzie odwrotnie - to narzędzie będzie dominujące a skill to już tylko teoria. 

 

W oczach bardziej konserwatywnych osób digital to tylko pochodna prawdziwej sztuki, nie wymagająca aż takich umiejętności. Tacy "prawdziwi" zwiazkowi artyści mecansi 😉 po szkołach nigdy nas nie doceniali. A juzna pewno nie samouków. 

Co innego ci co przeszli z tradycyjnych form na komputerowe - ale oni stali się mistrzami, zaraz po opanowaniu ui.

 

Klicek dobrze to ujął, że stanęliśmy po stronie atakującej coś nowego. Tylko wtedy artyści walczyli z artystami a teraz artyści walczą z złowrogim AI, które wymyka się spod kontroli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem jaki mam z AI jest taki - JA LUBIE TWORZYC. Nie, zeby ktos za mnie to robil. Juz to pisalem "pincet" razy. Kreci mnie tworzenie, nie potrzebuje zastepstwa w czyms co LUBIE ROBIC, na Boga. Mroki ze to wymaga w ogole tlumaczenia 😕

Nie lubie jak mi sie wmawia ze czegos sie "boje". To takie prostackie myslenie. Jesli nie chce facetowi zrobic laski to nie znaczy ze sie tego "boje" ani nie znaczy tez ze nienawidze gejow. Jest jeszcze kilka innych mozliwosci.

W tym podcascie najsmutniejsze jest stwierdzenie, ze AI teraz pomysli za ciebie. Juz nie bedziesz musial znac zasad kompozycji. Super, teraz to dopiero patrze w przyszlosc z nadzieja! Nadchodza pokolenia ludzi, ktorzy przerzuca myslenie na maszyny. What could go wrong?

Cale szczescie ze juz mam 45 lat. Nie bede sie musial za dlugo meczyc w tym nowym, lepszym swiecie w ktorym ludzie ciesza sie ze nie beda musieli... myslec. 😭

Tu jeszcze filmik, tym razem ANIMATORZY TRACO PRACE!

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, formconstant napisał:

Śmieszne macie fantazje o złych malarzach gnębiących i nie doceniającymi fotografów i samouków. I digitalu wypierającym traditional w sztuce, który stał się ekskluzywny i drogi XD

a cos wiecej? w sensie ze teraz jest balans i wszyscy znalezli swoja dzialke i kazdy sobie cos tam robi i git? tu to zgoda 🙂 ja mowielem o tym pierdoleniu jednych na drugich o tym jakie to "nowe" jest zle 😉 a nie o tym ze digital paint wyparl traditional i stal sie eksluzywny i drogi i teraz wszyscy za miliardy kupuio digital, z dupy sobie to wzielas. Rozumiem natomiast ze "prawdziowy artysta" co rysuje na kartce nie zrozumie "STEMlorda" xD

"JA LUBIE TWORZYC" doskonale rozumiem, z tym ze nadal generowanie tych obrazkow daje super fun i poczucie ze faktycznie "tworzysz" w pewnym sensie 😄 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, formconstant napisał:

Śmieszne macie fantazje o złych malarzach gnębiących i nie doceniającymi fotografów i samouków. I digitalu wypierającym traditional w sztuce, który stał się ekskluzywny i drogi XD

To nie fantazje bo tak przynajmniej było. 

Z tym ekskluzywny i drogi to chodziło mi o to, że na pewno jest droższą metodą tworzenia, wymagającą więcej czasu, środków i wiedzy. Nie wiem czym się tak stresujesz? 

Ja zawsze bardziej podziwiałem tradycyjnych artystów niż komputerowych. Ale internet i komputer właśnie pozwoliły mi na swobodę jakiej nie miałem, z takich czy innych względów, o których nie ma co dyskutować. 

Nadal bardziej mnie kręci coś zrobione fizycznie. 

 

Ale generalnie wszędzie już się projektuje na kompie. Czemu nawet firmy produkujące duże rzeźby idą w stronę druku i cnc? Rozchodzi się o hajs/czas a nie o to, że jest ładniejsze. 

To miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fantazji o złych malarzach- to dowód anegdotyczny, ale każdy, którego spotkałem mówił, że digital to gówno i nie jest to prawdziwa sztuka xD 
A swoją przygodę z farbkami zakończyłem po 2 nieudanych obrazach olejnych- w tamtym momencie nie było mnie już stać na więcej farby i tak już zostało.. 😄 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nezumi napisał:

Podstawowy problem jaki mam z AI jest taki - JA LUBIE TWORZYC. Nie, zeby ktos za mnie to robil. Juz to pisalem "pincet" razy. Kreci mnie tworzenie, nie potrzebuje zastepstwa w czyms co LUBIE ROBIC, na Boga. Mroki ze to wymaga w ogole tlumaczenia 😕

Dokladnie. Dla mnie to jest ogolny problem, ktory mial miejsce na dlugo przed pojawieniem sie AI. Bo industrializacja (czyli by bylo taniej, szybciej i lepiej) jest super w przypadku produkcji srubek, ale nie pracy kreatywnej. A jednak tego typu podejscie wymusza korzystanie z baz zdjec czy grafik stockowych i sklejanie ich w gotowy produkt. Im wiecej mamy gotowych rozwiazan, tym mniej kreatywna staje sie nasza praca. 
 

10 godzin temu, Nezumi napisał:

W tym podcascie najsmutniejsze jest stwierdzenie, ze AI teraz pomysli za ciebie. Juz nie bedziesz musial znac zasad kompozycji. Super, teraz to dopiero patrze w przyszlosc z nadzieja! Nadchodza pokolenia ludzi, ktorzy przerzuca myslenie na maszyny. What could go wrong?

Cale szczescie ze juz mam 45 lat. Nie bede sie musial za dlugo meczyc w tym nowym, lepszym swiecie w ktorym ludzie ciesza sie ze nie beda musieli... myslec. 😭

Z drugiej strony - kazdy proces ma nieprzyjemne momenty i AI wycinajace ladnie elementy z foci albo skalujace grafike pod konkretny wymiar jest super. Tylko smutek, ze wlasnie idzie to w strone tego, co w pracy ciekawe (tworcze), a nie nudne (techniczne). A moze to kwestia preferencji? Nie przepadam za animacja szkieletowa i jesli przyszloby mi sie kiedykolwiek tym zajmowac, to chetnie oddeleguje to AI. 
 

2 godziny temu, michalo napisał:

Ja zawsze bardziej podziwiałem tradycyjnych artystów niż komputerowych. Ale internet i komputer właśnie pozwoliły mi na swobodę jakiej nie miałem, z takich czy innych względów, o których nie ma co dyskutować. 

Nadal bardziej mnie kręci coś zrobione fizycznie. 

Wywodze sie z tradycyjnych mediow i dla mnie digital painting to bylo wybawienie jesli chodzi o jeden aspekt - koniecznosc siedzenia x godzin w oparach terpentyny. Czysto artystycznie - digital da Ci tez efekt, ktorego nie uzyskasz tradycyjnie, ale dziala to tez w druga strone. 
 

2 godziny temu, michalo napisał:

Ale generalnie wszędzie już się projektuje na kompie. Czemu nawet firmy produkujące duże rzeźby idą w stronę druku i cnc? Rozchodzi się o hajs/czas a nie o to, że jest ładniejsze. 

Niemniej roznica jest spora pomiedzy wykorzystywaniem cyfrowych mediow do zabaw, eksperymentow i szukaniu nowego, ciekawego efektu, a po prostu sprowadzania czegos do "byle szybciej i taniej". I zazwyczaj to "byle szybciej i taniej" zabiera duzo jesli chodzi o fun z tworczego procesu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nameless napisał:

a po prostu sprowadzania czegos do "byle szybciej i taniej". I zazwyczaj to "byle szybciej i taniej" zabiera duzo jesli chodzi o fun z tworczego procesu. 

Ale "szybciej i taniej" chodziło mi konkretnie o postęp w technologii. Na kompie jest szzybciej i taniej bo to takie medium - nie czekasz aż farba wyschnie, możesz pozwolić osbie na błędy, wprowadzania zmian jest dużo łatwiejsze, powielanie takich prac, dystrybucja itp itd. 

Nie chodzi mi o taśmową pracę w fabryce. Też tego nienawidzę. 

Ja to zawsze biorę pod uwagę przy negocjowaniu stawki i braniu zleceń - oczywiście jak mam taką możliwość. 

Szybciej i taniej to nie jest dobre rozwiązanie i myślę, że dużo firm co daje zlecenia artystom to wie. 

 

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Podstawowy problem jaki mam z AI jest taki - JA LUBIE TWORZYC.

No właśnie ja też tak mam, od dziecka. Dla tego od zawsze lubiłem rysować, grać na instrumencie, cokolwiek tworzyć lub przebywać w takim środowisku. 

Ale patrząc na eksploracje jakie tu wrzucają do wątku, ten proces też może być satysfakcjonujący. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie odbilem od AI z powodu przepasci jaka byla pomiedzy tym co chcialem osiagnac a tym co proponowalo AI. ALE to byly same poczatki. Tego Dall-e i tych innych nowszych nie probowalem. Nigdy nie mialem nawet niczego zblizonego do tego co Klicek pokazal.

Trzeba bedzie sprobowac - placic nie bede ale jak sa opcje darmowe to zerkne.

edit:

Poprobowalem tego Dall-e 2. To zdecydowanie nie dla mnie... Ja mam konkretna wizje tego co chce a to mi podsuwa cos swojego co tylko mnie irytuje 😄 . Mozna sie posmiac czasami ale to jest dobre dla ludzi co nie wiedza czego chca albo maja bardzo ogolny zarys sytuacji ale zadnych konkretnych elementow. Jak wpisuje ze "trzyma butelke w rece" a AI mi daje kolesia co ma glowe w ksztalcie butelki... hmmm... Dall-e nie radzil sobie ze slowami tak prostymi jak "dagger" - jak daje ze postac "trzyma sztylet" to zawsze jakis miecz albo szabla wskakuja.. nie mam nerwow do tego  😄  Nadal to jest jakby komus uposledzonemu tlumaczyc co ma narysowac... Ja w zyciu tez nie mam cierpliwosci do tlumaczenia komus czegokolwiek a tu sie trzeba wykazac niebianska cierpliwoscia. Jak wpisalem juz cos zdawaloby sie prostego - "top view of soccer stadium" to linie na boisku sa z dupy - takie "mniej wiecej", raz bramka byla po srodku boiska 😄 ... No nic, nie bede juz narzekal. Po prostu nie dla mnie to.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie to naprawdę jest imponujące, choć zależy o jakiej jakości i detalu na tę chwilę mówimy. Zastanawiałem się nad aspektem "moralnym" tworzenia przy pomocy AI i doszedłem do wniosku, że technologia zawsze pomagała artystom.

Ostatnio oglądałem obrazy naszego XVIII-wiecznego, włoskiego ziomka Canaletto i są imponujące pod względem szczegółowości, kawał Warszawy dzięki temu odbudowano (ten obraz poniżej z Drezna akurat nie jest wystawiony nigdzie). No tyle tylko, że gołym okiem nie dałby rady tego uchwycić - używał camera obscura i szkieł powiększających. W ogóle jest ciekawa teoria dwóch badaczy Hockney-Falco (https://en.wikipedia.org/wiki/Hockney–Falco_thesis#Falco_and_Ibn_al-Haytham) na temat tego jak camera obscura, camera lucida, zwierciadła pomagały artystom i podniosły jakość malarstwa na przestrzeni wieków - najczęściej obrazy Veermera są wskazywane. Później nastąpiła era fotografii i cyfryzacji - wszystko niby jest łatwiejsze.

To tak jak z architekturą - technologia i materiały dają dużo możliwości, ale panuje brzydota - wszystko sprowadza się do kształtu paczki zapałek.  AI może spowodować odwrotny efekt - ludzie będą tak leniwi od tej techniki, że tak im spadnie IQ i wiedza, że za parę pokoleń nastąpi recesja totalna - przestaną potrafić obsługiwać i tworzyć tą sztuczną inteligencję. No i jeszcze jest inny aspekt - AI to nie jest jakiś byt samoistny, tylko twór innego człowieka - więc te wszystkie AI różnią się od programów do grafiki automatyzacją większą. Pytanie czy nazywanie tego AI nie jest jednak naciągane?

 

Bernardo_bellotto-the_ruins_of_the_old_k

(Ruiny kościoła Kreuzkirche w Dreźnie - Canaletto Bellotto Bernardo 1765 r.)

220px-Camera_Lucida_in_use_drawing_small

 

220px-1642_Mario_Bettini_-_Apiaria_universae_philosophiae_mathematica.jpg

1646_Athanasius_Kircher_-_Camera_obscura

Edytowane przez alex3d
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, alex3d said:

To tak jak z architekturą - technologia i materiały dają dużo możliwości, ale panuje brzydota - wszystko sprowadza się do kształtu paczki zapałek.

Znakomite porownanie. Cytujac Franka Gehry "In this world we are living in, 98 percent of everything that is built and designed today is pure shit." 😄 Uwielbiam stare budynki - ilosc elementow, ktore maja na celu uczynic calosc piekniejsza jest czasami przytlaczajaca. A nowe? Nudne i brzydkie szklano-betonowe pudelka. Znajda sie chlubne wyjatki ale wlasnie sa to wyjatki od reguly.

Mamy zakorzenione takie przeswiadczenie ze nowe oznacza automatycznie lepsze. Mimo, ze czesto jest to prawda to jednak nie zawsze. Gdyby nie istnialy slepe zaulki technologii to dzis gralibysmy uzywajac do sterowania Kinecta 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, alex3d napisał:

technologia zawsze pomagała artystom.

dokładnie.

Jakiego medium by nie używali, czy mieli asystentów i rzemieślników do pomocy to i tak musieli umieć rysować, malować, znać anatomię, teorię kolorów, kompozycję i najważniejsze czuć to wszystko i spędzić setki godzin żeby to weszło w ich naturę. 

Więc taki ktoś bez wiedzy i umiejętności nadali nic nie zrobi.  

To tak jak ja bym kupił sobie najlepszy rower, ciuchy z paskami mistrza świata i wybrał się na wyścig kolarski. Jakie miałbym szanse? Pewnie zerowe.

AI to taki rower elektryczny na wyścigu standardowymi rowerami. Już mógłbym konkurować a może i wygrać. 

 

Zgadzam się, że to fajna pomoc. To co niektóry tutaj pokazali to rzeczywiście może być użyteczne a nawet fajne.

Ale musi to być regulowane prawnie. Bo używanie nazwisk innych artystów, ich prac, świadomie czy nie, nie jest uczciwe i powinno być zakazane.

Do tego jak można usprawiedliwić wartość takiego dzieła z AI? 

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, michalo napisał:

 

Jakiego medium by nie używali, czy mieli asystentów i rzemieślników do pomocy to i tak musieli umieć rysować, malować, znać anatomię, teorię kolorów, kompozycję i najważniejsze czuć to wszystko i spędzić setki godzin żeby to weszło w ich naturę. 

Więc taki ktoś bez wiedzy i umiejętności nadali nic nie zrobi.  

 

dokladnie tak samo jest z AI 🙂 ja mowie chopy zainstalujcie to sprawdzcie sobie i dopiero wyciagajcie wnioski 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zeby nei bylo, nie mowie ze sie nie da bo czasem cos wyjdzie randomowo z miejsca w miare do przezycia. Aczkolwiek to jest tool jak kazdy inny i czasem musisz sie naklikac i troszke powkurwiac. 

Dokladnie tak jak to to czesc z was opisuje, ze cos chciales ale butelke dostales na glowie XD no wlasnie. Dwa ze te wszystkie najlepsze obrazki zawsze finalnie sa meczone w szopie i np. sklejnae z 3-4 wczesniejszych outputow. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem chlopaki wiecie niechce zeby zaraz tu jakas wojna sie zrobila 😄 ale generalnie naprawde nie widze problemu w tym zeby latwiej robilo sie grafike. Rozumiem ze komus moze sprawiac przyjemnosc szydelkowanie dla samego szydelkowania i git, nadal bedzie sobie mogl to robic w tej kwestii nic sie nie zmieni. 🙂 Jezeli ktos chce skupic sie tylko na finalnym obrazku a nie "procesie" to tez git bedzie mogl skupic sie TYLKO NA TYM a nie na robieniu pierdyliarda rzeczy po drodze. 

 

No nic, biere popkornik i sobie bede patrzyl na rozwoj wydarzen z tym AI  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam nic nie pokażę bo nic nie zapisałem.
Robiłem portreciki - miały być te z dużymi cycami ale nie wyszły mi piersi żadne, ze to twarze niezłe,

przerabiałem render z rycerzem i spoko wychodziło, można by zrobić nowego 😉

I sowę od 0 robiłem ze szkica szybkiego i wyszło tak sobie, ale to poświeciłem dosłownie 5 minut.

No i jakieś randomy, też ok.

 

Podsumowując, dla mnie to meh, nie mam na razie po co tego używać a dla zabawy to sam se pokombinuję. 

A zawodowo to tym bardziej mi to jeszcze nie potrzebne. Nic mi nie ułatwi ani nie przyspieszy.

 

I Klicek, nawet jak musisz godzinę klikać to i tak nie widzę w tym jakiejś mega pracy i nawet jak jest efek, mi tam trochę opada.. jak widzę, że to z ai. 

Nie porównuj drogi nie na skróty do samo okaleczania się 😉 Ci co zarabiają najgrubsze hajsy nie idą na skórty 😉 Żaden z moich "bohaterów" też nie używa skrótów. I ja czuję się za cienki bolek, żeby też jakoś bardzo z tych skrótów chcieć korzystać. Może stary już jestem ale jakieś tam ambicje mam.

Ostatnio robiłem anioła - skrzydła, każde piórko ręcznie i osobno. Nie jakieś tam insert meshe. Czas jaki przy tym spędziłem, satysfakcja, efekt bardzo mnie zadowiło (i nie tylko mnie).

Szata też 100% z ręki. Czas pewnie 2-3 razy tyle co symulacja tego. Ale o ile więcej satysfakcji i frajdy przy tym. I pyk, kolejne zleconka od tego klienta. Bez skrótów, wszystko co potrafię tam przelałem.

Jak będę już mógł to pokażę..

 

Jakby miało AI za mnie to kiedyś zrobić to chyba bym umierał przy tym w środku, jak kiedy pracowałem na magazynach. Bezsens.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft dołącza do reszty z narzędziem opartym na dalle 2, machine learning i wyszukiwarką obrazów go generowania prezentacji power point czy innych templatów żeby szybko wystartować z jakimś pomysłem. Nawet spoko to wygląda na papierze i na tyle prosto żeby każdy kto mało się zna na tworzeniu coś przyzwoitego z tego wyrzucił 🙂 

https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2022/10/12/new-tools-from-microsoft-365-edge-and-bing-bridge-the-gap-between-productivity-and-creativity/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka obserwacji na temat AI z pracy z nim:

Z tym AI radzi sobie dobrze:
1 główny obiekt lub pomieszczenie, 1 osoba, portret itd.
ekspresje twarzy
statyczne sceny 

Do tego stable diffusion można dotrenować (tak np. jest z anime diffusion), by nauczyło się robić nowy styl, tematykę itd. Do tego można je wyuczyć na nowych tagach - przez co Polak z angielskim na AI też mógłby generować obrazy.

Ogółem:
- jeśli umiesz podstawy it to nie musisz znać ang by robić obrazki z ai
- możesz dotrenować wszystko - porno, gore, konkretnego artystę, a sprawdzić jak powstało dzieło jest niemożliwością
- outpainting i inpainting załatwia problem z ai nie ogarniającym wielu osób w 1 scenie, ale psuje spójność stylową i treściową (to też da się naprawić)

Obraz 1: baza ze SD, potem outpainting z Dalle 2, potem kolaż i obróbka ręczna w dobę (moja praca)
Obraz 2: Baza to stare MJ (v2) potem z 10h overpaintu i kolażu z innych obrazków zrobionych w MJ i jedno stock photo do dymu z fajki (który i tak jest domalowany ręcznie, bo tamten mi się nie podobał, ale coś z niego zostało)
Obraz 3: kolega programista robił sobie Miku w novelAI, 0 obróbki 
Obraz 4: jw
Obraz 5: jw
Obraz 6: Coś co sobie wygenerowałam z MJ nie podnosząc pędzla w 30 sekund. 

Z każdym kolejnym AI rezultaty są lepsze, wymagają mniej obróbki i pozwalają na większą customizację bez podniesienia pędzla.
Do tego są: ai do in-between frameów, ai do generacji filmów, ai do odblurowywania i odszumiania video, ai do korekcji twarzy (przydatne przy poprawianiu pracy z ai), ai style transfer (łączysz styl 1 pracy z inną z jednej biorąc styl, z drugiej treść), ai do konwersji 2d do 3d, ai do generacji 3d modeli od 0 (polecam poszukać, sama nie testowałam tego ani nie czytałam papieru).

Do tego wcześniej wspomniany outpainting ("dorysowujesz" dodatkowe części do swojej pracy powiększając ją, testowałam na 1 swoim rysunku i pasowało idealnie) i inpainting (art director powie, że trzeba zmienić hełm: dajesz mu 10 wariacji w minutę nie ruszając innych części pracy). 
Ludzie używają inpaintingu do wymyślania sobie kostiumów i ubrań (jedno z ciekawszych użyć).

Do tego wszystko to jest darmowe lub bardzo tanie, szybkie i nie wymaga dużych kwalifikacji w obsłudze. Ja testowałam już z 15 programów do AI w życiu, a moje jedyne dokonania z pisaniem AI samemu to wykrywanie rodzajów monsterków na wideo xd. 


Przykład użycia nr1: bierzesz zdjęcie aligatora, wymazujesz mu głowę, dajesz do SD i testujesz jak by wyglądał z głową żyrafy, robisz tak 10 razy z innymi częściami ciała i wychodzi zupełnie oryginalny potwór.

Dla mnie jest to przykre, bo raczej marnie widzę przyszłość rysunku. Ale z drugiej strony, jak podczas imprezy wpadłam na pomysł zrobienia lampy-armadillo, to wygenerowałam ich 8 i miałam w minutę ( a teraz myślę, czy sobie nie skonwertować na 3D, obrobić i druknąć, bo autentycznie chcę taką w pokoju).

Tak się rozpędziłam, że zapomniałam napisać, że od kilku mies istnieją tutoriale jak generować wymyśloną postać w AI by była spójna wizerunkowo i stylowo, od teraz w SD da się także to robić na bazie zdjęć prawdziwych ludzi (jakby ai do podmiany twarzy nie starczyło). Do tego AI do powiększania obrazu (jakby ktoś bardzo potrzebował rysunku 30k x 30k pixeli), czy np.: ai do animacji wody 1 kliknięciem ze statycznego obrazu (jest na telefony wiele apek, część ma free trial).

ApplicationFrameHost_eCloAY8Lwl.jpg

ApplicationFrameHost_7AGCrWYOpA.jpg

101738759_p7.png

101738759_p1.png

101738759_p0.png

ApplicationFrameHost_N3tVCaebFt.png

Edytowane przez anya_desdein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ai: też trzeba go umieć używać (komendy itd.)
Choćby wiedzieć jak zrobić tiling (lub ogarnąć narzędzie z interfejsem graficznym, ale to więcej wysiłku niż pisanie samemu).

W załącznikach: bez obróbki 1 temat, 8 na 8 wygenerowanych obrazków (pierwsze-lepsze). Miała być piękna realistyczna azjatka z grzybem-czapką na głowie jako portret (konkretny rodzaj grzyba się nie udał, ale zrozumiało kilka z jego cech) no i posiadająca różowe włosy (widać gdzie nie wyszło). 

Narzędzia do MJ --test i --testp

Anya_Desdein_gergeous_asian_girl_with_pink_hair_with_a_large_br_24caf70a-4eb4-4cb9-9610-c915ebb86c7e.png

Anya_Desdein_gergeous_asian_girl_with_pink_hair_with_a_hat_larg_0b2bfa2c-a1cb-4e9d-8987-e871482b974f.png

Anya_Desdein_e_gergeous_asian_girl_with_pink_hair_with_a_large__a3e0e861-d342-4f4e-9b02-2ff66c40988b.png

Anya_Desdein_gergeous_asian_girl_with_pink_hair_with_a_hat_larg_cbef5c39-3e52-48c8-b9b5-903edc893220.png

Edytowane przez anya_desdein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dynamicznie się to rozwija. Z tego co opisujesz aż za bardzo. Masz jakieś ciekawe linki do tych technik?

Raczej się w to zagłębiał nie będę ale chętnie zobaczyłbym to co opisujesz. Bo czuję, że za szybko to pędzi.

 

Jak na razie w każdym obrazku coś nie siedzi i totalny amator tego nie naprawi, raczej pogorszy. No ale dużego skilla nie trzeba, żeby przemalować jakieś błędy. 

 

A jak się czujesz generując takie obrazy? Ja jakbym oglądał cudze rzeczy. Nie potrafił bym się pod tym w żaden sposób podpisać i satysfakcji też jakoś nie czułem - może dla tego, że sam bym tak nie potrafił namalować co mi ai zrobiło. Inaczej pewnie bym się czuł jakbym tak umiał 😉 

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

Kolejna historia pod tytułem "AI w praktyce"

Viewer Steals Genshin Impact Fan Art Using AI and Demands Credit (80.lv)

No teraz każda pierdoła co przepuści czyjeś prace przez kilka filtrów będzie się dumnie nazywała atystą, tylko czekać aż jakiś wystawi swoje prace w galerii i na wernisażu z długim szalem na szyi i zadartym nosem powie, że od zawsze fascynowała go prawdziwa sztuka, ciągle poszukiwał nowych narzędzi i form ekspresji, teraz może w pełni wyrazić siebie i nieść swój przekaz złaknionym ludziom, tworzy już od bardzo dawna będzie trzeci tydzień już leciał 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Destroyer napisał:

No teraz każda pierdoła co przepuści czyjeś prace przez kilka filtrów będzie się dumnie nazywała atystą, tylko czekać aż jakiś wystawi swoje prace w galerii i na wernisażu z długim szalem na szyi i zadartym nosem powie, że od zawsze fascynowała go prawdziwa sztuka, ciągle poszukiwał nowych narzędzi i form ekspresji, teraz może w pełni wyrazić siebie i nieść swój przekaz złaknionym ludziom, tworzy już od bardzo dawna będzie trzeci tydzień już leciał 🙂 

Podobnie jak przed AI, kiedy ludzie robili tak samo, tylko zamiast AI uzywali do przykrywania cudzej roboty epickich pedzli i filtrow photoshopowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Podobnie jak przed AI, kiedy ludzie robili tak samo, tylko zamiast AI uzywali do przykrywania cudzej roboty epickich pedzli i filtrow photoshopowych.

Aż mi się przypomniało jak sam Craig Mullins został złapany gdy wkleił na chama kawałek jakiegoś starego obrazu i nawet niewiele podmalował 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, michalo said:

Bardzo dynamicznie się to rozwija. Z tego co opisujesz aż za bardzo. Masz jakieś ciekawe linki do tych technik?. 

Jak chcesz spróbować outpaintingu to w dalle 2 jest opcja (do inpaintingu też).
Jak zainstalujesz sobie SD z interfejsem będzie zakładka na inpainting (wymazujesz część obrazka). Za to outpainting jest bardziej toporny. 
Najlepiej zrobić go tak:
Bierzesz pracę którą chcesz poszerzyć i wrzucasz go do SD poszerzony (np dodajesz pustą przestrzeń z lewej). Generujesz jakieś koherentne w miarę (kompozycyjnie i kolorystycznie) tło w tym stylu co chcesz. Następnie pobierasz. By zachować spójność detalu to przycinasz obraz do jakiegoś kwadratu niewielkiego i wymazujesz tą część, która się nie zgadza (np chcesz żabę po lewej, a jest słoń) i piszesz w narzędziu do inpaintingu że tam ma być żaba. Z takich elementów sklejasz całość i jest poszerzony obraz. 

W dalle2 jest fajny interfejs do poszerzania obrazu, ale ze spójnością gorzej bo nie da się tak po prostu bez pracy w jakimś zewnętrznym programie graficznym zrobić tej wstępnej kompozycji i obraz jest spójny tylko z niewielkim fragmentem obok, a nie dopasowany do całości.

A z innych narzędzi to choćby:
Face restoration: https://arc.tencent.com/en/ai-demos/faceRestoration
Odblurowuje zdjęcia, naprawia zepsute twarze z Ai itd. 

Do powiększania to np waifu2x, bigjpg ale to bazuje na waifu2x, ale nic nie trzeba instalować. Jest też narzędzie online łączące waifu2x z face restoration i wygodnym interfejsem za darmo, trzeba poszukać (ma wadę że jest wolne).

NovelAI można wyszukać i też polecam, bo banalnie się go używa.
Co do tego jak robić spójną historię z 1 postacią w MJ: 
- generujesz sam portret osoby w ai. 
- możesz potem dogenerować wariacje np. inne ekspresje i fullbody. 
Potem w necie szukasz formułki do dodawania na końcu prompta i załączasz obrazy opisane powyżej. 
Minusy: działa tylko z v2 i v3 MJ, nie z test i testp. To są zdecydowanie gorsze jakościowo modele niż to co jest aktualnie w topce na rynku, ale do niektórych rzeczy się nada.

Co do StableDiffusion załączam filmik (tu jest problem, że arty przypominają osobę, która była opisywana, ale nie są spójne między sobą).

O losowym temacie mogę gadać pół godziny, także tu są jakieś losowe rzeczy xd 

 

Edytowane przez anya_desdein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, michalo said:

A jak się czujesz generując takie obrazy? Ja jakbym oglądał cudze rzeczy. Nie potrafił bym się pod tym w żaden sposób podpisać i satysfakcji też jakoś nie czułem - może dla tego, że sam bym tak nie potrafił namalować co mi ai zrobiło. Inaczej pewnie bym się czuł jakbym tak umiał 😉 

Tak średnio. Z jednej strony crippling depression, że jest lepsze ode mnie. Z drugiej - uwielbiam wrzucać jakieś dziwaczne tematy do AI i patrzeć, co wyjdzie. Ludzie wokół mi mówią, że moje arty "są za dziwne" i by je stonowali, bo wątpią, że ktoś by chciał coś takiego. A ja w drugą stronę - czuję blokadę techniczną i staram się to zwalczyć, by robić jeszcze bardziej szalone arty. 🙃 AI mi trochę pomaga, bo coś z czym bym się poddała na starcie on robi w 100 wersjach i mogę iterować pomysły i zrobić 200 artów dziennie (których sobie nawet nie zapiszę, bo za dużo ich robię, by miały tak na prawdę jakąś wartość i wolę jednak coś wymyślić i narysować sama).

Także AI wywołuje we mnie 2 rodzaje zupełnie skrajnych emocji - i to jednocześnie xd Nie mam czegoś takiego "że to nie moje" jak to tworzę, gorzej jak wrzucam. Zawsze piszę jak używam AI i zmieniam się w smutną żabę mając nadzieję, że moje oryginalne arty będą mieć większy odbiór bym nie musiała ich robić i nigdy to nie następuje. 😃

 

Kilka pancernikowych lampek z brzegu jako załączniki (pierwszy raz je pobrałam na kompa, bo choć są super to właśnie - jest to art bezwartościowy, bo mogę ich zrobić nielimitowaną ilość w dowolnym momencie, a każdy kolejny może być lepszy od ostatniego).

Discord_MxvBTo8Ard.png

ApplicationFrameHost_Ba5eINbivR.png

ApplicationFrameHost_X0nEMD1Inm.jpg

Edytowane przez anya_desdein
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, JonJoan said:

To od razu widać gdy ktoś przerobił cudzą pracę. I to jest karygodne. Niemniej nie widzę nic złego w przerabianiu własnych prac

A tu się nie zgodzę. 2 obrazki z neta: drugi obraz do style transferu (oryginał), pierwszy po prostym i delikatnym style transferze z zachowaniem tej samej postaci (fanart). A jeszcze jak ktoś zrobi outpainting, zmieni trochę itd i poprawi błędy to nikt nie nawet nie zorientuje. Przecież dużo osób (nie oceniam legalności) zarabia na fanartach i tego typu pracach, nie wspominając o wyzwaniach na narysowanie danego zdjęcia, czy fragmentu anime.

Do tego widziałam, jak ludzie brali np.: zdjęcie trumpa i przy użyciu SD robili z tego arty zupełnie innych postaci robiących coś innego - z zachowaniem kompozycji i podobnej gry świateł (ale w innej kolorystyce zupełnie itd.) A rodzajów kompozycji wyglądających dobrze też nie jest nieskończona ilość i nikt by raczej nie zgadł, na podstawie czego to stworzyli.

Na szczęście większość osób robiąca rzeczy z ai nie umie rysować - więc da się poznać co i jak. Jest trochę takich jak ja, co rysowali z 2-3 lata i coś umieją, ale no nie jestem na poziomie "pro" więc też niektóre rzeczy stanowiłyby wyzwanie w obróbce. Ale gdy zabiorą się za to absolutni prosi, to nie chcę wiedzieć jaki będzie rezultat.

Trzeci obrazek to przykład, jak jeszcze amatorsko ludzie konwertują szkice w finalny render (autor obróbki ai nie jest nawet twórcą rysunku, niestety). Mam gdzieś na kompie też filmik jak ktoś robi art anime z renderem na poziomie league of legends stosując różne wagi i etapy używania SD do zrobienia rysunku, a zaczynał od czegoś co sam narysował (i było na poziomie rysowania stickmana).

d3nhamp468j91.jpg

hoer2ro568j91.webp

312050524_10159312566714001_3598018048441310541_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nadal do "rysowania" IA jestem dość sceptycznie nastawiony... a ten pan z filmiku mówi to co jest dość istotne dla nas. Te AI nie będą "narzędziami" dla artystów, ale maszynami masowej produkcji które chcą całkowicie zastąpić człowieka. Jak macie czas to posłuchajcie sobie - przy okazji ładnie rysuje 😉 Bardzo dobrze argumentuje dlaczego powinniśmy być źli na tego typu twory.

 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności