Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Mortom napisał:

Tak oni wszyscy zarabiają i po 100 000 $ - ba jak by te wszystkie porady poskładać do kupy to milionerem było można zostać 💸
Zero biedy, zero kredytów na karku, niebo na ziemi 🐟

Za młodu dałem się nabrać na takie gadanie... na szczęście nie było konsekwencji finansowych, ale jak ktoś mi mówi że zarabia xxx kasy nic "nie robiąc", to pytam się ilu niewolników ma w swojej piwniczce i ile odpala udziału w zyskach zarządcy. ☠️

Człowiek w pewnym wieku sobie uzmysławia, że gdyby zarabiał 10k bez robienia czegokolwiek to z nikim by się tą wiedzą nie dzielił- tym bardziej randomami na youtubie xD
Co prawda filmik może ma tylko clickbaitowy tytuł i jest o czymś innym, ale z samej zasady go nawet nie włączę 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki DeviantArt przechodzi swoją drugą młodość dzięki AI. Wielu wróżyło koniec tej strony a tu bah! Zrzut z głównej DA:

Zrzut ekranu 2022-08-26 174341.jpg

"Gdzie sie podziały te wszystkie słodkie, koślawe amatory"- ktoś by zaśpiewał. Swoja drogą to na kilometr da radę wywąchać że AI to AI.

Edytowane przez JonJoan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Nom, teraz to wiem 🙂 ale te 15 lat temu taka wizja rozpalała mój umysł 😄 Dziękuje bogom grafiki 3D że nie polazłem na 2gie spotkanie z tymi miglantami i nie udało się im mnie wciągnąć w jakąś piramidkę finansową. Ale wtedy to były inne czasy, a i człowiek był młodszy / głupszy 🙂, internety też były inne 🙂 
Nie mówię że nie było cwaniaczków tylko to że nie mieli aż takich zasięgów jak dzisiaj 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RaVirr napisał:

TEN TYTUŁ- BOŻE POMÓŻ BO SIĘ ZERZYGAM XD
Imo to jest tak oczywisty bait/reklama dla naiwniaków, którzy zapłacą za suba, że ja nawet nie

Wiadomo, że clickbait, ale podejrzewam, że będzie tego coraz więcej. Te rady też takie wątpliwe moralnie - znajdź sobie mało znanego artystę, żeby AI mogło kopiowac jego styl - no tak średnio bym powiedział.

 

Ludzie coraz kreatywniejsi jeśli chodzi o nazwy profesji, a podobno AI miało zniszczyc kreatywnośc XD

image.png.fa2f2cb822453c29f6cdd5ade367fc41.png

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę zrobią do tego cały język programowania dla wpisywania fraz i całe to halo z wpisywaniem promtów zatoczy koło 😄 A to "AI art Promt Engineer" mnie rozwala 😄 

A DeviantArt powinien zmienić sobie nazwę witryny na DeviantIAgeneratedart bo taki tam wysyp że łoo panie 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

A czego zazdroscisz? Ze cos za nia robi komiks? 😕

No takiej maszynki to jeszcze nikt nie wynalazł. Pomijając fakt że przy AI (w trakcie robienia komisu) Też trzeba się trochę napracować (mniej niż przy klasycznym malowaniu- ale zawsze) komiks to także scenariusz, teksty, ogólna organizacja, promocja. Zwłaszczza przy współczesnym komiksie mobilniakowym, gdzie tekstu musi być 5x mniej albo obrazków 5x więcej, przy odpowiednio rozstrzelonym tekście.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było ręcznie rysowane, to zostałoby wyśmiane za niedoróbki, kopiowanie twarzy ze zdjęć, w niektórych kadrach jakieś bazgroły etc.

AI dostaje taryfę ulgową, bo komputer sam robi, wow.

451218.3.jpg

Myślę, że komiks jest najmniej zagrożony przez to AI, jeszcze długie lata miną zanim nauczy się stylizowanej mimiki, komiksowych póz i innych sztuczek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz człowiek się wkurza, ze przez zwykłych ludzi nasza praca często jest porównywalna z paroma kliknięciami.. ale to będzie w końcu prawda..

Co ja mam powiedzieć córce? Ona lubi rysować, parę lat sobie rysuje - żeby przestała bo to strata czasu? A ciągle ją zachęcałem 😕 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, formconstant napisał:

Gdyby to było ręcznie rysowane, to zostałoby wyśmiane za niedoróbki, kopiowanie twarzy ze zdjęć, w niektórych kadrach jakieś bazgroły etc.

AI dostaje taryfę ulgową, bo komputer sam robi, wow.

451218.3.jpg

Myślę, że komiks jest najmniej zagrożony przez to AI, jeszcze długie lata miną zanim nauczy się stylizowanej mimiki, komiksowych póz i innych sztuczek. 

Z jednej strony masz rację, z drugiej, obawiam się, co się stanie, kiedy te różne AI generatory w pewnym momencie się połączy. Przy okazji, zdaje się, że w zeszłym roku po raz pierwszy statystycznie więcej twarzy wygenerowanych przez komputer zostało rozpoznanych jako "ludzkich" przez odbiorców, niż tych nie wygenerowanych...?

Teraz wyobraźmy sobie, że taki MidJourney połączy się z app do generacji wideo ze zdjęć, a wynik z dopracowanym NeRF - będzie można zrobić fantazyjnego stwora z różnych ujęć, więc wkrótce nie tylko realistyczne zdjęcia będą podstawą generycznych assetów 3D, ale kto wie, czy nie też te bardziej fantazyjne Character Arty, również stylizowane.

Jest też takie app do nagrywania krótkich filmików z daną osobą - później AI samo generuje film z tym kimś w roli głównej, naśladuje jego sposób mówienia, mimikę, itp. 

Mam tylko nadzieję, że wszystko się wywali na prawie autorskim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu: https://www.webtoons.com/en/action/red-hood-outlaws/list?title_no=4603

znalazłem komiks, który rozwalił system. Milion obejrzeń w niecałe dwa tygodnie. Świetna kreska. Jeszcze lepsza komiksowa kompo. AI to może temu kolesiowi buty wyczyścić. Dobra ja tam wracam do ćwiczeń. AI jest "zbawieniem" dla szaraczków i przeciętniaków. Średniakom takim jak ja-może pomóc. Garusom ani trochę nie zaszkodzi.

Imo- wciąż warto się uczyć rysowania/malowania.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, może ja jakiś głupi jestem, ale bawię się MJ od jakiegoś czasu i za cholerę nie mogę zrobić nic więcej poza luźnymi konceptami i kompozycjami. Samo AI jakoś mi nawet podpasowało, głównie dlatego, że nie lubię robić masy iteracji tego samego pomysłu bo mnie to cholernie nudzi 😄 Ale zrobienie w MJ czegoś, co ma ręce i nogi (czasem dosłownie...) i co można wykorzystać jako konkretny koncept do ilustracji, który jeszcze będzie wyglądał jak to co chcę, a nie jakiś crossover Beksińskiego, Jonesa i Franchiny, to droga przez mękę. I tak trzeba to obrobić ręcznie potem, więc skill w malowaniu/rzeźbieniu/rysowaniu i tak daje gigantyczną przewagę bo daje pełną kontrolę nad efektem końcowym.

Póki co nie spinałbym się tym, że AI wygryzie grafików, za dużo tu niewiadomych. To, że teraz każdy może sobie wrzucać AI art na insta/devianta i dodać "senior quantum prompt engineering cowboy they/them" w opisie to jeszcze za mało. Za mało kontroli nad finalnym efektem, szczególnie w sferze nierandomowego detalu. No i dochodzi jeszcze kwestia praw autorskich. Na bank przyśpieszy pracę w konceptach, pewnie zrujnuje też jakże prężną branżę surrealistów, i zastąpi chujowe mangi na deviantArcie jako symbol bycia noobem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, SebastianSz napisał:

Kurde, może ja jakiś głupi jestem, ale bawię się MJ od jakiegoś czasu i za cholerę nie mogę zrobić nic więcej poza luźnymi konceptami i kompozycjami. Samo AI jakoś mi nawet podpasowało, głównie dlatego, że nie lubię robić masy iteracji tego samego pomysłu bo mnie to cholernie nudzi 😄 Ale zrobienie w MJ czegoś, co ma ręce i nogi (czasem dosłownie...) i co można wykorzystać jako konkretny koncept do ilustracji, który jeszcze będzie wyglądał jak to co chcę, a nie jakiś crossover Beksińskiego, Jonesa i Franchiny, to droga przez mękę. I tak trzeba to obrobić ręcznie potem, więc skill w malowaniu/rzeźbieniu/rysowaniu i tak daje gigantyczną przewagę bo daje pełną kontrolę nad efektem końcowym.

Póki co nie spinałbym się tym, że AI wygryzie grafików, za dużo tu niewiadomych. To, że teraz każdy może sobie wrzucać AI art na insta/devianta i dodać "senior quantum prompt engineering cowboy they/them" w opisie to jeszcze za mało. Za mało kontroli nad finalnym efektem, szczególnie w sferze nierandomowego detalu. No i dochodzi jeszcze kwestia praw autorskich. Na bank przyśpieszy pracę w konceptach, pewnie zrujnuje też jakże prężną branżę surrealistów, i zastąpi chujowe mangi na deviantArcie jako symbol bycia noobem.

Ha, po przeczytaniu Twojego posta wpadł mi taki follow up:
AI najprawdopodobniej zastąpi grafików (kompletnie) w totalnie januszowych firmach, które przycinają na wszystkim jak mogą- ale czy chcemy w takich firmach pracować? 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam blogasek jednego gościa (pozytywnie nastawionego do AI), który stwierdził, że model opłat za Midjournej jest hazardowy- użytkownicy siedzą cały dzień i dopłacają, bo obrazek już prawie wyszedł, jeszcze jeden raz puszczą iterację i na pewno będzie z tego arcydzieło warte tysiące lajków 😄

Ja zmarnowałam 20 darmowych prób na wygenerowanie portretu w profilu.

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, RaVirr said:

Ha, po przeczytaniu Twojego posta wpadł mi taki follow up:
AI najprawdopodobniej zastąpi grafików (kompletnie) w totalnie januszowych firmach, które przycinają na wszystkim jak mogą- ale czy chcemy w takich firmach pracować? 😉 

Pewnie w najbliższej przyszłości tak będzie.

Cała ta sytuacja przypomina mi bardzo bliźniaczy problem z branży tłumaczeniowej. Jak studiowałem lingwistykę to też był już problem z tłumaczeniem maszynowym i Google translate i jak to za chwilę wygryzą tłumaczy. Minęło  15 lat i to co się zmieniło, to to, że Januszeksy wszelkiej maści przepuszczają teksty przez Google translate i zatrudniają kogoś do "tylko" poprawienia tekstu (za, oczywiście, mniejszą stawkę). Często i tak zajmuje to dłużej niż robienie od zera, bo trzeba wszystko zweryfikować i popoprawiać. Takich zleceń po prostu się nie bierze i już, jak zleceń typu namaluj mi coś w zamian za "exposure". Jasne, GTranslate to zbawienie przy przeglądaniu stron internetowych w nieznanym języku, ale prawda jest taka, że jak chcesz dobrze zrobione tłumaczenie od którego cokolwiek finansowo zależy, to i tak musi to zrobić ktoś ogarnięty. Wspominam o tym, bo wydaje mi się, że mimo wszystko zrobić algorytm do tłumaczenia tekstów jest chyba prościej (tak myślę, mogę się mylić) niż AI do robienia grafiki porównywalnej z profesjonalnym artystą, a mimo to jeszcze długa droga do pełnej automatyzacji w tej materii.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Araiel napisał:

Wrzucam takiego newsa - https://www.gry-online.pl/hardware/midjourney-wygral-z-ludzmi-w-konkursie-sztuki/z322b49 . Jak dla mnie takie coś nie powinno mieć miejsca i to zwykłe oszustwo...

Kiedyś, w konkursach na lajki na facebuku, wygrywali ludzie z największą ilością znajomych.
Zaczyna się era, gdzie będą wygrywać ludzie, którzy "tworzą" w Midjourney xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Destroyer napisał:

Następny

 

To chyba będą odosobnione przypadki. Tutaj gość przepuścił film z tańczącą kobitką przez AI który robił z niej krukoludzia 😄 i połączył z innymi mozaikami kruków. Jakiś udział w tym filmie miał, musiał to nagrać (kobitkę), przepuścić klatki przez AI, zmontować, załatwić jakieś smutne skrzypce do zagrania w tle, wysłać film na konkurs. Jednak trochę pracy zrobił 😂

Startowanie na konkurs dla ludzi z pracami generowanymi w całości przez AI jest dla mnie nie do przyjęcia. Tak jak pokazaliście kilka postów wyżej. Co prawda organizatorzy konkursu nie wykluczyli AI, a może po prostu nie przewidzieli że coś takiego może nastąpić. Ja akceptował bym używanie generowanych rzeczy przez AI jak surówek. Tak jak ma to miejsce w phobashingu albo kiedy ktoś łączy 3d z namalowanymi pracami lub poskładanymi ze zdjęć. 

Jeśli prace w całości wygenerowane przez AI mają brać udział w konkursach to ja bym widział specjalne konkursy przeznaczone dla AI 🙂

Wszyscy się już tym bawią i ja spróbowałem. Nawet pokusiłem się o jakieś połączenie moich wypocin 3d z AI, dla zabawy. Bawiłem się dobrze, natomiast bardziej interesujące jest dla mnie wykorzystanie tego jako narzędzia które podrzuca pewne idee. 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Araiel napisał:

Wrzucam takiego newsa - https://www.gry-online.pl/hardware/midjourney-wygral-z-ludzmi-w-konkursie-sztuki/z322b49 . Jak dla mnie takie coś nie powinno mieć miejsca i to zwykłe oszustwo...

To był konkurs z ~10 uczestnikami w połączonej kategorii "grafika komputerowa i fotomanipulacja". Na takie konkursy ludzie nagminnie wysyłają plagiaty i wygrywają, w jury siedzi jakiś lokalny polityk i pani od plastyki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, formconstant napisał:

To był konkurs z ~10 uczestnikami w połączonej kategorii "grafika komputerowa i fotomanipulacja". Na takie konkursy ludzie nagminnie wysyłają plagiaty i wygrywają, w jury siedzi jakiś lokalny polityk i pani od plastyki.

O dziękuję za przybliżenie mi realiów 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ten konkurs w Colorado to powiatowa impreza z rodeo, aukcjami bydła i koni i konkursami na najdziwniej ukształtowane marchewki, nikt tam pewnie nawet nie wie co to AI art 😄  Konkursy na krótkometrażowe filmy niezależne to też raczej działka, gdzie można wygrać nagrywając foliową torebkę na wietrze. Więc dalej to są super niszowe artystowskie rzeczy, i poza tym nie oszukujmy się, póki co AI art wygląda zawsze tak samo. Dopóki jest to nowość to jeszcze ujdzie, ale po zalewie setek tysięcy bliźniaczych AI artów pewnie też się opatrzy.

W szutce pięknej wszystko przejdzie, ale nie bardzo widzę jak to się przekłada na branżę rozrywkową. Cały pic w ilustracji/concept arcie itp. polega na tym, że płacą nam za to, że potrafimy zamienić wizję klienta na wizualny konkret, AI, jak na ten moment, tego nie potrafi. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że chociaż sam surówki filmu przygotował. A on po prostu wykorzystał czyiś film. Może autor filmu Painted z 2012r.  się na to zgodził. Nie wiem, nie wnikam. 

https://www.linkedin.com/posts/harbech_this-project-is-mesmerising-the-future-ugcPost-6969233453003251712-nqhy?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

Edytowane przez gryzon
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Weź czyjąś pracę

2. Dodaj opensourcowy filtr

3. Poczekaj aż AI wypluje randomowy shit, który wygląda jak bełt w misce po imprezie

4. Używaj jak najwięcej tekstów "new era of human creativity", "instant immersive world-creation" itd.

5. Zrób NFT (koleś od tego filmiku oczywiście je sprzedaje, no bo jakżeby inaczej. Pewnie inwestuje też w Earth2 😄)

6. PROFIT

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to wszystko jakies takie... Niech zgadne - nastepny krok to sprzedaz z miliony jakiegos zlepka fotek w znanym domu aukcyjnym, zeby mozna legitymowac to oficjalnie jako "nowe medium" i trzepac kase na tym. Wezmie sie kogos z juz wyrobionym nazwiskiem zeby reszta stada mogla mowic "nawet WYELKY ARTYSTA IKSINSKI tego uzywa, a ty mowisz ze to nie jest sztuka?! Ha!". I beda barany placic co miesiac za mozliwosc robienia sobie zlepek.

Generalnie mam to w pompie. Kolejny owczy ped gdzie stado mysli, ze jak sie do stada nie dolaczysz to "zostaniesz w tyle". Bo czlonkom stada nie przychodzi do glowy, ze nie ida tam gdzie oni chca tylko tam gdzie pieski steruja cale stadko.

Niech sobie stado generuje zlepki, a ja pocwicze anatomie. Nie tylko dlatego ze musze ale tez dlatego ze lubie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kalberos napisał:

 

image.png.3d70435f96ab6f2e08ca3fffea4f9d03.png ciekaw jestem ile ludzi to łyknie:D

 

"autor" tez nie podpisal ze to AI soo

EJ MORDO TO JEST DOBRY PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ- skoro AI nie jest w żaden sposób chronione prawem autorskim to przecież można to tak samo kraść jak AI kradnie prace artystów xD 
Wyobrażam sobie jak z 10 ludzi wrzuca tą samą pracę do swojej galerii 😄

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RaVirr napisał:

EJ MORDO TO JEST DOBRY PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ- skoro AI nie jest w żaden sposób chronione prawem autorskim to przecież można to tak samo kraść jak AI kradnie prace artystów xD 
Wyobrażam sobie jak z 10 ludzi wrzuca tą samą pracę do swojej galerii 😄

no tak trzeba robic:D jak nasi politycy - krasc kurna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Kalberos said:

no tak trzeba robic:D jak nasi politycy - krasc kurna

Potrzeba nowego wydania takiej ksia²zki na miarę naszych czasów 🙂

De6Hgd9.jpg

Sporo stron jak na " prawy przycisk, zapisz jako, zamaluj podpis, dodaj własny, zuploaduj, porfit... " 🙂

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos w myśl zasady: Złodziej, który okrada złodzieja, ma sto lat przebaczenia😉 

@Nezumi Nezu, bracie czuje tak samo. Lepiej iśc swoją drogą a nie gonić tam gdzie masy idą 🙂 poachóją 😉 posrają pod siebie, bedzie łoooooł.... i w sumie tyle 🙂 

A tak troche offtopowo - używa ktoś z was Nvidia Canvas? Bo moim zdaniem wygenerowanie szybkiego "kontrolowanego" tła bywa użyteczne.  Szkoda że to to umie tylko do 1024 px - fakt jako baza starczy, no i szkoda że nie potrafi HDRek bo czasami jako podkładka do 3D mogło by wystarczyć... no ale tu nic się nie dzieje ostatnio... najpierw wszyscy srali ło jakie mega... a teraz cicho... pajęczynami obrasta. A mogło by to być przydatne narzędzie do generacji teł... mogło.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mortom napisał:

@Kalberos w myśl zasady: Złodziej, który okrada złodzieja, ma sto lat przebaczenia😉 

@Nezumi Nezu, bracie czuje tak samo. Lepiej iśc swoją drogą a nie gonić tam gdzie masy idą 🙂 poachóją 😉 posrają pod siebie, bedzie łoooooł.... i w sumie tyle 🙂 

A tak troche offtopowo - używa ktoś z was Nvidia Canvas? Bo moim zdaniem wygenerowanie szybkiego "kontrolowanego" tła bywa użyteczne.  Szkoda że to to umie tylko do 1024 px - fakt jako baza starczy, no i szkoda że nie potrafi HDRek bo czasami jako podkładka do 3D mogło by wystarczyć... no ale tu nic się nie dzieje ostatnio... najpierw wszyscy srali ło jakie mega... a teraz cicho... pajęczynami obrasta. A mogło by to być przydatne narzędzie do generacji teł... mogło.

 

ja tu nikogo nie okradam:D nie zarobilem na tym, po prostu wrzucilem sobie jakas twarz z neta. Niestety tworca jest unknown

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

 Wezmie sie kogos z juz wyrobionym nazwiskiem zeby reszta stada mogla mowic "nawet WYELKY ARTYSTA IKSINSKI tego uzywa, a ty mowisz ze to nie jest sztuka?! Ha!".

Ostatnio widziałem, że np. z naszego polskiego podwórka to Dark Crayon zaczął używać Midjourney do robienia okładek książek. Niby w opisach podaje, że wygenerował setki zdjęć z AI, które połączył i potem podmalował itd. itd. ale jak patrzą na to co teraz wrzuca to grafiki wyglądają jak surówka od AI. Szkoda, bo jego wcześniejsze miały styl i klimat, a te nowe to od razu rzucają się w oczy, że wygenerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Araiel napisał:

Ostatnio widziałem, że np. z naszego polskiego podwórka to Dark Crayon zaczął używać Midjourney do robienia okładek książek. Niby w opisach podaje, że wygenerował setki zdjęć z AI, które połączył i potem podmalował itd. itd. ale jak patrzą na to co teraz wrzuca to grafiki wyglądają jak surówka od AI. Szkoda, bo jego wcześniejsze miały styl i klimat, a te nowe to od razu rzucają się w oczy, że wygenerowane.

Jeśli zleceniodawca nie widzi różnicy i (póki co) nie będzie za to ścigany prawnie to będzie cisnął ile się tylko da. Bardzo łatwy pieniądz... Co nie zmienia faktu, że niemal wszystkie te obrazki są po prostu takie same xD

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RaVirr napisał:

Jeśli zleceniodawca nie widzi różnicy i (póki co) nie będzie za to ścigany prawnie to będzie cisnął ile się tylko da. Bardzo łatwy pieniądz... Co nie zmienia faktu, że niemal wszystkie te obrazki są po prostu takie same xD

Już widzę ogłoszenia - AI koncept artist, 5$/h

 

Czasem, często dochodzi przy umowie do przekazania praw autorskich. Jak AI-tysta wytłumaczy, że nie ma praw do tagiego tworu? W końcu to jebnie samo, jak ludzie staną się trochę bardziej świadomi. 

Żeby mógł się pod tym podpisać musi jednak mieć skilla, żeby przemalować taki twór z gneeratora. 

To tak jak korzystanie z basemeshy w 3d. Przyspieszy pracę niektórym a niektórzy to oleją. 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kalberos napisał:

 teraz te mi odjelo mowe

I tak samo będzie z 3d modelowaniem. Genracja 3d z obrazków, na początku niedokładne modele, ale potem będą coraz lepsze i z coraz lepszą topologią. Modelowanie outsourcowe odpadnie. Może warto rozwijać się w wielu kierunkach by potem móc łatwiej adaptować się do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Czy to faktycznie będzie postępować tak dynamicznie, czas pokaże. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że śledzę temat mocno. Rozmawiam z różnymi ludźmi i faktycznie jest grupa, która się tego boi. Ale moim zdaniem niesłusznie. Traktujcie to jako narzędzie. 

Ja to widzę tak, że takie rozwiązanie nie zastąpi grafika, ale może stanowić całkiem niezłe dopełnienie pracy. 

Tutaj możliwość zobaczenia konceptów w minutę to jest wow. Nie zmienia to faktu, że to też trochę otwiera rynek.

Ale @michalo dobrze to wyżej ujął. Myślę, że to może być was nowy skill - ogarnięcie działania z narzędziami AI i wykorzystanie ich do szybszej pracy (jedni to oleją, drudzy wykorzystają).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności