Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, ile wziąć za robienie ilustracji(nie na najwyższym poziomie) do programów nauki języka?? Proponują mi 2.5pln od ilustracji, mnie sie wydaje to troche mało, mimo wszystko,że takich ilustracji dam rade zrobić około 5-10 w ciągu dnia. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałbym zrobić 5 porządnych prac niż 10 "na szybko" dlaczego? Bo więcej kasy weźmiesz za całe zlecenie (ilustrowanie całej książki).

 

2.5 zł od ilustracji - matko, czy płacenie w ten sposób jest w ogóle legalne? Przecież jak sobie policzysz ile to miesięcznie wyjdzie (nawet zakładając że zarobisz maximum - czyli 25 zł dziennie (bo 10 prac to max)). To i tak wypada Ci jakiś ułamek średniej krajowej... Myślałem że niewolnictwo dawno już zagineło w Polsce :D

 

Najlepsze że jak napisałeś 2.50 za ilustrację to myślałem że pisze to jakiś chłopak z podstawówki któremuy będą płacić na cukierki. Potem obejrzałem twoje prace i choć nie znam się za bardzo na 2d to widzę że są one całkiem niezłe... Na pewno zapłaciłbym za nie więcej niż 2.50 za sztukę!!! :)

 

Ogólnie, to wydaje mi się że 25 zł od takiej ilustracji to naprawdę minimum i jest to stawka dobra dla zaczynającego w tym biznesie... To cały czas nie jest dużo, 100 - 125 zł dziennie (zakładając że będziesz robił mniej a staranniej).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

Moze ktos orientuje sie, albo robił cos podobnego. Mam zlecenie zaprojektowania, wymodelowania w 3d (pare renderów) no i wykreslenie w CADzie ladę do baru. Wielkośc tej lady to coś w granicach 3x0,6x1,3m . Wykonywać ją bedzie kowal artystyczny z materiałów blacha, miedź, szkło mleczne. Charakter raczej ortogonalny, bez jakis pojechanych form organicznych. Jaki jest przedział wynagrodzenia za coś takiego?? Jak ktos siemniej wiecej orientuje to prosze o podpowiedź. Z góry dziekuje!!

PoZdRo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cenić za wymodelowanie domku na podstawie rzutów (dosyć prosty exterior) i animacji do tego, np jakiś spacerek dookoła niego ??? Wyliczłem to sobie jakoś z pomocą tego pdfu z wycenami co tu był zamieszczany i tak wstępnie: 800 zł domek i 40 zł/sek animka 640x480, czli wyjdzie 1200 zł min.

nie mam pojęcia czy mało czy dużo :/ Jeżeli ktoś już robił coś takiego to bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Pamiętacie moze mój zestaw interiorów? http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=450762&postcount=1 Pomyślałem sobie, ze tak leżą na dysku i sie kurzą, więc moze by je sprzedać. No i chyba wystawie te sceny (pliki max z modelami materialami swiatlami i ustawieniami + textury) na allegro i turbosquidzie.

I mam male pytanko, na ile wycenic takie scenki. Za ile byli byście w stanie kupic taka CD.

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro every biorą 99 ojro, to twoje 4 interiory za te 39 ojro powinne pójść, może mniej trochę.

Choć mając do wyboru płyty od everów, których jest w pizdu i twoje prace ludzie raczej wybiorą everów, a za bezcen nie warto sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Every za archinteriors biorą 199 "ojro" Czyli za moje cztery interiory według Twojego rozumowania powinienem krzyknąc ~80 zł :D

 

Co do tego ze predzej wybiora Everów, wiem o tym, ja nie mam być konkurencja dla Evermotion, po prostu chce sprzedać swoje wypociny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zlotych??

hmm z jednej strony drogo z drugiej tanio :D

tzw

archmodels kosztuja 99zeta a jest ponad 100 modeli :)

to mialoby kosztowac tyle samo a ile jest modeli ??

jak cos kolo100 to cena moze byc :) jak nie to za duzo

wiem ze sa tam ustawienia renderow itp itd ale to ma zachecic wiec za free :D

wiem ze wlazyles w to kupe pracy (renderki sa super) itp. itd :) ale czy ja wiem czy kupilbym to za 100 zeta (nawet za 80) wolalbym juz sam zrobic modele i nad renderami sie pomeczyc :D

pozdro

 

edit :)

 

tak mnie naszlo

jakbys zrobil video tutka jak wyrenderowac taki interior to na bank by bylo wiecej chetnych (sam bym kupil) :) nawet za 120 zeta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja bym sie poważnie zastanawial czy to nie za mało. Samo wymodelowanie tego troche zajmie, podobnie ladne zgranie kamery, a jesli nie masz renderfarmy to twoj komp bedzie wyłaczony z uzycia na calkiem ladny kawalek czasu. Ktos chyba w tym wątku przeliczał już ile kosztuje wyrenderowanie jednej klatki.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - tutaj jest link: http://www.rsart.co.uk/mediawiki/index.php?title=How_much_should_I_be_earning

 

piszą tu że w angli zarobki wynoszą coś koło £14 - £24k zależnie od pozycji i miejsca pracy. Zastanawiam się tylko czy chodzi o stawkę miesięczną czy roczną??? 14k funtów rocznie to nie jest jakiś mega wypas - więcej niż w Polsze, ale bez przesady... kasa na utrzymanie się w Angli też jest większa. No i Poop pisał w QA że zarabia do 100 dolców za godzinę, czyli do 1k dziennie 0_o

 

Tutaj link do game industry jobs na wiki:

http://www.rsart.co.uk/mediawiki/index.php?title=Main_Page

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, jakoś niewiele mówi się o cenie samego renderingu. Ile byście średnio wzięli za samo zrenderowanie dosyć złożonej (kilkanaście tysięcy poligonów) sceny? Ile za zrenderowanie dosyć złożonej sceny przez ray-tracing w dużej rozdzielczości? Najbardziej interesowałaby mnie opinia kogoś doświadczonego o tym, ile kosztuje rendering w dużych studiach graficznych za jedną klatkę animacji w wysokiej rozdzielczości. Oczywiście jakie są koszty ponoszone przez takie studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogooglaj za render farmami na sieci, jest tego troche, bo kiedys jak mialem strasznie starego kompa to bylem na tyle zdesperowany zeby zacząć takie coś szukać, ale nie skorzystalem jednak.

Zwykle placisz jakis koszt wstepny (np 100euro), dosc wysoki, a pozniej np 0,4 euro za godzine renderu. (ceny na podstawie tego co przed chwila wygooglalem).

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, o renderfarmach nie pomyślałem, dzięki za podpowiedź. Widzę że dosyć drogo, bo te 0,4 euro to za gigahercogodzinę. Czyli jak mamy serek 4ghz i będzie się renderowało godzinkę na jednym to zapłacimy 1,6euro. Dzięki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yetihehe - koszt samego renderingu jest wlasciwie nie uwzgledniany na codzien. tzn. istnieje taka pozycja w kosztorysach, ale czasem to ryczalt liczony od dlugosci materialu, a znacznie czesciej to pozycja, ktora jest podklejana do punktu "oswietlanie i rendering" - sam rendering to w koncu tylko "mielenie" na renderfarmie, kosztuje tyle co prad plus amortyzacja sprzetu i softu. Liczy sie raczej czlowiek ktory ustawi rendering, oswietlenie, bedzie dbal zeby nie bylo bledow. Stad nie wiem co masz na mysli pytajac "ile wziac za wyrenderowanie czegos" - grosze - jesli "wyrenderowanie" rozumiesz jako klikniecie guziczka render, sporo - jesli w malym palcu masz techniki optymalizacji renderingu, specyfike tej pracy, umiesz ustawic sliczne swiatlo tak zeby liczylo sie w sensownym czasie, potrafisz dobrac motion blur i inne specyficzne dla animacji paramatry i jeszcze umiesz pracowac w zespole. A jesli chodzi o po prostu wynajacie czystej mocy obliczeniowej, to jak widze odpowiednie informacje juz masz.

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie:

Na ile powinienem wycenic projekt maskotki do uzycia w celach promocyjnych (poczawszy od stron internetowych, gdzie bedzie animowana, przez wszelkie standy, ulotki a na stroju na mecze pilkarskie skonczywszy)

Jesli ktos robil podobne zlecenie i moze mi pomoc bede wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tortur-a wez ich an przeczekanie, a tymczasem podeslij kolege, najlepiej jakiegos takiego mocno sredniego w te klocki, zeby wzial te robote za ile tam chca (wybadasz cene) pozniej kolega oczywiscie sknoci (chocby spaprze termin) i bedzies zmogl sie targowac :)

kasa sie podzielicie;

 

wiem ze to swinstwo... ale praca zespolowa przynosi wieksze korzysci niz praca wogole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tortur-a wez ich an przeczekanie, a tymczasem podeslij kolege, najlepiej jakiegos takiego mocno sredniego w te klocki, zeby wzial te robote za ile tam chca (wybadasz cene) pozniej kolega oczywiscie sknoci (chocby spaprze termin) i bedzies zmogl sie targowac :)

kasa sie podzielicie;

 

wiem ze to swinstwo... ale praca zespolowa przynosi wieksze korzysci niz praca wogole :)

 

Nie chciał bym być twoim kolegą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mowi o wpuszczaniu kolegi w maliny? ja mowie zeby sie z kolega dogadac, on ma celowo knota zrobic :)

a umowe warto napisac samemu... tak zeby bylo dobrze (kolega podstepnei nie wezmie zadatku)...

tak sie bada klienta... niektorzy klienci nie sa na tyle mili zeby ujawnic za ile jest praca tylko kombinuja... moze ja mam zle nawyki, bo sie za czesto ciagam po sadach (architektura, budowlanka, elektryka), ale ten watek nie jest o sztuce tylko o zarabianiu pieniedzy...

 

Shogun-ach coz za brak zaufania :P... ale to zdrowy objaw, tak wlasnie powinno byc... ufac to mozna komus z kim sie handlowalo, albo z kim handlowal ktos komu mozna zaufac... z tego forum dla przykladu, ja zaplacilbym z gory za robote kazdemu, kogo polecilby mi Jonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności