Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, formconstant said:

Ponoć ktoś siedzi w tym AI i robi ręcznie modele, jak w jakiejś komedii.

spacer.png

https://twitter.com/andrewpprice/status/1560140610530869250

Byłby jaja gdyby rzeczywiście tak było 😄 i fake żeby inwestorów nabrać, nałapać kasy i uciec 🙂 wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś taką drogą poszedł przy tym boomie gdzie wszystko jest na AI oparte 🙂 

Ale może to jest pod algorytm żeby się uczył, nie wiem, nie znam tematu żeby się wypowiadać szerzej ale ciekawe znalezisko 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 10:00, Destroyer napisał:

No i mamy kolejny projekt do tworzenia modeli 3d z obrazków 

 

Coś to za dobrze wygląda, Nvidia ma cały zespół i nie jest nawet 1/4 blisko tego co pokazano na tym wideo. Topologia jest zbyt... jak by to ująć... przemyślana, aby to zrobił automat. No nie wiem i jeszcze ta cena. Cos tu śmierdzi 🐟 😉 

i-see-something-5c49fd.jpg

No ale mogę sie mylić... więc może jednak czas szukać roboty w budowlance? 👀

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na TT napisał, że takie wyplute z AI obrazki nie są chronione żadnym prawem autorskim bo jeszcze nic to nie reguluje.

Jak już zacznie się to regulować prawnie, to i zaczną się oskarżenia o plagiaty lub opłaty z baz danych z obrazami.
Poza tym to AI ma ciągle podobny styl. Więc jak już wyżej  napisano, będą się trafiać podobne koncepty w różnych miejscach świata. 

Jak z fotkami ze stocka. 

Myślę, że to po prostu będzie jakaś tam pomoc, jak w 3d skany, motion capture, symulacje... Bardziej pomoc dla artysty niż jego zastępstwo. 

Jak ktoś straci pracę, to u jakiegoś Janusza, który myśli, ze za darmo wszystko będzie miał zrobione.  Więc i tak wyjdzie mu to na dobre, bo znajdzie lepszą pracę 😉 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalo napisał:

Ktoś na TT napisał, że takie wyplute z AI obrazki nie są chronione żadnym prawem autorskim bo jeszcze nic to nie reguluje.

Jak już zacznie się to regulować prawnie, to i zaczną się oskarżenia o plagiaty lub opłaty z baz danych z obrazami.
Poza tym to AI ma ciągle podobny styl. Więc jak już wyżej  napisano, będą się trafiać podobne koncepty w różnych miejscach świata. 

Jak z fotkami ze stocka. 

Myślę, że to po prostu będzie jakaś tam pomoc, jak w 3d skany, motion capture, symulacje... Bardziej pomoc dla artysty niż jego zastępstwo. 

Jak ktoś straci pracę, to u jakiegoś Janusza, który myśli, ze za darmo wszystko będzie miał zrobione.  Więc i tak wyjdzie mu to na dobre, bo znajdzie lepszą pracę 😉 

 

 

Cynthia Sheppard miala jakis problem chyba do nich. Jednak nie pamietam czy uzyskala jakas odpowiedz. Rozmowa ta odbywała sie to na twiterze

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzucę link:

https://www.newscientist.com/article/2325477-ai-generates-photorealistic-3d-scenes-and-lets-you-edit-them-as-well/

Na razie generuje to przypadkowe portrety. Jednak gdzieś w środku wspominają o modelu maszynowego uczenia, który ma wydobywać cechy modelu nadające się do manipulacji - GiraffeHD ma pozwolić na edycję tak uzyskanych modeli.

Ktoś też wspominał przy okazji, że jak ktoś poda podobne słowa, otrzyma identyczny wynik. No, nie jestem przekonana, bo takie eksperymenty już robił koleś w jednym filmiku i z tych samych słów uzyskiwał za każdym razem co innego. A te wszystkie obrazki są podobne, gdyż nie oszukujmy się... concept arty do gier robione przez wielu artystów też są schematyczne, rzeczy na ArtStation tworzą jeden kanon, żeby nie powiedzieć, że wiele podchodzi pod plagiaty. Wszyscy mają podobne wyniki w Google jak szukają referencji, korzystają z tych samych tutków i wzorują się na kilku mistrzach, ucząc się wybierania odpowiednich referencji pod podobny, estetyczny klucz. Czyli coś, co konsumenci chcą mieć w grach i nie są to koncept arty z Child of Light, niezależnie od tego, jaką frajdę z nimi mieli graficy z Ubisoftu (którzy i tak się wzorowali całkowicie na stylu ilustratorów Złotego Wieku, więc teraz mogliby właściwie też skorzystać z AI). Art diretor chciał, żeby włosy bohaterki wyglądały jak syrenki Ariel w wodzie i tak się poruszały, to zajęło animatorowi ze 3 miesiące roboty. I kogo obchodzą jego artystyczne decyzje, nie zarobili na tym.

No, tak. Przychodzi tu i bruździ, żartów nie łapie ;>>

Ale przy Was jestem newbie w 3D, więc mój pesymizm wydaje mi się całkiem na miejscu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Loocynka napisał:

Ale przy Was jestem newbie w 3D, więc mój pesymizm wydaje mi się całkiem na miejscu.

Spoko, optymizm to chyba tylko cecha tych co są w bezpiecznej pozycji. Reszta może się obawiać.

 

Kiedyś wszystkie figurki trzaskali manualni rzeźbiarze. Mało kto przypuszczał, że 3d zabierze im pracę. Jednak tak się właśnie stało, najpierw stopniowo powoli, więc kto miał łeb na karku przerzucił się na digital a reszta pewnie straciła robotę. Zostały największe nazwiska i najwierniejsze firmy w swoich dziedzinach i tyle.

Teraz być może dzieje się to samo. Lepiej poznać wroga za wczas 😉

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalo napisał:

Spoko, optymizm to chyba tylko cecha tych co są w bezpiecznej pozycji. Reszta może się obawiać.

 

Kiedyś wszystkie figurki trzaskali manualni rzeźbiarze. Mało kto przypuszczał, że 3d zabierze im pracę. Jednak tak się właśnie stało, najpierw stopniowo powoli, więc kto miał łeb na karku przerzucił się na digital a reszta pewnie straciła robotę. Zostały największe nazwiska i najwierniejsze firmy w swoich dziedzinach i tyle.

Teraz być może dzieje się to samo. Lepiej poznać wroga za wczas 😉

 

 

Doskonałym przykładem jest mistrz Mariusz Kozik. Dawniej malowal metodami tradycyjnymi ale zeby zarabiać przerzucił sie na cyfrowe malarstwo. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kalberos said:

zostanie garstka wymiataczy u will see

To samo jest za kazdym razem. Wychodzi jakas nowa technologia i ludzie traca zmysly fantazjujac coz to nie bedzie "za chwile".

Automatyczne retopo w Zetce bylo tak zajebiste jak weszlo, ze wszyscy wieszczyli koniec manualnego retopo. Lata pozniej ludzie siedza i napieraja recznie bo nasze fantazje niestety sie nie potwierdzily. Ptex pokazal sie w 2008 roku. Czternascie lat pozniej napieprzamy UVki nadal i sie jaramy jak dodadza jakies usprawnienie do nich...

Nie wiem jak wy, ale osobiscie nie robie sie coraz mlodszy. Ten postep technologiczny moze mnie juz nie zastac jak dalej bedzie tak "pedzil" 😄 Przypomina mi sie filmek "As Good as It Gets" z Nicholsonem, scena i cytat od ktorej wzial sie tytul filmu:

"What if this is as good as it gets?". 😏

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nezumi napisał:

To samo jest za kazdym razem. Wychodzi jakas nowa technologia i ludzie traca zmysly fantazjujac coz to nie bedzie "za chwile".

Automatyczne retopo w Zetce bylo tak zajebiste jak weszlo, ze wszyscy wieszczyli koniec manualnego retopo. Lata pozniej ludzie siedza i napieraja recznie bo nasze fantazje niestety sie nie potwierdzily. Ptex pokazal sie w 2008 roku. Czternascie lat pozniej napieprzamy UVki nadal i sie jaramy jak dodadza jakies usprawnienie do nich...

Nie wiem jak wy, ale osobiscie nie robie sie coraz mlodszy. Ten postep technologiczny moze mnie juz nie zastac jak dalej bedzie tak "pedzil" 😄 Przypomina mi sie filmek "As Good as It Gets" z Nicholsonem, scena i cytat od ktorej wzial sie tytul filmu:

"What if this is as good as it gets?". 😏

Oby Panocku oby

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Kalberos said:

Oby Panocku oby

Wiesz, podaje konkretne przyklady, ktore tez w przeszlosci rozpalaly nam wyobraznie co do przyszlosci grafiki a z ktorych na razie, nascie lat pozniej, niewiele wyszlo.

Ogolnie od czasow c64 a pozniej Amigi grafika poszla do przodu niesamowicie. Rozwoj niezaprzeczalny w ciagu ostatnich 40 lat. Ale ludzie nadal streamuja na Twitchu gierki z Nintendo, nadal powstaja NOWE gry na C64 i inne mega stare systemy... Ostatnio pokazali klon wolfensteina na c64. 3D na "komodorku" kurde, sie w pale nie miesci:

Swiat jest duzy, ludzi masa, mozna zarabiac na zycie - i to zarabiac niezle - bedac KOWALEM w 2022. Ludzie robia repliki sredniowiecznych zbroi i broni. Jak jeszcze bylem w Polsce znalem kolesia z Bielska-Bialej ktory trudnil sie wyrobem lukow i strzal. Angielskie, kompozytowe - tradycyjne luki. Powiesz sobie kto do cholery potrzebuje lukow dzisiaj? Ano wystarczajaco duzo ludzi widocznie bo wlasnie sprawdzilem i nie tylko nadal jego firma istnieje (od grubo ponad 20 lat) ale ma duzo wieksza oferte. Jak sie da wyzyc z robienia lukow, z wyrobu kolczug, jesli da sie nadal robic i sprzedawac gierki na 40 letnie kompy to do cholery moze przestanmy panikowac, ze nas zastapi AI generujace koslawe uobrozki, do licha 😄 Jak kogos to AI zastapi to dobrze bo to znaczy ze byl mega kiepski - sam sobie winien. Moze w koncu przesiejemy troche towarzystwo co robi rzeczy za "pinc groszy" w Bombaju 😉

Tak przy okazji - od lat slysze jak to Indie zastapia nas tez bo sa tansi i jest ich duzo. Co jest z ludzmi ze caly czas kurna sie boja ze cos ich zastapi?!

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smooth i tekstura, cienie ze zdjecia i tyle. Jak te wszystkie softy na komoreczki. Bez tekstury i na zblizeniu sa niczym. Ale moze ta technologia niekoniecznie pomoze w 3D jako modele a na przyklad wejdzie do jakiegos softu do edycji wideo i tam sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mortom napisał:

Coś to za dobrze wygląda, Nvidia ma cały zespół i nie jest nawet 1/4 blisko tego co pokazano na tym wideo.

Nawet NASA i dystopijne megakorporacje biotechnologiczne nie mają tak "inteligentnej" AI do analizy obrazu.

Przypomniała mi się podobna sytuacja. Lata temu (chyba już 5) było głośno o AI identyfikujących gatunki, ludzie płakali że to już koniec pracy dla biologów przeprowadzających inwentaryzacje przyrodnicze pod inwestycje, bo np. w Polsce jest 2500 gatunków roślin naczyniowych, a nauczenie AI rozpoznawania kształtów jest teoretycznie dużo łatwiejsze niż robienia modeli 3d. Po latach rozwoju, te AI są tak profesjonalne, jak hobbysta z atlasem roślin.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxMenele brzmi dość intrygująco! 😄 

A co do tutków... cos mi się wydaje że ktoś mocno smaruje łapki na promocje tych SI 🙂 - ale nie wiem, może to po prostu zwykła zajarka na nową zabaweczką 🙂
Jak tylko te ochy i achy opadną a ludzie "obtrzaskają" tą inteligencje wyjdzie na to że kolega z agencji będzie miał dość podobne rezultaty do tego co kolega z drugiej strony ulicy i trzeba będzie jakiegoś kogoś (tutaj strzelam - GRAFIKA) kto to obrobi, przemyśli kompozycje a nawet (o rety rety) podmaluje aby to miało ręce i nogi 😉 Jak dla mnie to punkt wejściowy z SI w jakiś ogólny koncept jest OK, czas można zaoszczędzić na tumbnailach (tylko where is fun in that jak to wsyztko wymyślą za ciebie) - choć czuje że jak tak nagle będziemy "zwalać" na IA generowanie pomysłów to nagle się tak branża rozleniwi że jak przyjdzie pros i od zera zamaluje "płótno" to wymiecie to całe generowanie pod dywan. A i cenami przez to można pójść w górę 🙂 
No tylko trzeba być ultrasem sprzątaczem wymiataczem 😉 no ale na tym forum takich nie brakuje więc looz chłopacy i panie - szykujcie nowe cenniki - time to go higher 😉 

Zawsze jeszcze można jakiś związek założyć - np. "Solidarni Graficy spieprzajcie nam z tą IA" (nazwa robocza) - taki Holjudzki 😉 odpowiednik Gildii Aktorów Ekranowych - tylko dla nas 😉 Ja od razu chce na prezesa!! Ale spoko, zadowolę się też średnim dobrze płatnym szczeblem "nieroba co lubi narzekać" 😄 

Być może za bardzo optymistycznie na to patrzę, ale co tam, załamię się jak do gara nie będę miał co włożyć, albo jak mi prąd odetną 😜
A jak co to sąsiad ma firmę budowlaną - podejdzie się pogada i może za pomocnika murarza weźmie - tam SI jeszcze co najmniej 100-150lat nie zawita, więc nie dożyje kolejnej rewolucji 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zabawka do sprawdzenia 🙂 Za chwilę jak z wybuchem kryptowalut gdzie prawie każdy miał swoją i potem przy wybuchu nft co druga osoba miała swoja platformę czy grę czy inna piramidę finansową to teraz chyba każdy będzie miał swoje rewolucyjne AI 🙂 

0Dj1csj.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Sad 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Destroyer napisał:

Kolejna zabawka do sprawdzenia 🙂 Za chwilę jak z wybuchem kryptowalut gdzie prawie każdy miał swoją i potem przy wybuchu nft co druga osoba miała swoja platformę czy grę czy inna piramidę finansową to teraz chyba każdy będzie miał swoje rewolucyjne AI 🙂 

0Dj1csj.jpg

wybór włąsnego AI  to już decyzja artystyczna 🙂

  • Sad 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, robi to wrażenie, ale po chwili widać taką przeciętność tych generowanych obrazków, nie ma w tym geniuszu, kompozycja jest słaba. Może nie jest proste odróżnienie czy to autorska praca czy wypluta przez program, ale jakość da się już ocenić. Przy konceptowaniu, to worek pomysłów, więc tu na plus.

Inna sprawa, to jak taki algorytm działa i czy dane źródłowe są legalne, bo jak rozumiem polega to na analizie ogromnej ilości plików z obrazami, grafikami i zdjęciami. Więc są brane tylko te na odpowiedniej licencji czy jednak jest to plagiat i kopiowanie stylów artystów/autorów bez ich wiedzy? Może się trafić coś podobnego i w USA, to ktoś szybko poleci do sądu, że jest kopiowany dyskryminowany itd. 

Jeszcze inny aspekt, to że człowieka nie da się zastąpić. Musi być czynnik ludzki, nawet to widać w technologiach wojskowych. Nie martwiłbym się tak bardzo. Rozmawiałem ostatnio z profesorem z ASP i powiedział mi, że żaden nośnik cyfrowy nie jest w stanie zastąpić obrazu, gdzie jest faktura farby i pociągnięcie ręki malarza. Odbiór na płótnie, drewnie itd. jest inny niż na ekranie. Wydrukowanie obrazu to też tylko namiastka. 

Nie zagłębiałem się, ale to dotyczy tylko 2D, czy za chwilę będzie można napisać scenariusz jak w Pixarze i się wygeneruje pełnometrażowy film animowany 3d 😀? Hehe, nie sądzę.

Inna kwestia, kilka obrazków stanowiących jakiś temat, stworzonych w tym samym stylu, postać albo 5 postaci. Algorytm wykona 20 obrazów tej samej postaci w różnych pozach sceneriach itd.? Raczej nie.

Taki test był robiony kiedyś na melomanach. Dzieło Bacha, kontra dzieło komputera. Tu już trudniej odróżnić 🙂

https://rytmy.pl/bach-sztuczna-inteligencja/

Reasumując, sztuka to przekaz, ładny obrazek bez ludzkiej duszy nic za sobą nie niesie. Używanie AI to kopiowanie rzeczywistości. Nie słyszałem o jakimś zespole muzycznym AI, gdzie ludzie biegaliby na koncerty.

Pamiętam jak na windows 95 testowałem jakiegoś voice commandera i było to bezużyteczne, namiastka sztucznej inteligencji. Tyle lat minęło i dopiero jest jakiś asystent google.

Ostatnio czytam książkę z 1939 r. o Polsce wydaną z okazji targów expo w Nowym Jorku. Pozycja ma 500 stron, sprawdzałem jak sobie poradzi czytacz pdf na telefonie, żeby umilić sobie jazdę samochodem, ale nie idzie tego słuchać.

 

 

Edytowane przez alex3d
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, alex3d said:

Reasumując, sztuka to przekaz

Faktycznie - kiedy czlowiek tworzy to chce cos powiedziec, cos wyrazic, ma w tym tworzeniu jakis cel glebszy badz plytszy. AI wbrew nazwie nie ma inteligencji, nie ma pragnien, nie ma osobowosci i nic nikomu nie chce powiedziec. Jest jak bot dzwoniacy do tysiaca ludzi, mowiacy to co mu kazano. Wypluwa uobrozki posklejane bo mu kazemy. Nawet nie mozna powiedziec, ze ma w dupie co mu kazemy zrobic bo nie ma zadnych uczuc - w tym obojetnosci 😄

Niby autor opisu wrzuconego do sklejacza obrazkow moze chciec nam cos powiedziec ale spojrzmy prawdzie w oczy - to co wypluwa AI ma niewiele wspolnego z nasza wizja. Jesli masz jakis obraz w glowie i chcesz zeby AI ci to wyplulo to musisz mu to opisac. Opiszesz i na bank AI nie wypluje tego w ksztalcie jaki miales "w glowie" - wypluje losowe wersje odpowiadajace mniej lub bardziej opisowi i bedziesz skazany na zaakceptowanie ktorejs z nich mimo ze twojej wersji tam nie bedzie. Mowie tu o artystach, ktorzy jakas tam wizje maja, bo zwykli ludzie pisza cos ciekawi co wypluje bez zadnego wizualizowania sobie tego najpierw.

Ale po drodze nasza oryginalna wizja albo calkiem zniknela albo zostala przez sklejaczke mocno zmodyfikowana. Mamy do czynienia niejako z tlumaczem naszych wyobrazen, ktory to tlumacz czesc znaczenia gubi, mase dodaje od siebie... I ani to nie jest dzielo w 100% maszyny - bo maszyna niczego nie "chce" - ani nie jest to dzielo nasze, bo z naszej pierwotnej wizji zostalo tyle co nic, zastapione wyplutym zlepkiem.

Ani to maszyny, ani nasze, ani to czemus sluzy ani stoi za tym jakis przekaz... Cos jakby samemu siedziec i gadac z czatbotem. Gdzie tu sens?..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dumacie nad tą wyższą sztuką i głębokim przekazem 🙂 jak zrobicie 250 renderów prawie tego samego elementu do katalogu, 50 modularnych kawałków postaci, animację przecieru pomidorowego czy cycatą babę dla jakiegoś napaleńca to wróćcie do tej swojej górnolotnej sztuki, przekazu i intencji twórczej 😄 Jakby AI miało już tu i teraz zastąpić absolutnie wszystko a w szczególności najbardziej wybitne jednostki i ich najlepsze dzieła których olbrzymia większość ludzi z tej samej dziedziny i z dziesiątkami lat doświadczenia nie może zastąpić ani nawet się do nich zbliżyć 🙂 

Zresztą ile razy ktoś miał coś w głowie jakiś pomysł wykrzywiony przez soczewkę umysłu i dopiero w trakcie tworzenia ten pomysł nabierał realnych kształtów i ewoluował, czasem trzeba było iść na kompromisy bo zabrakło skila czy sprzętu albo wyobrażenie przestrzenne trzeba było zamknąć w ograniczającym kadrze i płaskim obrazku? Bo nie uwierzę, że są ludzie co niemal zawsze maja tak super konkretny pomysł i od a do z go realizują i nie zbaczają z tego co chcieli zrobić na samym początku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony @Nezumi racja i zgadzam się 👍 problem w tym że dla zwykłego zjadacza chleba te "niuanse" nie mają większego znaczenia. Często zdarza się (IMO ), że najbardziej zafascynowani danym dziełem sztuki są właśnie inni artyści, potrafiący docenić kunszt, myśl stojącą za dziełem etc. A zwyklacz / normik stojący przed obrazem powie ci: "No fajny konik i jak ładnie skacze 😉 Po czym pójdzie dalej. 

I TAK pewnie paru grafików poleci z posad, a klienci (niektórzy) zwrócą głowę ku "atomowemu wybuchowi IA". Studia zaczną zatrudniać operatorów IA do prekonceptów - czy jak to nazwą, z 20 - 30 grafików zostanie 10-15 którzy zaczną poprawiać IA - przy okazji uczyć kolejny wewnętrzny model IA którym studia będą "karmić" swoje inteligencje i po paru-nastu latach może i nawet z tych 10-15 zostanie 8. Ale czynnik ludzki nadal jest i będzie ważny. SI nie myśli - jak zacznie to... no powiedzmy że nie chciałbym dotrwać do takiego przełomu 😉 

Ale półki co, to jeszcze chyba nie ten czas aby się bać. Najprawdopodobniej zaadaptujemy nowe techniki a generowanie SI będzie powszechne jak zupki chińskie w latach 2000 😉 
I tak, zupkami można się poratować w przypadkach ekspresowych (choć nie polecam), ale nikt normalny nie je ich codziennie 🙂 i tak będzie z generowaniem SI - tak myślę przynajmniej. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 16:17, Destroyer napisał:

Kolejna zabawka do sprawdzenia 🙂 Za chwilę jak z wybuchem kryptowalut gdzie prawie każdy miał swoją i potem przy wybuchu nft co druga osoba miała swoja platformę czy grę czy inna piramidę finansową to teraz chyba każdy będzie miał swoje rewolucyjne AI 🙂 

0Dj1csj.jpg

Kurwa jak grzyby po deszczu.

 

Ja narazie moge czuc sie bezpieczny xD

krowy.png

  • Like 1
  • kekw 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerO jak najbardziej - nikt nie ma krystalicznie czystego pomyslu ktory tylko przelewa na kartke. Ale co innego jak sobie ogolnie rysuje to co chce i mi wyjdzie cos przypadkowo co mi sie spodoba a co innego jak cos calkiem z dupy dostane i to zaakceptuje. Jak chce zrobic stworzenie troche jak z mitow Cthulhu, cos jakby antropomorficzna zaba ale z glowa piranii, chuda z wyraznie zarysowanymi zebrami i przedramionami grubszymi od ramion, z blona pomiedzy palcami przypominajacymi palce rzekotki drzewnej - to to jest moja konkretna wizja i to chce narysowac. Sa pewne konkretne elementy okreslone ktore maja sie tam znalezc. "AI" nie da ci tego. Nawet jak w cos trafi to cos innego bedzie spieprzone. Nie musimy mowic o "wizji" czy "przekazie". Ale wezmy prosta sytuacje ze masz taki konkretny opis stworzenia potrzebnego do gry. Te konkretne elementy maja sie tam znalezc i nie masz niczego zmieniac - masz narysowac kilka roznych wersji opisanego stwora. Kazda z wersji ma byc rozna ale wspomniane elementy maja sie znalezc w kazdej. Gwarantuje ze AI polegnie. Bo te zlepiacze sa fajne jak patrzysz na koncowy zlepek i zakladasz ze tak to mialo wygladac, ze spoko pomysl. Ale badz bardzo specyficzny w tym co chcesz i AI lezy i kwiczy. Ja probowalem tego szczurolaka zeby mi wyplulo. Mialem dosc konkretna wizje tego jak ma wygladac. Cos takiego mniej wiecej:

https://www.pinterest.com/pin/195414071304897105/

Polaczone sily wszystkich AI razem zesraja sie a nic nawet z grubsza podobnego nie wyjdzie 😄 Juz przy koncu to ograniczylem to do prymitywnego "czlowiek z glowa szczura" i dostalem szczura w rekawiczkach gumowych.... Jakby to AI mialo swiadomosc to bym go wyp...lil z pracy jako pierwsze. Normalnie jak gadanie do debila 😄 Ludzie sie jaraja bo wlasnie nie maja niczego konkretnego na mysli jak mowia "postapokaliptyczne miasto w stylu van gogha". Oh wow, ale fajne, wszyscy stracimy prace! Guzik tam. Jak wiesz co chesz - a taki art director wie czego chce raczej - to zachwyty nad robotem zlepiajacym fotki szybciutko sie koncza.

Bo w tej nienatchnionej, wrecz wyrobniczej czesci artystycznej roboty mamy czesto zadania z ktorymi radzimy sobie bez trudu nawet sie nie zastanawiajac nad tym za bardzo. A robocik padnie przy byle pierwszym zadaniu. Ten trailer filmu Dungeons and Dragons ma zdaje sie postac panny, ktora zamienia sie w owlbear'a (tego jakby pol niedzwiedzia - pol sowe). I powiedzmy ze dostajesz zadanie ladnie pokazac jak ta panna zamienila sie w sowo-niedzwiedzia siedzac w karczmie. Ma byc karczma, sowo-niedzwiedz popijajacy piwo i cycata karczmarka smiejaca sie z zaskoczonych na maksa klientow bo akurat ta panne znala. Daj to zeby ci narysowalo AI. Poczekam 😉 Takich robot jest masa - kazda ilustracja do ksiazki ma dokladnie opisana sytuacje. Wszedzie tam ten szczyt techniki nic nie da. Nie potrzeba wizji i przekazu. Nawet na wyrobniczym chlebie codziennym (a moze zwlaszcza) AI kleknie i sie poplacze. Nikt nie traci przez to gowno pracy - to chcialem powiedziec 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalberos napisał:

Kurwa jak grzyby po deszczu.

 

Ja narazie moge czuc sie bezpieczny xD

krowy.png

Czy to SI właśnie Cię obraziło? A jednak to to ma jakąś świadomość i gusta 😜 najwyraźniej nie jest fanem twojej twórczości 😄 Tak więc looz - You Are Save! Good night and good luck! 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mortom napisał:

Czy to SI właśnie Cię obraziło? A jednak to to ma jakąś świadomość i gusta 😜 najwyraźniej nie jest fanem twojej twórczości 😄 Tak więc looz - You Are Save! Good night and good luck! 😄 

nie obrazilo, bo ktos nazwal sobie mleko moja ksywa. Dobrze ze nie wyskoczylo to z bielizna dla grubych kobit:P bo jakas faja tak swoja kolekcje nazwala...

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znależć ten darmowy "stable diffusion". Szukając trafiłem na jakieś "dream studio". Próbowałem zrobić jakąś bazę pod kadr mojego komiksu. Wpisałem frazę: "couple sitting together in a fantasy forest meadow. fabulous style."

I coś takiego mi wyszło:

couple sitting together in a fantasy forest meadow. fabulous style..png

 

Ja tam na razie jestem sceptyczny co do takich trinkietów. Jeżeli chodzi o konretny stuff jaki chcesz uzyskać- to chyba się nie sprawdza.

 

 

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedys Autodesk wykupil Softimage i go zamknal, tak uwazam ze powinien znalezc sie ktos kasiasty, wykupic to wszystko i zamknac w cholere.

Sa pewne granice ktorych nie powinno sie przekraczac moim skromnym zdaniem, i to jest jedna z tych granic, to znaczy AI generated art.

Edytowane przez Jacko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Sa pewne granice ktorych nie powinno sie przekraczac moim skromnym zdaniem, i to jest jedna z tych granic, to znaczy AI generated art.

HA! HA! Jakbym był dyktatorem to autentycznie bym tak zrobił.

"couple sitting together in a fantasy forest meadow. krenz cushart style":

couple sitting together in a fantasy forest meadow. krenz cushart style.png

Tu juz lepiej. Ale narzedzie jest dość kontrowersyjne bo chyba zrzyna obrazki istniejących artystów topowych

Edytowane przez JonJoan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, JonJoan said:

HA! HA! Jakbym był dyktatorem to autentycznie bym tak zrobił.

Niekoniecznie to ma zwiazek z byciem dyktatorem, wykupywanie patentow i pomyslow aby chowac do szuflady istnialo i prawdopodobnie bedzie istnialo nadal w wielu dziedzinach.

 

 

Edytowane przez Jacko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, JonJoan said:

to chyba się nie sprawdza.

CHYBA?.. 🤣🤣🤣 Ja teraz nie usne przez tydzien po tym pierwszym nightmare fuel...

A swoja droga - dlaczego "couple" to sa teraz 3 osoby? Przegapilem jakas rewolucje nowoczesna znowu? 😄

[edit] Jeszcze jedna rzecz mi przyszla do glowy i mi ciarki przeszly po plecach. Pomyslalem sobie ze ta sliczna pani z pierwszego zdjecia pojawia sie na zdjeciu... Robisz fotke jakiejs parze (gejowskiej oczywiscie bo jakze by inaczej 😄 ), nie ma tam nikogo poza ta para a potem jak sprawdzasz siedzi sobie z boku ta slicznota... Horror... 😐

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no i juz pojawia się nowy zawód - prompt artist, chociaż widziałem ktoś już miał w opisie AI Artist także tego... future is now.

Swoją droga sprawdzałem ostatnio to Dream AI i jak wpisałem, żeby było w stylu Franka Frazetty to nawet podpis zrobiło 🙂

828011982_femalecastingfireballbyfrankfrazettatrendingonartstationHQ.png.b0863c0bb87fcea5144654d785772973.png

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem na próbę "female warrior by Boris Vallejo" i no coz.... tak średnio bym powiedział xd3612762090_female_warrior_by_Boris_Vallejo__dynamic__trending_on_artstation__HQ.png.b0ac43fa3857fe3ceaa06731def94860.png91776908_female_warrior_by_Boris_Vallejo__dynamic__trending_on_artstation__HQ.png.4e7f0e5a8dfe614f03870f1346fd53c9.png429336842_female_warrior_by_Boris_Vallejo__HQ.png.44e9e29fa9576cbfed41bc7bcec45229.png 

 

Ostatnio yt zaproponowało mi taki filmik, najlepsza rada, żeby znaleźć swój "styl" czyli żeby znaleźć artystów których AI ma kopiować im mniej znani tym lepiej XD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej aby skopiować czyiś styl to przynajmniej trzeba było artysty - srającego na dorobek kolegi po fachu, ale przynajmniej artysty. Teraz wystarczy ogarniety burak z notatnikiem. What a time to be alive... 

Ale tła to kropka w kropkę od Borisa... hmmm... 🙂

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oni wszyscy zarabiają i po 100 000 $ - ba jak by te wszystkie porady poskładać do kupy to milionerem było można zostać 💸
Zero biedy, zero kredytów na karku, niebo na ziemi 🐟

Za młodu dałem się nabrać na takie gadanie... na szczęście nie było konsekwencji finansowych, ale jak ktoś mi mówi że zarabia xxx kasy nic "nie robiąc", to pytam się ilu niewolników ma w swojej piwniczce i ile odpala udziału w zyskach zarządcy. ☠️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności