Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

deemes daj mi namiary na tego dewelopera. Zaproponuję 3500. Ciekaw jestem co wybierze wizki za 3500 robione w 10dni czy te za 1000 robione w 2 dni. Telefon do inwestora prześlij mi na priv.

 

Jeśli naprawdę wyciągacie 2000zł za 2 dni pracy to szczerze gratuluję i Wam zazdroszczę. Chociaż kompletnie w to nie wierzę.

Jeśli nawet ktoś tyle dostanie za coś co robił dwa dni to zazwyczaj nie jest to 2 razy po 8 godzin tylko dwa razy po 16 godzin. Do tego jak odliczysz ratę kredytu na programy i sprzęt rachunki, ZUS czas poświęcony na pozyskanie klienta i pieniądze wydane na reklamę to okazuje się że stać Cię na 5 letnią skodę fabię.

 

a dlaczego tu się ciągle rozprawia o tym że wezmę 1-2tys i trzasnę wizkę w 2 dni. i wyjdzie mi niebiańska stawka 500-1000 zł dniówki. nikt tego nie trzaśnie 2 dni, a jak już to podobne do tego co można trzasnąć w WC. czy sprzedawcę samochodu interesuje że x na dane auto robi rok a y kilka miechów? jest cena za produkt i tyle. jak ktoś zrobi szybciej to zarobi więcej w przeliczeniu na h czy dni inny zrobi wolniej. i już. zarobi mniej.

 

No mniej więcej. Jak ktoś robi szybciej to znaczy że jest wydajniejszy a wydajniejszy zarabia więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym tu rozgraniczył dwie istotne kwestie; otóż kto, ile zarabia na danym zleceniu to raz, a ile, teoretycznie może kosztować konkretne zlecenie to dwa. Ja akurat zapytałem o to drugie. Padają tu różne argumenty, po to dyskutujemy aby mieć jasność sytuacji, jednakże na dochody wpływa tak wiele czynników że nie da się tego sklasyfikować w jednym poście. Prawdą jest że można za to samo zlecenie skasować 1000zł u Pana X, a tydzień później 10000 u Pana Y, bo np. Panu Y zależy na czasie i szuka kogoś z polecenia. Wiec nie da się ukryć że cena zależy od danej sytuacji, dlatego nie ma z góry założonych cenników. Szczerze uważam że jeśli ktoś ma siedzieć i grzać ławę to lepiej nich zrobi coś za 1000 i poćwiczy. A wracając do tematu 4 bloki to w moim odczuciu 2500-3000 to dobra cena tak jak ustrzelił @ferelek, to jest złoty środek. I wierze w to że są ludzie którzy trzasneliby to w 1-2 dni, widać to na dobrych tutkach, jednakże za tak szybka akcje cena też powinna wzrastać, w końcu za profesjonalizm powinno się płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbę do kogoś kto opędzi takie zlecenie na 4 bloczki w 2 dni. Niech wrzuci obrazki bo chciał bym zobaczyć co można w 2 dni wyrenderować. Za 1000zł (brutto czy netto?) zwłaszcza.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hibiki: jak to do jakiejś gry typu hidden objects to lepiej opisać stawkę godzinową (zaznaczając ile średnio obiektów możesz dostarczyć w godzinę), wysłać przykłady czegoś podobnego z własnego folio. Przedmioty będą pewnie różne - od klucza czy kartki papieru po rewolwery i inne klepsydry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki:
"Ja mam prośbę do kogoś kto opędzi takie zlecenie na 4 bloczki w 2 dni. Niech wrzuci obrazki bo chciał bym zobaczyć co można w 2 dni wyrenderować. Za 1000zł (brutto czy netto?) zwłaszcza."

 

Niech napisze ten, który dostanie to zlecenie ile faktycznie zarobił. Wtedy się dowiemy kto miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupił może ten raport? Z tego co wiem są tam miarodajne dane również z naszego dumnego Kraju. Ciekaw jestem czy warto inwestować 50$

http://www.cgarchitect.com/2013/01/20132013-visualization-salary-survey-now-available

 

Poprzedni raport sprzed kilku lat jest dostępny za darmo. Ale tam nie ma podziału na kraje tylko na kontynenty.

http://www.cgarchitect.com/2009/11/cgarchitect-2009-industry-survey-results---spotlight-on-the-future-of-the-architectural-visualization-industry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deemes - jasne że cena za szybkość wykonania i nieprzespane noce wzrasta. Ja dla tych co twierdzą że im się spieszy daję dwie wyceny i wierzcie lub nie, ale często okazuje się, że jednak im się aż tak nie spieszy... Nie dajcie się wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinienem wziąć za projekt graficzny strony responsywnej? Strona będzie promowała grę na urządzenia mobilne. Ma mieć 8 podstron. Tekstu niewiele, głównie grafiki, slajder, zdjęcia, tabelki z osiągnięciami graczy itd.

Wiem że ze stroną responsywną jest dużo więcej roboty niż z klasyczną dlatego mam problem z wycenieniem. Jest ktoś kto już robił coś podobnego i może podać mnw. widełki cenowe?

Podkreślam że to sam projekt graficzny - bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kodowania to nie problem, roboty tyle co przy każdej tylko trzeba się znać. Musisz się liczyć z większa ilością wariantów projektu - ale to powinieneś omówić z programistą, bo jak nie wiesz jak on planuje to zrobić to ciężko będzie Ci pomóc.

Pamiętaj tylko, że jak będziesz robił pierwszy raz to napotkasz sporo rzeczy, które zajmą czy pare godzin, a nie ma jak tego wycenić, bo podejmując się zlecenia powinieneś te rzeczy umieć.

Niemniej sądzę, że 1200pln netto to takie minimum, za które opłacałoby się pracować przy projektach stron jako takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @olaf za info.

Z programistą mam dobry kontakt więc zgrzytów nie przewiduje, po prostu przed realizacją siądziemy i ustalimy co i jak robimy. A o samej technice res.web zebrałem trochę informacji na temat tego jak się zabierać za projekt więc mniej więcej wiem co mnie czeka, ale tak jak wspomniałeś zapewne podczas projektowania pojawi się kilka problemów które okażą się bardziej czasochłonne. Liczę się z tym i traktuję to jako lekcje.

Co do samej ceny to potwierdzasz moje założenia bo też tak celowałem w 1000-1200pln netto.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ale zrobić w 2dni, a zrobić na za dwa dni to dwie rózne rzeczy.

Zrobić w 2 dni to zawsze większy wysiłek niż zrobić w 4 dni - w tym wypadku raczej nie było mowy o luzackim tempie, no i doświadczenie i wprawa też są w cenie. Oczywiście zupełnie inna sprawa, to umiejętność jechania na gotowcach i zżynania - do tego niewiele trzeba i to chyba podstawowy krok do trzepania kasy (zwłaszcza na mniej wymagającym rynku). Żeby zrobić coś ładnego nie potrzeba wiele umiejętności, ale żeby zrobić coś "świerzego" i ładnego już tak - w zależności od tego jak kto sobie wyobrazi balans gotowiec/powtarzalność/inwencja/samodzielna praca, może na to samo zlecenie patrzeć zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zupełnie inna sprawa, to umiejętność jechania na gotowcach i zżynania - do tego niewiele trzeba i to chyba podstawowy krok do trzepania kasy (zwłaszcza na mniej wymagającym rynku).

Widać trzeba całkiem wiele, skoro trzepanie kasy w tym zawodzie takie oczywiste nie jest.

 

Na pewno masz rację, każdy jest inny, autor pytania sam się dowie jak mu to idzie i następnym razem będzie miał już własne zdanie. Od tego jest ten wątek, by każdy kto ma ochotę pisał jak to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać trzeba całkiem wiele, skoro trzepanie kasy w tym zawodzie takie oczywiste nie jest.

Zależy w jakim kontekście to ująć. Ja akurat chciałem porównać pracę od podstaw do pracy na gotowcach w sensie umiejętności i czasu jakie są do tego potrzebne, a tutaj autentycznie jest przepaść. Oczywiście nie oznacza to, że praca z gotowcami to jakiś banał...

Moim zdaniem do autentycznego trzepania kasy potrzebne jest wiele rzeczy - między innymi umiejętność podpierania się gotowcami, ale to tylko jeden z kluczy i dlatego takie oczywiste to nie jest... Samo "trzepanie kasy" można też różnie zrozumieć, ja akurat miałem głównie na myśli podejście którego celem co prawda jest uzyskanie ładnego efektu, ale z przymrużeniem oka jeśli chodzi o unikatowość, inwencję, jakość detali itp... (bez cyckania się w szczegóły - najprostszą drogą ma być ogólnie ładnie i tyle, bo to zazwyczaj wystarczy aby zadowolić przeciętnego klienta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam do was pytanko.

 

Mam propozycję zaprojektowania opakowania całej linii lamp dla pewnej dość dużej polskiej firmy.

Jest to linia łazienkowa, która wyróżnia się spośród innych lamp istotną cechą, czyli faktem dodatkowej szczelności i zastosowania ich w pomieszczeniach specjalnych, łazienkowych itd.

 

Chodzi o projekt dla calej linii, sam pomysł, który będzie potem przez nas dostosowany w wymiarach i kształcie do poszczególnych produktów, które stale wprowadzają do bazy. Czyli jest to generalnie odświeżenie całego layoutu opakowań dla danej gamy lamp z ewentualnymi modyfikacjami, które będą już chyba sami wprowadzać, czyli zmieniać szparowane zdjęcie produktu i np. inny opis bo będzie to inny model plafoniery...

 

Jeśli projekt się spodoba jest możliwość współpracy na dalszą metę, czyli zaprojektowanie reszty linii, np. dla dzieci, kuchennych lamp itd.

 

Ile wziąć za ten projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, szybka piłka, do zrobienia 5 ujęć biurowca w tym aerial. powierzchnia zabudowy ~5000m2, 6 kondygnacji, parking na okolo 50 aut. mam model .skp (wymaga troche pracy - trzeba okna popodmieniac przede wszystkim i domodelowac CAŁE otoczenie (komunikacja piesza, mala architektura i zieleń).

 

Termin 48h, wiec wchodzi w gre renderowanie na farmie tylko.

 

Sakramentalne "ile" byscie wzieli :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, szybka piłka, do zrobienia 5 ujęć biurowca w tym aerial. powierzchnia zabudowy ~5000m2, 6 kondygnacji, parking na okolo 50 aut. mam model .skp (wymaga troche pracy - trzeba okna popodmieniac przede wszystkim i domodelowac CAŁE otoczenie (komunikacja piesza, mala architektura i zieleń).

 

Termin 48h, wiec wchodzi w gre renderowanie na farmie tylko.

 

Sakramentalne "ile" byscie wzieli :) ?

 

Ciekawe czy tak samo szybko budowali te budynki:) Ktos z konia spadl chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie developer dopiero co zakupił grunt a tam już budynki stoją więc nie ma czekać i trzeba kuć żelazo póki gorące.

 

Nie wiem czy w ogóle Ci się opłaca brać. Nikt normalny nie planuje tak zlecenia tego typu więc masz pewnie do czynienia z oszołomami albo strasznym bajzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno z 3 najwiekszych biur w miescie :), nie developer, zlecenie prosto z biura, podejrzewam ze przesuwali termin spotkania z inwestorem x razy i mają nóż na gardle. Postaram sie przeforsowac dluzszy termin. Zakladajac ze "chce" to pytanie "za ile" nadal aktualne, mając model powinienem zejść zdecydowanie z ceny. Patrząc na termin i koszta farmy, powinienem policzyć normalnie, pytanie jednak ile ? Ktoś rzuci kwotą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jestem na wlocie pracy na pełen etat w firmie, więcej jako grafik 2D (mam doświadczenie w web designie, DTP itp.) ale też robię proste wizualizacje do pokazania klientom, takie średnio przyzwoite (Maxa uczyłem się w wolnym czasie i coś z tego wyszło), ktoś wcześniej zarzucił linkiem:

 

http://www.pressoffice.pl/files/000001/20080709__osiedle4.jpg

 

Takie coś jestem bez problemu w stanie zrobić, ile mniej więcej jest średnia grafika pełno etatowego bez większego doświadczenia w pracy na pełen etat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu pisał wcześniej kilka/naście stron ile można oczekiwac w krakowie.

Jak zawsze wiele zależy od tego jak się sprzedasz i jak dobrze ułożysz folio, będziesz miał chwilę to pogrzeb za poradami w sieci i ode mnie rada - buduj sobie już teraz powoli jakąś bazę klientów na 'pogodziny' będzie łatwiej ogarnąć życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miał na myśli klientów którzy nie sa klientami "twojej" agencji. Gryzienie ręki która karmi raczej nie jest dobrze widziane.

 

Nie wiem w jakich Ty czasach zyjesz ale teraz cza walczyc o klientow. Chyba ze masz noz na gardle i pistolet dostawiony do glowy przez gościa, który mowi Ci, ze "jesteś nasz"!

Twoja wypowiedz takie spostrzeżenia nasuwa. Masz talent, robisz dobre rzeczy, to nie trzymasz się kurczowo jednego "chlebodawcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turismo: zwykle account zabiera (jeżeli potrafi) swoich klientów, ale grafik ma cały świat, poszukaj gdziekolwiek poza agencją, łatwiej będzie Ci póżniej negocjować stawki czy pokazywac portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo w ciąży to się nie zakłada firm tylko idzie na macierzyński.

A 'akanci-kobiety' zabierają klientów tak jak faceci - nawet jak nie zakłada firmy tylko zmienia pracodawce. Ale nie o tym wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile chapnąć za jeden render przekroju systemu ociepleń, warstwa cegieł, warstwy ociepleń, jakieś dachówki rynny itp? zapomniałem powiedzieć że będzie ich więcej ale na początek jeden

chodzi mi o coś takiego

c15f07b65a6e658144919f9a135439f9.gif

Edytowane przez Blesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blesik, z oferią nie wygrasz, zawsze ktoś to zrobi dla „portfolio”. Tak czy inaczej klienta raczej interesuje niewysoka cena za cały pakiet grafik. I jest raczej podobna, niezależnie czy to jest 5 czy 20 różnych scenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję zaprojektowania opakowania całej linii lamp dla pewnej dość dużej polskiej firmy.

Jest to linia łazienkowa, która wyróżnia się spośród innych lamp istotną cechą, czyli faktem dodatkowej szczelności i zastosowania ich w pomieszczeniach specjalnych, łazienkowych itd.

 

Chodzi o projekt dla całej linii, sam pomysł, który będzie potem przez nas dostosowany w wymiarach i kształcie do poszczególnych produktów, które stale wprowadzają do bazy. Czyli jest to generalnie odświeżenie całego layoutu opakowań dla danej gamy lamp z ewentualnymi modyfikacjami, które będą już chyba sami wprowadzać, czyli zmieniać szparowane zdjęcie produktu i np. inny opis bo będzie to inny model plafoniery...

 

Jeśli projekt się spodoba jest możliwość współpracy na dalszą metę, czyli zaprojektowanie reszty linii, np. dla dzieci, kuchennych lamp itd.

 

Ile wziąć za ten projekt?

 

1500? 5000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki temat do wyceny. Producent lamp. wykonanie modeli max wraz z eksportem do dwg, dxf, obj i 3ds. Modele lampy są mega różne, od prostych oprac halogenowych po mega skomplikowane, pokręcone kształty. Łącznie lamp jest ok 400 (sorki za takie niedokładne dane). Modele wykonane w maxie w dwóch wersjach LOW DETAILED + export do wymienionych formatów + HIGH DETAILED bez exportowanie - czysty model z maxa. Do tego materiały. Oczywiście taki mat jak chrom i szkło będą powtarzalne, ale ok 50 modeli ma też tekstury, które trzeba przygotować - kilka będzie wymagało stworzenia ich od zera np w ilustratorze, tak przewiduję - jakieś takie... kwietne wzorki. taką zabawę wyceniłem na 30 tys netto. Co o tym myślicie? Aha - Referencji jest dość mało, tzn zdjęcia katalogowe, może uda się wyprosić parę dodatkowych fotek, ale nie wiadomo. Może się też zdarzyć parę renderów, ale tego nie wiadomo, więc w cenie ich nie ma. jakie byłyby Wasze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Aha - Referencji jest dość mało, tzn zdjęcia katalogowe, może uda się wyprosić parę dodatkowych fotek, ale nie wiadomo. Może się też zdarzyć parę renderów, ale tego nie wiadomo, więc w cenie ich nie ma.

ja bym w umowie dopisal, ze modele beda na tyle dokladne na ile pozwalaja dostarczone materialy, bo jesli referencji jest malo to moze sie okazac, ze czesc lamp bedziesz musial poprawiac 5 albo 10 razy.

 

Co do wyceny to 5000 / 400 = 12.5zl na lampe, jesli myslisz ze modele, materialy i render jednej lampy zajmie ci grubo ponizej godziny to OK. Pozostaje jeszcze pytanie ile masz czasu na to zlecenie, jesli miesiac to bedziesz musial robic po 20 lamp dziennie co nie wydaje sie realne. Jesli dwa miesiace to 2500 na miesiac to raczej nie wiele.

 

Celuj w 30000

Edytowane przez t0m3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k poważnie za coś takiego 5koła byś wołał? żart? 30tyś. to bardzo dobra (komfortowa) cena, jednakże konkurencja czyha wiec moim zdaniem 20-25tyś netto to pewniak ze zleceniodawca nie będzie szukać dalej. A za mniej sie nie opłaca za to nawet zabierać, i nie ważne ile osób i jak długo to robi, modele będą przez lata wykorzystywane przez setki/tysiące użytkowników, co napompuje im zysków co nie miara:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Poniżej 25 tys nie planuję schodzić. robotę traktuję na 3-4 miesiące - bliżej 3, ale zobaczymy jak się sprawy ułożą. ok. cieszę się, że cenowo celuję dobrze. mam nadzieję, ze w końcu będzie bliżej 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3miesiące= 70dni pracujących. Jeżeli poświęcisz 10dni na przygotowania materiałów, workflow (bo dojdzie Ci efekt skali, gdzie jedna poprawka do każdego modelu wywali Ci tydzień z kalendarza), to i tak będziesz musiał wykonać prawie 7modeli. A ponieważ musisz mieć high i low to masz 14 modeli dziennie i każdy musisz zmapować. Jeżeli będziesz potrzebował zrobić próbny render min 6razy na każdy model i zabiorą one ok 1min (czyli jakaś szybka prevka), to już masz z dnia zabrane prawie półtorej godziny.

Przemyśl to jeszcze raz w kwestii ceny i terminu. Takie tempo to zwykle zrobi Ci i tak 9miesięcy z uwagi na babole z błędów produkcyjnych. Tak naprawdę bez asysty kogoś sie nie obejdzie - to tez wlicz w terminy. Wyobraź sobie siebie po 3mies w takim tempie i jeszcze siedzącego sprawdzajacego czy modele sie prawidłowo otwierają. Usmażysz mózg. Asystent/ka jest tu niezbędna, bo zmniejszy Ci błędy rutyny. Licz ze to będą min. 4miesiące z poprawkami, to już wypada Ci z 8tys. jeżeli ktoś będzie część pracy odwalał za Ciebie za 2tysie. Choćby zwykłe zbieranie materiałów i katalogowanie w excelu + oglądanie tego wszystkiego.

Nie mówie, że tak będzie ale zastanów się. Przygotowywałem kiedyś katalog modeli na ok 600sztuk - z czego tylko połowa była dorabiana i to z głowy (co było prostsze niż z katalogu) i sam efekt skali sprawił, ze wycenione 15tys netto to były koszta produkcji, gdzie w ogóle nie mapowaliśmy tego i nie 'materiałowaliśmy' bo szło do silnika, który to obsłużył sam z siebie. A ten wspomniany koszt nie zawiera ew. bugów znajdowanych w czasie eksploatacji.

Oczywiście rób co chcesz ale policz wszystko pięć razy zanim wyślesz wycenę i harmonogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 lamp w 3 miechy to optymistycznie 6 modeli na dzien dla jednej osoby. Przy korektach, eksporcie, robieniu tekstur, bawieniu sie z refkami itp. zapowiada sie praca po 16h dziennie :) Ja bym celowal w usredniona cene przynajmniej 100pln za sztuke ale tak jak olaf wspomnial, to pewnie wjdzie jakis minimalny zysk z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf, dzięki. słuszne uwagi. aczkolwiek ja nie wspomniałem też o ważnej rzeczy. jest sporo takich modeli, które mają sporo elementów z innego modelu. tzn jest np 5 modeli o tej samej nazwie i jest to lampa wisząca, kinkiet, biurkowa i stojąca w salonie i często gęsto główny element wystarczy przeskalować i zmienić uchwyt i gotowe 5 modeli. czyli 1 model zrobię w 1-2 godziny, a kolejne 4 w 1 godzinę. no a z drugiej strony jest też parę modeli, nad którymi spędzę pewnie cały dzień. faktycznie muszę się zastanowić nad tym co mówisz, z tym sprawdzaniem modeli eksportowanych. no i rutyna. to druga sprawa. bugów nie przewiduję, no chyba, że już w eksploatacji okażą się jakieś poprawki. no i podpowiedź czasowa faktycznie - lepiej nastawię się bardziej na 4, niż 3 miechy. inna sprawa jest też taka, że może się okazać (nie wiem tego, ale czuję, że opcja jest możliwa), że klient zacznie to dzielić na pakiety np po 50 modeli. Wtedy, zależnie od tego co będzie w takim pakiecie, będę indywidualnie określał termin.

 

le_chu: wyceniłem sporo modeli właśnie po 100 zł, trochę po 70 i kilka po 50 (takie, gdzie jest na prawdę mało roboty, bo przerobię je z innych modeli i głównie zejdzie czas tylko na eksportowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k poważnie za coś takiego 5koła byś wołał? żart? 30tyś. to bardzo dobra (komfortowa) cena, jednakże konkurencja czyha wiec moim zdaniem 20-25tyś netto to pewniak ze zleceniodawca nie będzie szukać dalej. A za mniej sie nie opłaca za to nawet zabierać, i nie ważne ile osób i jak długo to robi, modele będą przez lata wykorzystywane przez setki/tysiące użytkowników, co napompuje im zysków co nie miara:)

 

ekhm... jabky to powiedziec... chyba mi sie pomieszaly posty SunRider'a (5000 w poscie) i marcinW, obydwa o lampach :)

 

deemes osobiscie jesli bym takie zlecenie bral to tak jak napisalem "Celuj w 30000"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest taniej i bardziej komfortowo do klienta może zrobić zawsze zmienić to czy tamto zmiana kolorów nie kosztuje praktycznie nic, a poza tym wyprodukowanie tych lamp to z jednej strony za dużo, a z drugiej za mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunedge Katalog właśnie w ten sposób jest zrobiony - same fotki. Modele są robione ponieważ właściciel ma sporo kontaktów z projektantami i architekami i chce te modele rozpowszechnić. Prosta sprawa - im więcej projektów i wizek będzie robionych z tymi lampami, tym więcej się ich sprzeda. Modele będą na stronie producenta, na płytach i pewnie jeszcze w paru miejscach. Większość producentów ma w ten sposób rozwiązany ten temat. Ten producent jest na rynku już parę lat. Po prostu teraz zażyczył sobie modele. tak to wygląda :)

 

a z driugiej strony jest tak, jak legomir napisał - jak się zechce zrobić nowe foty do katalogu, żeby odświeżyć wszystko, to łatwiej walnąć parę renderów. Poza tym, niektóre lampy warto będzie pokazać w całej aranżacji, a nie tylko studyjnie - to już nie jest łatwiej realizować całe pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Postaram się jak najkrócej opisać sytuację. Dostałem zlecenie na wizualizację ogrodu, przy czym celem było pokazanie iluminacji zaprojektowanego oświetlenia. Zadanie o tyle skomplikowane, że z danych, które dostałem to prosty rysunek na rysowany na "kolanie" (bez żadnych wymiarów) z rozmieszczonymi oprawami i rodzajami źródła światła. Miałem dostęp do danych fotometrycznych od producentów opraw. Dostałem też zdjęcia robione telefonem.

 

Postanowiłem wykorzystać zdjęcia i przy pomocy camera projection, nałożyć oświetlenie z oprawami. Z ok. 10 zdjęć, które niewiele pokazywały, wybrałem trzy. Poniżej podaję efekty i zdjęcia, które dostałem.

 

Zdjęcie1:

https://www.dropbox.com/s/niwq6jvbyx4lc4f/WP_000174.jpg/

Render1:

https://www.dropbox.com/s/w2uyoa5dfgqay1e/podets%20betonowy%20niski.jpg/

Zdjęcie2:

https://www.dropbox.com/s/m4a12k4j8otktvi/WP_000176.jpg/

Render2:

https://www.dropbox.com/s/3xosy821kfc40me/Brzoza.jpg/

Zdjęcie3:

https://www.dropbox.com/s/fp2tnrhqqxpbc6k/WP_000177.jpg/

Render3:

https://www.dropbox.com/s/f88yuvdnad40gyq/wodospad.jpg/

 

Klientowi narobiły smaku wizki i zaproponowałem, że zrobię całą scenę, w tym wypadku "typowa wizka". Efekt poniżej:

 

https://www.dropbox.com/s/73u5wih9m6jlkxx/Ogr%C3%B3d_01.jpg/

https://www.dropbox.com/s/t72km5sht2al5lv/Ogr%C3%B3d_02.jpg/

https://www.dropbox.com/s/7y2bj9f2ot80y6l/Ogr%C3%B3d_03.jpg/

https://www.dropbox.com/s/s9ndjxe04q426tg/Ogr%C3%B3d_04.jpg/

 

Na ile byście to wycenili? Biorąc pod uwagę włożony wkład, czas (tydzień czasu). Kiedyś założe swój wątek i powrzucam te i inne renderki, gdzie powiecie co można by było poprawić...

 

Jak za mało informacji to pytajcie:)

 

Pozdrawiam!

 

Ps. Rendery liczyły się długo ale pomocą okazała się http://www.renderfarm.pl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności